Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wzorem Grześka - kotły i nie tylko w dobrych cenach


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Qurcze, komina nie mam 30m tylko 8,5m. Jakieś 1,5 m-ca temu pytałam o wkład z kwasówki i podawano mi cenę ok.2,5 tys. Biorąc pod uwagę ciągły wzrost cen obawiam się, że teraz będzie drożej...

 

Pomyślę jescze nad tym kondensatem

masz maila i myśł :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie instalatorze mam pytanie:

Kotly ktorej firmy maja lepszy stosunek jakosci /mozliwosci do ceny? (katalogowej) Junkers czy De Dietrich?

Mam Tu konkretnie na mysli centrale kondensacyjne:

Cerasmart Modul 22kW i Ecodens lub Elidens (Plus)24kW (czym sie roznia te dwa ostatnie(anoda i zakresem modulowania pracy palnika)?)

Pozdrawiam

Asia

no to już jestem :lol:

co do Junkersa to się nie wypowiem bo po prostu uważam, że są lepsze kotły,

Elidens DTG 1300-24 ECO/V 130 posiada zasobnik 130 l. grzany bezpośrednio z kotła z anodą magnezową i stosunkowo prostą automatyką do rozbudowy, modulacja od 6-24,9 kW,

Elidens DTG 1300-...Eco.NOx PLUS/V 130 wodę grzeje przez wymiennik, posiada anodę tytanową, zakresem modulacji od 2,8-24,9 kW, konsolę sterowniczą Diematic 3, oraz fabrycznie zabudowany zawór trójdrogowy z pompę obiegową dla układu z mieszaczem ( z reguły podłogówka)

jeżeli chcesz kocioł naprawdę wysokiej jakości polecam De Deitricha

 

Dziekuje za odpowiedz.

Odczytalam dopiero teraz bo bylam nad wakacjach.

Potwierdzil Pan moje preferencje.

Pozdrawiam

Asia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drogi panie instalatorze,

 

pytania mam liczne, a wiedze znikoma... prosze o pomoc.

 

do grzania domku 150 mkw w tym 15 m garaz planuje piec gazowy kondensacyjny z zasobnikiem od 100 do 160 l. domek ma parter (kuchnia, wc i umywalka), pietro (lazienka z wc, umywalka, wanna i kabina) oraz poddasze (plyta osb). kazda kondygnacja okolo 50 mkw. bardzo zalezy mi, aby zrobic tylko ogrzewanie podlogowe wodne.

 

1. czy w zwiazku z tym, ze tylko podlogowka, moge przy wyborze kotla zanotowac jakas korzysc, ze nie potrzebuje instalacji mieszanej - czy moj kociol z racji ze bedzie tylko jeden rodzaj nieskotemperaturowego grzania obslugiwal moze czegos nie miec?

 

2. z drugiej strony, czy sa kotly ktore juz maja to cos - chyba zawor trojdrogowy i silownik - w komplecie?

 

3. czy na plycie osb mozna zrobic w ogole podlogowke? a moze zamontuje tak klimatyzator typu split z pompa ciepla - i tak myslalam nad tym w kwestii chlodzenia... (3 kw na przyklad)?

 

4. jaka to jest z pompami obiegu? czy przy takiej ilosci podlogowki powinnam miec 2 pompy? czy niektore kotly nimi dsponuja?

 

5. domek jest z 25cm porothermu + 10 cm styropianu, takze podlogi i dach beda dobrze ocieplone - do tego to jest bliziak i ma jednej stronie mam 50 cm porothemrmu z pustka 5 cm i sasiadow grzejacych - jaka moc? chcialabym miec duzy komfort cwu, a jednoczenie przewiduje ze na co bede potrzebowala malo mocy....

 

6. mysle nad produktami immergas, de detrich, termet, vaillant.... budzet ma kompletna kotlownie mam maksymalnie 11,000 ale juz naprawde ze wszystkim do sterowania tej mojej podlogowki - przy czym oszczednosc bardzo by sie przydala...

 

pozdrawiam i z gory bardzo dziekuje za podpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

chciałem podpytać :D...

1) czy ta oferta: "mam doskonałą propozycję dla budujących,

istnieje możliwość zakupu materiałów instalacyjnych i sanitarnych...." jeszcze obowiązuje :D?

2) czy w przypadku posiadania "klasycznego" pieca c.o. na miał można jakoś wykorzystać ciepło spalin?

pzdr.

sk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja też mogę poprosić o radę?

Mój dom to 130 m pow. użytkowej, cegła max + 12 cm styropian. Na parterze ok. 60 m podłogówki (wszystko oprócz jednego pokoju), a na górze łazienka, w pozostałych pomieszczeniach grzejniki. Na dole zlew, ,umywalka, prysznic, na górze 2 umywalki, wanna, prysznic. Komin z cegły z wkładem z kwasówki - to wszystko już jest.

Nie ma natomiast pieca, a czas się za to zabrać :lol:

Proszę o podpowiedzi, najlepiej z podaniem konkretnych firm i modeli, bo ja im więcej chodzę po sklepach, tym większy mam mętlik w głowie.

pozdrawiam

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

LUDZIE, LUDZIE,

CO JA ROBIę :o :o :o :lol:

ale to chyba z tego powodu, że mnie tak długo nie było

 

 

 

no dobra,:lol:

MCR 24/BS 100

 

z polskiego na nasze,

jednofunkcyjny kondensat z zasobnikiem 100 l. stojącym

za 4450 zł netto.

oczywiście De Dietrich :lol:

6936 zł w katalogu

36 % upustu,

 

 

ja chyba jestem chyba jednak naprawdę chory :lol: :lol:

 

warunki nic się nie zmieniły,

odbiór w hurtowni najbliżej miejsca zamieszkania,

15% VAT do odbioru na koniec roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...