Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wzorem Grześka - kotły i nie tylko w dobrych cenach


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

justa napisał

Czy ja też mogę poprosić o radę?

Mój dom to 130 m pow. użytkowej, cegła max + 12 cm styropian. Na parterze ok. 60 m podłogówki (wszystko oprócz jednego pokoju), a na górze łazienka, w pozostałych pomieszczeniach grzejniki. Na dole zlew, ,umywalka, prysznic, na górze 2 umywalki, wanna, prysznic. Komin z cegły z wkładem z kwasówki - to wszystko już jest.

Nie ma natomiast pieca, a czas się za to zabrać

Proszę o podpowiedzi, najlepiej z podaniem konkretnych firm i modeli, bo ja im więcej chodzę po sklepach, tym większy mam mętlik w głowie.

pozdrawiam

justa

 

 

 

1950 napisał

LUDZIE, LUDZIE,

CO JA ROBIę

ale to chyba z tego powodu, że mnie tak długo nie było

 

no dobra,

MCR 24/BS 100

 

z polskiego na nasze,

jednofunkcyjny kondensat z zasobnikiem 100 l. stojącym

za 4450 zł netto.

oczywiście De Dietrich

6936 zł w katalogu

36 % upustu,

 

 

ja chyba jestem chyba jednak naprawdę chory

 

warunki nic się nie zmieniły,

odbiór w hurtowni najbliżej miejsca zamieszkania,

15% VAT do odbioru na koniec roku

 

czy to była odpowiedź na moje pytanie, czy ogólna oferta?

pozdrawiam

justa

 

1950 napisał:

poszło

 

taki zestaw z kondensat MCR 24 zasobnikiem 100 l. oraz kompletną automatyką do sterowania obiegiem co i obiegiem podłogówki z mieszaczem to 5500 zł netto,

 

po prostu miód

Czy ten za 4450 to goły piec, czy całość, tak jak ten za 5500?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dziękuję za odpiowiedź: rozumiem że najlepszym rozwiązaniem będzie założenie na piec zestawu DY 723 i podłączenie części spalinowej do istniejącego przewodu kominowego z wkładem z kwasówki z zastosowaniem przejściówki pozwalającej podłączyć rurę fi80 do komina fi 120, oraz doprowadzenie do drugiego wejścia zestawu powietrza z zewnątrz np rurą wystawioną przez ścianę

 

pozdrawiam

 

a po co przez sciane sie przebijac. Skoro przejsciowka rozbije ci rure na dwie 80 to obie wprowadzasz do komina przy czym jedna w kominie ma kontynuacja a druga (w tym wypadku ta od powietrza) nie. I tak spaliny wylatuja kwasowka a powietrze zasysane jest szachtem kominowym - taniej i prosciej:) przynajmniej ja tam zamierzam zrobić

mozna jeszcze zrobic to poprzez redukcje bez przejsciowki ale jakos bardziej do mnie przemawia rozwiazanie z przejsciowka

 

szczerze mówiąc nie bardzo rozumiem :wink: jak podłączając wyrzut do kwasiaka który zajmuje praktycznie cały komin zaciągać resztą powietrze.

 

u mnie sprawa wygląda tak że mam problem z włożeniem do kwasówki fi 120, która jest już w kominie rury do wyrzutu spalin. dziś rano dowiedziałem się że istnieje coś takiego jak rura flex do pracy w nadciśnieniu - czyli do pracy z np kondensatem i jest to 'droga' rura >160pln/mb netto - fi 80. są do niej przejściówki i złączki tak że może dałoby się przejść przez feralną część flex'em a resztę (tj górną część) zrobić z normalnych odcinków rury przeznaczonej do wyrzutu spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1950 napisał

ten za 4450 to kocioł z zasobnikiem z automatyką sterowaną z kotła,

jak pokazuje doświadczenie taka automatyka to trochę mało,

nie mając podłogówki można zastosować do tego zestawu termostat pokojowy programowalny tygodniowo, za 331 zł

Mam ok. 70 m podłogówki, więc co byś proponował? Ten zestaw za 5500 zł?

 

Mam wątpliwość dot. kondensata - moja kotłownia to również pomieszczenie gospodarcze i suszarnia, a jak wyczytałam, to kondensat ochładza pomieszczenie, bo pobiera powietrze z zewnątrz. Poza tym w tej suszarni zrobiłam również ogrzewanie podłogowe i jest wyjście na normalny grzejnik, więc jak będzie grzała podłogówka a piec ochładzał powietrze, to chyba nie ma sensu ten kondensat, bo straty będą większe niż korzyści? Więc chyba nie bardzo to idzie w parze?

Może gadam głupoty, ale nie bardzo mogę się w tym połapać.

pozdrawiam

justa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym nawiązać do naszej nieco wcześniejszej rozmowy o podłogówce.

 

Czy w przypadku obiegu podłogówki z zaworem RTL, umieszczonego w 2 pomieszczeniach (kuchnia i łazienka) o łącznej powierzchni ok. 17 m2, możliwe będzie ograniczenie ogrzewania tylko do tych dwóch pomieszczeń np. w czasie chłodnej wiosny lub jesieni?

 

Czy też w takiej sytuacji trzeba instalować 2 oddzielnie sterowane obiegi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

bede zobowiazany za przedstawienie oferty cenowej na piec Vaillant VSC ecoCOMPACT 196-C 150, w opcji:

1. zakup samego pieca

2. dodatkowo osprzet do obslugi dwoch obiegow kalo i podloga (sprzeglo, ...) wraz z odpowiednim manimulatorem pokojowym

3. montaz do gotowej instalacji i uruchomienie jesli posiada Pan uprawnienia

 

Okolice Warszawy -> jesli opcja 3 nie jest mozliwa prosze tylko o opcje 1 i 2.

 

pozdr, pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

chciałbym nawiązać do naszej nieco wcześniejszej rozmowy o podłogówce.

 

Czy w przypadku obiegu podłogówki z zaworem RTL, umieszczonego w 2 pomieszczeniach (kuchnia i łazienka) o łącznej powierzchni ok. 17 m2, możliwe będzie ograniczenie ogrzewania tylko do tych dwóch pomieszczeń np. w czasie chłodnej wiosny lub jesieni?

 

Czy też w takiej sytuacji trzeba instalować 2 oddzielnie sterowane obiegi?

tak będzie możliwe będzie ogrzewanie tych dwóch pomieszczeń,

najprostszy bez inwestycyjny sposób, to zakręcenie pozostałych grzejników,

czy to na zaworach termostatycznych, czy też na odcinających,

i uwierz mi, nie warto takiej instalacji komplikować,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...