Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wzorem Grześka - kotły i nie tylko w dobrych cenach


Recommended Posts

jaki masz regulator?
1950, mam (chyba) niestandardową sytuację, ...

AD137

przepraszam ale dawno mnie nie było,

nie mogłem :-?

AD 137 tak ma :roll:

on nie moduluje tylko steruje palnikiem w funkcji załącz wyłącz,

nic nie zrobisz, chyba, że zmienisz sobie regulator na Easymatic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

no tak :roll:

skończyła się promocja na MCR szkoda :-?

 

ale natura nie znosi próżni, :lol:

 

do końca grudnia obowiązują u mnie tak niskie ceny na następujące kotły stojące:

 

Elcodens DTG 1300-24 Eco/V 120 kosztuje teraz 6740 zł z VAT 22% z czego 15% do odzyskania w rozliczeniu rocznym do tego potrzeba dokupić naczynie przeponowe o pojemności zależnej od wielkości zładu (od 8-14 l.) naczynia zaczynają się od kwoty 225 zł - 8 l. do 265 zł - 14 l. w cenach brutto

 

Elitec DTG 1300 Eco.NOx żeliwny gazowy kocioł stojący (to dla tych co sądzą że kondensat nie jest cacy i dużo kosztuje oraz potrzebuje dwukrotnie większych grzejników :o) od 5952 zł brutto sam kocioł do 6190 zł brutto lodówka z zasobnikiem 130 l. ze standardową automatyką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki masz regulator?
1950, mam (chyba) niestandardową sytuację, ...

AD137

przepraszam ale dawno mnie nie było,

nie mogłem :-?

AD 137 tak ma :roll:

on nie moduluje tylko steruje palnikiem w funkcji załącz wyłącz,

nic nie zrobisz, chyba, że zmienisz sobie regulator na Easymatic

ok

rozumiem, że regulator tylko podaje impuls 0/1-wy.

Ale dlaczego piec załącza się jeśli jest na regulatorze uzyskana temperatura komfortu?

I dlaczego piec pracuje w takich krótkich interwałach. Wyobrażam sobie (podkreślam: wyobrażam) że piec powienien chodzić przez dłuższy czas i wyłączać się na dłuższy czas. Czy takie krótki interwały są poprawne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 1950

jestes tutaj forumowym dietircho znawca :)

ale mam pytanie w tej chwili jak wyglada sprawa podlaczenia pieca

chce kupic mcr 24/bs 130 i podlaczyc spaliny do obecnego systemu kominowego

o przekroju fi 200

nigdzie nie moglem znalezc takiej redukcji z fi 80 ( chce zastosowac rozdzielacz

DY 723 i powietrze pobierac z zewnatrz - ale to najmniejszy problem :) )

na fi 200 :(

czy ktos cos takiego produkuje ? gdzie to mozna dostac? pewnie juz ktos

podobny problemik mial :)

 

no i jeszcze jedna kwestia otoz jak szeroka musi byc wneka aby w niej ten konkretny model

pieca umiescic

obecnie moja wneka to 44cm

sam piec ma rozmiar z tego co przeczytalem 40cm ale w jednym miejscu w dokumentacji

pisza o odstepch z bokow 50mm a w innym o odleglosci 5mm :)

wiec nie wiem czy ktos sie machnal z zerem czy moze faktycznie moge go sobie

w tej wnece umiescic

jak sie nie uda to sobie w niej umieszcze jakies naczynia wzbiorcze do reszty instalcji :)

ale kociol by sie tam pieknie komponowal :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do 1950

jestes tutaj forumowym dietircho znawca :)

ale mam pytanie w tej chwili jak wyglada sprawa podlaczenia pieca

chce kupic mcr 24/bs 130 i podlaczyc spaliny do obecnego systemu kominowego

o przekroju fi 200

nigdzie nie moglem znalezc takiej redukcji z fi 80 ( chce zastosowac rozdzielacz

DY 723 i powietrze pobierac z zewnatrz - ale to najmniejszy problem :) )

na fi 200 :(

czy ktos cos takiego produkuje ? gdzie to mozna dostac? pewnie juz ktos

podobny problemik mial :)

 

no i jeszcze jedna kwestia otoz jak szeroka musi byc wneka aby w niej ten konkretny model

pieca umiescic

obecnie moja wneka to 44cm

sam piec ma rozmiar z tego co przeczytalem 40cm ale w jednym miejscu w dokumentacji

pisza o odstepch z bokow 50mm a w innym o odleglosci 5mm :)

wiec nie wiem czy ktos sie machnal z zerem czy moze faktycznie moge go sobie

w tej wnece umiescic

jak sie nie uda to sobie w niej umieszcze jakies naczynia wzbiorcze do reszty instalcji :)

ale kociol by sie tam pieknie komponowal :)

 

dowolną redukcję dostaniesz w tadmarze - mają swoje przedstawicielstwa w różnych miastach - np Toruniu. Oni zamówią to w Jeremiasie z Gniezna (możesz zadzwonić do Jeremiasa i podpowiedzą co i jak). Na wszelki wypadek przygotuj sobie rysunek 'pseudo techniczny' - bo dość istotne jest czy redukcja ma być mimośrodowa czy nie itd.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

mam MCR24 z zasobnikiem

w kotłowni są dwa obwody - rozdzielacze - jeden do grzejników drugi do podłogówki. przy rozdzielaczu do podłogówki jest grupa pompowa taka jak tu

mam też termostat pokojowy dokładnie taki który będzie zamontowany w jadalni - tam gdzie ogrzewanie podłogowe - będzie podłączony do MCR'a.

pytanie brzmi - gdzie podłączyć pompę mieszającą z tego rozdzielacza

a) do gniazdka na 230V i ją jakoś wysterować (? przy pomocy tego termostatu ?)

b) gdzieś do pieca ? jeśli tak to gdzie to wpiąć

z tego co wiem pompa nie powinna chodzić cały czas (ale oczywiście mogę się mylić).

pozdrawiam

i proszę o poradę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

mam MCR24 z zasobnikiem

w kotłowni są dwa obwody - rozdzielacze - jeden do grzejników drugi do podłogówki. przy rozdzielaczu do podłogówki jest grupa pompowa taka jak tu

mam też termostat pokojowy dokładnie taki który będzie zamontowany w jadalni - tam gdzie ogrzewanie podłogowe - będzie podłączony do MCR'a.

pytanie brzmi - gdzie podłączyć pompę mieszającą z tego rozdzielacza

a) do gniazdka na 230V i ją jakoś wysterować (? przy pomocy tego termostatu ?)

b) gdzieś do pieca ? jeśli tak to gdzie to wpiąć

z tego co wiem pompa nie powinna chodzić cały czas (ale oczywiście mogę się mylić).

pozdrawiam

i proszę o poradę :)

 

troche nakombinowane jak dla mnie - nie prosciej bylo mieszacz z easymaticem zastosowac? Do tego modul AD222 i po sprawie. Regulator steruje oboma obiegami w tym pompa i mieszaczem z obiegu podlogówki. Nie wiem jak w auratonie ale w easymaticu modulem AD222 dostarczana jest skrzyneczka do ktorej podpina sie zasilane pompy a z tamtad jest juz sterowane przez regulator podobnie jak mieszacz (o ile ma silownik el.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie:

mam MCR24 z zasobnikiem

w kotłowni są dwa obwody - rozdzielacze - jeden do grzejników drugi do podłogówki. przy rozdzielaczu do podłogówki jest grupa pompowa taka jak tu

mam też termostat pokojowy dokładnie taki który będzie zamontowany w jadalni - tam gdzie ogrzewanie podłogowe - będzie podłączony do MCR'a.

pytanie brzmi - gdzie podłączyć pompę mieszającą z tego rozdzielacza

a) do gniazdka na 230V i ją jakoś wysterować (? przy pomocy tego termostatu ?)

b) gdzieś do pieca ? jeśli tak to gdzie to wpiąć

z tego co wiem pompa nie powinna chodzić cały czas (ale oczywiście mogę się mylić).

pozdrawiam

i proszę o poradę :)

 

troche nakombinowane jak dla mnie - nie prosciej bylo mieszacz z easymaticem zastosowac? Do tego modul AD222 i po sprawie. Regulator steruje oboma obiegami w tym pompa i mieszaczem z obiegu podlogówki. Nie wiem jak w auratonie ale w easymaticu modulem AD222 dostarczana jest skrzyneczka do ktorej podpina sie zasilane pompy a z tamtad jest juz sterowane przez regulator podobnie jak mieszacz (o ile ma silownik el.)

 

Auraton kosztuje 150 zł a Easymatic z modułem parę razy więcej (i wcale nie dwa :) ) dlatego takie kombinowanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auraton kosztuje 150 zł a Easymatic z modułem parę razy więcej (i wcale nie dwa :) ) dlatego takie kombinowanie

 

Ależ ja wcale nie napisałem ze taniej ale ze prosciej :lol: :D :D czasami warto odzalowac te kilkaset zlotych wiecej a miec spokoj choc zapewne auratona tez mozna do tego wykorzystac ale tu jestem zielony :oops: :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam wszystki

jak mlody uzytkownik tego forum ;) mam pytanie odnosnie pogodowki do mcr 24

otoz jak wyczytalem z powyzszych postow to pogodowka ( pakiet fm 50 + ad222+ad225+ad226) nie posiada czujki temp ppomieszczenia.wlasnie zajrzalem do instrukcji do pakietu fm 50 i jest tam napisane puknt 2.1 - cyt "Temperatura wyœwietlana z prawej strony odpowiada zmierzonej temperaturze pomieszczenia." wiec jak to jest to posiada czy nie?

 

a jako uzytkownik przez tydzien tego kolta moge narazie powiedziec ze narazie jestem malo zadowony :( duzy minus dla serwisu centralnego oraz magazynu ) - a dlaczego juz wysjaniam zakupilem nowke sztuke ale mnialem takiego koszmarnego pecha iz w moemcie odpalania wywalio bajpas - brak sprezyny ktora spina bajpas z prawym blokiem wodnym. Stalo sie to jeszcze tydzien przed swietami a do dnia dzisjeszego tej sprezynki nie otrzymalem. jedynie dobre serce serwisu lokalnego i zostal uruchomiony przez poskrecanie drutami owych elementow. Obecna odpowiedz serwisu lokalnego iz zostala ta czesc juz wyslana z wroclawia ( w czwartek przed sylwestrem) .... no coz narazie nadala czekam ...

 

jak narazie spalanie mam na poziomie 15m3 na dobe :(( zobaczymy jak bedzie do konca wszystko pospinane i wyregulowane czy zmaleje czy wzrosnie ...

 

pozdro

 

zbynio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj 1950,

mam pytanko. Wrzuciłem je do wątku o kominkach z płaszczem wodnym, ale żaden ze speców póki co mi nie odpowiedział. Oto ono:

Witam grupę ponownie,

palę moim Makrotermem od około 2 miesięcy, wszystko działa... ale oczywiście mam 2 pytania :)

- na schematach podłączenia (m.in. tych na stronie Makrotermu) widać, że pompy c.o. i ładująca zasobnik są na zasilaniu, u mnie hydraulik umieścił pompy na powrocie do kominka. Kominek współpracuje (w zasadzie to będzie współpracował, bo nie mamy jeszcze gazu) z kociołkiem De Dietrich MC25LP i zasobnikiem 130L. Czy te pompy na powrocie są ok, czy to może błąd w sztuce?

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Brzuzens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hello

oglaszam wszem i wobec ze dzis definitywnie zakonczyly sie problemy z kotlem mcr 24 ;) (mam nadzieje ze nie bedzie juz wiecej:(() serwis podlaczyl cala elektronike i poskrecal kociolek teraz zaczynam obserwacje zurzycia gazu ...

 

do kali04 - czy chodzi Ci moze o kociol mcr 24 jednofunkcyjny? jesli tak to pod wzledem elektrycznym nie ma mozliwosci wpiecia kabelkow do sterowania cyrkulacji a jesli od strony hydraulicznej to cyrkulacje wpinasz do zasobnika

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o problemy z tym kotlem to masz powyzej opisane co i jak ;):)

 

a problem cyrkulacji cwu mozna rozwiazac na dwa sposoby:

1. jesli masz alarm oparty o centrale satela to mozna wykorzystac jedno z wyjsc programowalnych do sterowania wlaczeniem i wylaczeniem pompy od cwu

2. mozna w kazdym markecie budowlanym zakupic sterownik gniazdkowy ktory mozna zaprogramowac tygodniowy program dzialania pompy cyrkulacji cwu.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...