Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wzorem Grześka - kotły i nie tylko w dobrych cenach


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

wprawdzie polecam inne kotły poza kondensatami, ale mimo wszystko uważam że, to co warto kupić do domu to jedynie kondestat,

 

dlaczego to chyba nie muszę mówić, nie dość że mają wyższą sprawność to jeszcze chronią środowisko,

 

ponadto w ostatnim czasie ceny idą w dół i pomimo opowiadania oponentów że to się nigdy nie wróci, to warto się zastanowić czy warto inwestować w kocioł kondensacyjny,

 

co zyskujemy poza satysfakcją,

 

lepszy kocioł,

kocioł który jest przeznaczony do pracy w warunkach ekstremalnych (kwaśny kondesat) i z tego powodu wykonany z o wiele lepszych materiałów,

kocioł który moduluje w większości od wartości niższych niż pozostałe kotły,

kocioł który ma z reguły najwyższy certyfikat sprawności CE 4 gwiazdki,

 

przypomnę jeszcze co oznacza modulacja od niższych mocy,

przy dzisiejszych technologiach budowy domu oraz obowiązujacych normach, zapotrzebowanie przeciętnego budynku na ciepło to wartość około 6-7 kW potrzebnych na ogrzanie budynku przy temperaturach -20 C, (podaję dla swojej strefy klimatycznej)

 

przy zastosowaniu kotła który zaczyna modulować od przykładowo 10 kW, okazuje się że, kocoł zamiast modulować to pracuje cały czas w trybie załącz, wyłacz, czyli pomimo tego że kupowaliśmy kocioł który miał nam zapewnić tanią eksploatację, on pracuje w trybie którym możemy zapomieć o taniej eksploatacji, bowiem praca w trybie załącz wyłącz jest najbardziej nieekonomicznym rodzajem pracy,

 

to dokładnie tak jak z jazdą samochodem w mieście gdzie co chwilę się staje na światłach,

 

dlatego uważam że warto, pomimo tego że podobno się nie zwróci,:lol: :wink:

ale ceny nośników energi też idą do góry

 

niestety

:-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

właśnie doszukałam się tego wątku.... i mam kilka pytań z prośbą o pomoc - oczywiście :D

 

zatem:

 

mam dom 185m2 w tym ok 80 m2 podłogówki ocieplony dobrze bo 15 cm styropianu.

Mój developer ma zamontować piec kondensacyjny Buderus Logamax plus GB-152 w połączeniu z zasobnikiem Logalux S 120 lub za dopłatą Logalux SU 160, chciałabym wiedzieć co to za sprzęt? dobry czy taki se :-? zostawić czy może pomyśleć o zmianie?

 

Do tego my chcemy zamontować kominek z p.w. Lechmy a może nawet solary. Problem jest tylko jeden jak to wszystko ze sobą połączyć. Co zostawić a z czego zrezygnować lub co zmienić na inny może sprawniejszy model ??? :-? :-? :-?

 

Może jak się zamontuje dobry piec kondensacyjny można odpuścić solarom? albo darować sobie kominek z p.w.

 

proszę o porade

 

Kasia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

właśnie doszukałam się tego wątku.... i mam kilka pytań z prośbą o pomoc - oczywiście :D

 

milo czytać :p

 

zatem:

 

mam dom 185m2 w tym ok 80 m2 podłogówki ocieplony dobrze bo 15 cm styropianu.

Mój developer ma zamontować piec kondensacyjny Buderus Logamax plus GB-152 w połączeniu z zasobnikiem Logalux S 120 lub za dopłatą Logalux SU 160, chciałabym wiedzieć co to za sprzęt? dobry czy taki se :-? zostawić czy może pomyśleć o zmianie?

 

na pewno duży światowy koncern,

jak przeglądałaś ten wątek, to zauważyłaś że, jak większość tutaj na forum raczej nie piszę o Buderusie,

ja też Ci nie poradzę czy instalować Buderusa, pomimo tego że jestem jego autoryzowanym przedstawicielem

z założenia nie instaluje i nie sprzedaję i Junkersa i Buderusa (obydwie marki grupa Bosch), narzędzia i owszem i kupuję i używam i chwalę,

 

przyjmijmy że, kiedyś zrazili mnie za traktowanie polskiego rynku,

podchodzili jak do ubogich krewnych,

jak Ci zainstalują Buderusa to najprawdopodobniej nie będziesz narzekać,

ale jak piszę znam inne, lepsze i tańsze kotły,

 

 

Do tego my chcemy zamontować kominek z p.w. Lechmy a może nawet solary. Problem jest tylko jeden jak to wszystko ze sobą połączyć. Co zostawić a z czego zrezygnować lub co zmienić na inny może sprawniejszy model ??? :-? :-? :-?

 

rozwiązanie wcale nie jest takie egzotyczne jak Ci się wydaje i nie jest problemem pożenienie tego wszystkiego

 

ale zależy to od Ciebie co chcesz uzyskać,

czy teraz na etapie budowy chcesz zainwestować grubszą kasę i później mieć tańszą eksploatację domu, czy też patrzeć i pomstować na rosnące ceny energii,

 

takie rozwiązanie, moim zdaniem, jeżeli kogoś stać by zainwestować teraz, jest godne polecenia,

 

jednak licz się z tym że zawsze znajdą się tacy co Ci powiedzą że nigdy by nie zrobili u siebie takiego ogrzewania bo to się nigdy nie wróci,

 

 

Może jak się zamontuje dobry piec kondensacyjny można odpuścić solarom? albo darować sobie kominek z p.w.

 

proszę o porade

 

jak umiałem, starałem się w sposób obiektywny Ci poradzić,

chyba że chcesz konkretną ofertę :lol:

 

Kasia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

właśnie doszukałam się tego wątku.... i mam kilka pytań z prośbą o pomoc - oczywiście :D

 

milo czytać :p

 

zatem:

 

mam dom 185m2 w tym ok 80 m2 podłogówki ocieplony dobrze bo 15 cm styropianu.

Mój developer ma zamontować piec kondensacyjny Buderus Logamax plus GB-152 w połączeniu z zasobnikiem Logalux S 120 lub za dopłatą Logalux SU 160, chciałabym wiedzieć co to za sprzęt? dobry czy taki se :-? zostawić czy może pomyśleć o zmianie?

 

na pewno duży światowy koncern,

jak przeglądałaś ten wątek, to zauważyłaś że, jak większość tutaj na forum raczej nie piszę o Buderusie,

ja też Ci nie poradzę czy instalować Buderusa, pomimo tego że jestem jego autoryzowanym przedstawicielem

z założenia nie instaluje i nie sprzedaję i Junkersa i Buderusa (obydwie marki grupa Bosch), narzędzia i owszem i kupuję i używam i chwalę,

 

przyjmijmy że, kiedyś zrazili mnie za traktowanie polskiego rynku,

podchodzili jak do ubogich krewnych,

jak Ci zainstalują Buderusa to najprawdopodobniej nie będziesz narzekać,

ale jak piszę znam inne, lepsze i tańsze kotły,

 

 

Do tego my chcemy zamontować kominek z p.w. Lechmy a może nawet solary. Problem jest tylko jeden jak to wszystko ze sobą połączyć. Co zostawić a z czego zrezygnować lub co zmienić na inny może sprawniejszy model ??? :-? :-? :-?

 

rozwiązanie wcale nie jest takie egzotyczne jak Ci się wydaje i nie jest problemem pożenienie tego wszystkiego

 

ale zależy to od Ciebie co chcesz uzyskać,

czy teraz na etapie budowy chcesz zainwestować grubszą kasę i później mieć tańszą eksploatację domu, czy też patrzeć i pomstować na rosnące ceny energii,

 

takie rozwiązanie, moim zdaniem, jeżeli kogoś stać by zainwestować teraz, jest godne polecenia,

 

jednak licz się z tym że zawsze znajdą się tacy co Ci powiedzą że nigdy by nie zrobili u siebie takiego ogrzewania bo to się nigdy nie wróci,

 

 

Może jak się zamontuje dobry piec kondensacyjny można odpuścić solarom? albo darować sobie kominek z p.w.

 

proszę o porade

 

jak umiałem, starałem się w sposób obiektywny Ci poradzić,

chyba że chcesz konkretną ofertę :lol:

 

Kasia :D

 

 

 

1950 bardzo bym prosiła o tę ofertę :oops: :D

 

jęsli chodzi o piec gazowy to póki co jeszcze nie kupiony, więc jeśli jest coś " lepsze i tańsze" :o to z uwagą posłucham. A jakby to grało z solarami (choć na początek to pewnie sama instalacja byłaby potrzebna) to wogóle cud miód... i co tam - orzeszki :D :lol: :D :lol:

 

Nie wiem czy tak się da, ale ja oczyma mojej babskiej laickiej wyobraźni widzę jakiś zasobnik/bufor gdzie ten kocioł, kominek i solary są razem wpięte i służą do ogrzania domu (kaloryfery+podłogówka) i wody użytkowej. Ale już gdzieś doczytałam, że do solarów ma być kocioł jednfunkcyjny, czy tak?

 

łomatko to nie na moją głowe :oops: :oops: a już po instalacji alarmowej wiem, ze moi developerzy najmocniejsi z wiedzy budowlanej nie są... i musiałam sama modzić co chcę by mi w chałupie wyło....

 

 

:( :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nitubaga mówisz masz,

 

jednofunkcyjny kocioł kondensacyjny De Dietrich MCR 24 24 kW - 3836 netto, 4680 brutto z VAT 22%

 

sterownik pokojowy Easymatic - 472 netto, 575 brutto z VAT 22%,

 

zestaw kolektorów słonecznych Hewalex z trzema kolektorami płaskimi pokrytymi tinoxem, kompletną automatyką i osprzętem, zasobnikiem biwalentynym (dwie wężownice), izolacją na 16 mb rury, glikolem 20 l. za 7445 zł netto, 9083 brutto z VAT 22%,

 

z kominków mogę Ci zaproponować Makroterma, ale to już zależy od Ciebie,

 

wszystkie towary do odbioru w hurtowni najbliżej położonej Twojego miejsca zamieszkania razem z fakturą VAT,

kominek kurierem, szczegóły do uzgodnienia,

 

przypominam że, 15% VAT jest do odzyskania w rozliczeniu rocznym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nitubaga mówisz masz,

 

jednofunkcyjny kocioł kondensacyjny De Dietrich MCR 24 24 kW - 3836 netto, 4680 brutto z VAT 22%

 

sterownik pokojowy Easymatic - 472 netto, 575 brutto z VAT 22%,

 

zestaw kolektorów słonecznych Hewalex z trzema kolektorami płaskimi pokrytymi tinoxem, kompletną automatyką i osprzętem, zasobnikiem biwalentynym (dwie wężownice), izolacją na 16 mb rury, glikolem 20 l. za 7445 zł netto, 9083 brutto z VAT 22%,

 

z kominków mogę Ci zaproponować Makroterma, ale to już zależy od Ciebie,

 

wszystkie towary do odbioru w hurtowni najbliżej położonej Twojego miejsca zamieszkania razem z fakturą VAT,

kominek kurierem, szczegóły do uzgodnienia,

 

przypominam że, 15% VAT jest do odzyskania w rozliczeniu rocznym

 

O w mordę. To kominki też masz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...