Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wzorem Grześka - kotły i nie tylko w dobrych cenach


Recommended Posts

nitubaga mówisz masz,

 

jednofunkcyjny kocioł kondensacyjny De Dietrich MCR 24 24 kW - 3836 netto, 4680 brutto z VAT 22%

 

sterownik pokojowy Easymatic - 472 netto, 575 brutto z VAT 22%,

 

zestaw kolektorów słonecznych Hewalex z trzema kolektorami płaskimi pokrytymi tinoxem, kompletną automatyką i osprzętem, zasobnikiem biwalentynym (dwie wężownice), izolacją na 16 mb rury, glikolem 20 l. za 7445 zł netto, 9083 brutto z VAT 22%,

 

z kominków mogę Ci zaproponować Makroterma, ale to już zależy od Ciebie,

 

wszystkie towary do odbioru w hurtowni najbliżej położonej Twojego miejsca

zamieszkania razem z fakturą VAT,

kominek kurierem, szczegóły do uzgodnienia,

 

przypominam że, 15% VAT jest do odzyskania w rozliczeniu rocznym

 

 

 

ogromne dzięki :D

 

jeszcze kilka pytań - tak dla rozjaśnienia umysłu

 

1. czy kocioł musi być jednofunkcyjny?, czy jak dam dwufunkcyjny do zasobnika dwuwężownicowego - będzie git? :wink:

 

chodzi o to, że potrzebuję instalacji do solarów - na już, ale same kolektory nieco później, dopiero jak zacznę tam mieszkać, boję się rabusiów. :( zatem nie wiem czy na początku sam kocioł mogę wpiąć jeśli będzie on dwufunkcyjny.

Ale musze powiedzieć, że oferta na cały zestaw wygląda baaaaaaaardzo milusio ....

 

2. czy jakbym kupiła ten zestaw solaryczny - bo o kotle musze pogadać z developerem - jak wygląda sprawa montażu - robisz takie instalacje w Warszawie?

 

3. poproszę jakieś konkrety w kwestii tego makroterma - dom 184 m2, na 3 poziomach, ocieplony 15 cm styrop., czyli zapotrzebowanie, gdzieś ok. 16-19 kW.

 

Tylko tu mam kolejne pytanie, czy jak się zaopatrzę w solary - to naprawde potrzebny mi kominek z płaszczem?

 

hm......... bo tak trochę dumałam i wydumałam, ze słońce jest zawsze i nic nie musi mi się chcieć. A z kominkiem jest trochę fatygi - trzeba pójść po drewno, rozpalić, przypilnować - owszem rekreacyjnie ok - ale nie wiem jak by to wyglądało, gdyby to było źródło ciepła....

 

Czy dobrze kombinuję, że kocioł na gaz + solary powinno mi wystarczyć?

 

 

pozdrawiam :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

nitubaga mówisz masz,

 

jednofunkcyjny kocioł kondensacyjny De Dietrich MCR 24 24 kW - 3836 netto, 4680 brutto z VAT 22%

 

sterownik pokojowy Easymatic - 472 netto, 575 brutto z VAT 22%,

 

zestaw kolektorów słonecznych Hewalex z trzema kolektorami płaskimi pokrytymi tinoxem, kompletną automatyką i osprzętem, zasobnikiem biwalentynym (dwie wężownice), izolacją na 16 mb rury, glikolem 20 l. za 7445 zł netto, 9083 brutto z VAT 22%,

 

z kominków mogę Ci zaproponować Makroterma, ale to już zależy od Ciebie,

 

wszystkie towary do odbioru w hurtowni najbliżej położonej Twojego miejsca

zamieszkania razem z fakturą VAT,

kominek kurierem, szczegóły do uzgodnienia,

 

przypominam że, 15% VAT jest do odzyskania w rozliczeniu rocznym

 

 

 

ogromne dzięki :D

 

jeszcze kilka pytań - tak dla rozjaśnienia umysłu

 

1. czy kocioł musi być jednofunkcyjny?, czy jak dam dwufunkcyjny do zasobnika dwuwężownicowego - będzie git? :wink:

 

kocioł powinien być jednofunkcyjny, dopuki nie będziesz miał(a) kolektorów coś Ci latem musi przygotować ciepłą wodę,

wprawdzie można podpiąć pod kocioł dwufunkcyjny ale szkoda komplikować instalcję,

 

chodzi o to, że potrzebuję instalacji do solarów - na już, ale same kolektory nieco później, dopiero jak zacznę tam mieszkać, boję się rabusiów. :( zatem nie wiem czy na początku sam kocioł mogę wpiąć jeśli będzie on dwufunkcyjny.

Ale musze powiedzieć, że oferta na cały zestaw wygląda baaaaaaaardzo milusio ....

 

2. czy jakbym kupiła ten zestaw solaryczny - bo o kotle musze pogadać z developerem - jak wygląda sprawa montażu - robisz takie instalacje w Warszawie?

 

no nie wiem, generalnie nie lubię wycieczek, sądzę że w okolicach stolycy znajdziesz instalatora, ale zawsze można negocjować :lol:

 

3. poproszę jakieś konkrety w kwestii tego makroterma - dom 184 m2, na 3 poziomach, ocieplony 15 cm styrop., czyli zapotrzebowanie, gdzieś ok. 16-19 kW.

 

to trochę później

 

Tylko tu mam kolejne pytanie, czy jak się zaopatrzę w solary - to naprawde potrzebny mi kominek z płaszczem?

 

hm......... bo tak trochę dumałam i wydumałam, ze słońce jest zawsze i nic nie musi mi się chcieć. A z kominkiem jest trochę fatygi - trzeba pójść po drewno, rozpalić, przypilnować - owszem rekreacyjnie ok - ale nie wiem jak by to wyglądało, gdyby to było źródło ciepła....

 

Czy dobrze kombinuję, że kocioł na gaz + solary powinno mi wystarczyć?

 

z tego co napisałeś(aś) wcześniej wynika że przeceniasz kolektory,

owszem kolektory w zasadzie zapewniają ciepła wodę latem w ilościach wystarczających chyba że, jest bardzo brzydkie i deszczowe, ale nie licz na to że od listopada do połowy marca będą produkować ciepłą wodę,

 

nie u nas niestety, :-?

 

kominek instalujesz po to żeby zaoszczędzić na gazie, latem na pewno nie będziesz w nim palić

 

 

 

 

pozdrawiam :D :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na to, że zimą kolektory nie wystarczą to ja się nastawiam od początku i tu nastawiam się głównie na gaz (+ kominek), chodzi mi o ich sprawność latem.

 

Czy dobrze zakładam, że od maja do pażdziernika solary powinny mi zapewnić ciepłą wodę użytkową no powiedzmy w 80% ? :-? czyli pozostałe ok 20% będę musiała dogrzać gazem...

 

 

Ja będę zadowolona jeśli solary dadzą mi ciepłą wodę użytkową choćby przez ciepłe 6 miesięcy roku ( od V- do X) bez załączania (lub sporadycznie) gazu.

 

Co Ty na to?

 

mam jeszcze prośbę... :oops:

 

czy mogłabym poprosić o jakiś schemat który by pokazał jak wygląda takie wpięcie kotła i solarów do jednego zasobnika?

 

bo mam pewien problem, który wynika zapewne z małej wiedzy, :oops: ale prosze wytłumacz mi ...

 

...bo solary podgrzewają wodę użytkową, gdy świeci słońce. Zaś zimą i w pochmurne dni dogrzewa tylko wspomagająco, bo resztę podgrzewa podpięty kocioł gazowy...a oprócz tego gaz ogrzewa mi zimą dom (podłogówka + kaloryfery) i to wszystko jest robione w tym jednym dwuwężownicowym zasobniku, czy tak?

 

Powiem tak - mnie się pomysł solarów podoba, mojemu hydraulikowi również, Ty zdaję się też nie żałujesz :wink: tylko jakoś szpec od developera odpowiedzialny za system grzewczy domu - jakoś mi wylicza, że roczna korzyść na solarach płaskich w stosunku do gazu ziemnego to 400 zł :o :o :-? :-? zatem wg niego koszt solarów, który on wylicza na 12 tys zwraca się w nieskończoność :( :( co Ty na to? jak wyglądała u Ciebie kwestia oszczędności w skali roku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak wyżej pisałem, zawsze się znajda tacy co będą mówić "to się nigdy nie zwróci"

zawsze to musi być Twój wybór,

 

ciepłą wodę przez 6 miesięcy będziesz miała prawie zawsze, no chyba że, będzie bardzo deszczowe lato,

 

co do schematów,

wybacz ale aż tak bardzo nie dzielę się swoją wiedzą,

na stronie Makrotermu jest schemat który może posłużyć za wzorzec,

w sieci znajdziesz jeszcze kilka,

do swoich instalacji zawsze sam przygotowywuję schematy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok rozumiem... to oczywiste, że szczegółowe schematy to zawodowe tajniki fachu.... w zupełności mi wystarczyło to co widziałam na stronie makroterma.

 

A mogę Cię poprosić byś ocenił, czy coś takiego ma sens:

 

czyli dwa zasobniki - osobny do CO i osobny do c.w.u do których są podpięte zarówno dwufunkcyjny kocioł gazowy, jaki i solary?

 

http://projprzemeko.pl/userfiles/image/kolektory/schematd.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest układ ze wspomaganiem centralnego z kolektorów,

bardzo skomplikowany i jestem ciekawy jak ze sterowaniem tego układu,

 

z tego co wiem Ty nie chcesz wspomagać centralnego kolektoram,

to nie układ dla Ciebie,

już prędzej schemat z Makrotermu,

z tym że to nie może to być zwykła kalka,

ten instalator musi dobrze się zastanowić co chce osiągnąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak myślałam, ze to zbyt wymyślne - ale wolałam zapytać :roll:

 

czyli dla mnie w sam raz jest

 

CO - gaz ziemny (kondesat)

c.w.u - gaz + solary

 

wszystko na 1 zasobniku z dwoma wężownicami.

 

Na koniec jeszcze zapytam, czy w takim układzie kominek zrobić jako wspomaganie ogrzewania domu z dgp, czy lepiej zrobić z płaszczem i również wpiąć do zasobnika? dodam, że kominek planujemy raczej jako miły akcent w domu, niż do regularnego palenia :-?

 

serdeczne dzięki za wszystkie informacje jakie do tej pory uzyskałam :D :D :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mogę jeszcze raz zawrócić .........głowe? :D :D :D

 

mój deweloper ma dać Logamax plus GB152 z zasobnikiem, a może wyegzekwować na nim Logamax plus GB152 T, która ma juz w sobie wbudowaną opcję solarów?

 

ino dużo taka lodówa kosztuje? :roll: :roll: :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....w materiałach technicznych jest podana grubośc ścianek grzejnika,

nie spotkałem się z tego typu danymi u innych producentów,

a 1,4 mm grubości to naprawdę nie jest mało

 

W materiałach tech. pisze grubość 1,15 chyba że cusik źle czytam :o

Parę dni temu wysłałem prośbę o wycenę materiałów - oczywiście nie podpsiałem nickiem :( - były 2 pdf w tym jeden do góry nogami :D

Czy mógłbym prosić także koszt robocizny (za punkt ,ewent. za całość - okolice Krakowa)

Pozdrawiam M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Potrzebny mi piec kondensacyjny jednofunkcyjny na ok 185p.u. w tym podłogówka 90m2+20m2 (2 rozdzielacze, 11 pętli fi16), 5 grzejników płytowych, 3 drabinki do dogrzania łazienek.

 

Prawie się zdecydowałem na Innovens MC 25 LP BC 80 wygląda pięknie ale nie ma wsparcia dla cyrkulacji (brak wejścia powrotu w zasobniku) i nie wiem jak to będzie pracować gdy zepniemy powrót na zimnej wodzie. Rozważam zakup kotła z innym zasobnikiem, chętnie warstwowym ca 100l nie szerszym niż 55cm. Co mógłbyś zaproponować i w jakiej cenie?

 

Widzę że często proponujesz MCR 24 ale jak ten kocioł się ma do MC 25 jeśli chodzi o sterowanie podłogówką, czy naczynie wzbiorcze 8l nie jest za małe na taką pojemność instalacji?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....w materiałach technicznych jest podana grubośc ścianek grzejnika,

nie spotkałem się z tego typu danymi u innych producentów,

a 1,4 mm grubości to naprawdę nie jest mało

 

W materiałach tech. pisze grubość 1,15 chyba że cusik źle czytam :o

 

sorry omsknął mi się palec :oops: :oops:

 

Parę dni temu wysłałem prośbę o wycenę materiałów - oczywiście nie podpsiałem nickiem :( - były 2 pdf w tym jeden do góry nogami :D

 

nie dostałem żadniego pdf-a :-? dlatego nic nie mogę powiedzieć

 

Czy mógłbym prosić także koszt robocizny (za punkt ,ewent. za całość - okolice Krakowa)

Pozdrawiam M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mogę jeszcze raz zawrócić .........głowe? :D :D :D

 

mój deweloper ma dać Logamax plus GB152 z zasobnikiem, a może wyegzekwować na nim Logamax plus GB152 T, która ma juz w sobie wbudowaną opcję solarów?

 

ino dużo taka lodówa kosztuje? :roll: :roll: :roll:

jak już pisałem z założenia nie zajmuję sie kotłami grupy Bosch :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Potrzebny mi piec kondensacyjny jednofunkcyjny na ok 185p.u. w tym podłogówka 90m2+20m2 (2 rozdzielacze, 11 pętli fi16), 5 grzejników płytowych, 3 drabinki do dogrzania łazienek.

 

Prawie się zdecydowałem na Innovens MC 25 LP BC 80 wygląda pięknie ale nie ma wsparcia dla cyrkulacji (brak wejścia powrotu w zasobniku) i nie wiem jak to będzie pracować gdy zepniemy powrót na zimnej wodzie.

 

cyrkulacja pracuje bez problemu

 

Rozważam zakup kotła z innym zasobnikiem, chętnie warstwowym ca 100l nie szerszym niż 55cm. Co mógłbyś zaproponować i w jakiej cenie?

 

Widzę że często proponujesz MCR 24 ale jak ten kocioł się ma do MC 25 jeśli chodzi o sterowanie podłogówką, czy naczynie wzbiorcze 8l nie jest za małe na taką pojemność instalacji?

na upartego też będzie funkcjonować, chcesz wiedzieć coś więcej to klikij TU w stopce

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Potrzebny mi piec kondensacyjny jednofunkcyjny na ok 185p.u. w tym podłogówka 90m2+20m2 (2 rozdzielacze, 11 pętli fi16), 5 grzejników płytowych, 3 drabinki do dogrzania łazienek.

 

Prawie się zdecydowałem na Innovens MC 25 LP BC 80 wygląda pięknie ale nie ma wsparcia dla cyrkulacji (brak wejścia powrotu w zasobniku) i nie wiem jak to będzie pracować gdy zepniemy powrót na zimnej wodzie.

 

cyrkulacja pracuje bez problemu

 

Rozważam zakup kotła z innym zasobnikiem, chętnie warstwowym ca 100l nie szerszym niż 55cm. Co mógłbyś zaproponować i w jakiej cenie?

 

Widzę że często proponujesz MCR 24 ale jak ten kocioł się ma do MC 25 jeśli chodzi o sterowanie podłogówką, czy naczynie wzbiorcze 8l nie jest za małe na taką pojemność instalacji?

na upartego też będzie funkcjonować, chcesz wiedzieć coś więcej to klikij TU w stopce

 

 

Pozdrawiam

 

Ok, a ceny? Na pw nic nie przyszło.. :-(

MC 25 LP BC 80

MC 25 LP BS 130

MC 25 LP z jakimś zasobnikiem warstowym

+ to co niezbedne do kompletu: zestaw do podłogówki (płytka?), czujnik pokojowy bo chyba nie jest w komplecie, ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....Parę dni temu wysłałem prośbę o wycenę materiałów - oczywiście nie podpsiałem nickiem :( - były 2 pdf w tym jeden do góry nogami :D

 

nie dostałem żadniego pdf-a :-? dlatego nic nie mogę powiedzieć

 

Czy mógłbym prosić także koszt robocizny (za punkt ,ewent. za całość - okolice Krakowa)

Pozdrawiam M

OK wysłałem ponownie - tym razem podpisane Marek&Kasia w tytule maila :)

Pozdr

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale te dwa rzuty to jest trochę mało,

masz projekt co,

jeżeli tak to prześlij

Ale w mailu są dwa załączniki - jeden to projekt instalacji CO dół i poddasze, oraz drugi - pomocniczy gdzie była narysowana skala.

Ten drugi będzie Panu niepotrzebny bo wysłałem dzis wymiary pomieszczeń.

Pozdrawiam

M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...