Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wzorem Grześka - kotły i nie tylko w dobrych cenach


Recommended Posts

  • 2 weeks później...
  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 2 weeks później...

Witaj!

 

Wiem ze twoim faworytem jest de dietrich ale czy wsrod znanych ci kotlow kondensacyjnych sa takie z obsluga przyjazna dla uzytkownika do ktorych czesci zamienne nie sa za drogie??

 

Bylismy nastawienia na vaillanta ale rodzice maja piecyk gazowy vaillanta taki typowy do blokow i teraz po 5 latach musza wymienic nagrzewnice, ona zaczela juz cieknac rok temu, my mamy junkersa, ktory jest nawet starszy, jedyne co to czyszczony jest raz na rok czy dwa nic wiecej nie bylo z nim robione. Ta sama nagrzewnica do naszego junkersa kosztowala by polowe mniej niz do tego vaillanta. Stad zaniepokoil mnie ewentualny koszt czesci zamiennych.

 

Mam pytanie tez o zasobniki z anoda. Wyczytalam, ze trzeba ja wymieniac co jakis czas, jaki jest koszt wymiany?? I jak czesto trzeba ja wymianiac??

 

Pozdrawiam

 

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Wiem ze twoim faworytem jest de dietrich ale czy wsrod znanych ci kotlow kondensacyjnych sa takie z obsluga przyjazna dla uzytkownika do ktorych czesci zamienne nie sa za drogie??

 

Bylismy nastawienia na vaillanta ale rodzice maja piecyk gazowy vaillanta taki typowy do blokow i teraz po 5 latach musza wymienic nagrzewnice, ona zaczela juz cieknac rok temu, my mamy junkersa, ktory jest nawet starszy, jedyne co to czyszczony jest raz na rok czy dwa nic wiecej nie bylo z nim robione. Ta sama nagrzewnica do naszego junkersa kosztowala by polowe mniej niz do tego vaillanta. Stad zaniepokoil mnie ewentualny koszt czesci zamiennych.

 

Mam pytanie tez o zasobniki z anoda. Wyczytalam, ze trzeba ja wymieniac co jakis czas, jaki jest koszt wymiany?? I jak czesto trzeba ja wymianiac??

 

Pozdrawiam

 

Marta

przepraszam że to tak długo trwa, ale niestety nie zawsze się chce usiąść wieczorem po robocie,

jak wiadomo nie jestem zwolennikiem Junkersa, wiem że to jest moje osobiste zdanie i znalazło by się wielu zadowolonych użytkowników Junkersa, ale tak mam,

preferuję De Dietricha bo uważam że to bardzo dobre kotły i w bardzo dobrych cenach, części też mają ceny do zaakceptowania,

co do zasobnika z anodą, każdy zasobnik oprócz zasobników z nierdzewki ma anodę z reguły magnezową i tą trzeba wymieniać co jakiś czas jak się zużyje,

działanie anody polega na szybszej reakcji magnezu z tlenem rozpuszczonym w wodzie, w związku z tym nie ma już tlenu który mógłby reagować z żelazem ze ścian zasobnika,

koszt takiej wymiany jest uzależniony od kosztu anody, robocizny, kosztów dojazdu, stawki, regionu z którego jesteś, popytaj się u siebie,

ale sądzę że nie powinien być wyższy od 150-200 zł,

co ile? też Ci nie odpowiem jednoznacznie bo nie można,

zużycie anody zależy od temperatur pracy zasobnika, jakości wody, z reguły od roku do 3 lat,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Buduje dom o powieszchn do ogrzania ok 200 m2 Bardzo interesuje mnie De Dietrich ELIDENS 24 kW z zasobnikiem 130l, kominek z płaszczem, oraz podłogówka ok 140m2 powierzchni. Czy masz może coś do zopropowania. Z góry dziękuje. 8)

poszło na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaka propozycja na jednofunkcyjny kondensat na ok 150mkw plus zasobnik do solarów (solary na później) pewnie jakieś 300L (nie musi być oryginalny firmowy z hologramem itd :wink: ) Montaż w okolicach końca lata.

De Dietrich MCR 24 24 kW - 3836 netto, 4680 brutto z VAT 22%

sterownik Easymatic - 472 netto, 575 brutto z VAT 22%,

zasobnik biwalentny (dwuwężownicowy) 640 € netto 781 brutto z VAT 22%

 

A czy do podłogówki (na max 30 mkw) trzeba jeszcze coś dołożyć do tego kompletu (jekieś sterowanie itp)?

 

A czy możesz podać ceny dla tego samego zestawu ale piec vaillant?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chcialbym zapytac o koszt systemu grzewczego dla mojego wlasnie projektowanego domu. Parterowy z uzytkowym poddaszem. okolo 140m na parterze (w tym mieszkanie rodzicow 50m) - wspolny kociol. I jakies 100 m2 na poddaszu. Ogrzewanie bedzie raczej gazowe ale ostatkiem sil rozwazam jeszcze kociol na pelety i takie tam smieci. Z tym ze sklaniam sie ku instalacji gazowej. Mamy dosc duzy dach skierowany na poludnie - myslimy o solarach. Tu jednak konczy sie moja wiedza i zaczynaja sie schody. To co mam w projekcie to 30kW i piec dwufunkcyjny z wbudowanym zasobnikiem. Ale wydaje mi sie ze ta instalacja jest zrobiona troche na odwal. Czy ktos moze mi napisac co powinienem kupic - czy kociol z zasobnikeim czy zasobnik osobno (mam miejsce na postawienie zasobnika osobnego). Jednofunkcyjny czy dwufunkcyjy? Lazienek bedzie razem 3. Ogrzewanie podlogowe na parterze i moze podlogowe na gorze a moze kaloryfery. Jeszcze nie wiem. Jak mam zaplanowac ilsoc i wielkosc urzadzen? Dom ocieplony styropianem 150mm. I jakis porotherm 25. Dach oczywiscie tez dobrze ocieplony welna ineralna. Dzieki za wszelkie wskazowki i porady. oraz o oszacowanie kotlow. A poza tym strona http://www.ogrzewanie.abc24.pl nie dziala. Trzeba zaplacic abonament radiowo - telewizyjny :)

Pozdrawiam

Leench

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajne pytanie zadałeś, :lol:

 

koszt ogrzewania może się zamknąć szacunkowo od dwudziestu paru tysięcy wzwyż, górna granica zależy od zasobności portfela i widzimisię klienta,

 

żeby coś powiedzieć to trzeba widzieć co ma być zrobione, tzn rzuty przekroje i budowę przegród,

Twoje wstępne założenia już mam w mailu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wiem o jakie przekroje i przegrody chodzi. Jesli chodzi o przekroje domu to moge cos takiego wyslac na maila, moge tez wyslac proejkt instalacji grzewczej taki jaki jest w tej chwili. Jesli mozesz napisac cos blizej to chetnie podziele sie tym co mam. Chodzi mi rowniez o przeliczenie o ile drozsza bedzie instalacja z kolektorami i po ilu latach ma szanse sie zwrocic.

pozdrawiam

Leench

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...