Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wzorem Grześka - kotły i nie tylko w dobrych cenach


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Mój budujący się dom: bliźniak, 156m z garażem w bryle, bez piwnicy, parter, piętro i poddasze użytkowe ok.25m2. Na parterze podłogówka 35m, parkiet 16m i 1 grzejnik przy parkiecie, na piętrze podłogówka w 2 łazienkach, 3 pok. z grzejnikami. Ogółem łazienek 3, ale małe i w jednym pionie, przy jednej ścianie. Rodzinka mała, tzn. my + 5-latek.

Piec musimy wepchnąć do łazienki, więc zastanawiamy się nad Vitodens 222 lub Junkers Cerapur Acu, czyli dwufunkcyjny z zasobnikiem. Czy to dobry trop?

 

Jaka jest twoja propozycja?

Pozdr.

Elidens stojący kondensat gazowy z zintegrowanym z kotłem zasobnikiem 130 l. i konsolą Diematic 3, DTG 1300-25 Eco.NOx Plus/V 130 o modulacji od 4,5-25 kW, 10900 zł, lub jak wolisz Elidens o mniejszej mocy modulujący od 3,2-14,8 kW, DTG 1300-15 Eco.NOx Plus/V 130 za 10660 zł ceny brutto z 22 % VAT

i jeszcze jedno w zasobniku jest anoda tytanowa, nie trzeba jej wymieniać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro w De Detrich też trzeba ustawiać krzywą grzania to czym będzie lepszy taki kocioł kondensacyjny od Junkersa ?W obu przypadkach mówię o kotłach kondensacyjnych (jak żle ustawię krzywą grzania to nie ma znaczenia od jakich wartości kocioł moduluje tak mi sie zdaję) :cry: Z moich osobistych obserwacji wynika że te wszystkie pogodówki automaty sprawdzaja się przy temperaturach do -1C bo potem to i tak tylko "huczy"a portfel cienki. :cry:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

...czym różnią się kotły DeDietrich serii MCR 24 od ECODENS , oprócz tego że ECODENS to lodówka, a MCR 24 jest naścienny i wymaga dodatkowego zasobnika ?

Jakoś nie widzę powodów ,aby płacić kilka tys. więcej tylko za ładny kształt "lodówki" ECODENS , no chyba że mnie ktoś przekona...? :-)

Może ktoś ze Szczecina lub okolic ma jakieś doświadczenia z tą firmą ,warto w to wchodzić, czy jednak lepiej postawić na sprawdzonego Vaillanta ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

chcesz zaoszczędzić na ogrzewaniu latem ciepłej wody?

zastosuj pompę ciepła powietrze-woda, firmy Stibel Eltron, BWP 30HLW z zasobnikiem 300 l. i dodatkową wężownicą do wpięcia innego źródła ciepła,

 

doskonała alternatywa dla tych co chcą zainstalować kolektory słoneczne,

do grzania wody nie potrzebuje słońca, jedynie temperatur powyżej 8*C,

nie przeszkadza jej deszcz czy też egipskie ciemności,

 

8250 zł brutto z 22% VAT + koszt przesyłki,

z tymi kosztami przesyłki to może być tak że ich nie będzie, ale zależy to od wielu rzeczy a przede wszystkim od miejsca zamieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1950

jaka jest obecnie cena

przy Twojej pomocy kupna na:

MCR 24 kw

zasobnika 130 l

i grzejników purmo, eca

dlaczego polecasz kominki mkrotermu

czy na nie też masz zniżki ?

zdecydowałem się na de dietricha 24 z zasobnikiem 130l dół podłogówka

góra grzejnki 600 eca

do tego turbokominek II makrtoermu

szukam teraz atrakcyjnie cenowo oferty sprzedaży

no a potem montażu

pozdrawiam

k*

ok. legionowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Do -1950-bardzo prosze o pomoc w wyborze kotla gazowego kondensacyjnego-dom parterowy z poddaszem uzytkowym-180 m2,na parterze ok.40m2 podłogówki reszta kaloryferki- dwie łazienki ,jedna z wanna,druga z panelem prysznicowym,bede wdzięczny za kazda podpowiedz.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zakupilem kociolek DD MCR z zasobnikiem cwu (w promocji :wink:) i powoli szykuje sie do instalacji.

 

Dwa pytania:

1. Nie jestem pewien czy zestaw zawiera zamowiony przeze mnie czujnik CWU AD212? Jak on wyglada :-) ?

2. Czy mozecie doradzic ile powinien kosztowac demontaz starego termeta i instalacja nowego piecyka MCR (okolice Wwy/Pruszkow), zakladajac ze nie zmieniamy 'infrastruktury' (grzejniki, rurki, komin - zadnych zmian). Moze ktos z szacownego Grona moze polecic instalatora/firme w tej okolicy?

 

 

Pozdrawiam,

Pit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam do 1950 - mam następujące pytania:

 

czy kociołek mcr 25 1F da sobie radę z zasobnikiem 220 l (dwie wężownice - przyszłościowo druga do solara)?

 

do mcr 25 oferowane są różne komplety sterownicze - pogodowe - czym one się różnią ? - chodzi o:

 

- Easymatic, Celcia 20, VS 5500 Plus

 

i czy syfon kondensatu trzeba dokupić czy jest wbudowany?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...