Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wzorem Grześka - kotły i nie tylko w dobrych cenach


Recommended Posts

Witam 1950,

znowu zagwozdki z instalatorami...

Planuję kondensata + solary (bo mi gmina zwróci część nakładów na nie). Jeden instalator mówi: piec ze zasobnikiem warstwowym (Sounier Duval-Isomax) + zasobnik 300l z jedną wężownicą. Drugi mówi: nie tak się nie robi i proponuje albo viessmana vitodens 200 albo De Ditrich :wink: plus zasobnik 300l z podwójną wężownicą.

Pomóż - czy ten pierwszy ma rację mówiąc że piec w jego konfiguracji nie będzie podgrzewał tych 300l bez potrzeby?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Niektóre gminy biorą udział w projekcie finansowania inwestycji proekologicznych (wsparcie z funduszy strukturalnych).

Musisz dowiedzieć się w gminie, czy i na jakich zasadach możesz się ubiegać o zwrot części nakładów. Oczywiście wszystko musi być poparte fakturami, oraz wykonane _po_ zawarciu z gminą umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam do 1950 - mam następujące pytania:

 

czy kociołek mcr 25 1F da sobie radę z zasobnikiem 220 l (dwie wężownice - przyszłościowo druga do solara)?

 

oczywiście, kocioł współpracujący z zasobnikiem biwalentnym grzeje wodę tylko w górnej części zasobnika, nigdy nie grzeje wody w całej objętości zasobnika, dolna wężownica jest do kolektorów i one dopiero grzeją cały zasobnik

 

do mcr 25 oferowane są różne komplety sterownicze - pogodowe - czym one się różnią ? - chodzi o:

 

- Easymatic, Celcia 20, VS 5500 Plus

 

:o powiem tak, zmusiłeś mnie do zajrzenia w katalog, przez moment myślałem że coś się ostatnio zmieniło, ale na szczęście nie, producent dalej ma

termostat pokojowy programowany bez pogodówki z tym że pogodówka jest zainstalowana fabrycznie w kotle i bezsensem jest nie korzystanie z tego stosując inny sterownik,

termostat pokojowy nie programowany steruje kotłem w funkcji załącz-wyłącz bez modulacji palnika,

zdalne sterowanie dialogowe Easymatic do którego potrzeba interface, to jest pogodówka,

 

 

i czy syfon kondensatu trzeba dokupić czy jest wbudowany?

 

jest w zestawie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 1950,

znowu zagwozdki z instalatorami...

Planuję kondensata + solary (bo mi gmina zwróci część nakładów na nie).

 

Jeden instalator mówi: piec ze zasobnikiem warstwowym (Sounier Duval-Isomax) + zasobnik 300l z jedną wężownicą:o :o :o :o .

 

na dzień dobry zrezygnuj z tego instalatora, albo chce Cię trafić na kasę komplikując instalację, albo nie wie co mówi,

owszem też tak można zrobić, ale jest to przerost formy nad treścią

 

Drugi mówi: nie tak się nie robi i proponuje albo viessmana vitodens 200 albo De Ditrich :wink: plus zasobnik 300l z podwójną wężownicą.

Pomóż - czy ten pierwszy ma rację mówiąc że piec w jego konfiguracji nie będzie podgrzewał tych 300l bez potrzeby?

 

na temat grzania całego zasobnika, czytaj post wyżej

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1950

 

domyślam się, że polecisz mi DD, ale chodzi mi o model i letko doprecyzowanie pewnego rozwiązania.

 

dom ok 220 mkw, z poddaszem, na planie prostokąta 14x10m, ściany BK24 plus 16 cm styro, podłoga 13 cm styro, sufity i skosy 25 cm wełny. 4 osoby. brak reku póki co. DD raczej z zasobnikiem. Podłogówka wszędzie (boje się ale zaryzykuję, wyprowadzenia pod grzejniki dla spokoju ducha zrobię), góra i dół.

Nie wiem czy to robić na jednym rozdzielaczu czy na dwóch, czy dwie pompy. Czy to jakoś warunkuje wybór wyposażenia kotła?

 

Jeśli można proszę o propozycję dla mnie z ceną i czy W-wa wchodzi w grę. Czy montaż też jest w zakresie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kotły tanio - to ja poproszę :

EKO-KOMFORT 18 kW/25 kW

lub

GRANPAL 25 kW

 

plus te wszystkie cuda do cwu i co - no zielony szczypiorek ze mnie (w temacie).

Co potrzeba do wyceny i kto mi zrobi instalacje ?? Czy to ustrojstwo może zasilać ogrzewanie podłogowe, czy tylko klasyczne grzejniki ?

 

 

 

 

Kurna a miał być kominek z pw......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1950

 

domyślam się, że polecisz mi DD, ale chodzi mi o model i letko doprecyzowanie pewnego rozwiązania.

 

dom ok 220 mkw, z poddaszem, na planie prostokąta 14x10m, ściany BK24 plus 16 cm styro, podłoga 13 cm styro, sufity i skosy 25 cm wełny. 4 osoby. brak reku póki co. DD raczej z zasobnikiem. Podłogówka wszędzie (boje się ale zaryzykuję, wyprowadzenia pod grzejniki dla spokoju ducha zrobię), góra i dół.

Nie wiem czy to robić na jednym rozdzielaczu czy na dwóch, czy dwie pompy.

 

raczej na dwóch rozdzielaczach jeden na parter a drugi na poddasze, ale pompa wystarczy jedna, oczywiście dla obiegu podłogówki,

co które chcesz zrobić może być zasilane pompą z kotła z tym że nawet jeżeli nie będziesz miał grzejników to powinieneś mieś to tych wyprowadzonych rur rozdzielacz(e)

 

Czy to jakoś warunkuje wybór wyposażenia kotła?

 

dla podłogówki i centralnego powinieneś mieć regulator Easymatic AD 221, interface do regulatora AD 222 sterujące zaworem trójdrogowym,

 

Jeśli można proszę o propozycję dla mnie z ceną i czy W-wa wchodzi w grę. Czy montaż też jest w zakresie?

 

jutro

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

To juz chyba moje ostatnie pytanie a na pewno jedno z ostatnich :)

 

Mam dom 230 m2 powierzchni podlogi, z tego 36 to garaz z grzejnikiem, jakies 6m2 kotlowni bez ogrzewania czyli reszta to 188m2 po podlodze ogrzewania podlogowego.

 

Moje pytanie to czy kociol kondensacyjny 18kW wystarczy?? Czy raczej powinien byc ten 24kW? Teraz zasobnik planuje acv hl zasobik 130l ma okolo 30 l wody grzewczej i uzytkowej zostaje 100l czy wystarczy takiej pojemnosci czy raczej ten 160 litrowy musialby byc?? Czy znow kociol 18kW nie bedzie za slaby to zasobnika 160 l?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

To juz chyba moje ostatnie pytanie a na pewno jedno z ostatnich :)

 

Mam dom 230 m2 powierzchni podlogi, z tego 36 to garaz z grzejnikiem, jakies 6m2 kotlowni bez ogrzewania czyli reszta to 188m2 po podlodze ogrzewania podlogowego.

 

Moje pytanie to czy kociol kondensacyjny 18kW wystarczy?? Czy raczej powinien byc ten 24kW?

 

wystarczy

 

Teraz zasobnik planuje acv hl zasobik 130l ma okolo 30 l wody grzewczej i uzytkowej zostaje 100l czy wystarczy takiej pojemnosci czy raczej ten 160 litrowy musialby byc?? Czy znow kociol 18kW nie bedzie za slaby to zasobnika 160 l?

 

Tobie wystarczy ACV HL 100, no chyba że masz dwie duże łazienki z jakuzi i innym szykanami, ale wtedy to i kocioł musiałby być mocniejszy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malka, co do Eco comfortu, firmę Lazar znam dość dawno i od momentu objęcia firmy przez Juniora poszli bardzo do przodu.

kiedyś instalowałem ich, jeden z pierwszych kominków z płaszczem wodnym,

pracuje trzeci rok i klient jest bardzo zadowolony,

Granpal też jest znaną firmą ale nic na ich temat nie mogę powiedzieć,

 

co do reszty: wycena i wykonanie to zależy gdzie mieszkasz,

ostatnio złamałem moją zasadę, że dalej niż 50 km od domu nie robię,

ale to nie jest robota jak pracuje się daleko od domu i hurtowni w której się stale zaopatrujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

malka, co do Eco comfortu, firmę Lazar znam dość dawno i od momentu objęcia firmy przez Juniora poszli bardzo do przodu.

kiedyś instalowałem ich, jeden z pierwszych kominków z płaszczem wodnym,

pracuje trzeci rok i klient jest bardzo zadowolony,

Granpal też jest znaną firmą ale nic na ich temat nie mogę powiedzieć,

 

co do reszty: wycena i wykonanie to zależy gdzie mieszkasz,

ostatnio złamałem moją zasadę, że dalej niż 50 km od domu nie robię,

ale to nie jest robota jak pracuje się daleko od domu i hurtowni w której się stale zaopatrujesz

 

 

Do mie dokładnie z Bierunia 38 km :D

 

Wiesz, jeszcze wymysliliśmy piec Kostrzewy - Fuzzy Logic i ta opcja chyba najbardziej nam się podoba.

Kto to ustrojstwo montuje - kominiarz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem w trakcie uruchamiania dietricha MCR24, zaczal pojawiac sie blad nr 5 (E5 - Uszkodzenie jonizacji / zla regulacja CO2). Jak go wyeliminowac? Czy sa jakies typowe /czesto spotykane/ przyczyny pojawiania sie tego bledu w nowych piecach (za krotki komin, potrzeba regulacji elektrody zaplonowej)?

Pozdrawiam,

Pit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...