Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wzorem Grześka - kotły i nie tylko w dobrych cenach


Recommended Posts

pit006, nie rozumiem, jak w trakcie uruchamiania :o :o :o ,

od uruchamiania jest osoba uprawniona, czy to serwis czy też instalator z autoryzacją producenta,

i tak nie minie Cię wizyta serwisu, będzie musiał zrobić analizę spalin i ktoś Ci musi podbić Ci gwarancję,

najprawdopodobniej masz nieszczelny komin, ale to wyniknie przy analizie spalin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

chcesz zaoszczędzić na ogrzewaniu latem ciepłej wody?

zastosuj pompę ciepła powietrze-woda, firmy Stibel Eltron, BWP 30HLW z zasobnikiem 300 l. i dodatkową wężownicą do wpięcia innego źródła ciepła,

 

doskonała alternatywa dla tych co chcą zainstalować kolektory słoneczne,

do grzania wody nie potrzebuje słońca, jedynie temperatur powyżej 8*C,

nie przeszkadza jej deszcz czy też egipskie ciemności,

 

8250 zł brutto z 22% VAT + koszt przesyłki,

z tymi kosztami przesyłki to może być tak że ich nie będzie, ale zależy to od wielu rzeczy a przede wszystkim od miejsca zamieszkania.

 

Dobry Wieczór. To mój debiut.

 

Kończymy budowę domu - 240m2 z garażem, silka+18 cm wełny, 3 osoby. Na ok 45 m2 parteru - podłogówka.

Będzie ogrzewany kotłem raczej kondensacyjnym na gaz ziemny (jakiej firmy?). Ponadto chcemy rozprowadzić do głownych pomieszczeń w domu (są akurat bardzo blisko komina) ciepłe powietrze znad kominka. Będziemy go używać raczej dla przyjemności - a ponieważ to przyjemne - to mam nadzieję że dość często.

 

Chcemy też do ogrzewania c.w.u. dołożyć, kosztem 8-10 tys zł, jakieś "ekologiczne" dodatkowe źródło: solary+zasobnik 300l lub Pompę Ciepła typu powietrze-woda + zasobnik 300l. Oczywiście ogrzewanie c.w.u. ma być wspomagane piecem - poprzez podwójne wężownice w zasobniku.

 

Dlaczego dodatkowe źródło? Żeby wiosną, latem, jesienią w zasadzie nie korzystać z pieca i żeby - jak już będzie jakiś mały basenik dla dziecka - trochę podgrzewać w nim wodę nie przejmując się kosztami. Może też oszczędzić na klimatyzacji - jeśli można by skutecznie wykorzystywać do tego celu chłodne powietrze z PC.

 

Doradźcie proszę - czy wybrać solary czy raczej PC p-w?

 

Mamy takie pytania i wątpliwości:

 

- czy solary w praktyce "grzeją" w pochmurne dni? i czy grzeją po zmroku - i jak wykorzystamy zasobnik wieczorem to czy woda będzie znowu ciepła na poranny prysznic? Bo PC pewnie grzeje.

 

- czy można używać zimnego wylatującego powietrza z PC do chłodzenia domu? czy można tym jakoś sterować?

 

- czy jest to zdrowe tzn czy nie rozpyla się po domu przy okazji jakichś pasożytów?

 

- czy rozważać klimatyzator z rewrsem?

 

- czy PC, która jak czytamy, wymaga ogromnych ilości ciepłego powietrza może być zasilana powietrzem zewnętrznym - a po spadku temp <7'C po prostu wyłączana?

 

- może wtedy podawać powietrze "lekko ciepłe" np z garażu?

 

- co jest bardziej efektywne do pogrzania cwu solar czy PC - tzn czy więcej jest pochmurnych ciemnych dni + nocy czy dni i nocy z temp <7'C

 

- czy można to nasze dodatkowe źródło ciepła (a raczej jego nadwyżki ponad potrzeby ogrzania w.u.) wykorzystywać do grzania instalacji c.o. - czy są takie automatyki które mogą tym sterować? Czy zwróci się ich koszt?

 

- ile prądu pożera przeciętny solar a ile PC?

- czy PC emituje jeakiś nieprzyjemny hałas?

 

i na koniec

- czy są tacy polecani przez Was producenci (znowu: cena/jakość), którzy dadzą na taką konfigurację swoje rozwiązania systemowe?

 

- czy warto wydać więcej na instalację? Miedzianą? Sahna?

 

Mam nadzieję że nie przesadziłem z liczbą pytań. Ale z drugiej strony dla takich znawców zagadnienia jak Wy Szanowni Forumowicze to pewnie mały spacerek. Jeśli mogę znaleźć odpowiedzi w innych postach - podpowiedzcie gdzie.

 

pzdr

DarKu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcesz zaoszczędzić na ogrzewaniu latem ciepłej wody?

zastosuj pompę ciepła powietrze-woda, firmy Stibel Eltron, BWP 30HLW z zasobnikiem 300 l. i dodatkową wężownicą do wpięcia innego źródła ciepła,

 

doskonała alternatywa dla tych co chcą zainstalować kolektory słoneczne,

do grzania wody nie potrzebuje słońca, jedynie temperatur powyżej 8*C,

nie przeszkadza jej deszcz czy też egipskie ciemności,

 

8250 zł brutto z 22% VAT + koszt przesyłki,

z tymi kosztami przesyłki to może być tak że ich nie będzie, ale zależy to od wielu rzeczy a przede wszystkim od miejsca zamieszkania.

 

Dobry Wieczór. To mój debiut.

 

Dzień dobry,

każdy kiedyś musi zacząć :lol:

 

Kończymy budowę domu - 240m2 z garażem, silka+18 cm wełny, 3 osoby. Na ok 45 m2 parteru - podłogówka.

Będzie ogrzewany kotłem raczej kondensacyjnym na gaz ziemny

 

 

(jakiej firmy?) oczywiście De Dietrich :lol:

 

Ponadto chcemy rozprowadzić do głownych pomieszczeń w domu (są akurat bardzo blisko komina) ciepłe powietrze znad kominka. Będziemy go używać raczej dla przyjemności - a ponieważ to przyjemne - to mam nadzieję że dość często.

 

Chcemy też do ogrzewania c.w.u. dołożyć, kosztem 8-10 tys zł, jakieś "ekologiczne" dodatkowe źródło: solary+zasobnik 300l lub Pompę Ciepła typu powietrze-woda + zasobnik 300l. Oczywiście ogrzewanie c.w.u. ma być wspomagane piecem - poprzez podwójne wężownice w zasobniku.

 

Dlaczego dodatkowe źródło? Żeby wiosną, latem, jesienią w zasadzie nie korzystać z pieca i żeby - jak już będzie jakiś mały basenik dla dziecka - trochę podgrzewać w nim wodę nie przejmując się kosztami. Może też oszczędzić na klimatyzacji - jeśli można by skutecznie wykorzystywać do tego celu chłodne powietrze z PC.

 

Doradźcie proszę - czy wybrać solary czy raczej PC p-w?

 

 

jak poczytasz to się dowiesz że mam jako wspomaganie co, kolektory słoneczne a co się z tym wiąże, moje doświadczenia nie wynikają z ilości przeczytanej literatury

 

Mamy takie pytania i wątpliwości:

 

- czy solary w praktyce "grzeją" w pochmurne dni? i czy grzeją po zmroku - i jak wykorzystamy zasobnik wieczorem to czy woda będzie znowu ciepła na poranny prysznic? Bo PC pewnie grzeje.

 

do tego żeby grzaly kolektory potrzebne jest słońce, niezależnie od tego czy to będą kolektory płaskie czy rurowe

 

- czy można używać zimnego wylatującego powietrza z PC do chłodzenia domu? czy można tym jakoś sterować?

 

producent przewiduje taką możliwość, ale musisz zdać sobie sprawę z tego że nie jest to klimatyzacja, pompa ma przedewszystkim grzać ciepłą wodę, schłodzone powietrze to odpad powstający w procesie grzania

 

- czy jest to zdrowe tzn czy nie rozpyla się po domu przy okazji jakichś pasożytów?

 

nie

 

- czy rozważać klimatyzator z rewrsem?

 

Twój wybór, trudno mi Ci coś doradzić, klimatyzatorami w zasadzie się nie zajmuję

 

- czy PC, która jak czytamy, wymaga ogromnych ilości ciepłego powietrza może być zasilana powietrzem zewnętrznym - a po spadku temp <7'C po prostu wyłączana?

 

może

 

- może wtedy podawać powietrze "lekko ciepłe" np z garażu?

 

takie rozwiązania stosuje ClimaKomfort stosująć pompę powietrze woda do grzania cwu, po to żeby nie obciążać pompy grzejącej dom

 

- co jest bardziej efektywne do pogrzania cwu solar czy PC - tzn czy więcej jest pochmurnych ciemnych dni + nocy czy dni i nocy z temp <7'C

 

zdecydowanie pompa ciepła

 

- czy można to nasze dodatkowe źródło ciepła (a raczej jego nadwyżki ponad potrzeby ogrzania w.u.) wykorzystywać do grzania instalacji c.o. - czy są takie automatyki które mogą tym sterować? Czy zwróci się ich koszt?

 

wszystko jest możliwe, zależy to tylko od poniesionych sił i środków,

a tak poważnie przerost formy nad treścią

 

 

- ile prądu pożera przeciętny solar a ile PC?

 

porównywalnie

 

- czy PC emituje jeakiś nieprzyjemny hałas?

 

nie

 

i na koniec

- czy są tacy polecani przez Was producenci (znowu: cena/jakość), którzy dadzą na taką konfigurację swoje rozwiązania systemowe?

 

Makroterm, ma kocioł kondensacyjny, kominek z pł. wodnym i kolektory nadążne, dla mnie to też przerost formy nad treścią

 

- czy warto wydać więcej na instalację? Miedzianą? Sahna?

 

nie, zastosuj alupexa renomowanej firmy, ale nie jakąś chińszczyznę

 

Mam nadzieję że nie przesadziłem z liczbą pytań. Ale z drugiej strony dla takich znawców zagadnienia jak Wy Szanowni Forumowicze to pewnie mały spacerek. Jeśli mogę znaleźć odpowiedzi w innych postach - podpowiedzcie gdzie.

 

pzdr

DarKu

:lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo dziękuję za opinie i informacje. :)

 

Konkurencyjne wstepne propozycje mniej więcej takich konfiguracji (piec + PC p-w + zasobnik) zożyli nam przedstawiciele Buderusa oraz Stiebel Eltron. Vaillant pokazał dość drogą konfirgurację z solarami zamiast PC - więc chyba odpada. Rozumiem że B oraz S-E jest to przyzwoita półka producentów?

 

by the way - nie znalazłem oferty PC p-w na stronach DeD :(

 

pozdrawiam

D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trudno mi powiedzieć bo jeszcze nie instalowałem kratek,

co jest dość istotne to waga bo świadczy o grubości zastosowanych materiałów,

natomiast jakie to są materiały tego niestety nie wiemy,

trzeba zaufać producentowi,

patrząć na te medale jest szansa że będą takie jak deklaruje,

 

dobrze zainstalowany kominek będzie chodził bez problemu,

chcesz kratki to masz kratki,

jak w erze :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Już od jakiegoś czasu borykam się z dylmatami takimi jak tu wszyscy :)

Dobrze przynajmniej że kociołek już w zasadzie wybrałem -

Nie wiem tylko czy MCR 24 czy MCR/II 24 może ktoś wie czym się róznią oprócz wyswietlacza ? Tyle mi powiedział autoryzowany serwis De Dietrich :D

Do tego trzeba by zasobnik - wydaje się że 130-150l dla 2+1 osoby (przynajmniej na razie) powinno wystarczyć natomiast pozostaje pytanie jaki model ? Albo oryginalny DeDietrich w komplecie z piecem albo wpadł mi w oko ACV HL - z marketingowego bełkotu wydaje się być bardziej bezobsługowy, z kolei jakiś tam instaloator doradza Biawar - podobno tanio i dobrze.

 

Może ktoś z Was używa tego kotła i wie również jakie trzeba dokupic płytki, regulatory i czujniki żeby wszystko działało gładko ?

 

Będę wdzięczny za wszelkie informacje i sugestie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle mam dylemat - dziś oglądałam kocioł Kostrzewy, ten Fuzzy Logic jest wypasiony, ale nie wiem czy wart jest swojej ceny. Pan w "piecowni" polecał Ulricha na pellet i ekogroszek - ale ruszt w nim mały, a mnie chodzi o to by móc palić drewnem.

Naprawdę nie wiem co począć, moze ten eco komfort - ale brak mi w nim zapalarki, no i co ja mam wybrać - moze Granpala?? ale co z serwisem ??Same pytania ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o kotle de dietricha ecodens-podoba mi sie i chyba go kupie,ale chciałbym sie czegos wicej o ni dowiedziec,czy ktos ma moze jakies doswiadczenia?

ile moze kosztowac cala kotlownia z tym piecem( z automatyką pogodową),ok.20 m podlogówki reszta kaloryfery-dom 180 m2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Już od jakiegoś czasu borykam się z dylmatami takimi jak tu wszyscy :)

Dobrze przynajmniej że kociołek już w zasadzie wybrałem -

Nie wiem tylko czy MCR 24 czy MCR/II 24 może ktoś wie czym się róznią oprócz wyswietlacza ? Tyle mi powiedział autoryzowany serwis De Dietrich :D

Do tego trzeba by zasobnik - wydaje się że 130-150l dla 2+1 osoby (przynajmniej na razie) powinno wystarczyć natomiast pozostaje pytanie jaki model ? Albo oryginalny DeDietrich w komplecie z piecem albo wpadł mi w oko ACV HL - z marketingowego bełkotu wydaje się być bardziej bezobsługowy, z kolei jakiś tam instaloator doradza Biawar - podobno tanio i dobrze.

 

Może ktoś z Was używa tego kotła i wie również jakie trzeba dokupic płytki, regulatory i czujniki żeby wszystko działało gładko ?

 

Będę wdzięczny za wszelkie informacje i sugestie

różnice pomiędzy MCR-ami:

 

- dwójka nie ma w standardzie konsoli przyłączeniowej,

 

- automatyka dwójki nie różni się od jedynki tak jak ktoś Ci powiedział jedynie wyświetlaczem,

w jedynce żeby mieć mądrzejszy regulator pokojowy z możliwością sterowania czasami pracy kotła potrzebny był interface, w dwójce już nie trzeba,

 

- cenami , jeżeli ktoś się zdecyduje na, nie stosowanie ramy montażowej, wychodzi zdecydowanie taniej,

w przypadku z zasobnikiem 130 l., nawet ponad dwa tysiące,

 

co do ACV,

nie potrzebne Ci jest HL 130, wystarczy HL 100,

do HL 130 większość kotłów wiszących jest za słaba, posiada on wężownicę o mocy 31 kW,

 

no chyba że masz wannę 350 l.

 

minusem jest cena, która jest w €,

a teraz to nie zdrowa waluta :-?

 

skromnie :oops: :wink: nie wspomnę że te kotły i urządzenia można kupić w bardzo dobrych cenach u mnie, :lol:

procedury na wcześniejszych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sadzicie o kotle de dietricha ecodens-podoba mi sie i chyba go kupie,ale chciałbym sie czegos wicej o ni dowiedziec,czy ktos ma moze jakies doswiadczenia?

ile moze kosztowac cala kotlownia z tym piecem( z automatyką pogodową),ok.20 m podlogówki reszta kaloryfery-dom 180 m2

bardzo dobra,

w bardzo dobrej cenie, lodówka

trzeba dokupić naczynie przeponowe,

ale nawet licząć naczynie, można być w szoku porównująć ceny z cenami innych producentów :roll: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...