Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wzorem Grześka - kotły i nie tylko w dobrych cenach


Recommended Posts

Witam,

chciałbym prosić o sugestię, jak rozwiązać sprawę położenia regulatora pokojowego do MCR 24. Sam kocioł funkcjonuje bez zarzutu- podłączony do niego obieg c.o. również.

Obieg ma 3 odgałęzienia, w tym jedno przechodzące ciurkiem przez 3 pokoje. Początkowo regulator chciałem dać w ostatnim z nich (końcowe grzejniki) i traktować je jako referencyjne. Niestety tam również znajduje się piec węglowy "ozdobny",który pełni funkcje dekoracyjno-grzewcze (w długie jesienne wieczory) ;-)... i raczej na pewno utrudniałby optymalnych temperatur w reszcie pomieszczeń.

 

Myślałem o zawieszeniu regulatora w poprzedzającym pomieszczeniu (pokój dziecka), drugim w kolejności. Wydaje mi się to najlepszym wyborem, ale dla pewności- czy istnieją jakieś przeciwskazania dla takiego rozwiązania?

Pzdr

sk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Podlogówka to kuchnia,łazienka na dole,hall,kotłownia-okolo 20-30 m2-czy warto w ogóle robic podłogówke na takiej małej powierzchni czy moze lepiej wszędzie zamontowac kaloryfery?

Mysle sobie ,ze jeżeli piec kondensacyjny to może warto byłoby załozyc podłogowke chociaz tam gdzie bedzie terakota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak....

 

De Dietrich wprowadził na rynek nowe kotły MCR,

MCR II, jednocześnie sprzedawane są ostatnie MCR-y,

chyba im będzie trochę trudniej bo nowy MCR II jest tańszy od MCR-a,

w katalogu MCR II z z zasobnikiem 150 l. w katalogu jest około dwa tysiące tańszy niż jego poprzednik z zasobnikiem 130 l.

 

czym się różnią:

nowy nie ma konsoli montażowej,

konsola jest ale w opcji i trzeba za nią dodatkowo dopłacić,

w MCR chcąc mieć mądrzejszy sterownik Eurostera, trzeba było dokupić interface`a, w nowym, mądre sterowanie które może sterować także zaworem trójdrogowym jest już w jednym kawałku i w zasadzie w tej samej cenie,

 

reasumująć,

DD, prze do przodu jak czołg zostawiająć w tyle konkurencję, zwłaszcza cenowo,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak....

 

De Dietrich wprowadził na rynek nowe kotły MCR,

MCR II, jednocześnie sprzedawane są ostatnie MCR-y,

chyba im będzie trochę trudniej bo nowy MCR II jest tańszy od MCR-a,

w katalogu MCR II z z zasobnikiem 150 l. w katalogu jest około dwa tysiące tańszy niż jego poprzednik z zasobnikiem 130 l.

 

To poproszę o ofertę na MCR II/24 z zasobnikiem na 3 łazienki (myślę o 120-130l), pogodówką i w miarę niezależnym sterowaniem 2 obiegów grzewczych tj. 7 grzejników na piętrze i 100m2 podłogówki na parterze. Ogrzewana kubatura ok. 600m3.

 

Czy VS5500 będzie do tego właściwy?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolec, MCR/II 24 BS150 + VS 5500,

czyli z polskiego na nasze:

kocioł kondensacyjny o zakresie modulacji od 25-100% i mocach od 6,3-25,3 kW, zasobnikiem ciepłej wody użytkowej z anodą magnezową, armatura przyłączeniowa kocioł zasobnik w zakresie dostawy, oraz sterownik pokojowy programowalny, sterujący pracą jednego obiegu grzewczego bezpośredniego (grzejniki), pracą jednego obiegu grzewczego pośredniego (sterowanie pracą zaworu trójdrogowego, podłogówki) oraz pracą pompy cyrkulacyjnej ciepłej wody użytkowej,

ten zestaw kosztuje 6380 zł brutto z VAT 22% oczywiście faktura VAT

dostawa kurierem, koszty przesyłki po polowie,

szczegóły na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1950,

 

Nie bardzo rozumiem, ACV HL to zasobniki zbiornik w zbiorniku, tam zdaje się nie ma wężownicy ?

Z drugiej strony DeDietrich sprzedaje MCRy w komplecie z zasobnikami 150l - czy moc potrzeban do ogrzania ACV 130l jest tyle większa od mocy potrzebnej do ogrzania oryginalnego zasobnika 150l ?

 

Co do transportu to Wawa więc chyba chętniej odebrałbym w jakiejś hutowni jeśli to możliwe - kiedyś była taka opcja jeśl się nie mylę ?

 

ile kosztowała by konsola - nie wiem czy jej potrzebuję, muszę zapytać instalatora.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolec, MCR/II 24 BS150 + VS 5500,

czyli z polskiego na nasze:

kocioł...., oraz sterownik pokojowy programowalny, sterujący pracą jednego obiegu grzewczego bezpośredniego (grzejniki), pracą jednego obiegu grzewczego pośredniego (sterowanie pracą zaworu trójdrogowego, podłogówki) oraz pracą pompy cyrkulacyjnej ciepłej wody użytkowej,

ten zestaw kosztuje 6380 zł brutto z VAT 22% oczywiście faktura VAT

dostawa kurierem, koszty przesyłki po polowie,

szczegóły na priv

 

A bez sterowania?

Chodzi mi o t,o że mam już sterowanie pogodowe i dla pomieszczeń w podłogówce i nie chcę płacić za coś czego nie wykorzystam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lolec, MCR/II 24 BS150 + VS 5500,

czyli z polskiego na nasze:

kocioł kondensacyjny o zakresie modulacji od 25-100% i mocach od 6,3-25,3 kW, zasobnikiem ciepłej wody użytkowej z anodą magnezową, armatura przyłączeniowa kocioł zasobnik w zakresie dostawy, oraz sterownik pokojowy programowalny, sterujący pracą jednego obiegu grzewczego bezpośredniego (grzejniki), pracą jednego obiegu grzewczego pośredniego (sterowanie pracą zaworu trójdrogowego, podłogówki) oraz pracą pompy cyrkulacyjnej ciepłej wody użytkowej,

ten zestaw kosztuje 6380 zł brutto z VAT 22%

 

Czy powyżej to literówka i rozchodzi się jednak o sterownik pogodowy?

 

generalnie kotły De Dietricha nie współpracują z obcymi sterownikami,

owszem można je zastosować ale trzeba się liczyć z tym że, kocioł będzie pracował w trybie załącz wyłącz, czyli nie będziemy mieli tego co decyduje o oszczędnościach, nie będziemy mieli modulacji palnika, a w końcu to przynosi oszczędności,

 

Przeczytałem w manualu, że VS5500 ma OpenTherm, to teoretycznie powinien modulować z obcymi o ile wspierają ten interfejs. A praktycznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogodówkę w tym zestawie masz w standardzie, normalnie trzeba dokupić tylko czujnik zewnętrzny,

VS 5500 jest tak jak napisałem mądrym sterownikiem pokojowym,

co do współpracy z innymi sterownikami,

to nie rozumiem pytania,

po co?

masz kompletny zestaw,

sterownik i kocioł,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogodówkę w tym zestawie masz w standardzie, normalnie trzeba dokupić tylko czujnik zewnętrzny,

 

Aha, czyli włączam bezpośrednio do kotła.

 

VS 5500 jest tak jak napisałem mądrym sterownikiem pokojowym,

co do współpracy z innymi sterownikami,

to nie rozumiem pytania, po co?

masz kompletny zestaw, sterownik i kocioł,

 

Ok. Z twojej wypowiedzi zrozumiałem mniejwięcej, że Dietrich ma swój protokół. Jeżeli używa opentherm'a to prosty sterownik mogę sobie zrobić z modułów leżących na biurku :-)

 

Generalnie na wyjściu obiegu grzewczego MCR'a podłączyłbym sprzęgło hydrauliczne i dopiero dwa obiegi pompowe, zgodnie zresztą z sugestią producenta, tylko zastanawiam się jak sterować zewnętrzną pompą obiegu wysokotemperaturowego.. niektóre piece mają taką opcję w sterowaniu i oddzielne zaciski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli sterownik ma funkcję sterowania zaworem trójdrogowym to robi to na podstawie temperatury albo na sprzęgle albo jeżeli sprzęgło nie ma tuleji na czujnik zanurzeniowy, lub układ nie ma sprzęgła (bo tak też może być zrobiony), to stosuje się czujnik przylgowy zaraz za pompą podłogówki,

nie znam jeszcze VS 5500 ale dam sobie głowę uciąć :lol: że u niego jest tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...