Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wzorem Grześka - kotły i nie tylko w dobrych cenach


Recommended Posts

na zdrowy chłopski rozum, skoro działał do momentu ingerencji w instalację nie w kocioł, to wina nie leży po stronie kotła,

 

ten instalator powinien się przyjrzeć się temu co zrobił, czy gdzieś czegoś nie przydławił lub nie otworzył jakiegoś zaworu, trudno tak na odległość coś powiedzieć,

 

ale jak napisałem raczej nie szukałbym usterki w kotle,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Też mi się tak wydaje, chociaż ingerencja w cały układ polegała w sumie tylko na wymianie samego grzejnika. Czy chłodniejsze grzejniki na dole to dobry objaw? Czytałem, że podobno można zwiększyć obroty pompy, by to zniwelować, tylko czy faktycznie ma to sens? Czy spotkał się juz pan z takim "mieleniem" wody w kotle? Mam też taki objaw, jak włączam przycisk "kominiarz", to słychać jak kocioł zaczyna pracować pełną mocą, nagle manometr zaczyna wariować i z obawy przed uszkodzeniem, wychodzę z tego trybu. Po chwili z odpowietrznika na kotle uchodzi powietrze, a raczej jakby kocioł pluł dość mocno wodą z powietrzem...

Z góry dziękuję za odpowiedź

POZDRAWIAM!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi się tak wydaje, chociaż ingerencja w cały układ polegała w sumie tylko na wymianie samego grzejnika. Czy chłodniejsze grzejniki na dole to dobry objaw? Czytałem, że podobno można zwiększyć obroty pompy, by to zniwelować, tylko czy faktycznie ma to sens? Czy spotkał się juz pan z takim "mieleniem" wody w kotle? Mam też taki objaw, jak włączam przycisk "kominiarz", to słychać jak kocioł zaczyna pracować pełną mocą, nagle manometr zaczyna wariować i z obawy przed uszkodzeniem, wychodzę z tego trybu. Po chwili z odpowietrznika na kotle uchodzi powietrze, a raczej jakby kocioł pluł dość mocno wodą z powietrzem...

Z góry dziękuję za odpowiedź

POZDRAWIAM!

na pewno masz zapowietrzony układ co i nie odpowietrzony kocioł,

pompy bym nie ruszał,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za pompą jest odpowietrznik automatyczny, należy odkręcić kapturek przy napełnianiu instalacji,

musisz odpowietrzyć całą instalację i później uzupełnić ciśnienie do około 1,5 bar,

powoli,

po napełnieniu instalacji odpowietrzyć jeszcze raz,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem dzisiaj jakies bardzo niepochlebne informacje na temat automatyki pogodowej do de dietricha MCRII ,

własnie jestem na etapie zakupu tego kotła/

\ale chyba trzeba sie zastanowić.

 

Wiem o czym piszesz bo biorę udział w tamtej dyskusji - moim zdaniem to problem z serwisantem a nie z piecem jako takim.

W każdym razie mnie ta automatyka i tak nie interesuje więc ja się chyba zdecyduję na DD bo cena jest konkurencyjna.

 

A właśnie, 1950 chciałbym się upewnić, czy dostałeś moją wiadomość?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w piątek się dowiedziałem że od Nowego Roku nastąpi zmiana cen w De Dietrichu :-?

najprawdopodobniej pójdą do góry,

jak wydawali ostatni cennik zeszli w dół,

nie spodziewali się tego całego cyrku który wydarzył się później,

 

niestety, :-? :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki Dietrich MCR/II 24/28 podoła: dom okolo 150 m kw., podłogówka około 80 m kw. na mieszaczu (chyba tak to się nazywa) z własną pompą zasilającą. Do tego grzejnki (10 szt.) projektowane pod kondensat czyli ogólnie duże). Czy lepiej kupć jednofukcyjny z zasobnikiem i tez MCR/II 24?

Przyznam ze obecnie w starym domu mam oddzielny piec gazowy do CO a ciepłą wodę mam z przepływowowego podgrzewacza gazowego. Nie narzekam na to ze ciepla pojawia się po kilku sekundach od odkręcenia wody w kranie. Czy z ekonomicznego punktu widzenia lepsze jest rozwiązanie z przepływowym podgrzewaniem (bo grzeje wtedy kiedy trzeba) czy też grzanie wody w zasobniku (izolowanym termicznie i z określonymi godzinami kiedy powinna być w nim gorąca woda). Miał ktoś z forumowiczów takie dylamaty? A może zamiast tego Dietricha coś innego wybrac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w piątek się dowiedziałem że od Nowego Roku nastąpi zmiana cen w De Dietrichu :-?

najprawdopodobniej pójdą do góry,

jak wydawali ostatni cennik zeszli w dół,

nie spodziewali się tego całego cyrku który wydarzył się później,

 

niestety, :-? :roll:

Niech podnoszą. W końcu zaczyna się krysys w budowlance, to na pewno na tym dobrze wyjdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle, ze dobrze robia. W tej chwili te kotly sa tak tanie, ze az jest to podejrzane. Taka polityka, wbrew pozorom, nie ma wielkiego sensu. Popatrzcie na Viessmanna - najdrozsze ze wszystkich, a ida jak woda. "Bo przeciez dla Panstwa, to tylko Viessmann! Buduje Pan przeciez dla siebie..." itp. A po prostu z takiej ceny moga instalatorowi dac b. duza dzialke.

 

Anyway - dygresja i zasmiecanie watka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle, ze dobrze robia. W tej chwili te kotly sa tak tanie, ze az jest to podejrzane.

 

DD nie są tanie tylko najtańsze a inne kosmicznie drogie.

Wg moich szacunków taki kocioł nie powinien kosztować więcej niż 2500 PLN.

Kolejną sprawą jest jak wszędzie polityka - powinny być dopłaty z racji ochrony środowiska i do kotłów i do gazu. No a tak to mamy "ekologię" polegającą na spalaniu czego popadnie podobnie jak w motoryzacji - kopcący rakotwórczy diesel często spalający olej opałowy to standard w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny 1950,

Rozglądam się za kotłem do domu 150 m2 pow. użytkowej, w tym około 30 m2 ogrzewanie podłogowe (bez projektu) reszta grzejniki płytowe. Wpadł mi w oko Ecodens 1300-24 Eco/V130. Proszę o opinię czy byłby to dobry wybór i co do pełnego kompletu oprócz kotła należy kupić. Jeżeli można to prosiłbym o ofertę cenową na emaila,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DD nie są tanie tylko najtańsze a inne kosmicznie drogie.

Wg moich szacunków taki kocioł nie powinien kosztować więcej niż 2500 PLN.

 

Najlepiej moze 25PLN? :lol: Firma musi zarabiac i to jak najwiecej. Z punktu widzenia firmy kociol "powinien" kosztowac tyle, aby krancowy zysk z jego sprzedazy byl wiekszy, niz koszt jego produkcji, a takze wiekszy, niz zyski alternatywne.

 

A tak rynkowo patrzac, to kociol powinien tyle kosztowac, ile ludzie sa sklonni za niego zaplacic. Nie ma "obiektywnego" sposobu wyceniania dobr - zawsze dokonuje tego rynek.

 

Kolejną sprawą jest jak wszędzie polityka - powinny być dopłaty z racji ochrony środowiska i do kotłów i do gazu. No a tak to mamy "ekologię" polegającą na spalaniu czego popadnie podobnie jak w motoryzacji - kopcący rakotwórczy diesel często spalający olej opałowy to standard w Polsce.

 

Hehehe - nie ma dotacji na pompy ciepla, kolektory sloneczne, rekuperatory i oczyszczalnie sciekow, a Ty chcesz na kociol??? :o

 

Buhahahaha!

 

P,NMSP

 

1950 Sorry, za robienie chlewu z Twojego watka. EOT :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki Dietrich MCR/II 24/28 podoła: dom okolo 150 m kw., podłogówka około 80 m kw. na mieszaczu (chyba tak to się nazywa) z własną pompą zasilającą. Do tego grzejnki (10 szt.) projektowane pod kondensat czyli ogólnie duże). Czy lepiej kupć jednofukcyjny z zasobnikiem i tez MCR/II 24?

 

to już niestety będziesz musiał sam rozstrzygnąć,

nie wiem jaki masz dom ile łazienek ilu użytkowników jakie odległości od kotłowni,

ogólna zasada to taka że jeżeli długość rur w rozwinięciu jest większa niż 6 mb powinno się stosować cyrkulację,

prawdę mówiąc polecił bym zasobnik,

 

Przyznam ze obecnie w starym domu mam oddzielny piec gazowy do CO a ciepłą wodę mam z przepływowowego podgrzewacza gazowego. Nie narzekam na to ze ciepla pojawia się po kilku sekundach od odkręcenia wody w kranie. Czy z ekonomicznego punktu widzenia lepsze jest rozwiązanie z przepływowym podgrzewaniem (bo grzeje wtedy kiedy trzeba) czy też grzanie wody w zasobniku (izolowanym termicznie i z określonymi godzinami kiedy powinna być w nim gorąca woda). Miał ktoś z forumowiczów takie dylamaty? A może zamiast tego Dietricha coś innego wybrac?

 

ceny poszły na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli szukacie komplesowej obsługi w zakresie doboru i sprzedaży piecy, grzejników i materiałów instalacyjnych ( podlogówka, kan-therm i inne), polecam firmę Nilsan. Mieści się przy ulicy Bokserskiej w Warszawie.

Poszłam w jedno miejsce załatwiłam wszystko i taniej niż w innych punktach. Podaję link do strony

nilsan.

http://www.nilsan.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co Ci powiem Ewelino?

Twój post śmierdzi reklamą tyle że niegrzeczną bo umieszczoną w czyimś wątku.

 

Napisz co takiego kompleksowo załatwiłaś w tej firmie skoro masz dopiero pozwolenie na budowę i szukasz firmy która ci zrobi dom pod klucz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli szukacie komplesowej obsługi w zakresie doboru i sprzedaży piecy, grzejników i materiałów instalacyjnych ( podlogówka, kan-therm i inne), polecam firmę Nilsan. Mieści się przy ulicy Bokserskiej w Warszawie.

Poszłam w jedno miejsce załatwiłam wszystko i taniej niż w innych punktach. Podaję link do strony

nilsan.

http://www.nilsan.pl/

:o :o :o :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli szukacie komplesowej obsługi w zakresie doboru i sprzedaży piecy, grzejników i materiałów instalacyjnych ( podlogówka, kan-therm i inne), polecam firmę Nilsan. Mieści się przy ulicy Bokserskiej w Warszawie.

Poszłam w jedno miejsce załatwiłam wszystko i taniej niż w innych punktach. Podaję link do strony

nilsan.

http://www.nilsan.pl/

:o :o :o :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...