Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wzorem Grześka - kotły i nie tylko w dobrych cenach


Recommended Posts

Witam serdecznie.

Jestem tu nowy i nowy tematem. Straciłem troszeczkę czasu na przeczytanie wszystkich postów dotyczących pieców. I już również mam faworyta :) :D

 

Proszę Cię 1950 o wycenę. Mieszkanie bardzo stare (przedwojenne) - bez ocieplenia elewacji - ale za to z grubymi ścianami ? Czy MCR II -24 S z zasobnikiem poradzi sobie z tym tematem ? Dodam jeszcze że dom ma 2 mieszkania - moje mieści się na 1 pietrze (około 5 metrów do kotłowni) Czy to ma jakiś wpływ na grzanie c.o i c.w.u ? Proszę o wycenę z zasobnikiem i bez :) - najlepiej wszystkie potrzebne rzeczy do tego kotła (konsola podłączeniowa, czujnik pogodowy itp.) Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam serdecznie.

Jestem tu nowy i nowy tematem. Straciłem troszeczkę czasu na przeczytanie wszystkich postów dotyczących pieców. I już również mam faworyta

 

Proszę Cię 1950 o wycenę. Mieszkanie bardzo stare (przedwojenne) - bez ocieplenia elewacji - ale za to z grubymi ścianami ? Czy MCR II -24 S z zasobnikiem poradzi sobie z tym tematem ? Dodam jeszcze że dom ma 2 mieszkania - moje mieści się na 1 pietrze (około 5 metrów do kotłowni) Czy to ma jakiś wpływ na grzanie c.o i c.w.u ? Proszę o wycenę z zasobnikiem i bez - najlepiej wszystkie potrzebne rzeczy do tego kotła (konsola podłączeniowa, czujnik pogodowy itp.) Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Kurcze zapomniałem dodać że piec musi mieć możliwość współpracy z innym piecem - np z cieplikiem miejskim maibess( w razie jakby się zapsuł piec mam coś zapasowego do ogrzania domu i wody) a z tego co wiem MCR II/24S ma tą możliwość bo poprawili jakieś błędy w konstrukcji czy coś takiego - nie wiem nie znam się na tym. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie.

Jestem tu nowy i nowy tematem. Straciłem troszeczkę czasu na przeczytanie wszystkich postów dotyczących pieców. I już również mam faworyta :) :D

 

Proszę Cię 1950 o wycenę. Mieszkanie bardzo stare (przedwojenne) - bez ocieplenia elewacji - ale za to z grubymi ścianami ? Czy MCR II -24 S z zasobnikiem poradzi sobie z tym tematem ? Dodam jeszcze że dom ma 2 mieszkania - moje mieści się na 1 pietrze (około 5 metrów do kotłowni) Czy to ma jakiś wpływ na grzanie c.o i c.w.u ? Proszę o wycenę z zasobnikiem i bez :) - najlepiej wszystkie potrzebne rzeczy do tego kotła (konsola podłączeniowa, czujnik pogodowy itp.) Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

jeżeli mieszkanie nie ma 3,60 wysokości i 160 m2 powierzchni (bo w takim kiedyś mieszkałem) to swobodnie sobie da radę,

co do współpracy z drugim źródłem ciepła,

wprawdzie DD pisze że to błąd konstrukcyjny, ale śmiem twierdzić że jedynka doskonale sobie radzi przy współpracy z drugim źródłem ciepła tylko trzeba zrobić dobrze instalację i nie żałować na zawory zwrotne, lub zainstalować je tam gdzie mają być,

w dwójce, żeby to wyeliminować błędy większości instalatorów, zastosowano zawór przełączający z siłownikiem,

ceny poszły na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1950 :D

 

Witam serdecznie. Przeglądam forum już od dłuższego czasu, przeczytałem setki postów i nadal nie wiem co kupić:-?.

 

Jestem na etapie zakupu i wykonastwa sprzętu do CO, c.w.u, kominka itd.

 

Początkowo miał być kocioł na eko groszek + kominiek z DGP, potem plany się pozmieniały i teraz myśle o kotle gazowym (Viessmann, Vaillant lub De dietrich) + kominek z p.w. (CTM, tarnava, może makroterm). Ile takie rozwiąznie z montażem może kosztować ?

 

Z poprzednich Twoich postów wnioskuje, że wszystkie te rzeczy kupie w Tadmarze w Tychach (to nie jest reklama :lol:).

 

Poszukuję dobrego instalatora, który poskładał by to wszystko do kupy tak ja się należy. Sprzęt chciałem kupić jeszcze w grudniu, a montaż do końca lutego 2009. Polecam się na priva.

 

Pozdrawiam

Mirek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Mam pytanie odnosnie programatora pogodowego do kotla vaillant. Mam ogrzewanie podlogowe, a ewentualne grzejniki w garazu i lazience na parametrach jak w podlogowce i w zwiazku z tym czy programator calormatic 400 bedzie wystarczajacy, czy cos przemawia za zakupem 430?

 

Pozdrawiam

 

Marta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

A robisz też na towarze klienta - moja żona jako pracownik ma spore upusty na rehau. Dom w Mikołowie, ok 200 m2, wszędzie podłogówka, do tego woda kanaliza, termin - może luty/marzec ??

 

w związku z pytaniami,

mam firmę na zakupione towary wystawiam faktury,

towar nie spadł z TIR-a, jest towarem pełnowartościowym, produkowanym na rynek polski z gwarancją producenta,

 

o cenach nie wspomnę :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm... A czytałeś Waść ten tekst? ;)

Jest tam wyraźnie napisane, że dotyczy zwrotu za rok 2007 i wnioski mają być składane najpóźniej do 30 czerwca 2008r, a w chwili obecnej mamy, jakby nie patrzeć, 17 grudnia A.D. 2008 :) Może by poszukać jakiejś nowej wykładni procedury zwrotu za rok 2008 (o ile w ogóle jeszcze obowiązuje)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciepłych Świąt Bożego Narodzenia oraz najlepszego w Nowym Roku 2009 r.

 

A może pod choinkę:

 

MCR II 24/BS 100 za 4705 zł z VAT 22%, cena brutto producenta 7175 zł,

 

lub MCR II 24/BS 150 za 5091 zł z VAT 22%, cena brutto producenta 7763 zł,

 

albo MCR II 24/28 BIC z zasobnikiem wbudowanym ze stali nierdzewnej, o pojemnośći 80L, za 6360 zł z VAT 22%, cena brutto producenta 9699 zł,

 

czy też kocioł dwufunkcyjny, też kondensat :D

MCR II 24/28 MI za 3792 zł z VAT 22%, cena brutto producenta 5783 zł,

 

jak już wspomniałem, wszystkie kotły to kondensaty, produkcji czołowego producenta w technice grzewczej, De Dietricha

 

i niezbyt przyjemna wiadomość,

od stycznia wzrost cen w granicach 3% :-?

 

http://www.geocities.com/~bug_hut/Christmas/HLLYCND.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbliża się koniec roku i rozliczenia z US

poniżej jest link opisujący krok po kroku procedurę odzyskania VAT za zakup materiałów budowlanych

Ekhm... A czytałeś Waść ten tekst? ;

Jest tam wyraźnie napisane, że dotyczy zwrotu za rok 2007 i wnioski mają być składane najpóźniej do 30 czerwca 2008r, a w chwili obecnej mamy, jakby nie patrzeć, 17 grudnia A.D. 2008 :) Może by poszukać jakiejś nowej wykładni procedury zwrotu za rok 2008 (o ile w ogóle jeszcze obowiązuje)?

powodowany wyrzutami sumienia udałem się na stronę Castoramy :roll:

http://www.castorama.pl/o-firmie/materialy-do-pobrania.html

i przeczytałem następujący tekst

ZWROT NIEKTÓRYCH WYDATKÓW ZWIĄZANYCH Z BUDOWNICTWEM MIESZKANIOWYM PONIESIONYCH OD DNIA 1 MAJA 2004 R. ZOSTAŁ PRZEDŁUŻONY BEZTERMINOWO

dlatego sądząc że nie narażaliby się na ewentualne sprawy sądowe z czystym sumieniem wklejam ten adres

http://www.castorama.pl/uploads/media/zwrotvat_krokpokroku.pdf

 

acha,

żeby nie było że tak bezinteresownie :lol:

nie,

wszyscy Ci co kupili i się nie chwalą,

oraz wszyscy Ci co kupią i być może się pochwalą,

macie możliwość kupując De Dietrichy i inny materiał odliczyć te 15%

a wtedy to już rzeczywiście ceny są nie do przebicia :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...