Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wzorem Grześka - kotły i nie tylko w dobrych cenach


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

MCR II 24/BS 100 za 4705 zł z VAT 22%, cena brutto producenta 7175 zł,

 

lub MCR II 24/BS 150 za 5091 zł z VAT 22%, cena brutto producenta 7763 zł,

 

albo MCR II 24/28 BIC z zasobnikiem wbudowanym ze stali nierdzewnej, o pojemnośći 80L, za 6360 zł z VAT 22%, cena brutto producenta 9699 zł,

 

czy też kocioł dwufunkcyjny, też kondensat

MCR II 24/28 MI za 3792 zł z VAT 22%, cena brutto producenta 5783 zł,

 

niestety nie jest aż tak dobrze,

trzeba zapłacić za transport,

jak wspominałem zmieniłem hurtownię a także i ceny,

ale jest ten minus że mają mniej oddziałów i obejmują terytorialnie tylko południową część kraju,

maksymalnie do Radomia,

wiąże się to z opłatą za transport gdzieś w granicach 200 zł,

oczywiście dla tych co nie mogą odebrać w hurtowni,

 

popełniłem ten błąd, że dwa transporty płacili klienci przy odbiorze, totalna porażka, podobno płacili ponad 400 zł, :-?

chciałem ich za to przeprosić, :oops: :oops: :oops:

 

dlatego teraz poza wpłatą za kocioł będzie dodatkowo 200 zł i kosztów transportu nie będzie pokrywał klient przy odbiorze, ale za transport obciąży mnie hurtownia, która ma podpisaną umowę z firmą kurierską i wtedy koszt transportu spadnie o połowę,

ale wydaje mi się że pomimo tych kosztów transportu i tak bardzo się opłaca :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 1950.

Mam pytanie o MCR24 + easymatic + czujnik zewnetrzny.

W ustawieniach easymatic wprowadziłem parametr 7 - 1A zamiast pierwotnego 1B. Ustawiłem tak dlatego, że cały czas temperatura wewnętrzna jest wyższa niż zaprogramowana a szczególnie irytuje mnie gdy nocą grzejniki grzeją i mam 22 st. zamiast programowanych 18st. Parametr 8 mam ustawiony na 3 czyli tak jak fabryka zaleca. Czy takie przestawienie parametru 7 spowoduje, że obieg A będzie bardziej zależał od easymatica? Rozumiem, że samoadatpacja może dotyczyć tylko jednego z dwóch obiegów ? Którego powinna twoim zdaniem dotyczyć ? Czy jeśli tak jest i grzejniki będą uzależnione częściowo (w 30%) od easymatica to jak się ma programowanie temperatury na easymaticu dla obiegu B w sytuacji gdy samoadaptacja go nie dotyczy ?

Pozdrawiam.

ArekL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam po jednym obiegu A i B. Dom ma parter i piętro. Na parterze B w jadalni, korytarzu otwartym na salon, kuchni, wc i łazience no i A w salonie otwartym i sypialni. Easymatic wisi na wewnętrznej ścianie budynku w korytarzu graniczącym z salonem. Piętro to 3 pokoje z A i łazienka i pralnia z B.

Pozdrawiam.

ArekL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam po jednym obiegu A i B. Dom ma parter i piętro. Na parterze B w jadalni, korytarzu otwartym na salon, kuchni, wc i łazience no i A w salonie otwartym i sypialni. Easymatic wisi na wewnętrznej ścianie budynku w korytarzu graniczącym z salonem. Piętro to 3 pokoje z A i łazienka i pralnia z B.

Pozdrawiam.

ArekL.

7) Samoadaptacja i przyporządkowanie czujnika pokojowego.

Samoadaptacja możliwa tylko dla obiegu z czujnikiem pokojowym (wyłącznie z modułem sterującym Easymatic zainstalowanym w ogrzewanym pomieszczeniu)

 

co to oznacza, jeżeli masz Easymatica umieszczonego w pomieszczeniu z obiegiem A to musisz mieć nastawę 1A lub 0A,

to samo dotyczy obiegu B

 

1A : Czujnik pokojowy dla obiegu A, adaptacja dozwolona

 

0A : Czujnik pokojowy dla obiegu A, adaptacja blokowana

 

1B : Czujnik pokojowy dla obiegu B, adaptacja dozwolona

 

0B : Czujnik pokojowy dla obiegu B, adaptacja blokowana

 

8.) Wpływ czujnika pokojowego 0 do 10 (wyłącznie z modułem sterującym easymatic zainstalowanym w ogrzewanym pomieszczeniu) (0 = adaptacja blokowana)

 

0 do 10

 

w przypadku gdy masz ustawaioną samoadaptację nie działa wpływ czujnika pokojowego czyli nastawa nr 8

 

w Twoim przypadku spróbował bym wyłączyć samoadaptację i regulować parametrem nr 8, w przypadku podłogówki zmniejszył bym na 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie to korytarz z podłogówką i salon z grzejnikiem stanowią jedno pomieszczenie. Easymatic wisi nad podłogą korytarza ale odczuwa temperaturę jedno dużego pomieszczenia z mieszanym ogrzewaniem.

Rozumiem, że mam ustawić samoadaptację na 0A lub 0B (bez znaczenia które z nich????) ? Parametr 8 dopiero wtedy zaczyna mieć znaczenie i ustawić go na 2 czyli 20% wpływu temperatury wewnątrz ? No ew. zostawić na 3 bo mam oba obiegi blisko czujnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzien dobry.

na wstepie pozdrawiam all.

mam pare pytan odnosnie kompleksowego rozwiazania co i cwu w domu(link ponizej).w mojej aranzacji przewiduje 2 kabiny prysznicowe i wanne narozna w sypialni malzenskiej.zmiany istotne to przeniesienie kotlowni do garazu,podnisienie sciany kolanowej przez co kubatura siega 1000m3 oraz adaptacja strychow nad garazem na pokoj dla corki.moja rodzinka to 3 os dorosle +3 dzieci.prosilbym o jakies sugestie odnosnie mojej koncepcji systemu co cwu .z gory pieknie dziekuje.

 

a mianowicie mysle o rozwiazaniach takich:

 

1) planuje zastosowac wszedzie system ogrzewania podlogowego(wczesniej rozwazalem grzejniki w sypialniach i garderobach) i nie wiem czy jest to dobry pomysl. grzejnik w garazu

 

2) planuje zastosowanie pieca na pellets(ekogroszek) kostrzewa fuzzy logik z sonda lambda koszt ok 13000 (brak gazu)

 

3) myslalem o zbiorniku 300L do cwu z dwoma wezownicami i teraz mam dylemat czy do wspierania wybrac kolektory czy tez lepiej pompe ciepla powietrze-woda(myslalem tez czy jest mozliwosc wspomagania pc ukladu co -czy jest to oplacalne??).

 

4)planuje tez kominek ale tylko rekraacyjnie(bez plaszcza wodnego)obawiam sie ze bedzie mniej uzywanym dekorem salonu.

 

5)system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepla nie ma wplywu na rozwiazania ale na pewno pozwoli oszczedzic pare zl na co .(tak mysle i licze na to ... :-) )

 

prosilbym o jakies sugestie i rady ..dom nie jest maly a koszty c.o. rosna...material to porotherm 25p+w i 15 cm steropianu(mysle o tym w kropki)..czyli U w granicach 0,25.....planuje ruszyc z inwestycja tj budowa wiosna 2009 i chcialbym juz miec plan calego systemu co cwu..by przystosowac sie z instalacja w domu...tj jakies otwory czy tez zmiany w wymiarach koltowni..

 

oczekuje jakichs sugestii i propozycji ...w szczegolnosci pompa ciepla i kolektory.

 

pozdrawiam all.

wojciech k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzien dobry.

na wstepie pozdrawiam all.

mam pare pytan odnosnie kompleksowego rozwiazania co i cwu w domu(link ponizej).w mojej aranzacji przewiduje 2 kabiny prysznicowe i wanne narozna w sypialni malzenskiej.zmiany istotne to przeniesienie kotlowni do garazu,podnisienie sciany kolanowej przez co kubatura siega 1000m3 oraz adaptacja strychow nad garazem na pokoj dla corki.moja rodzinka to 3 os dorosle +3 dzieci.prosilbym o jakies sugestie odnosnie mojej koncepcji systemu co cwu .z gory pieknie dziekuje.

 

a mianowicie mysle o rozwiazaniach takich:

 

1) planuje zastosowac wszedzie system ogrzewania podlogowego(wczesniej rozwazalem grzejniki w sypialniach i garderobach) i nie wiem czy jest to dobry pomysl. grzejnik w garazu

 

bardzo dobre rozwiązanie

i wbrew tym co piszą że z garażu ucieka ciepło, chciałem zauważyć że normowo w garażu ma być 5C, czyli trzeba dostarczyć określoną ilość ciepła (stałą) żeby uzupełnić straty i uzyskać tę temperaturę,

jak wspomniałem, ilość ciepła jest stała=sumie strat ciepła przez przegrody w garażu, dlatego nie ważne jest w jaki sposób dostarczymy to ciepło,

czy będzie to podłogówka czy grzejniki czy też ognisko na środku,

 

2) planuje zastosowanie pieca na pellets(ekogroszek) kostrzewa fuzzy logik z sonda lambda koszt ok 13000 (brak gazu)

 

na temat kostrzewy nie wypowiem się bo nie znam tego kotła,

natomiast opinie o producencie są różne,

jeżeli mógłbym coś zasugerować to zainteresowanie się Cichewiczem,

to naprawdę bardzo dobre kotły

 

3) myslalem o zbiorniku 300L do cwu z dwoma wezownicami i teraz mam dylemat czy do wspierania wybrac kolektory czy tez lepiej pompe ciepla powietrze-woda(myslalem tez czy jest mozliwosc wspomagania pc ukladu co -czy jest to oplacalne??).

 

raczej poleciłbym pompę powietrze woda, koszt porównywalny a sprawność większa,

z tym że w przypadku gdyby była druga wężownica dla drugiego źródła ciepła grzejącego wodę (kocioł) to należy pamiętać że temperatura zasilania z kotła nie może być większa niż 65 C, wymagania większości producentów pomp,

można to uzyskać stosując trójdrogowy zawór termostatyczny,

 

4)planuje tez kominek ale tylko rekraacyjnie(bez plaszcza wodnego)obawiam sie ze bedzie mniej uzywanym dekorem salonu.

 

5)system wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepla nie ma wplywu na rozwiazania ale na pewno pozwoli oszczedzic pare zl na co .(tak mysle i licze na to ... :-) )

 

prosilbym o jakies sugestie i rady ..dom nie jest maly a koszty c.o. rosna...material to porotherm 25p+w i 15 cm steropianu(mysle o tym w kropki)..czyli U w granicach 0,25.....planuje ruszyc z inwestycja tj budowa wiosna 2009 i chcialbym juz miec plan calego systemu co cwu..by przystosowac sie z instalacja w domu...tj jakies otwory czy tez zmiany w wymiarach koltowni..

 

oczekuje jakichs sugestii i propozycji ...w szczegolnosci pompa ciepla i kolektory.

 

pozdrawiam all.

wojciech k.

 

a i jeszcze jedno, w przypadku podłogówki w całym domu, warto wydać kasę na projekt,

a po drugie, podłogówkę zrobić po bożemu nie na zaworze termostatycznym,

ale na zaworze trójdrogowym z siłownikiem sterowanym pogodowo,

są takie na rynku i pracują niezależnie od kotła na paliwo stałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za szybka odpowiedz 1950.

widze ze moja kombinacja nie jest najgorsza...

 

co do kostrzewy to taki wpadl mi w oko ...z informacji zawartych w necie.chociaz to jeszcze otwarta kwestia.

 

znalazlem taki piec

Kocioł na biomasę Futura Bio 25

http://ciechewicz-kotly.pl.yellowpages.pl/p21458.html

czy o takim pan myslal??

 

 

jak mniemam do za daleko ma pan do miejscowosci jeziorko ustanowek by wykonac takowa instalacje komplekosowo.

jak rozumiem projekt wyliczajacy dlugosc rurek na kazde pomieszczenie.

 

grzejnik w garazu ze wzgledu na to ze nad garazem bedzie pokoj corki(chce uniknac nadmiernej straty ciepla) i ze garaz bedzie to moj przydomowy warsztacik do dlubania....

 

myslalem tez nad umieszczeniem pompy ciepla w kotlowni i pobieraniem z niej powietrza...(zapewni to cieplejsze powietrze zasilajace)ale moze nie mozna tak tego rozwiazac.

 

mysle ze wymiennik 300L bedzie wystarczajacy dwie wezownice,tj do kotla i do pompy ciepla.tak to sobie planuje...

z gory dziekuje za wypowiedzi sa one szalenie

pomocne...

http://i234.photobucket.com/albums/ee208/decnote/NewYear/happy-new-year-hi5-25.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje za szybka odpowiedz 1950.

widze ze moja kombinacja nie jest najgorsza...

 

co do kostrzewy to taki wpadl mi w oko ...z informacji zawartych w necie.chociaz to jeszcze otwarta kwestia.

 

znalazlem taki piec

Kocioł na biomasę Futura Bio 25

http://ciechewicz-kotly.pl.yellowpages.pl/p21458.html

czy o takim pan myslal??

 

nie akurat o jakimś konkretnym kotle, ale jest z czego wybierać i są to dobre produkty,

 

jak mniemam do za daleko ma pan do miejscowosci jeziorko ustanowek by wykonac takowa instalacje komplekosowo.

 

ano

 

jak rozumiem projekt wyliczajacy dlugosc rurek na kazde pomieszczenie.

 

nie tylko wyliczający długość rur ale też zapotrzebowanie na ciepło

 

grzejnik w garazu ze wzgledu na to ze nad garazem bedzie pokoj corki(chce uniknac nadmiernej straty ciepla) i ze garaz bedzie to moj przydomowy warsztacik do dlubania....

to można podłogówkę zapewniającą wyższą temperaturę,

myslalem tez nad umieszczeniem pompy ciepla w kotlowni i pobieraniem z niej powietrza...(zapewni to cieplejsze powietrze zasilajace)ale moze nie mozna tak tego rozwiazac.

 

no niestety, nie,

kocioł na paliwo stałe z założenia brudzi,

a pompie by nie wyszło na zdrowie powietrze zanieczyszczone pyłem węglowym

 

mysle ze wymiennik 300L bedzie wystarczajacy dwie wezownice,tj do kotla i do pompy ciepla.tak to sobie planuje...

 

powinien starczyć

 

z gory dziekuje za wypowiedzi sa one szalenie

pomocne...

http://i234.photobucket.com/albums/ee208/decnote/NewYear/happy-new-year-hi5-25.gif

:roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w starożytności posłańców przynoszących złe wieści zabijano,

sądzę że tego zwyczaju już zaniechano,

poniżej świeże dane:

 

01.01.2009 Ariston Podwyżka cen

01.01.2009 Danfoss Podwyżka cen

01.01.2009 Zehnder Podwyżka cen

01.01.2009 Geberit Zmiana cen

01.01.2009 De Dietrich Podwyżka cen

31.12.2008 Samson Zmiana cen

01.12.2008 Norton Podwyżka cen

27.11.2008 Perfexim Podwyżka cen

 

pomimo tych podwyżek

http://www.ekartki.pl/cards_files/10/10184_nr%202.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam już nowe ceny

wszystko kotły kondensacyjne

ceny z VAT 22%

warunki odbioru każdorazowo do uzgodnienia, zależne to jest od tego gdzie ma być posłane lub odebrane,

MCR/II 24/S tylko centralne, bez zaworu przełączającego - 3341 zł

MCR/II 24/T tylko centralne z zaworem przełączającym - 3461 zł

tylko centralne oznacza że do grzania wody trzeba mieć zasobnik,

dwufunkcyjne

MCR/II 24/28 MI - 3928 zł

MCR/II 30/35 MI - 4031 zł

MCR/II 34/39 MI - 4162 zł

pierwsza wartość moc przy grzaniu centralnego

druga wartość moc przy grzaniu ciepłej wody

jednofunkcyjne

MCR/II 24/28 BIC ze zintegrowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej ze stali nierdzewnej o pojemności 40 l. - 6593 zł

MCR/II 24 BS 100 z zasobnikiem stojącym 100 l. - 4878 zł

MCR/II 24 BS 150 z zasobnikiem stojącym 150 l. - 5273 zł

regulatory

AD 137 cyfrowy regulator pokojowy z możliwością ustawienia temperatury dziennej nocnej i przeciwzamrożeniowej, - 357 zł

AD 200 podobnie jak wyżej tylko radiowy - 688 zł

Celsia 20 - programowalny regulator pogodowy wraz z czujnikiem pomieszczenia do sterowania jednym obiegiem grzewczym bez zaworu mieszającego oraz programem grzewczym wody użytkowej - 564 zł

VS 5500 plus programowalny regulator pogodowy wraz z kompletem czujników do sterowania jednym obiegiem grzewczym bez zaworu mieszającego, jednym obiegiem grzewczym z zaworem mieszającym oraz programem grzewczym wody użytkowej - 918 zł

czujnik cwu - 75 zł

czujnik zewnętrzny - 83 zł

komin, trzy pakiety które załatwiają wszystko do podłączenia kotła do szachtu kominowego, gdzie spaliny wyrzucane są rurą fi 80, natomiast powietrze do spalania zasysane jest szachtem kominowym,

pakiet DY 707 - 96 zł

pakiet DY 709 - 317 zł

pakiet DY 711 - 254 zł

do tego trzeba dokupić odpowiednią ilość rur fi 80 mm z uszczelkami do zabudowania w szachcie kominowym,

nie proponuję bo mam dość drogie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj 1950

mam małe pytanko odnośnie logiki dzialania DD MCR24 otóż po kolej

posiadam MCR 24 wraz z FM 50 oraz dwa obiegi - obieg A - grzejniki, obieg B podłogówka wraz z mieszaczem.

Parametry usawione na Easymatic jak poniżej:

par.3 ustawiony na 1.5

par.4 ustawiony na 0.7

par.7 ustawiony na 0b

par.8 ustawiony na 3

par.9 ustawiony na 0

par.10 ustawiony na 5

par.11 ustawiony na 8 (-8)

jeśli chodzi o parametry na kotle to

P1 = 50

P3 = 1

P27= 20

P28 = 20

P29 = 15 (-15)

jeśli jest sterownia według krzywych grzewczych to po co ustawia się temp zasilania czyli parametr P1? czy kocioł nie powinien sam sobie modulować tak temp aby osiagnąc odpowiednią temp w pomieszczeniach ? ustawienie parametrów krzywych grzania na FM 50 nie zmienia nic w pracy kotła? ustawiona jest rownież wew krzywa grzewcza - P27, P28, P29 z ktorej wynika ze dla temp zew -5 st powinna byc temp 65st.(ustawienia z instrukcji)

skolei jesli bierzemy pod uwage krzywa grzania obiegu A par 3 = 1.5 to wedlug niego przy temp zew -5 st powinno byc 55 st.

wiec jak to sie ma do logiki sterowania krzywymi grzewczymi

pozdrawiam i dzieki za odpowiedz

 

zbyszek

 

PS> mam nadzieje ze w miare zrozumiale napisalem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj 1950

mam małe pytanko odnośnie logiki dzialania DD MCR24 otóż po kolej

posiadam MCR 24 wraz z FM 50 oraz dwa obiegi - obieg A - grzejniki, obieg B podłogówka wraz z mieszaczem.

Parametry usawione na Easymatic jak poniżej:

 

par.3 ustawiony na 1.5

 

ustawienie fabryczne krzywej grzewczej dla obiegu grzejnikowego,

 

może tak z polskiego na nasze,

 

krzywa grzewcza wyznacza zależność temperatury zasilania układu, od temperatury zewnętrznej,

instrukcja Easymatica posiada tego typu wykres w którym podane są te zależności

i tak dla MCR fabryczna krzywa grzewcza 1,5 wyznacza temperaturę zasilania przy temperaturze zewnętrznej 0C na 50 C, przy -20 na zewnątrz temperatura zasilania dla kotła to już 80 C,

nachylenie tej krzywej w taki sposób żeby była bardziej stroma powoduje uzyskanie wyższych temperatur zasilania przy porównywalnych temperaturach zewnętrznych,

tego typu ustawienia krzywej stosuje się gdy przy niskich temperaturach okazuje się że w domu jest za zimno, (stare, nieocieplone lub słabo ocieplone budynki)

i odwrotnie bardziej plaska krzywa grzewcza stosowana jest w dobrze ocieplonych budynkach,

nie muszę tłumaczyć, że tę temperaturę na kotle wymusza automatyka,

 

par.4 ustawiony na 0.7

 

nastawa fabryczna obiegu mieszaczowego, uwagi jak wyżej,

 

par.7 ustawiony na 0b

 

wyłączona jest funkcja automatycznego dopasowania krzywej grzewczej dla obiegu do którego jest podporządkowany czujnik pokojowy,

nie wiema gdzie masz zabudowany regulator, w przypadku gdy go masz w pomieszczeniu z grzejnikami nastawa 0b nie będzie działać,

ale generalnie ze względu że ustawia się indywidualnie krzywą dla danego budynku, samoadaptacja powinna być wyłączona,

 

par.8 ustawiony na 3

 

wpływ czujnika pokojowego (regulatora) na temperaturę zasilania,

ustawienie fabryczne,

w przypadku gdy czujnik jest zabudowany w pomieszczeniu z podłogówką należy to zostawić lub zmniejszyć,

generalnie 0 oznacza wyłączenie regulatora pokojowego i pracę kotła tylko na pogodówce,

10 oznacza wyeliminowanie pogodówki,

 

par.9 ustawiony na 0

 

obniżenie nocne

0 oznacza wyłączenie ogrzewania w okresie nocnym, zapewniona ochrona przeciwzamrożeniowa,

1 oznacza obniżenie nocne, temperaturą zasilania steruje automatyka,

 

par.10 ustawiony na 5

 

tryb przeciwzamrożeniowy,

pozwala na utrzymanie temperatur minimalnych różnych od 0 w pomieszczeniu z regulatorem,

nastawa 0 powoduje że parametr ten nie jest wyświetlany i temperatura przeciwzamrożeniowa wynosi 6C,

tz. że w przypadku gdy w pomieszczeniu temperatura spadnie poniżej 6C, automatyka włączy kocioł w celu pilnowania tego parametru

 

 

par.11 ustawiony na 8 (-8)

 

zewnętrzna temperatura ochrony przed zamarznięciem,

nie powinno być problemu jeżeli masz dobrze ocieplony budynek,

 

jeśli chodzi o parametry na kotle to

P1 = 50

 

ograniczyłeś temperaturę zasilania do grzania cwu do max 50 C,

też bym tak zrobił, lub jeszcze niżej, w zależności od tego jaką temperaturę osiągnąłbym w zasobniku

P3 = 1

masz włączone podgrzewanie cwu

P27= 20

P28 = 20

P29 = 15 (-15)

to są ustawienia fabryczne i ich nie zmieniaj

 

jeśli jest sterownia według krzywych grzewczych to po co ustawia się temp zasilania czyli parametr P1?

 

tak jak napisalem P1, to jest temperatura zasilania przy podgrzewie cwu a nie temperaturą zasilania układu centralnego ogrzewania

 

czy kocioł nie powinien sam sobie modulować tak temp aby osiagnąc odpowiednią temp w pomieszczeniach ? ustawienie parametrów krzywych grzania na FM 50 nie zmienia nic w pracy kotła? ustawiona jest rownież wew krzywa grzewcza - P27, P28, P29 z ktorej wynika ze dla temp zew -5 st powinna byc temp 65st.(ustawienia z instrukcji)

skolei jesli bierzemy pod uwage krzywa grzania obiegu A par 3 = 1.5 to wedlug niego przy temp zew -5 st powinno byc 55 st.

 

dziwne mnie wychodzi przy -5 C temperatura zasilania 60 C dla krzywej równej 1,5

 

wiec jak to sie ma do logiki sterowania krzywymi grzewczymi

pozdrawiam i dzieki za odpowiedz

 

zbyszek

 

PS> mam nadzieje ze w miare zrozumiale napisalem ;)

 

ustawienie krzywych grzewczych, to dla użytkownika wyższa szkoła jazdy,

tych rzeczy nie ustawi instalator, bo do tego potrzeba czasu i obserwowania jak zachowuje się ogrzewanie w zależności od warunków zewnętrznych,

a każdy budynek jest inny,

 

ale warto się pomęczyć,

skutkuje to oszczędnościami a także komfortem termicznym,

 

mam nadzieję że coś wyjaśniłem i pomoglem,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...