Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wzorem Grześka - kotły i nie tylko w dobrych cenach


Recommended Posts

Dla ocieplonego domu 115m2 z zapasem starczy kocioł 15kW. Poczytaj tutaj:

http://forum.muratordom.pl/wybor-kotla-gazowego,t6493-780.htm

hala_k dla domu 200m2 ma kocioł 14,2 kW a ty chcesz dać wiekszy dla domu dużo mniejszego.

 

Do tego kiedyś będzie użytkowe poddasze o powierzchni tak jak pisałem albo i nieco więcej bo szacuje - ściana kolankowa została podniesiona w stosunku do założeń projektowych.

 

Jaki zatem polecasz słabszy kocioł kondensacyjny w rozsądnej cenie? Z tego co się orientuje DeDietrich nie ma mniejszych MCR'ów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

przykro mi, ale z powodu szalejącego € są przewidywane lub już wykonane podwyżki materiałów instalacyjnych,

 

Data zmiany Producent / asortyment Zmiany w cenniku

06.04.2009 Kospel Podwyżka cen

01.04.2009 Oras Podwyżka cen

01.04.2009 Perfexim Podwyżka cen

01.04.2009 Clage Podwyżka cen

01.04.2009 Kludi Podwyżka cen

01.04.2009 Roca Zmiana cen

01.04.2009 Idmar Podwyżka cen

01.04.2009 Franke Zmiana cen

01.04.2009 Danfoss Zmiana cen

01.04.2009 Siemens Zmiana cen

01.03.2009 Kessel Zmiana cen

01.03.2009 Deante Podwyżka cen

01.03.2009 Rada Armaturen Zmiana cen

01.03.2009 Magnaplast Podwyżka cen

01.03.2009 Instalmet Zmiana cen

01.03.2009 Alfa Laval Zmiana cen

01.03.2009 Reflex Zmiana cen

01.03.2009 Perfexim Podwyżka cen

jak już wiecie, to może się komuś uda uciec przed podwyżką,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ocieplonego domu 115m2 z zapasem starczy kocioł 15kW. Poczytaj tutaj:

http://forum.muratordom.pl/wybor-kotla-gazowego,t6493-780.htm

hala_k dla domu 200m2 ma kocioł 14,2 kW a ty chcesz dać wiekszy dla domu dużo mniejszego.

 

Do tego kiedyś będzie użytkowe poddasze o powierzchni tak jak pisałem albo i nieco więcej bo szacuje - ściana kolankowa została podniesiona w stosunku do założeń projektowych.

Musisz podejśc do problemy IMVHO bardziej przyszłościowo. Ważne ile będzie w przyszłości, bo chyba nie chcesz wymieniać kotła na większy bo wkońcu zamieszkałeś na użytkowym poddaszu? Dodatkowo ważne jest by mimo, że nie uzytkowe teraz to to poddasze było jakoś ocieplone lub odizolowane od ogrzewanych pomieszczeń.

 

Jaki zatem polecasz słabszy kocioł kondensacyjny w rozsądnej cenie?

Ja ci żadnej firmy nie podam. Najważniejsze według doświadczenia użytkowników jest - dostęp do serwisu i od tego na twoim miejscu bym zaczął. Mam serwis, kilka firm wtedy patrzę co mają w ofercie.

 

Z tego co się orientuje DeDietrich nie ma mniejszych MCR'ów...

A to już problem tej firmy. No chyba że koniecznie musisz mieć MCRa, to wtedy ty masz problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę że łazik koniecznie chce zaistnieć w moim wątku,

no cóż, może wniesie coś nowego,

 

widzę, że boli go że ja sprzedaję a Wy możecie kupić w cenach lepszych od Allegro,

nie wiem czemu, ale zawiść jest bezinteresowna, :roll:

 

to może pewne wyjaśnienia dlaczego De Dietrich,

być może łazik zrozumie,

 

będę się powtarzał, ale ten forumowicz przyczepił się jak rzep psiego ogona i nie wiem czemu zazdrości mi, że mogę Wam sprzedawać, (z resztą nie łamiąc regulaminu) a Wy możecie kupować materiały instalacyjne w cenach o jakich niejednokrotnie nie mogliście pomarzyć,

 

ale wróćmy do De Dietricha,

 

pisałem nie raz, że jest to firma która jakościowo jest porównywalna z Viessmannem,

od 4 lat chcą opanować rynek małych kotłów,

i trzeba powiedzieć że idzie im to dobrze,

 

w segmencie popularnych kotłów kondensacyjnych wprowadzili MCR-a który bije konkurentów nie tylko ceną, ale i rozwiązaniami technicznymi,

w tym segmencie kotłów o mocach do 24 kW jego dolna granica modulacji 6 kW jak na razie dla większości jest nie do pobicia,

a konkurencja zaczyna, z tego co wiem, robić się nerwowa,

 

nie wprowadzili kotła o mocach do 15 kW wychodząc z założenia, że kocioł ma nie tylko grzać centralne, ale i też przygotowywać ciepłą wodę w sposób nie wywołujący irytacji u użytkownika,

a tak może być w przypadku dwóch łazienek, lub jedne dużej z wanną z hydromasażem,

 

Młynarski śpiewał że życie jest sztuką uników,

ja twierdzę, że kompromisów,

 

niestety jesteśmy społeczeństwem o określonym poziomie zamożności i większość z nas musi wybierać, albo drogo, lub bardzo drogo, by móc później eksploatować tanio,

 

albo pójść na kompromis i kupić tanio kocioł który zaczyna modulację trochę wyżej, ale i tak niżej niż kotły innych producentów które na dodatek są droższe,

a jeżeli doliczyć do tego jeszcze jakieś mądrzejsze sterowanie i zasobnik i porównać cenę takiego zestawu z konkurencją, okaże się, że rachunek wychodzi na korzyść De Dietricha,

 

mam nadzieję, że może nie czytelnikom tego wątku wyjaśniłem dlaczego DD,

ale może łazik coś zrozumie,

 

Michał Maciejewski napisał,

Witaj 1950!

 

Niezły wątek. Szacuneczek A teraz do rzeczy

 

Domek 115m2 (bez garażu - 19m2 i kotłowni - 7m2) + poddasze (~40m2 pow. użytkowej) na razie nieużytkowe przynajmniej przez jakieś 2 lata).

 

Podłogówka 45m2 w 3 obwodach. Na moje oko na razie bez żadnego sterowania (tylko pompa).

 

Kominek z płaszczem Edilkamin IDRO50 21kW.

 

System kominowy IBF Classic fi180 + Kombi fi140.

 

2 opcje:

 

1. Brotje WBS z wbudowaną (ponoć rewelacyjną) pogodówką + bezprzewodowy regulator pokojowy (jakiś Euroster) - 7400 zł

 

2. De Dietrich MCRII/24 T + VS5500plus + bezprzewodowy regulator pokojowy (jakiś Euroster) - 5900 zł

 

 

Oba zestawy ze 150l stojącym zasobnikiem Galmet w płaszczu metalowym z kompletem elektrycznym (gaz będzie za 2 miesiące) - 1500 zł

 

Różnica między opcją 1. i 2. to ~1500 zł dopłaty za zestaw z kotłem Brotje. Z racji mocno nadwyrężonego budżetu (koniec budowy) ten dodatkowy wydatek staje się dużym kłopotem.

 

Mój diler twierdzi, że pogodówka w MCRII ("piec na developerke") nie umywa się do Brotje ("Mercedes wśród kotłów gazowych") :o :o :o i wydatek zwróci się z czasem dzięki niższym rachunkom.

 

1. Co o tym sądzisz? Rzeczywiście warto wydać te 1,5k czy diler mnie naciąga?

2. Jeśli MRC to T czy S + zawór przełączający? W czym tkwi problem (jak znajdziesz chwilę t oz chęcią poczytam, np. w oddzielnym poscie)?

3. Czego będę potrzebował oprócz ww. aby ogarnąć podłogówkę i z jakiego rzędu dodatkowym kosztem muszę się liczyć? Poczytałem i wiem że są 2 opcje. Co za ile?

4. Czym, poza konsolą sterowniczą różni się MCR I od MCR II? I wygląda na bardziej zaawansowany kocioł (większy wyświetlacz i więcej przycisków i ta żółta fala heheh). II przy nim wygląda, że tak powiem biednie...

5. Jeśli mogę, proszę o wycenę MCR II 24kW/T + zasobnik ~150l (Galmet?) + VS5500plus (a może inne sterowanie?). Szczecin.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Pozdrawiam!

Michał

to może tak,

 

De Dietrich robi kondensaty od lat co najmniej 20, od małych mocy do mocy 1146 kW, ponad 1 megawat mocy,

wybacz z czym tutaj porównywać,

 

Broetje pierwszego wiszącego kondenstata wypuściło 4 lata temu, kocioł WBS jak mnie pamięć nie myli,

mam taki w kotłowni i mam określone zdanie o nim,

być może nie miałem szczęścia,

ale po półtora roku eksploatacji wymieniałem i płytę główną i zawór przełączający,

mnie to kosztowało dobrze ponad tysiąc złotych, klienta taka operacja kosztowała by ponad dwa,

w tym roku miałem już go podmienić, ale nie wyszło,

 

moje zdanie to MCR, ktoś powie, że tendencyjne, ale ten kto mnie zna dłużej wie że staram się być obiektywny,

 

czy S czy też T, może być i jeden i drugi, ważne żeby instalacja była zrobiona dobrze,

w przypadku gdy nie masz kominka z pw to zdecydowanie T,

 

wszystko zależy od tego jak chcesz mieć zrobioną podłogówkę,

 

czy ma być zawór trójdrogowy sterowany automatyką kotła,

wtedy rzeczywiście potrzebny Ci będzie VS 550 plus,

 

w przypadku gdy podłogówka będzie równolegle z układem centralnego ogrzewania to wystarczy Ci Celsia i jakiś zestaw termostatyczny do utrzymywania odpowiedniej temperatury zasilania podłogówki,

 

MCR I różni się jedynie od II zmienioną konsolą, brakiem ramy montażowej,

tak to te same kotły,

ale jak pisałem wcześniej DD chce opanować rynek małych kotłów i cięli koszty,

jedynka była ponad tysiąc zł droższa,

 

MCR/II 24T + VS 5500 plus kosztuje 3570 zł brutto z VAT 22%

cenę zasobnika Galmetu podam Ci jutro,

ale mam bardzo złe zdanie na temat tego produktu,

ale na pewno nie będzie kosztować 2330 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz podejśc do problemy IMVHO bardziej przyszłościowo. Ważne ile będzie w przyszłości, bo chyba nie chcesz wymieniać kotła na większy bo wkońcu zamieszkałeś na użytkowym poddaszu? Dodatkowo ważne jest by mimo, że nie uzytkowe teraz to to poddasze było jakoś ocieplone lub odizolowane od ogrzewanych pomieszczeń.

 

Czyli przyszłościowo myśląc 24kW nadal za dużo?

 

Ja ci żadnej firmy nie podam. Najważniejsze według doświadczenia użytkowników jest - dostęp do serwisu i od tego na twoim miejscu bym zaczął. Mam serwis, kilka firm wtedy patrzę co mają w ofercie.

 

Skupiłem się na DD MCR, bo jest w moim zasięgu finansowym i widzę że cieszy się dobrą opinią. Alternatywą jak wspomniałem jest Brotje, ale trzeba wydać dodatkowo 1,5k zł. Viessmann i Vaillant za drogie, Immergasa sprzedawca mi odradza i w sumie nie wiem co zostaje. Jest na rynku coś co może być porównywane (cenowo i jakościowo) z DD MCR II/24 T?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz podejśc do problemy IMVHO bardziej przyszłościowo. Ważne ile będzie w przyszłości, bo chyba nie chcesz wymieniać kotła na większy bo wkońcu zamieszkałeś na użytkowym poddaszu? Dodatkowo ważne jest by mimo, że nie uzytkowe teraz to to poddasze było jakoś ocieplone lub odizolowane od ogrzewanych pomieszczeń.

 

Czyli przyszłościowo myśląc 24kW nadal za dużo?

 

jak pisałem i to nie tylko moje zdanie, kocioł nie tylko ma grzać co, ale też przygotować ciepłą wodę i tutaj ta większa moc jest przede wszystkim potrzebna,

dla centralnego liczy się dolna granica modulacji, w tej chwili budynki nowo budowane mają przeciętnie zapotrzebowanie na ciepło od około 7-12 kW w zależności od technologii w jakiej są wybudowanie i powierzchni,

przy niższej dolnej granicy modulacji kotły pracują bardzie ekonomicznie przy ogrzewaniu budynku,

jak widzisz kocioł powinien mieć modulację, najlepiej im niżej tym lepiej np. od 3 kW do 24 kW bo ta górna moc jest w miarę sensowną przy przygotowaniu ciepłej wody

 

MCR na bardzo przyzwoitą modulację, bo od 25% czyli 6 kW i co najważniejsze się sprawdza,

 

Ja ci żadnej firmy nie podam. Najważniejsze według doświadczenia użytkowników jest - dostęp do serwisu i od tego na twoim miejscu bym zaczął. Mam serwis, kilka firm wtedy patrzę co mają w ofercie.

 

Skupiłem się na DD MCR, bo jest w moim zasięgu finansowym i widzę że cieszy się dobrą opinią. Alternatywą jak wspomniałem jest Brotje, ale trzeba wydać dodatkowo 1,5k zł. Viessmann i Vaillant za drogie, Immergasa sprzedawca mi odradza i w sumie nie wiem co zostaje. Jest na rynku coś co może być porównywane (cenowo i jakościowo) z DD MCR II/24 T?

szukaj, ale lepszej cenowo oferty chyba nie znajdziesz,

nie stwierdzam tego kategorycznie,

ale wiem po ile je sprzedaję,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1950, dzięki za info. Rzeczywiście muszę omówić z moim instalatorem sprawę podłogówki i ustalić którą wersję MCR wziąć - T czy S.

 

MCR/II 24T + VS 5500 plus kosztuje 3570 zł brutto z VAT 22%

cenę zasobnika Galmetu podam Ci jutro,

ale mam bardzo złe zdanie na temat tego produktu,

ale na pewno nie będzie kosztować 2330 zł

 

3570 zł brutto za ten kocioł z pogodówką? :roll: W tej cenie jest już zestaw połączeniowy piec-zasobnik???

 

Co zatem polecasz jeśli nie Galmet? Zależy mi na zasobniku z grzałką elektryczną. Gaz będę miał za 2 miesiące, a chciałbym się wprowadzić jak tylko zrobi się cieplej (komienk z pw do CO i grzałka na CWU).

 

Czekam na potwierdzenie ceny zestawu i dodatkowo zasobnika. Proszę o PW - na jakich zasadach sprzedajesz?

 

Pozdr!

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1950, dzięki za info. Rzeczywiście muszę omówić z moim instalatorem sprawę podłogówki i ustalić którą wersję MCR wziąć - T czy S.

 

MCR/II 24T + VS 5500 plus kosztuje 3570 zł brutto z VAT 22%

cenę zasobnika Galmetu podam Ci jutro,

ale mam bardzo złe zdanie na temat tego produktu,

ale na pewno nie będzie kosztować 2330 zł

 

3570 zł brutto za ten kocioł z pogodówką? :roll: W tej cenie jest już zestaw połączeniowy piec-zasobnik???

 

nie,

tak to tylko w Erze :lol: :lol:

 

Co zatem polecasz jeśli nie Galmet? Zależy mi na zasobniku z grzałką elektryczną. Gaz będę miał za 2 miesiące, a chciałbym się wprowadzić jak tylko zrobi się cieplej (komienk z pw do CO i grzałka na CWU).

 

Czekam na potwierdzenie ceny zestawu i dodatkowo zasobnika. Proszę o PW - na jakich zasadach sprzedajesz?

 

Pozdr!

Michał

szczegóły jak chcesz to wyżej albo na poprzednich stronach,

jutro będą na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1950, dzięki za info. Rzeczywiście muszę omówić z moim instalatorem sprawę podłogówki i ustalić którą wersję MCR wziąć - T czy S.

 

MCR/II 24T + VS 5500 plus kosztuje 3570 zł brutto z VAT 22%

cenę zasobnika Galmetu podam Ci jutro,

ale mam bardzo złe zdanie na temat tego produktu,

ale na pewno nie będzie kosztować 2330 zł

 

3570 zł brutto za ten kocioł z pogodówką? :roll: W tej cenie jest już zestaw połączeniowy piec-zasobnik???

 

nie,

tak to tylko w Erze :lol: :lol:

 

Co zatem polecasz jeśli nie Galmet? Zależy mi na zasobniku z grzałką elektryczną. Gaz będę miał za 2 miesiące, a chciałbym się wprowadzić jak tylko zrobi się cieplej (komienk z pw do CO i grzałka na CWU).

 

Czekam na potwierdzenie ceny zestawu i dodatkowo zasobnika. Proszę o PW - na jakich zasadach sprzedajesz?

 

Pozdr!

Michał

szczegóły jak chcesz to wyżej albo na poprzednich stronach,

jutro będą na priv

przepraszam, ale dopiero teraz dotarło do mnie co napisałem :oops: :oops: :oops:

nie wiem jak liczyłem,

ale to ma być nie 3570 zł ale 4350 zł

przepraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz podejśc do problemy IMVHO bardziej przyszłościowo. Ważne ile będzie w przyszłości, bo chyba nie chcesz wymieniać kotła na większy bo wkońcu zamieszkałeś na użytkowym poddaszu? Dodatkowo ważne jest by mimo, że nie uzytkowe teraz to to poddasze było jakoś ocieplone lub odizolowane od ogrzewanych pomieszczeń.

Czyli przyszłościowo myśląc 24kW nadal za dużo?

Zależy do czego. Ważne jak ocieplisz dom, ile będzie na skosach. Jakie wyjdzie ci zapotrzebowanie domu.

 

Ja ci żadnej firmy nie podam. Najważniejsze według doświadczenia użytkowników jest - dostęp do serwisu i od tego na twoim miejscu bym zaczął. Mam serwis, kilka firm wtedy patrzę co mają w ofercie.

 

Skupiłem się na DD MCR, bo jest w moim zasięgu finansowym i widzę że cieszy się dobrą opinią. Alternatywą jak wspomniałem jest Brotje, ale trzeba wydać dodatkowo 1,5k zł. Viessmann i Vaillant za drogie, Immergasa sprzedawca mi odradza i w sumie nie wiem co zostaje. Jest na rynku coś co może być porównywane (cenowo i jakościowo) z DD MCR II/24 T?

W wątku który ci podałem hala_k podaje, że za Junkersa Cerapur Smart ZSB 14-3C zapłaciła 3600 brutto. Kocioł ma już przyzwoitą dolną moc 3,3kW. Zapewne inne firmy też mają coś ciekawego w ofercie co będzie idealnie pasowało do twojego domku. IMVHO MCR 6-24kW to jednak za duża moc do twoich wymagań. Wszystko jednak to SERWIS. Sam chyba dobrze wiesz jak to jest z przysłowiowym chwaleniem swojego ogonka.

 

I żeby nie było: nie dawajcie się zwodzić na bajki o CWU. Są na forum wyliczenia jaka jest różnica w długości przygotowania wody. CWU jest ważnym aspektem, ale dla waszej przyszłej kieszeni ważniejsza jest praca dla CO. Wyliczyć moc kotła dla zadanych warunków CWU też się da. I tak da się wybrać mądry kompromis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

 

Z racji że są tu osoby co wiedzą sporo o MCR II, to może mi tez ktoś podpowie. Mam piec MCR II 24T z zasobnikiem 150 litrów + termostat pokojowy Euraton 2500 + termostaty na Grzejnikach. Ogólnie jestem zadowolony i piec działa poprawnie. Zużycie gazu zaczęło się od 10 m3 na dobę (nowy budynek) do 17 m3 (mrozy podwyższenie temp. itp) dom 3 poziomy kubatura 790 m3 pow ok. 250 m2 całkowita.

 

Pytania rodzą mi się w czasie eksploatacji pieca. Oto one:

 

1. Jakie temperatury są najbardziej odpowiednie dla tego pieca. Próbowałem już od 45 do 75 zasilającej. Przy 60 - 65 C dość szybko się nagrzewa dom i termostat szybko wyłącza piece i później temperatura zasilająca zrównuje sie z powrotną i za jakiś czas piec znowu się włącza. Jakiego zakresu temperatur szukać żeby było najkorzystniej i jaka różnica w zasilającej i powrotnej jest najlepsza jeśli jest to kocioł kondensacyjny. jakie parametry poza temperaturą mają znaczenie w tym piecu (prędkość wentylatora itp?)

 

2. Drugie pytanie a w zasadzie problem. Tam gdzie mam termostat pokojowy mam dwa grzejniki z termostatami + kominek. Pomieszczenie to dość szybko się nagrzewa (zwłaszcza jak rozpalę w kominku) i często jest tak że pomieszczenia wyżej są niedogrzane. Stosowałem rozwiązanie takie że w pomieszczeniu z termostatem pokojowym dawałem grzejniki na zero albo na niższe nastawy, a wyżej na maxa. Pomieszczenie z pokojowym termostatem wychładza się i dłużej piec grzej pomieszczenia wyżej. Czy jest na to inny sposób?

3. Kolejne pytie dotyczy podgrzewania wody użytkowej. Mam ustawione na 40 c co w zupełności mi wystarcza. Jak tylko temp. spadnie do 37-38 od razu piec podgrzewa. Czy jeśli ustawię np. 70 C C.W.U to piec nie będzie jej tak często podgrzewał? Chodzi mi o to aby temp. np. z 70 spadała do 40 i dopiero wtedy piec się włączał.

4. inne pytanie to takie czy w piecu tym jest możliwość jakiegoś zdalnego odczytywania wartości temperatur, czy tylko za pomocą wyświetlacza i przycisków na piecu. Chodzi mi o to że jak by miał temperatury np. w postaci przetworzonej do jakiś wartości analogowy chlub cyfrowych to bym mógł se to obserwować i analizować a tak to pozostaje łazić ciągle do pieca i sprawdzać co w danej chwili jest za temp.

 

za informacje będę wdzięczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...