Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wzorem Grześka - kotły i nie tylko w dobrych cenach


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

skoro ma to być kocioł współpracujący z kolektorami, to musi być kocioł jednofunkcyjny,

jaki to ma być kocioł, zależy od tego jak masz mieć rozwiązane sterowanie podłogówką,

 

czy będzie to podłogówka pracująca równolegle z c.o. tzn. czy sterownie temperatura zasilania będzie realizowane za pomocą zaworu termostatycznego,

czy też temperatura podłogówki będzie sterowana zaworem trójdrogowym z napędem sterowanym automatyką kotła,

pierwsze rozwiązanie jest tańsze, drugie zaś lepsze

 

w pierwszym wypadku może to być kocioł z najprostszą automatyką jak chociażby De Deitrich MCR 24

 

przy zastosowaniu zaworu trójdrogowego automatyka musi być bardziej rozwinięta (trzeba sterować napędem zaworu) i tutaj zastosował bym

 

De Dietrich Inovens 25 LP + dodatkowa płytka do sterowania zaworem trójdrogowym, który zaczyna modulować od 4,5 kW - 24 kW

 

albo Vaillant VC ecoTEC plus 186 o modulacji od 7-18,6 kW ze sterownikiem VRC 630

 

każdy z tych kotłów musi współpracować z zasobnikiem biwalentnym (z dwoma wężownicami) który musisz sobie kupić osobno,

pojemność zasobnika zależy od ilości kolektorów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam kotła jednofunkcyjnego + zasobnik do domu o powierzchni 90m2 - jedna łazienka, wc, 3 osoby. Dom parterowy, ewentulanie na poddaszu powstanie mała łazienka z prysznicem.

Przymierzam sie do Vaillanta ale nie wiem czy to dobry wybór, gdyz jestem ograniczony finansowu. Na kocioł z zasobnikiem mogę przeznaczyć ok. 4tys.

Możecie mi cos polecić?

Dom wg. projektu LMB-27

http://www.lipinscy.pl/project.xml?id=54184&offset=8&backcmd=Golden

 

Twoje ceny to brutto?

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no....

dość długo mnie nie było tutaj,

nie chciało mi się :roll:

kocioł z otwartą komorą spalania VUI 280-7 z zasobnikiem warstwowym wbudowanym w kocioł o pojemności 20 l. 5140 zł brutto,

to samo tylko zamknięta komora VUI 282-7 5690 zł brutto,

 

warunki odbioru tak jak wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może postaram się zebrac to co pisałem wyżej,

doskonałej jakości materiały instalacyjne, które możesz kupując u mnie odebrać w hurtowni blisko Twojego miejsca zamieszkania,

 

jak zwykle poszedłem na skróty, :roll:

 

załatwiasz papiery w hurtowni, natomiast hurtownia w przeważającej większości przywoźi Ci materiały do domu,

 

co możesz kupić?,

wyliczę teraz tylko to o czym pisałem powyżej

dwufunkcyjny kocioł z zamkniętą komorą spalania WHE 2.24 FF od 2410 zł

jednofunkcyjny kocioł kondensacyjny MCR 24 4440 zł

dwufunkcyjny kocioł kondensacyjny MCR 24/28 MI od 5000 zł

kocioł kondensacyjny MCR 24/BS 80 z zasobnikiem 80 l. wiszącym obok kotła 6200 zł

kocioł kondensacyjny MCR 24BS 100 z zasobnikiem stojącym 100 l. 5610 zł

kocioł kondensacyjny MCR 24BS 130 z zasobnikiem stojącym 130 l. 6940 zł,

kocioł kondensacyjny z konsolą Diematic 3 i zasobnikiem stojacym 130 l. 8200 zł,

 

górna półka

 

kotły kondensacyjne Inovens modulują od mocy 4,5 kW,

co to znaczy, to chyba nie muszę mówić, że zapotrzebowanie na ciepło przeciętnego nowego domu to rząd wielkości 6-10 kW i większość kotłów zaczyna modulację od 8-10 kW i w okresach przejściowych kocioł de facto pracuje nie w modulacji ale trybie załącz, wyłącz, co wcale nie wypływa na trwałość kotła i stan naszych kieszeni,

 

dwufunkcyjny z funkcją komfortu cwu, MC 25 MI, 8970 zł,

jednofunkcyjny tylko c.o. MC 25, 7460 zł,

kocioł kondensacyjny MC 25 LP, przystosowany do podłączenia niefirmowego zasobnika, 8430 zł,

kocioł kondensacyjny MC 25 BIC z zasobnikiem 55 l. wbudowanym w kocioł 11100 zł

kocioł kondensacyjny MC 25 LP/BS 80 z zasobnikiem 80 l. wiszącym obok kotła 10800 zł

kocioł kondensacyjny MC 25 LP/BS 120 z zasobnikiem stojącym 120 l., 9190 zł

kocioł kondensacyjny MC 25 LP/BS 130 z zasobnikiem stojącym 130 l., 10010 zł

 

żeliwne gazowe

atmosferyczny kocioł żeliwny DTG 130 Eco.NOx/V130 ze zintegrowanym zasobnikiem ciepłej wody 130 l. za 6660 zł

kondensacyjny kociol żeliwny DTG 1300 Eco.NOxPlus/V130 3,2-14,8 kW ze zintegrowanym zasobnikiem ciepłej wody 130 l od 10750 zł,

żeliwne olejowe

żeliwny kondensacyjny kocioł olejowy GTU C 123 tylko c.o. od 10910 zł

żeliwny kondensacyjny kocioł olejowy GTU C 1203/V130 z zasobnikiem 130 l. stojącym pod kotłem. od 13850 zł

żeliwny kondensacyjny kociol olejowy GTU C 120x/L160 z zasobnikiem 160 l. zintegrowanym z kotłem od 13540 zł

żeliwny kondensacyjny kociol olejowy GTU C 1205/L250 z zasobnikiem 250 l. zintegrowanym z kotłem od 14540 zł

 

ceny brutto z 22 % VAT, 15% do odzyskania przy rozliczaniu PIT czyli kupujesz te kotły z 7% VAT

reszta jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

zapytanko wysłałem na maila, ale tu też napiszę, żeby się coś działo!

 

Poniżej kilka kociołków. Poproszę o ceny (w zestawie z zasobnikiem) i ewentualną sugestię odnośnie wyboru (proszę nie kierować się ceną)

 

Dom 92 m kw, po podłogach prawie 120 mkw. Kubatura 383 m3

 

Podłogówka (ok 32m kw) + grzejniki oczywiście + zasobnik CWU 120L

 

1. Buderus U052-24

2. Junkers Ceraclass ZS 14-2 DV AE23

3. Vaillant TURBOmax Plus VU 152-2

4. Viessmann Vitopend 100-WH1B

 

 

P.s. Przy okazji, co myślisz o tej ofercie za CO w mojej maleńkiej chałupce??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tej oferty to dokładnie nic nie wynika,

co to są materiały do ogrzewania podłogowego,

czy to są same rury, jeżeli tak to jakie i ile?

jakie grzejniki o jakiej mocy i ile?,

mocno niekompletna jest ta oferta i bezpieczna dla instalatora,

do czego możesz się w razie czegoś przyczepić,

materiały oprócz grzejników, są dokładnie dowolne,

może to być najgorsze badziewie,

 

moje zdanie na temat kotłów znasz,

do produktów grupy Bosch mam awersję,

i nie będę się wypowiadał,

Vaillant bardzo dobry kocioł i stosunkowo tani , o ile nie chcesz do niego dokupić mądrzejszego regulatora, ich ceny są nie do przyjęcia,

Viessmann w tym towarzystwie zdecydowanie przoduje,

 

ale mojego faworyta i tak znasz,

i kondensat, niewiele się różni ceną od tych tutaj turbo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje zdanie na temat kotłów znasz,

do produktów grupy Bosch mam awersję,

:D

i nie będę się wypowiadał,

No dobra.... :wink:

 

Vaillant bardzo dobry kocioł i stosunkowo tani , o ile nie chcesz do niego dokupić mądrzejszego regulatora, ich ceny są nie do przyjęcia,

A jeżeli założę jakąś chińszczyznę? Jeden instalator tak proponował

Viessmann w tym towarzystwie zdecydowanie przoduje,

Tak coś czuję, że na niego się zdecyduję, bo najbliższy porządny serwis jest 8 km od mojego domu, no chyba, że....

ale mojego faworyta i tak znasz,

i kondensat, niewiele się różni ceną od tych tutaj turbo

podasz parę argumentów dlaczego kondensat, i co przemawia za DeDietrich'em, bo jak się nie mylę, to Twój faworyt. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego kondesat,

tyle razy było wałkowane na forum,

ale skoro nalegasz, :roll:

co to jest technika kondesacyjna chyba nie muszę pisać,

w każdym razie z powodu tego, że kiedyś nikomu się nie śniło o kondensacji, sprawność urządzeń grzewczych liczono od wartości opałowej a nie od ciepła spalania, przyjmując wartość opałową jako 100 % sprawności

 

czym się różną te dwie wartości, to chyba wszyscy wiedzą,

ale pozwolę sobie przypomnieć,

ciepło spalania jest to całkowita ilość ciepła którą można uzyskać spalając jednostkę jakiegoś opału, (wartość opałowa + straty kominowe)

 

wartość opałowa to ilość ciepła którą uzyskuje się ze spalenia tej samej jednostki opału bez strat kominowych,

 

z tej subtelnej różnicy, po wprowadzeniu techniki kondensacyjnej, w której wzięto się za odzyskiwanie ciepła ze spalin, nie chcąc wprowadzać zamętu, postanowiono podawać sprawność kotłów dodając do sprawności uzyskanej z wartości opałowej zyski z kondensacji,

eureka :lol:

wreszcie znaleziono prerpetum mobile :lol: :lol: sprawności kotłów do 109%

 

teoretycznie kondensacyjne kotły gazowe powinny mieć sprawność rzędu 111 %, w stosunku do wartości opałowej, no ale "to se ne da Pane Havranku"

to tytułem wyjaśnienia,

 

dlaczego kondensat, ano właśnie dlatego, że jest sprawniejszy, może pracować w niższych temperaturach, nie tracąc na sprawności, jest kotłem trwalszym, ze względu na zastosowane materiały które wymusza właśnie technika kondensacji i nowocześniejszym od pozostałych kotłów

 

no i różnica w cenie też już nie jest powalająca,

 

dlaczego De Dietrich?

bo jeszcze mi się nie zdarzyło żeby mnie zawiódł, ze względu na swą wysoką jakość,

bo jest produktem o rozwiniętej technologii,

bo jest przyjazny dla użytkownika,

o tym, że i dla środowiska to nie wspomnę bo wszystkie kondensaty tak mają,

mógłbym jeszcze dużo rzeczy wymieniać,

ale wymienię dwie,

praktycznie w tej samej cenie co kotły z zamkniętą komorą spalania innych wymienionych przez Ciebie producentów, masz kocioł kondensacyjny,

 

i na koniec jedna sprawa, być może komuś może wydać się śmieszna,

ale te kotły są jednymi z najładniejszych na rynku,

a moim zdaniem to też coś mówi o producencie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego kondensat, ano właśnie dlatego, że jest sprawniejszy, może pracować w niższych temperaturach, nie tracąc na sprawności, jest kotłem trwalszym, ze względu na zastosowane materiały które wymusza właśnie technika kondensacji i nowocześniejszym od pozostałych kotłów

Panimaju!

Ile wg Ciebie trzeba więcej wydać na grzejniki, jeżeli założę piec kondensacyjny. Nie wnikajmy w szczegóły. Wystarczy że strzelisz "na oko"

10% ?

20% ?

30% ?

40% ?

 

Jeżeli dopłata okaze się jednak większa niż np 50%, to chyba mimo szeregu zalet kotła kondensacyjnego, trudno mi się doszukać sensu jego instalacji. Przecież kiedyś ta jego większa sprawność powinna się zwrócić.

 

no i różnica w cenie też już nie jest powalająca,

I całe szczęście!

 

dlaczego De Dietrich?

bo jeszcze mi się nie zdarzyło żeby mnie zawiódł, ze względu na swą wysoką jakość,

bo jest produktem o rozwiniętej technologii,

bo jest przyjazny dla użytkownika,

o tym, że i dla środowiska to nie wspomnę bo wszystkie kondensaty tak mają,

mógłbym jeszcze dużo rzeczy wymieniać,

ale wymienię dwie,

praktycznie w tej samej cenie co kotły z zamkniętą komorą spalania innych wymienionych przez Ciebie producentów, masz kocioł kondensacyjny,

To jest garść argumentów, która nie pozwala mi pozostawienie tej sprawy bez dogłębnego jej zbadania :wink: :lol:

 

Ale poważnie: naprawdę powoli zaczynam o tym myśleć.

 

i na koniec jedna sprawa, być może komuś może wydać się śmieszna,

ale te kotły są jednymi z najładniejszych na rynku,

a moim zdaniem to też coś mówi o producencie

Eee, to wcale nie jest takie śmieszne. Jeżeli wybierasz spośród kliku producentów, parametry podobne, ceny też, to stylistyka jest tym, co może przeważyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...