Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wzorem Grześka - kotły i nie tylko w dobrych cenach


Recommended Posts

generalnie nie ma możliwości podłączenia do jednego kotła dwóch sterowników pokojowych i to niezależnie od producenta,

kocioł by po prostu zgłupiał,

jeden sterownik w pomieszczeniu reprezentatywnym, a w pozostałych pomieszczeniach głowice termostatyczne,

w Twoim przypadku przy Celcii sterowanie kotła osobno,

kominek osobno na własnym sterowniku,

podłogówka osobno na zaworze termostatycznym,

w przpadku VS 5500, sterownie podłogówką z kotła

kominek osobno,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam 1950.

 

Moje pytanie brzmi: jaką wielkośc ma miec pomieszczenie gospodarcze nazwijmy je kotłownią aby wszystko czyli :

-kocioł

-zasobnik

-i promowana przez Ciebie pompa powietrzna

-pralka

i rekuperator

tam się znalazło i miało swoje miejsce nie wadząc nikomu?

 

kilka danych:

dom 200m2 juz raz nas odwedzałes lecz z robotą byłem wowczas w lesie a w tej chwili murujemy sciany działowe.

podłogówka na dole i na piętrze - przynajmniej w łazience (komfort)

jest przyłacze gazu ale jestem tez otwarty na nowosci czyli pompę powietrza i lub kolektory.

 

pozdrawiam z Tychów Zwierzyniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 1950.

 

Moje pytanie brzmi: jaką wielkośc ma miec pomieszczenie gospodarcze nazwijmy je kotłownią aby wszystko czyli :

-kocioł

-zasobnik

 

zasobnika przy pompie nie trzeba

 

-i promowana przez Ciebie pompa powietrzna

-pralka

i rekuperator

tam się znalazło i miało swoje miejsce nie wadząc nikomu?

 

jak by się sprężył to wystarczyłoby 4 m2, ale bezpieczniej jest 5-6 m2

 

kilka danych:

dom 200m2 juz raz nas odwedzałes lecz z robotą byłem wowczas w lesie a w tej chwili murujemy sciany działowe.

 

:oops: :oops: :oops: sorry, ale nie kojarzę

 

podłogówka na dole i na piętrze - przynajmniej w łazience (komfort)

jest przyłacze gazu ale jestem tez otwarty na nowosci czyli pompę powietrza i lub kolektory.

 

pozdrawiam z Tychów Zwierzyniec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Posiadam do sprzedaży zbiornik CWU 300L z powietrzną pompą ciepła oraz wężownicą lub dwoma wężownicami do kolektorów słonecznych (nie spotykane na naszym rynku). Zbiornik firmy Blomberg emaliowany z katodą magnezową, produkcji niemieckiej nowy nie używany

sprężarka pompy ciepła danfoss nie jakaś chińszczyzna.

cena okazyjna 5000zł ostatnie dwie sztuki.

zainteresowanych proszę o kontakt mail lub tel 501452002

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obiecana część cen zestawów kolektorów słonecznych

kolektory płaskie 2 szt. o powierzchni czynnej absorbera, równej 2,56 m2 z zasobnikiem biwalentnym (dwuwężownicowym) o pojemności 200 l. wraz z niezbędną armaturą, ociepleniem, płynem do kolektorów, regulatorem, konstrukcją mocującą do dachu płaskiego. bez rur łączących kotłownię z kolektorami,

 

zestaw TS 300 - 8318 zł w wersji najdroższej na dach płaski

 

zestaw TS 310H ze zmniejszonymi stratami ciepła - 10005 zł w wersji najdroższej na dach płaski

 

zestaw TS 400 kolektor płaski izolowany próżniowo - 11562 zł w wersji najdroższej na dach płaski,

 

następne zestway później

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj 1950.

 

Chciałbym cię zapytać o piec DD dla potrzeb mojego domu w Luboniu pod Poznaniem.

Projekt lipińskich p160 ale o zmniejszonych oknach (bo mam tam północną stronę). Powierzchnia domu po podłodze: garaż (mały grzejniczek) 28m2, parter domu 88m2 i tyle samo podłogi na piętrze. Na 65m2 rozłożona jest podłogówka. Dom ocieplony 15 cm styropianu na podłodze i 20cm na ścianach zew.

 

Szukam kotła jednofunkcyjnego, kondensacyjnego, z zasobnikiem 100-150L(?) dla potrzeb rodziny 2+1 (z czasem 2+2) (:

W domu będzie kominek bez płaszcza i raczej bez rozprowadzania ogrzewania po pokojach - ciepło samo ucieknie przez klatkę schodową.

 

Podłogówka będzie równolegle z układem c.o.

Do tego regulator pogodowy i pokojowy.

 

W domu nie będzie pomieszczenia na kotłownię - bo okno z niej wychodzi na ulicę. Dlatego jest połączona z kuchnią. Nie chcę aby szum kotła dokuczał domownikom - ma być "cichy".

 

Czy możesz mi coś na podstawie powyższego zaproponować i podać w jakiej cenie mógłbym to kupić.

 

Pozdrawiam

Piwo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten brak kotłowni powoduje, że polecam:

 

1) MCR/II 24/28/BIC wiszący kocioł kondensacyjny ze zintegrowanym zasobnikiem ze stali nierdzewnej o pojemności 40 l. (nowość) do tego sterownik Celsia 20 w cenie 7023 zł oraz czujnik zewnętrzny za 85 zł,

masz wiszący kocioł kondensacyjny ze sterowaniem pogodowym i sterownikiem pokojowym, modulującym od 6-24 kW

 

2) Ekodens DTG 1300-24 Eco V130 lodówkę ze zintegrowanym zasobnikiem 130 l. w cenie 7414 zł, do tego sterownik AD 137 za 364 zł i czujnik zewnętrzny za 107 zł oraz naczynie przeponowe do zamontowania w kotle o pojemności 12 l. za 229 zł,

ten kocioł też moduluje od 6-24 kW,

 

3) lub Elidens DTG 1300-15 Eco.NOx PLUS/V 130 za 11265 zł oraz sterownik pokojowy CDI 2 za 525 zł

tutaj kocioł moduluje od 3,2 - 14,9 kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak powinien być wpięty piec co i kominek z pw do zasobnika z 2 wężownicami. Kominek do górnej czy dolnej wężownicy?

 

2. Mam już zasobnik 220l (Biawar Mega Solar). Wydaje mi się zbyt duży ale to najmniejszy w ofercie sprzedawcy z 2 wężownicami. Są w ogóle mniejsze?

Jak w praktyce wypadają różnice w kosztach grzania w wody w zbiorniku 220l w porównaniu do np. 150l w sezonie letnim kiedy hula tylko jedna z wężownic (ta od pieca c.o.)?

 

Pozdrawiam!

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak powinien być wpięty piec co i kominek z pw do zasobnika z 2 wężownicami. Kominek do górnej czy dolnej wężownicy?

 

po pierwsze to nie wiem dlaczego instalator popełnił zbiornik biwalentny,

ale jeżeli już jest to kominek do dolnej wężownicy

 

2. Mam już zasobnik 220l (Biawar Mega Solar). Wydaje mi się zbyt duży ale to najmniejszy w ofercie sprzedawcy z 2 wężownicami. Są w ogóle mniejsze?

Jak w praktyce wypadają różnice w kosztach grzania w wody w zbiorniku 220l w porównaniu do np. 150l w sezonie letnim kiedy hula tylko jedna z wężownic (ta od pieca c.o.)?

 

koszty są podobne do grzania zasobnika 120 l, bo kocioł nie grzeje całości, ale tylko górną część zasobnika

 

Pozdrawiam!

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to nie wiem dlaczego instalator popełnił zbiornik biwalentny,

ale jeżeli już jest to kominek do dolnej wężownicy

 

Jak inaczej miałoby to działać? Znajomy ma z jedną wężownicą i jakimś sprzęgłem hydraulicznym ale mówił że nie było to tanie rozwiązanie...

 

Jakie są minusy posiadania takiej instalacji jak moja ze zbiornikiem z 2 wężownicami?

 

Pozdr!

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co sprzęgło hydrauliczne?

każdy kocioł ma maksymalne przepływy godzinowe,

po polsku, jest to ilość wody która może być przepompowana przez kocioł w ciągu godziny,

w przypadku gdy wyliczony przepływ wody przez instalację jest większy od przepływu przez kocioł stosuje się sprzęgło hydrauliczne,

u Ciebie na pewno tak nie będzie, więc po co sprzęgło?

zasobnik biwalentny też nie jest potrzebny, bo można to zrobić i taniej i prościej,

to co proponuje Ci instalator może świadczyć że, albo do końca nie wie co robi, albo chce zawyżyć koszt instalacji,

chyba trzeciej możliwości nie ma :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale po co sprzęgło hydrauliczne?

każdy kocioł ma maksymalne przepływy godzinowe,

po polsku, jest to ilość wody która może być przepompowana przez kocioł w ciągu godziny,

w przypadku gdy wyliczony przepływ wody przez instalację jest większy od przepływu przez kocioł stosuje się sprzęgło hydrauliczne,

u Ciebie na pewno tak nie będzie, więc po co sprzęgło?

zasobnik biwalentny też nie jest potrzebny, bo można to zrobić i taniej i prościej,

to co proponuje Ci instalator może świadczyć że, albo do końca nie wie co robi, albo chce zawyżyć koszt instalacji,

chyba trzeciej możliwości nie ma :roll:

 

Zbiornik już zamontowany więc musztarda po obiedzie. Z ciekawości jedynie zapytam jak można było zrobić to inaczej (i taniej)?

 

Pozdr!

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam,

mam jeszcze jedno pytanko a propo instalacji podłogówki. Jestem już prawie zdecydowany na ELIDENSA. W domku będzie tylko podłogówka ok 200m2. A pytanie mam o sprzęgło hydrauliczne. Cóż to tak naprawdę jest i czy muszę to robić? Jeden instalator zrobił mi projekt instalacji właśnie ze sprzęgłem hydraulicznym a inny bez niego? Czy przy tym kociołku i takiej ilości podłogówki muszę (wskazane jest) zrobić te sprzęgło czy nie? Domek jest parterowy z użytkowym poddaszem ok 100m2 na dole i 100m2 na górze.

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Arek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie było mnie trochę, a na dodatek nie miałem dostępu do netu,

słowem czysty relaks, :wink:

odnośnie sprzęgła,

i jedna i druga instalacja będzie chodzić bez zarzutu, jeżeli będzie zrobiona zgodnie ze sztuką,

przy Twojej instalacji sprzęgło jest się zbyteczne,

 

sprzęgło stosujemy wtedy, gdy maksymalny przepływ przez kocioł jest większy od przepływu dopuszczalnego, który jest przewidziany przez producenta lub w przypadku, gdy stosuje się bardziej skomplikowaną instalację w której występują np. dwa źródła ciepła, kocioł i kominek,

 

ja osobiście i w takim przypadku też nie stosuję sprzęgła, chyba, że jak wspomniałem wyżej będą za duże przepływy przez kocioł,

 

stosowanie sprzęgła w każdym przypadku naraża tylko Inwestora na dodatkowe koszty: koszt pomp, koszt samego sprzęgła (wcale nie mały) oraz koszty armatury,

 

co do Elidensa, to naprawdę bardzo dobry wybór,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam1

Jestem właśnie przed podłączeniem kotła DE Dietrich MCR II 24/T. Mam zakupiony do niego sterownik VS 5500. Czy ten sterownik działa bezprzewodowo czy musi byc podłączony do jakiś kabelków? Przepraszam za laickie pytanie ale "walczę" sama z budową a instalator niestety mi nie pomaga :( Drugi problem to gdzie umieścić ten sterownik? Na całym dole podłogówka (w jednym pokoju grzejnik) i dodatkowo kominek. Podobno nie powinno sie umieszczać sterownika ani w pobliżu podłogówki ani kominka. To co zrobić....buuu.... Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...