Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wzorem Grześka - kotły i nie tylko w dobrych cenach


Recommended Posts

Witam1

Jestem właśnie przed podłączeniem kotła DE Dietrich MCR II 24/T. Mam zakupiony do niego sterownik VS 5500. Czy ten sterownik działa bezprzewodowo czy musi byc podłączony do jakiś kabelków?

przewód 2x0,75

 

Przepraszam za laickie pytanie ale "walczę" sama z budową a instalator niestety mi nie pomaga :( Drugi problem to gdzie umieścić ten sterownik? Na całym dole podłogówka (w jednym pokoju grzejnik) i dodatkowo kominek. Podobno nie powinno sie umieszczać sterownika ani w pobliżu podłogówki ani kominka. To co zrobić....buuu.... Pomocy!

 

strona 20 instrukcji, pkt. 3:07 wpływ temperatury pomieszczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam1

Jestem właśnie przed podłączeniem kotła DE Dietrich MCR II 24/T. Mam zakupiony do niego sterownik VS 5500. Czy ten sterownik działa bezprzewodowo czy musi byc podłączony do jakiś kabelków?

przewód 2x0,75

 

Przepraszam za laickie pytanie ale "walczę" sama z budową a instalator niestety mi nie pomaga :( Drugi problem to gdzie umieścić ten sterownik? Na całym dole podłogówka (w jednym pokoju grzejnik) i dodatkowo kominek. Podobno nie powinno sie umieszczać sterownika ani w pobliżu podłogówki ani kominka. To co zrobić....buuu.... Pomocy!

 

strona 20 instrukcji, pkt. 3:07 wpływ temperatury pomieszczenia

 

 

Przeczytałam ten punkt, ale chyba jednak nie pojmuje jak to się ma do miejsca montażu sterownika o które pytałam. Chyba, że to gdzie powiesze sterownik nie ma znaczenia??? Gdzieś cos słyszałam, że nie w pobliżu kominka i na jakiejś ścianie - zewnętrznej czy wewnetrznej czy północnej....ma to jakieś znaczenie? Nie chcę po przeprowadzce ryć ścian i przenosić, bo okaże się, że coś nie gra i jest za gorąco lub za zimno :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik powinien być umieszczony w pomieszczeniu tzw. referencyjnym lub jak kto woli reprezentatywnym,

chodzi o to żeby był umieszczony w takim pomieszczeniu w którym przebywa się najwięcej,

z reguły umieszcza się go w pokoju dziennym, ale nie jest to regułą,

na sterownik nie powinny oddziaływać inne czynniki mogące zafałszować odczyt termostatu tj. kominek, działanie słońca, zimne przeciągi itp.

wysokość montażu około 1,5 metra nad podłogą,

podsumowując, jeżeli już go gdzieś umieścisz, to musi pokazywać temperaturę średnią,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Budujemy sobie domek /aktualnie etap pokrycia dachu/ i czas rozpocząć robienie wycen na materiały i robociznę na instalację wodno-kanalizacyjną i CO. Trafiłam na ten wątek i szkoda byłoby nie skorzystać z okazji i zasiegnąc informacji, jakie ceny byłyby u Ciebie.

Jakie dane musze podać, abyś zrobił wycenę?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik powinien być umieszczony w pomieszczeniu tzw. referencyjnym lub jak kto woli reprezentatywnym,

chodzi o to żeby był umieszczony w takim pomieszczeniu w którym przebywa się najwięcej,

z reguły umieszcza się go w pokoju dziennym, ale nie jest to regułą,

na sterownik nie powinny oddziaływać inne czynniki mogące zafałszować odczyt termostatu tj. kominek, działanie słońca, zimne przeciągi itp.

wysokość montażu około 1,5 metra nad podłogą,

podsumowując, jeżeli już go gdzieś umieścisz, to musi pokazywać temperaturę średnią,

 

Serdecznie dziękuję! :) O taką instrukcje mi chodziło! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik powinien być umieszczony w pomieszczeniu tzw. referencyjnym lub jak kto woli reprezentatywnym,

chodzi o to żeby był umieszczony w takim pomieszczeniu w którym przebywa się najwięcej,

z reguły umieszcza się go w pokoju dziennym, ale nie jest to regułą,

na sterownik nie powinny oddziaływać inne czynniki mogące zafałszować odczyt termostatu tj. kominek, działanie słońca, zimne przeciągi itp.

wysokość montażu około 1,5 metra nad podłogą,

podsumowując, jeżeli już go gdzieś umieścisz, to musi pokazywać temperaturę średnią,

 

Serdecznie dziękuję! :) O taką instrukcje mi chodziło! Pozdrawiam!

 

 

Witam,

kurcze no to mam dylemat - jestem po wizycie instalatora, na parterze będzie podłogówka i on zaznaczył prawie w każdym pomieszczeniu miejsce na sterownik. Stwierdził, że sterownik tylko w 1 pomieszczeniu będzie nieefektywny. Tutaj czytam, że powinien być tylko 1 sterownik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik powinien być umieszczony w pomieszczeniu tzw. referencyjnym lub jak kto woli reprezentatywnym,

chodzi o to żeby był umieszczony w takim pomieszczeniu w którym przebywa się najwięcej,

z reguły umieszcza się go w pokoju dziennym, ale nie jest to regułą,

na sterownik nie powinny oddziaływać inne czynniki mogące zafałszować odczyt termostatu tj. kominek, działanie słońca, zimne przeciągi itp.

wysokość montażu około 1,5 metra nad podłogą,

podsumowując, jeżeli już go gdzieś umieścisz, to musi pokazywać temperaturę średnią,

 

Serdecznie dziękuję! :) O taką instrukcje mi chodziło! Pozdrawiam!

 

 

Witam,

kurcze no to mam dylemat - jestem po wizycie instalatora, na parterze będzie podłogówka i on zaznaczył prawie w każdym pomieszczeniu miejsce na sterownik. Stwierdził, że sterownik tylko w 1 pomieszczeniu będzie nieefektywny. Tutaj czytam, że powinien być tylko 1 sterownik.

najprawdopodobniej nie dogadaliście się,

jemu chyba chodziło o termostaty i siłowniki na rozdzielaczach sterujące poszczególnymi obwodami podłogówki,

co do sterownika kotła, dobrze przeczytałeś, jest tylko jeden,

przy następnej wizycie instalatora spytaj się go czy o to mu chodziło,

i czy pokaże Ci wyniki wyliczenia podłogówki,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najprawdopodobniej nie dogadaliście się,

jemu chyba chodziło o termostaty i siłowniki na rozdzielaczach sterujące poszczególnymi obwodami podłogówki,

co do sterownika kotła, dobrze przeczytałeś, jest tylko jeden,

przy następnej wizycie instalatora spytaj się go czy o to mu chodziło,

i czy pokaże Ci wyniki wyliczenia podłogówki,

 

 

Mam nadzieję, że to tylko nieporozumienie a nie jakieś "nowatorskie" podejście

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam naprawdę bardzo dobry i bardzo drogi produkt dla koneserów,

Dietrisol Quadrodens DUC 15 500-10,

 

jest podgrzewacz solarny dwufunkcyjny, wielostrefowy do wytwarzania ciepłej wody użytkowej i wspomagania centralnego ogrzewania do zamontowania w systemach solarnych, zawierający:

 

- zintegrowany gazowy kocioł kondensacyjny o mocy 14,5 kW modulujący od 3,2 kW pochodzący z szeregu Inovens z regulacją Diematic 3 wyposażony fabrycznie w płytkę dla zaworu mieszającego

 

- zasobnik buforowy z uwarstwieniem temperatur o pojemności 500 l. wykonany ze stali o dużej grubości, wyposażony w lance wtryskowe i wymiennik wężownicowy ze stali nierdzewnej do wytwarzania ciepłej wody użytkowej

 

- wyposażony fabrycznie w stację solarną, naczynie wzbiorcze, mieszacz termostatyczny,

 

- zintegrowany regulator solarny DIEMASOL Ci z funkcją MCDB czyli regulator ten jest w stanie sterować ładowaniem i rozładowaniem podgrzewacza buforowego, pompą basenu, rozładowaniem do basenu i sterowaniem pompy ładującej,

 

- obudowa zewnętrzna z blachy stalowej lakierowanej, pokrywy przednie z tworzywa ABS izolacja z pianki poliuretanowej,

 

- wymiary tego kombajnu to głębokość 125 cm, szerokość 75 cm, wysokość 202 cm

 

podsumowując kocioł kondensacyjny z wypasionym sterowaniem sterujący układem grzejnikowym i jednym układem z podmieszaniem czuli podłogówka i grzejniki abo basen, po zabudowaniu drugiej płytki układu sterującego zaworem mieszającym, możliwość sterownia jednym układem bezpośrednim i dwoma z podmieszaniem (grzejnik,i podłogówka, basen)

ciepła woda grzana przepływowo,

zestaw solarny ładujący bufor a przez to mający możliwość wspomagania centralnego ogrzewania w okresach przejściowych,

możliwość grzania basenu,

jednym słowem full wypas, z tego co się orientuję, to jedyny na rynku tak wypasiony zestaw,

są jeszcze podobne zestawy o mocach kotła 24 kW i pojemności bufora 750 l

jedynym mankamentem jest to że trzeba do tego dokupić kolektory,

to ustrojstwo kosztuje w katalogu w cenach brutto 35303 zł

u mnie możecie to dostać za 23300 zł także brutto,

oczywiście dochodzą do tego koszty przesyłki,

wszelkie zapytania mailem lub PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od 1 lipca będą co najmniej dwa nowe produkty,

 

- gazowy kocioł kondensacyjny MCA następca Inovensa MC z tym że bardziej chyba wypasiony w cenach porównywalnych do Inovensa,

kocioł posiada też już nowy sterownik który jest następcą bardzo dobrego sterownika Diematic, sterownik ten będzie miał wiele ciekawych funkcji, jak chociażby możliwość obserwowania na wykresie, jak będzie się zachowywał kocioł przy konkretnych nastawach krzywej grzewczej,

 

- oraz nowe tańsze, co wcale nie znaczy, że gorsze zestawy kolektorów słonecznych DUL, Dietrisol Ultra Lihgt i tutaj cena netto przed rabatami dla zestawu z zasobnikiem 300 litrów będzie wynosić około 9300 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

witam

 

bardzo prosze o wstepna wycene/propozycje lub spotkanie celem omowienia rozwiazac wod-kan i co.

 

projekcike taki :

http://mgprojekt.com.pl/domki/edyta/rzuty.php

z małymi przeróbkami:

http://images40.fotosik.pl/107/0d8fb4bb163965ee.jpg

 

w mniejszym pomieszczeniu za garazem kotlownia

w drugim rekuperator (bedzie tez GWC)

na parterze ogrzewanie podłogowe z wyjatkiem pokoju/gabinetu

garaz - do ustalenia

na piętrze - na korytarzu i w łazienkach podlogowka, w lazienkach dodatkowo grzejniki (drabinki), w pokojach grzejniki

 

w salonie kominek z plaszczem wodnym polaczony z kotlem.

Z kotłów myślalem o lingu - duo lub combi na ekogroszek

 

oczekiwania - cieplo, tanio, rozne paliwa i sposoby grzania, w miare wygodnie (jezeli mozna o tym mowic przy eko groszku :) )

 

-pozdrawiam-

SHOOTER

508 131 111

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

bardzo prosze o wstepna wycene/propozycje lub spotkanie celem omowienia rozwiazac wod-kan i co.

 

projekcike taki :

http://mgprojekt.com.pl/domki/edyta/rzuty.php

z małymi przeróbkami:

http://images40.fotosik.pl/107/0d8fb4bb163965ee.jpg

 

w mniejszym pomieszczeniu za garazem kotlownia

w drugim rekuperator (bedzie tez GWC)

na parterze ogrzewanie podłogowe z wyjatkiem pokoju/gabinetu

garaz - do ustalenia

na piętrze - na korytarzu i w łazienkach podlogowka, w lazienkach dodatkowo grzejniki (drabinki), w pokojach grzejniki

 

 

w salonie kominek z plaszczem wodnym polaczony z kotlem.

Z kotłów myślalem o lingu - duo lub combi na ekogroszek

 

oczekiwania - cieplo, tanio, rozne paliwa i sposoby grzania, w miare wygodnie (jezeli mozna o tym mowic przy eko groszku :) )

 

-pozdrawiam-

SHOOTER

508 131 111

odezwę się w przyszłym tygodniu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

wątek czytam z zaciekawieniem już od dłuższego czasu, ale teraz przyszła pora na zadanie pytań "w swojej sprawie". :)

 

Założenia:

 

- Domek parterowy, podpiwniczony z poddaszem użytkowym

- ogrzewanie podłogowe na parterze i poddaszu (całkowity brak grzejników) ok 370 mb obwodów

- pow. użytkowa 140 m2

 

- piec kondensacyjny z instalacją spalinową typu C13 (koncentryczny, poziomy)

- zasobnik 100l

- sterowanie

 

Co polecasz/oferujesz?

 

I jeszcze jedno - w instrukcji DD piszą, że w przypadku podłogówki z oddzielną pompą należy zamontować sprzęgło hydrauliczne - czy jest to rzeczywiście niezbędne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...