Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wzorem Grześka - kotły i nie tylko w dobrych cenach


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a jak go masz ocieplony?,

na centralne w 99% starczy,

gorzej może być przy grzaniu ciepłej wody i nagłym jej rozbiorze, być może trzeba będzie po tym dużym zużyciu poczekać chwilę na ciepłą wodę,

chyba że zastosujesz większy zasobnik,

 

tutaj są ceny MCA

 

MCA 25/28 MI - dwufunkcyjny kocioł kondensacyjny, o mocy na centralne 25,5 kW, zaś ciepłą wodę grzeje z mocą 28,6 kW cena 6960 zł z VAT 22%

 

MCA 15 - jednofunkcyjny kocioł kondensacyjny, o mocy 3,4 - 15 kW tylko do centralnego - cena 6720 zł z VAT 22%,

 

MCA 25 - jednofunkcyjny kocioł kondensacyjny o mocy 5,4 - 25,5 kW tylko do centralnego - cena 6880 zł z VAT 22%

 

MCA 15 BS60 - kocioł kondensacyjny z wiszącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej obok kotła o pojemności 60 l. - cena 8940 zł z VAT 22%

 

MCA 25 BS60 - kocioł kondensacyjny z wiszącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej obok kotła o pojemności 60 l. - cena 8950 zł z VAT 22%

 

MCA 15 BS100 kocioł kondensacyjny ze stojącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 100 l. - cena 7990 zł z VAT 22%

 

MCA 25 BS100 kocioł kondensacyjny ze stojącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 100 l. - cena 8240 zł z VAT 22%

 

MCA 15 BS150 kocioł kondensacyjny ze stojącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 150 l. - cena 8460 zł z VAT 22%

 

MCA 25 BS150 kocioł kondensacyjny ze stojącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 150 l. - cena 8620 zł z VAT 22%

 

MCA 15 BS200 kocioł kondensacyjny ze stojącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 200 l. - cena 8670 zł z VAT 22%

 

MCA 25 BS200 kocioł kondensacyjny ze stojącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 200 l. - cena 8830 zł z VAT 22%

 

warunki dostawy każdorazowo do uzgodnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

proszę o cenę:

 

Vitodens 300 W z / i bez zasobnika Votocell 100W

 

Ewentualnie proszę o cenę zasobnika o poj ok 60-80 litrów innego producenta niż viessman.

Czy sądzisz, że w/w kociołek poradzi sbie z kubaturą ok 600m3, z koniecznością czasowego dołączenia innych pomieszczeń, gdzie kubatura łączna wyniesie wtedy 1168m3 ?

-------------------------------------------------------------------

 

Alterntywnie co poleciłbyś na moją kubaturę (600m3 + czasami drugie tyle) z innych w miarę przyzwoitych marek dostępnych na rynku? Nie ma konieczności, że ma być kondensat, nie ma też problemów z tym czy zamknięta lub otwarta komora spalania. Zasobnik zew ok 60-80 litrów lub z zasobnikiem zintegrowanym. Nawet to drugie byłoby lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1950 czy w MVA poprawiono działanie zdalnego sterowania? Chodzi mi o rzeczy które wypunktowałem w przypadku poprzedniego modelu, tzn:

* brak możliwości ustawienia oddzielnego cyklu grzania c.w.u - steruje tym cykl grzania c.o.

* brak sterowaniu pomy cyrkulacji c.w.u.

* brak możliwości jednorazowego wymuszeina podgrznia c.w.u - tylko przyciskiem party co jednoczesnie włącza tryb grzania c.o.

 

Chodzi mi o zdalne sterownia nie moduł na kotle który to potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znowu mnie nie było :roll:

postaram się napisać co się dowiedziałem oglądając to cudom

chodzi oczywiście o MCA

 

1950 czy w MVA poprawiono działanie zdalnego sterowania? Chodzi mi o rzeczy które wypunktowałem w przypadku poprzedniego modelu, tzn:

* brak możliwości ustawienia oddzielnego cyklu grzania c.w.u - steruje tym cykl grzania c.o.

 

z tego co zapamiętałem, (jeszcze nie ma wszystkich materiałów), to tak

 

* brak sterowaniu pomy cyrkulacji c.w.u.

 

już nie

 

* brak możliwości jednorazowego wymuszeina podgrznia c.w.u - tylko przyciskiem party co jednoczesnie włącza tryb grzania c.o.

 

nie do końca, można wymusić grzanie do godziny 24.00,

trochę to mętnie było tłumaczone

 

Chodzi mi o zdalne sterownia nie moduł na kotle który to potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy masz już jakieś informacje na temat termostatów produkcji electroblock?

na ,razie nie,

ale jestem na dobrej drodze :roll:

 

To super - chociaż właściwie powinny funkcjonować - kwestia tylko jakiej wersji OpenTherm'a używa DeDietrich/Remeha: OT+ czy OT- (lite)

 

;)

i tego której wersji używa nie wiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to cudo, MCA, pozwala na zupełnie niezależne od sterownika głównego DIEMATIC iSystem, sterowanie dodatkowymi dwoma obiegami grzewczymi

za pomocą CDI D.iSystem, można z pomieszczenia, w którym jest on zainstalowany, odstąpić od wszystkich instrukcji konsoli DIEMATIC iSystem,

ponadto możliwe jest automatyczne dopasowanie charakterystyki grzewczej danego obiegu (krzywej grzewczej)

czyli każdy z tych trzech obiegów grzewczych może mieć inną krzywą grzewczą,

może nie wiem wszystkiego, ale z takim rozwiązaniem zetknąłem się pierwszy raz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko kotły kondensacyjne

ceny z VAT 22%

 

warunki odbioru każdorazowo do uzgodnienia, zależne to jest od tego gdzie ma być posłane lub odebrane,

 

wisielce

 

MCR/II 24/S tylko centralne, bez zaworu przełączającego - 3508 zł

 

MCR/II 24/T tylko centralne z zaworem przełączającym - 3635 zł

tylko centralne oznacza że do grzania wody trzeba mieć zasobnik,

 

dwufunkcyjne

 

MCR/II 24/28 MI - 4125 zł

 

MCR/II 30/35 MI - 4243 zł

 

MCR/II 34/39 MI - 4370 zł

 

pierwsza wartość moc przy grzaniu centralnego

druga wartość moc przy grzaniu ciepłej wody

 

jednofunkcyjne

 

MCR/II 24/28 BIC ze zintegrowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej ze stali nierdzewnej o pojemności 40 l. - 6923 zł

 

MCR/II 24 BS 100 z zasobnikiem stojącym 100 l. - 5122 zł

 

MCR/II 24 BS 150 z zasobnikiem stojącym 150 l. - 5617 zł

 

regulatory do MCR

 

AD 137 cyfrowy regulator pokojowy z możliwością ustawienia temperatury dziennej nocnej i przeciwzamrożeniowej, - 364 zł

 

AD 200 podobnie jak wyżej tylko radiowy - 702 zł

 

Celsia 20 - programowalny regulator pogodowy wraz z czujnikiem pomieszczenia do sterowania jednym obiegiem grzewczym bez zaworu mieszającego oraz programem grzewczym wody użytkowej - 575 zł

 

VS 5500 plus programowalny regulator pogodowy wraz z kompletem czujników do sterowania jednym obiegiem grzewczym bez zaworu mieszającego, jednym obiegiem grzewczym z zaworem mieszającym oraz programem grzewczym wody użytkowej - 936 zł

 

czujnik cwu - 76 zł

 

czujnik zewnętrzny - 85 zł

 

lodówki

Ecodens DTG 1300-24 Eco V130 modulacja od 6 -24 kW potrzeba dokupić do zamocowania w kotle naczynie przeponowe 7514 zł

 

naczynie przeponowe 8 l. - 203 zł

 

termostat programowalny przewodowy AD 137 - 364 zł

 

termostat programowalny bezprzewodowy AD 200 - 702 zł

 

zdalne sterowanie przewodowe Easymatic FM 50 - 510 zł

 

Elidens DTG 1300-15 Eco.NOx PLUS/V 130, moduluje od mocy 3,2 kW do 15 kW - 11265zł

 

Elidens DTG 1300-25 Eco.NOx 115PLUS/V 130, moduluje od mocy 4,5 kW do 24,9 kW - 11528 zł

 

oraz sam kocioł kondensacyjny stojący także o mocach od 3,2 kW do 24,9 kW także z konsolą sterowniczą Diematic 3,

Elidens DTG 130-15 Eco.NOx PLUS moduluje od mocy 3,2 kW do 15 kW - 6741 zł

 

Elidens DTG 130-15 Eco.NOx PLUS moduluje od mocy 4,5 kW do 24,9 kW - 6738 zł

 

czujnik cwu - 126 zł

 

czujnik zewnętrzny AD 241 - 177 zł

 

moduł kotła radio (nadajnik) AD 242 - 276 z

 

komin, trzy pakiety które załatwiają wszystko do podłączenia kotła do szachtu kominowego, gdzie spaliny wyrzucane są rurą fi 80, natomiast powietrze do spalania zasysane jest szachtem kominowym,

 

pakiet DY 707 - 110 zł

 

pakiet DY 709 - 366 zł

 

pakiet DY 711 - 293 zł

 

do tego trzeba dokupić odpowiednią ilość rur fi 80 mm z uszczelkami do zabudowania w szachcie kominowym,

 

rura 1m,, fi 80 mm z uszczelką sillikonową 74 zł

 

 

w dalszym ciągu obowiązuje promocja na MCR + sterownik,

 

MCR/II 24 T + Celsia - 4026 zł

 

MCR/II 24 S + Celsia - 3905 zł

 

MCR/II 24/28 MI + Celsia - 4495 zł

 

MCR/II 24/28 BIC + Celsia ze zintegrowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej ze stali nierdzewnej o pojemności 40 l. - 7023 zł

 

MCR/II 24 BS 100 + Celsia z zasobnikiem stojącym 100 l. - 5216 zł

 

MCR/II 24 BS 150 +Celsia z zasobnikiem stojącym 150 l. - 5846 zł

 

MCR/II 24 T + VS 5500- 4372 zł

 

MCR/II 24 S + VS 5500- 4251 zł

 

MCR/II 24/28 MI + VS 5500- 4841 zł

 

MCR/II 24/28 BIC + VS 5500 ze zintegrowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej ze stali nierdzewnej o pojemności 40 l. - 7518 zł

 

MCR/II 24 BS 100 + VS 5500 z zasobnikiem stojącym 100 l. - 5795 zł

 

MCR/II 24 BS 150 +VS 5500 z zasobnikiem stojącym 150 l. - 6192 zł

 

jak wspomniałem na początku, pomimo podwyżki od 6 lipca, ceny utrzymują się na niezmienionym poziomie

 

MCA 25/28 MI - dwufunkcyjny kocioł kondensacyjny, o mocy na centralne 25,5 kW, zaś ciepłą wodę grzeje z mocą 28,6 kW cena 6960 zł z VAT 22%

 

MCA 15 - jednofunkcyjny kocioł kondensacyjny, o mocy 3,4 - 15 kW tylko do centralnego - cena 6720 zł z VAT 22%,

 

MCA 25 - jednofunkcyjny kocioł kondensacyjny o mocy 5,4 - 25,5 kW tylko do centralnego - cena 6880 zł z VAT 22%

 

MCA 15 BS60 - kocioł kondensacyjny z wiszącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej obok kotła o pojemności 60 l. - cena 8940 zł z VAT 22%

 

MCA 25 BS60 - kocioł kondensacyjny z wiszącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej obok kotła o pojemności 60 l. - cena 8950 zł z VAT 22%

 

MCA 15 BS100 kocioł kondensacyjny ze stojącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 100 l. - cena 7990 zł z VAT 22%

 

MCA 25 BS100 kocioł kondensacyjny ze stojącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 100 l. - cena 8240 zł z VAT 22%

 

MCA 15 BS150 kocioł kondensacyjny ze stojącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 150 l. - cena 8460 zł z VAT 22%

 

MCA 25 BS150 kocioł kondensacyjny ze stojącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 150 l. - cena 8620 zł z VAT 22%

 

MCA 15 BS200 kocioł kondensacyjny ze stojącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 200 l. - cena 8670 zł z VAT 22%

 

MCA 25 BS200 kocioł kondensacyjny ze stojącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 200 l. - cena 8830 zł z VAT 22%

 

warunki dostawy każdorazowo do uzgodnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCR/II 24/T tylko centralne z zaworem przełączającym - 3635 zł

tylko centralne oznacza że do grzania wody trzeba mieć zasobnik,

- VS 5500 plus programowalny regulator pogodowy wraz z kompletem czujników do sterowania jednym obiegiem grzewczym bez zaworu mieszającego, jednym obiegiem grzewczym z zaworem mieszającym oraz programem grzewczym wody użytkowej - 936 zł

- czujnik cwu - 76 zł

- czujnik zewnętrzny - 85 zł

Razem - 4732zł.

 

MCA 25 - jednofunkcyjny kocioł kondensacyjny o mocy 5,4 - 25,5 kW tylko do centralnego - cena 6880 zł z VAT 22%

 

"1950" czy możesz pokrótce wskazać zasadnicze różnice pomiędzy oba kotłami. Czy będąc nastawiony na zakup MCR24 T + zasobnik 150L jest sens brać kocioł MCA blisko dwukrotnie droższy tylko dlatego że to najnowszy wynalazek DD? Z tego co widzę to zasadniczą róznicą jest posiadanie przez MCA sterownika pogodowego już na wyposażeniu a do MCRa trzeba go dokupić za blisko 1000zł. Spróbuj nam laikom przedstawić wszystkie za i przeciw odnośnie porównania obu kotłów. Mój dom ma pow. 170m2, z czego na parterze ~ 60m2 jest w podłogówce oraz górna łazienka na poddaszu (6m2). Aha mam jeszcze jedno pytanie czy do MCR i MCA chcąc podłączyć inny zasobnik nie prod. DD trzeba kupić każdorazowo konsolę podłączeniową, czy można to zrobic w jakiś inny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem swiezym uzytkownikiem MCA 25 od kilku dni

wiec to co pisze jest na podstawie tego co zaobserwowalem w kotle a nie tylko w instrukcji tak jak 1950

 

a wiec: (na zielono)

 

i znowu mnie nie było :roll:

postaram się napisać co się dowiedziałem oglądając to cudom

chodzi oczywiście o MCA

 

1950 czy w MVA poprawiono działanie zdalnego sterowania? Chodzi mi o rzeczy które wypunktowałem w przypadku poprzedniego modelu, tzn:

* brak możliwości ustawienia oddzielnego cyklu grzania c.w.u - steruje tym cykl grzania c.o.

 

z tego co zapamiętałem, (jeszcze nie ma wszystkich materiałów), to tak

Teraz sa niezalezne cykle na CO i CWU,

 

* brak sterowaniu pomy cyrkulacji c.w.u.

 

już nie

 

MCA 25 ma osobne wyjscie do sterowania pompy cyrkulacyjnej wiec nie trzeba robic zadnych protez

 

* brak możliwości jednorazowego wymuszeina podgrznia c.w.u - tylko przyciskiem party co jednoczesnie włącza tryb grzania c.o.

 

nie do końca, można wymusić grzanie do godziny 24.00,

trochę to mętnie było tłumaczone

 

Mozna wymusic grzanie CWU ze zdalnego sterowania na 1h albo dowolny okres od 0 do 24h i nie wlacza to CO

 

Chodzi mi o zdalne sterownia nie moduł na kotle który to potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCA ma konsole podlaczeniowa w zestawie wiec niczego nie trzeba dokupowac. Ja mam zasobnik CWU postawiony obok kotla wiec oryginalny zestaw do podlaczania na pewno by nie pasowal wiec kupilem kociol bez tego podlaczenia, wystarcza sama konsola

 

MCR/II 24/T tylko centralne z zaworem przełączającym - 3635 zł

tylko centralne oznacza że do grzania wody trzeba mieć zasobnik,

- VS 5500 plus programowalny regulator pogodowy wraz z kompletem czujników do sterowania jednym obiegiem grzewczym bez zaworu mieszającego, jednym obiegiem grzewczym z zaworem mieszającym oraz programem grzewczym wody użytkowej - 936 zł

- czujnik cwu - 76 zł

- czujnik zewnętrzny - 85 zł

Razem - 4732zł.

 

MCA 25 - jednofunkcyjny kocioł kondensacyjny o mocy 5,4 - 25,5 kW tylko do centralnego - cena 6880 zł z VAT 22%

 

"1950" czy możesz pokrótce wskazać zasadnicze różnice pomiędzy oba kotłami. Czy będąc nastawiony na zakup MCR24 T + zasobnik 150L jest sens brać kocioł MCA blisko dwukrotnie droższy tylko dlatego że to najnowszy wynalazek DD? Z tego co widzę to zasadniczą róznicą jest posiadanie przez MCA sterownika pogodowego już na wyposażeniu a do MCRa trzeba go dokupić za blisko 1000zł. Spróbuj nam laikom przedstawić wszystkie za i przeciw odnośnie porównania obu kotłów. Mój dom ma pow. 170m2, z czego na parterze ~ 60m2 jest w podłogówce oraz górna łazienka na poddaszu (6m2). Aha mam jeszcze jedno pytanie czy do MCR i MCA chcąc podłączyć inny zasobnik nie prod. DD trzeba kupić każdorazowo konsolę podłączeniową, czy można to zrobic w jakiś inny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"1950" czy możesz pokrótce wskazać zasadnicze różnice pomiędzy oba kotłami. Czy będąc nastawiony na zakup MCR24 T + zasobnik 150L jest sens brać kocioł MCA blisko dwukrotnie droższy tylko dlatego że to najnowszy wynalazek DD? Z tego co widzę to zasadniczą róznicą jest posiadanie przez MCA sterownika pogodowego już na wyposażeniu a do MCRa trzeba go dokupić za blisko 1000zł.

 

zarówno jeden jak i drugi kocioł ma na wyposażeniu pogodówkę,

w MCR jak nie kupisz regulatora pokojowego i tak będzie pracował w trybie pogodowki,

to o czym piszesz to VS 5500 plus, który wypada stosować w przypadku gdy masz podłogówke z zaworem trójdrogowym sterowanym z kotła, czyli drugim obiegiem grzewczym,

jeżeli masz tylko grzejniki lub grzejniki z podłogówką pracującą równolegle z centralnym, wystarcza Celsia która kosztuje u mnie 575 zł,

w MCA, jeżeli nie kupisz regulatora pokojowego, też będzie pracował tylko w trybie pogodówki,

 

MCR nie ma ramy montażowej,

MCA posiada kompletną ramę montażową z zespołem wszystkich zaworów,

 

MCR nie jest przygotowany jak wspomniałem wyżej, do sterowania siłownikiem zaworu trójdrogowego, trzeba dokupić regulator VS 5500 plus

MCA jest fabrycznie przystosowany do sterownia drugim obiegiem grzewczym trzeba tylko dokupić czujnik zasilania AD 199,

ponad to po dokupieniu rozszerzenia płytki z czujnikiem

dla jednego obiegu mieszaczowego” (pakiet AD 249), możliwe jest sterowanie trzema obiegami grzewczymi,

na dodatek można przy pomocy dodatkowych regulatorów, sterować każdym z tych obiegów oddzielnie, łącznie z ustawianiem krzywej grzewczej dla każdego z tych obiegów,

 

MCR nie ma możliwości sterowania pompą cyrkulacyjną cwu,

MCA po podłączeniu dodatkowego czujnika cwu pozwala na sterowanie pompą cwu,

regulator MCA pozwala na podłączenie do układu także pompy ciepła i kolektorów słonecznych,

 

MCR posiada pompę bez możliwości modulowania

MCA posiada pompę z możliwością modulacji jej pracy, powodującą znaczne oszczędności energii elektrycznej,

pompa automatycznie dostosowuje swoją moc do oporów które musi pokonać w instaltacji

 

Spróbuj nam laikom przedstawić wszystkie za i przeciw odnośnie porównania obu kotłów. Mój dom ma pow. 170m2, z czego na parterze ~ 60m2 jest w podłogówce oraz górna łazienka na poddaszu (6m2). Aha mam jeszcze jedno pytanie czy do MCR i MCA chcąc podłączyć inny zasobnik nie prod. DD trzeba kupić każdorazowo konsolę podłączeniową, czy można to zrobic w jakiś inny sposób?

jak wspomniałem MCR nie posiada konsoli a MCA ma ją w komplecie,

zarówno jeden jak i drugi kocioł może pracować z nie firmowymi zasobnikami,

sposób podłączenia jest w instrukcji,

 

tak prawdę mówiąc to porównywałem kotły nieporównywalne,

to tak jakby porównywać Opla z Mercedesem,

i to, i to samochód,

zarówno jak jeden tak i drugi będzie jeździł długo i bezawaryjnie,

ale to nie ta klasa,

MCR jest kotłem popularnym,

MCA to najwyższa półka,

 

wybór i tak należy do Ciebie :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzieki za watek ktorego szukalem :)

Pojdzmy dalej ta mysla o mozliwosci sterowania dwoma lub nawet trzema obiegami przy uzyciu MCA25.. Podstawowe pytanie - jaki jest koszt dodatkowych pakietow AD199 (czujnik zasilania) i AD249 (Płytka opcjonalna dla 3-drogowego zaworu mieszającego) ?

 

Po drugie - jak zrobic 3 obiegi ? Z tego co widze AD249 daje mozliwosc kontroli nad zaworem mieszajacym przy podlogowce - bedacym w tym samym obiegu gdzie grzejniki - czy sie myle?

 

I juz jak jest to mozliwe to czy sensowne wtedy jest rozdzielenie na (w nawiasie podam swoj metraz):

- obieg 1: (glowny) podlogowka (70m2 parter + lazienka na pietrze 8m2) sterowany pogodowka

- obieg 2: parter grzejniki (garaz 35m2 na 10st C, pol salonu i dwa pokoje - lacznie z garazem ok 75m2) sterowany termostatem pokojowym

- obieg 3: poddasze grzejniki (strych uzytkowy 30m2 defaultowo na 15st C, 3 sypialnie - lacznie ze strychem ok 85m2) sterowany termostatem pokojowym

 

Chodzi mi glownie o to czy jest sens rozdzielac grzejniki na gore i dol ? Dodam, ze przewiduje sytuacje gdy poddasze bedzie doprowadzone do uzytku za pare lat - do tego czasu grzalbym tylko dol i ew. dogrzewal "na pol gwizdka" gore.. faktem jest ze glowice termo przy grzejnikach zalatwia ta sprawe majac tylko jeden obieg - wiec czy jest sens rozdzielac?

 

Ostatnie pytanie - czy jest dostepny rowniez MCA25/BS130 ? z 130l wymiennikiem ?

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, dzieki za watek ktorego szukalem :)

Pojdzmy dalej ta mysla o mozliwosci sterowania dwoma lub nawet trzema obiegami przy uzyciu MCA25.. Podstawowe pytanie - jaki jest koszt dodatkowych pakietow AD199 (czujnik zasilania) i AD249 (Płytka opcjonalna dla 3-drogowego zaworu mieszającego) ?

 

płytka + czujnik dla jednego zaworu mieszającego pakiet AD249 kosztuje 260 zł brutto z VAT 22%

czujnik dla obiegu z mieszaczem AD199 za 124 zł brutto z VAT 22%

do tego jeszcze albo zdalne sterowanie CDI D za 297 zł brutto z VAT 22%

albo prostsze, FM 52 za 124 zł brutto z VAT 22 %

 

Po drugie - jak zrobic 3 obiegi ? Z tego co widze AD249 daje mozliwosc kontroli nad zaworem mieszajacym przy podlogowce - bedacym w tym samym obiegu gdzie grzejniki - czy sie myle?

 

I juz jak jest to mozliwe to czy sensowne wtedy jest rozdzielenie na (w nawiasie podam swoj metraz):

- obieg 1: (glowny) podlogowka (70m2 parter + lazienka na pietrze 8m2) sterowany pogodowka

- obieg 2: parter grzejniki (garaz 35m2 na 10st C, pol salonu i dwa pokoje - lacznie z garazem ok 75m2) sterowany termostatem pokojowym

- obieg 3: poddasze grzejniki (strych uzytkowy 30m2 defaultowo na 15st C, 3 sypialnie - lacznie ze strychem ok 85m2) sterowany termostatem pokojowym

 

Chodzi mi glownie o to czy jest sens rozdzielac grzejniki na gore i dol ? Dodam, ze przewiduje sytuacje gdy poddasze bedzie doprowadzone do uzytku za pare lat - do tego czasu grzalbym tylko dol i ew. dogrzewal "na pol gwizdka" gore.. faktem jest ze glowice termo przy grzejnikach zalatwia ta sprawe majac tylko jeden obieg - wiec czy jest sens rozdzielac?

 

sam sobie odpowiedziałeś,

w Twoim przypadku, to jest przerost formy nad treścią,

nie warto,

to co jest wyżej, to dla Ciebie zestaw optymalny,

 

Ostatnie pytanie - czy jest dostepny rowniez MCA25/BS130 ? z 130l wymiennikiem ?

 

 

niestety nie,

albo zasobnik 100 l.

albo 150 l.

Dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NOWE CENY

wszystko kotły kondensacyjne

 

ceny z VAT 22%

 

warunki odbioru każdorazowo do uzgodnienia, zależne to jest od tego gdzie ma być posłane lub odebrane,

 

wisielce

 

MCR/II 24/S tylko centralne, bez zaworu przełączającego - 3333 zł

 

MCR/II 24/T tylko centralne z zaworem przełączającym - 3460 zł

tylko centralne oznacza że do grzania wody trzeba mieć zasobnik,

 

dwufunkcyjne

 

MCR/II 24/28 MI - 3920 zł

 

MCR/II 30/35 MI - 4032 zł

 

MCR/II 34/39 MI - 4160 zł

pierwsza wartość moc przy grzaniu centralnego

druga wartość moc przy grzaniu ciepłej wody

 

jednofunkcyjne

 

MCR/II 24/28 BIC ze zintegrowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej ze stali nierdzewnej o pojemności 40 l. - 6580 zł

 

MCR/II 24 BS 100 z zasobnikiem stojącym 100 l. - 4870 zł

 

MCR/II 24 BS 150 z zasobnikiem stojącym 150 l. - 5260 zł

 

regulatory do MCR

 

AD 137 cyfrowy regulator pokojowy z możliwością ustawienia temperatury dziennej nocnej i przeciwzamrożeniowej, - 364 zł

 

AD 200 podobnie jak wyżej tylko radiowy - 702 zł

 

Celsia 20 - programowalny regulator pogodowy wraz z czujnikiem pomieszczenia do sterowania jednym obiegiem grzewczym bez zaworu mieszającego oraz programem grzewczym wody użytkowej - 575 zł

 

VS 5500 plus programowalny regulator pogodowy wraz z kompletem czujników do sterowania jednym obiegiem grzewczym bez zaworu mieszającego, jednym obiegiem grzewczym z zaworem mieszającym oraz programem grzewczym wody użytkowej - 936 zł

 

czujnik cwu - 76 zł

 

czujnik zewnętrzny - 85 zł

 

komin, trzy pakiety które załatwiają wszystko do podłączenia kotła do szachtu kominowego, gdzie spaliny wyrzucane są rurą fi 80, natomiast powietrze do spalania zasysane jest szachtem kominowym,

 

pakiet DY 707 - 110 zł

 

pakiet DY 709 - 366 zł

 

pakiet DY 711 - 293 zł

 

do tego trzeba dokupić odpowiednią ilość rur fi 80 mm z uszczelkami do zabudowania w szachcie kominowym,

 

rura 1m,, fi 80 mm z uszczelką sillikonową 74 zł

 

 

w dalszym ciągu obowiązuje promocja na MCR + sterownik,

 

MCR/II 24 T + Celsia - 3900 zł

 

MCR/II 24 S + Celsia - 3700 zł

 

MCR/II 24/28 MI + Celsia - 4495 zł

 

MCR/II 24/28 BIC + Celsia ze zintegrowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej ze stali nierdzewnej o pojemności 40 l. - 6900 zł

MCR/II 24 BS 100 + Celsia z zasobnikiem stojącym 100 l. - 5000 zł

 

MCR/II 24 BS 150 +Celsia z zasobnikiem stojącym 150 l. - 5650 zł

 

MCR/II 24 T + VS 5500- 4170 zł

 

MCR/II 24 S + VS 5500- 4050 zł

 

MCR/II 24/28 MI + VS 5500- 4640 zł

 

MCR/II 24/28 BIC + VS 5500 ze zintegrowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej ze stali nierdzewnej o pojemności 40 l. - 7320 zł

 

MCR/II 24 BS 100 + VS 5500 z zasobnikiem stojącym 100 l. - 5600 zł

 

MCR/II 24 BS 150 +VS 5500 z zasobnikiem stojącym 150 l. - 6000 zł

 

 

MCA 25/28 MI - dwufunkcyjny kocioł kondensacyjny, o mocy na centralne 25,5 kW, zaś ciepłą wodę grzeje z mocą 28,6 kW cena 6960 zł z VAT 22%

 

MCA 15 - jednofunkcyjny kocioł kondensacyjny, o mocy 3,4 - 15 kW tylko do centralnego - cena 6720 zł z VAT 22%,

 

MCA 25 - jednofunkcyjny kocioł kondensacyjny o mocy 5,4 - 25,5 kW tylko do centralnego - cena 6880 zł z VAT 22%

 

MCA 15 BS60 - kocioł kondensacyjny z wiszącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej obok kotła o pojemności 60 l. - cena 8940 zł z VAT 22%

 

MCA 25 BS60 - kocioł kondensacyjny z wiszącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej obok kotła o pojemności 60 l. - cena 8950 zł z VAT 22%

 

MCA 15 BS100 kocioł kondensacyjny ze stojącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 100 l. - cena 7990 zł z VAT 22%

MCA 25 BS100 kocioł kondensacyjny ze stojącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 100 l. - cena 8240 zł z VAT 22%

 

MCA 15 BS150 kocioł kondensacyjny ze stojącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 150 l. - cena 8460 zł z VAT 22%

MCA 25 BS150 kocioł kondensacyjny ze stojącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 150 l. - cena 8620 zł z VAT 22%

MCA 15 BS200 kocioł kondensacyjny ze stojącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 200 l. - cena 8670 zł z VAT 22%

 

MCA 25 BS200 kocioł kondensacyjny ze stojącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 200 l. - cena 8830 zł z VAT 22%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

niestety poprzednia odpowiedz mi uciekla i musze zapytac jeszcze raz

 

Potrzebne mi sa 2 kompletne kotlownie do blizniaka

 

ale napisze o jednej polowce zeby nie macic

 

1. piecyk wybrany

MCR/II 24 BS 100 z zasobnikiem stojącym 100 l.

 

podlogowka - okolo 120m2

grzejniki okolo 80m2

 

potrzeboje

sterownik na sciane do salonu

pogodowke na zewnatrz

jakies pompy ?

mieszacz

mam w kominie murowanym wpuszczona rure fi140 , potrzebne 80fi

 

 

prosze napisz dokladnie wszystkie elementy jakie mi sa potzrebne zeby to zadzialalo

 

 

czy jesli zamowie u Ciebie te zestawy to tez prowadzisz montaz i start ?

Lokacja sulejowek

 

Pozdrawiam

 

P.S Ktos mi proponowal szafeczke z mieszaczem i pompa de ditricha ale drogo

ktos inny proponowal jakas inna pompe duzo taniej to wychodzilo

 

moj hydraulik mi rowniez mowil ze cos ma byc bez sprzegla ...??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...