Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wzorem Grześka - kotły i nie tylko w dobrych cenach


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jaki komplet czujników i regulatorów potrzebny jest do MCR II 24/28 - obecnie piec grzeje jeden obwód grzejników oraz drugi obwód ogrzewania podłogowego. Interesuje mnie rozwiązanie które pozowliło by sterować piecem w zależności od warunków pogodowych na zewnątrz

 

czujnik zewnętrzny

 

oraz poprzez dobór temperatury zależnej od pory dnia (w nocy niższe ustawienie temeratury, w dzień wyższe).

 

AD 137 termostat pokojowy programowalny

lub Celsia 20

najlepiej i jedno i drugie

 

Czy można zastosować jedynie sterowanie zależne od pory dnia (jeśli tak to co Pan poleca do tego pieca - sterownik przewodowy lub bezprzewodowy) bez czujnika pogodowego?

i

 

CitoCerber niestety, nie do kupienia u nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

pisz co i jak z tym sterowaniem,

 

a cho chcesz wiedzieć? :)

 

Tak przy okazji - czy to normalne zjawisko: zarówno z termostatem mechanicznym jak i PT55 piec jeżeli ma włączone grzanie CWU (parametr P3=1, P4=2 lub 0) to po osiągnięciu ustawionej temperatury zasobnika zostaje w trybie "monitorowania" CWU (tryb 8 - "Czas oczekiwania - Zmierzona temperatura zasilania t1 > Żądana temperatura zasilania (Tset). Nastąpi automatyczne załączenie kotła, wtedy gdy rzeczywista temp. zasilania będzie niższa od żądanej") mimo, że termostat daje mu znać, że jest zapotrzebowanie na CO...

 

Ja rozumiem, że piec działa z priorytetem CWU ale skoro została nagrzana do właściwej temperatury (dodatkowo jest ustawione, że żądana temperatura może obniżyć się o 10 stopni - Parametr P26=10) i styki termostatu są zwarte (lub chronotermostat wysyła komendę) to chyba powinien sam się przełączyć na grzanie CO - czy może się mylę? 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Miał ktoś może podobny problem z VS5500 i MCR24T.

Mianowicie chodzi o to że nie mogę regulować temperatury CWU na regulatorze.

Na początku wszystko chodziło jak trzeba lecz z czasem coś padło. Nie wiem czy jakiś parametr jest przestawiony czy coś fizycznie jest uszkodzone.

Na regulatorze mam ustawione:

5:07 na 1 (choć moim zdaniem powinno być 3 ale zmiana i tak nic nie daje)

5:02 na 55 ale jak wcześniej pisałem zmiana nic nie przynosi.

Na kotle mam ustawione:

P2 na 40 tutaj zmiana przynosi rezultat, lecz kocioł mam w piwnicy i nie widzi mi się latać aby podgrzać wodę.

P3 na 1 ale tutaj to wszystko wiadomo CO+CWU

P4 fabrycznie na 2

Nie mam już pomysłów co jest przestawione, nadmienię że robiłem kasowanie ustawień do nastawów fabrycznych w VS lecz nie przyniosło to rezultatu.

Wygląda na to że kocioł sam sobie a VS sobie.

Jeśli kocioł podgrzewa wodę to ikonka normalnie się zapala na regulatorze w dolnym rogu, w górnym świeci w ustawionych godzinach.

W trybie nocnym widzę że kocioł nie podgrzewa wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś może podobny problem z VS5500 i MCR24T.

Mianowicie chodzi o to że nie mogę regulować temperatury CWU na regulatorze.

Na początku wszystko chodziło jak trzeba lecz z czasem coś padło. Nie wiem czy jakiś parametr jest przestawiony czy coś fizycznie jest uszkodzone.

Na regulatorze mam ustawione:

5:07 na 1 (choć moim zdaniem powinno być 3 ale zmiana i tak nic nie daje)

5:02 na 55 ale jak wcześniej pisałem zmiana nic nie przynosi.

Na kotle mam ustawione:

P2 na 40 tutaj zmiana przynosi rezultat, lecz kocioł mam w piwnicy i nie widzi mi się latać aby podgrzać wodę.

P3 na 1 ale tutaj to wszystko wiadomo CO+CWU

P4 fabrycznie na 2

Nie mam już pomysłów co jest przestawione, nadmienię że robiłem kasowanie ustawień do nastawów fabrycznych w VS lecz nie przyniosło to rezultatu.

Wygląda na to że kocioł sam sobie a VS sobie.

Jeśli kocioł podgrzewa wodę to ikonka normalnie się zapala na regulatorze w dolnym rogu, w górnym świeci w ustawionych godzinach.

W trybie nocnym widzę że kocioł nie podgrzewa wody.

 

 

co prawda mam celcie ale może u ciebie się to też sprawdzi w końcu to też opetherm .... jeśli na kotle mam ustawioną jakąś temp. cwu to sterownik nie może "wyjść" powyżej tej temp. np. ustawiam 50 na P2 na kotle to sterownik mogę ustawić do 50 i póżniej wraca na 40 i tak w kółko ... wyjątkiem jest sytuacja kiedy np. zmniejszę temp. na kotle PO ustawieniu temp. na sterowniku , wtedy kocioł staje się nadrzędny ( przerobiłem to) ewentualnie kiedy zresetuję sterownik ( fabrycznie ustawiona temp. na sterowniku celcia dla cwu to 55 stopni) wtedy dzieją się jaja... kocioł grzeje jak chce... no i umnie fabrycznie P4 nie było na 2... w takich sytuacjach sygnalizacja na sterowniu jest poprawna , tyle że piec sam decyduje kiedy i do jakiej temp. dogrzewać cwu.. tak to było u mnie, poza tym jest w tym kociołku jeszcze wiele dla mnie nieodgadnioych rozwiązań... opisywałem je już w tym temacie ( zwłaszcza związanych z grzaniem cwu) zrobiłbym tak: na kotle ustaw sobie wyższą temp. cwu np.55 a na sterowniku 50 i wtedy zobacz co będzie miało nadrzędne znaczenie ( co dziwne dla co w instrukcji opisano co jest nadrzędne przy różnych temperaturach zasilania w regulacji pogodowej a dla cwu juz nie ma takiego opisu , ale instrukcje de dietricha to osobny temat , szkoda słow) pozdrawiam i życzę wiele cierpliwości dla tego ustrojstwa ;-) Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tyle.

Ustawiłem na kotle 43 a na sterowniku 41. Zobaczymy co będzie.

Jak wrócić do poprzedniego stanu "regulacji CWU na sterowniku"

Niestety VS ma głupie kasowanie ustawień, niby coś tam kasuje ale np programu dziennego i tygodniowego już nie, podobnie jest z urlopem i zadaną temperaturą pomieszczenia. Jak dla mnie reset do ustawień fabrycznych to taki jak bym wyjął urządzenie z pudełka, bez daty czasu itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

NOWE LEPSZE CENY

 

wszystko kotły kondensacyjne

ceny z VAT 22%

 

warunki odbioru każdorazowo do uzgodnienia, zależne to jest od tego gdzie ma być posłane lub odebrane,

 

wisielce

 

MCR/II 24/S tylko centralne, bez zaworu przełączającego - 3245 zł

 

MCR/II 24/T tylko centralne z zaworem przełączającym - 3355 zł

tylko centralne oznacza że do grzania wody trzeba mieć zasobnik,

 

dwufunkcyjne

 

MCR/II 24/28 MI - 3780 zł

 

pierwsza wartość moc przy grzaniu centralnego

druga wartość moc przy grzaniu ciepłej wody

 

jednofunkcyjne

 

MCR/II 24/28 BIC ze zintegrowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej ze stali nierdzewnej o pojemności 40 l. - 6209 zł

 

MCR/II 24 BS 100 z zasobnikiem stojącym 100 l. - 4640 zł

 

MCR/II 24 BS 150 z zasobnikiem stojącym 150 l. - 5006 zł

 

MCR/II 24 BW 100 z zasobnikiem warstwowym 100 l. umieszczonym pod kotłem - 5296 zł

 

regulatory do MCR

 

AD 137 cyfrowy regulator pokojowy z możliwością ustawienia temperatury dziennej nocnej i przeciwzamrożeniowej, - 364 zł

 

AD 200 podobnie jak wyżej tylko radiowy - 702 zł

 

Celsia 20 - programowalny regulator pogodowy wraz z czujnikiem pomieszczenia do sterowania jednym obiegiem grzewczym bez zaworu mieszającego oraz programem grzewczym wody użytkowej - 575 zł

 

VS 5500 plus programowalny regulator pogodowy wraz z kompletem czujników do sterowania jednym obiegiem grzewczym bez zaworu mieszającego, jednym obiegiem grzewczym z zaworem mieszającym oraz programem grzewczym wody użytkowej - 936 zł

czujnik cwu - 76 zł

czujnik zewnętrzny - 85 zł

 

lodówki

Ecodens DTG 1300-24 Eco V130 modulacja od 6 -24 kW potrzeba dokupić do zamocowania w kotle naczynie przeponowe 6721 zł

 

naczynie przeponowe 8 l. - 203 zł

 

termostat programowalny przewodowy AD 137 - 364 zł

 

termostat programowalny bezprzewodowy AD 200 - 702 zł

 

zdalne sterowanie przewodowe Easymatic FM 50 - 510 zł

 

Elidens DTG 1300-15 Eco.NOx PLUS/V 130, moduluje od mocy 3,2 kW do 15 kW - 9979 zł

 

Elidens DTG 1300-25 Eco.NOx 115PLUS/V 130, moduluje od mocy 4,5 kW do 24,9 kW - 110206 zł

 

oraz sam kocioł kondensacyjny stojący także o mocach od 3,2 kW do 24,9 kW także z konsolą sterowniczą Diematic 3,

Elidens DTG 130-15 Eco.NOx PLUS moduluje od mocy 3,2 kW do 15 kW - 6051 zł

 

Elidens DTG 130-15 Eco.NOx PLUS moduluje od mocy 4,5 kW do 24,9 kW - 6165 zł

 

czujnik cwu - 126 zł

 

czujnik zewnętrzny AD 241 - 177 zł

 

moduł kotła radio (nadajnik) AD 242 - 276 z

 

komin, trzy pakiety które załatwiają wszystko do podłączenia kotła do szachtu kominowego, gdzie spaliny wyrzucane są rurą fi 80, natomiast powietrze do spalania zasysane jest szachtem kominowym,

 

pakiet DY 707 - 118 zł

 

pakiet DY 709 - 372 zł

 

pakiet DY 711 - 299 zł

 

do tego trzeba dokupić odpowiednią ilość rur fi 80 mm z uszczelkami do zabudowania w szachcie kominowym,

 

rura 1m,, fi 80 mm z uszczelką sillikonową 79 zł

 

SZCZEGÓLNIE POLECAM NOWE KOTŁY KONDENSACYJNE

 

MCA 25/28 MI - dwufunkcyjny kocioł kondensacyjny, o mocy na centralne 25,5 kW, zaś ciepłą wodę grzeje z mocą 28,6 kW cena 6810 zł z VAT 22%

 

MCA 15 - jednofunkcyjny kocioł kondensacyjny, o mocy 3,4 - 15 kW tylko do centralnego - cena 6571 zł z VAT 22%,

 

MCA 25 - jednofunkcyjny kocioł kondensacyjny o mocy 5,4 - 25,5 kW tylko do centralnego - cena 6729 zł z VAT 22%

 

MCA 15 BS60 - kocioł kondensacyjny z wiszącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej obok kotła o pojemności 60 l. - cena 8756 zł z VAT 22%

 

MCA 25 BS60 - kocioł kondensacyjny z wiszącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej obok kotła o pojemności 60 l. - cena 8914 zł z VAT 22%

 

MCA 15 BS100 kocioł kondensacyjny ze stojącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 100 l. - cena 7804 zł z VAT 22%

 

MCA 25 BS100 kocioł kondensacyjny ze stojącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 100 l. - cena 8071 zł z VAT 22%

 

MCA 15 BS150 kocioł kondensacyjny ze stojącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 150 l. - cena 8283 zł z VAT 22%

 

MCA 25 BS150 kocioł kondensacyjny ze stojącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 150 l. - cena 8441 zł z VAT 22%

 

MCA 15 BS200 kocioł kondensacyjny ze stojącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 200 l. - cena 8496 zł z VAT 22%

 

MCA 25 BS200 kocioł kondensacyjny ze stojącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 200 l. - cena 8653 zł z VAT 22%

 

warunki dostawy każdorazowo do uzgodnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Poszukuję kotła gazowego, cały dom w podłogówce ok. 190m2. Potrzebuję czegoś z niską modulacją.

Nie wiem czy:

A - zasobnik z 200 L (i wtedy ta niska modulacja)

B - przepływowo i większa moc

 

Dwie łązienki, obecnie 2 docelowo może i 5 osób :)

 

Aha i czym tak się różnią MCR od MCA - pisałeś że opel do Mecedesa ale obydwa pochodzą długo - to co sprawność kotła, jego trwałość czy jakieś inne bajery?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Poszukuję kotła gazowego, cały dom w podłogówce ok. 190m2. Potrzebuję czegoś z niską modulacją.

 

skoro tutaj trafiłeś, to zdajesz sobie sprawę, że polecę Ci De Dietricha, :lol:

MCR - tani dobry kocioł bez wodotrysków,

MCA - wyższa półka, większy zakres modulacji, wypasiona automatyka,

 

Nie wiem czy:

A - zasobnik z 200 L (i wtedy ta niska modulacja)

 

w Twoim przypadku wystarczy zasobnik 150 l.

 

B - przepływowo i większa moc

niezbyt fortunne roziązanie, zwłaszcza przy dwóch łazienkach,

no chyba, że od kotła do najdalej umieszczonej baterii jest nie więcej niż 3 mb rury w rozwinięciu,

w przeciwnym wypadku trzeba spuścić za dużo zimne wody z rur,

 

Dwie łązienki, obecnie 2 docelowo może i 5 osób :)

 

Aha i czym tak się różnią MCR od MCA - pisałeś że opel do Mecedesa ale obydwa pochodzą długo - to co sprawność kotła, jego trwałość czy jakieś inne bajery?

podstawowe różnice, to inny palnik, a co za tym idzie inna modulacja,

bardzo wypasiona automatyka, przydatna zwłaszcza wtedy gdy ktoś chce mieć podłogówkę z zaworem trójdrogowym,

w MCA brakuje do takiej podłogówki tylko czujnika temperatury dla obiegu z mieszaczem za 169 zł

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam problem, moz podsuniesz jakies pomysly co robic zeby bylo dobrze :)

 

Dom ogrzewany podlogowka. Na dole jest 22 stopnie na gorze w pokoju nad garazem 16 stopni. mamy dwa obiegi jeden na dol drugi na gorze, kazdy z osobna pompa. Co trzeba posprawdzac? Bo moze mamy cos zle ustawione? moge porobic fotki i szafek z rozdzielaczami i instalacji w kotlowni. Jestem zalamana z leksza. Pokoj co prawda nad garazem w ktorym jest 3 stopni , garaz ocieplony na suficie5cm styro, pod podlogowka 10cm . W pokoju sa 2 okna polaciowe i 2 szczytowe, pokoj ma 3 sciany zewnetrzne. Wiem ze moze byc chlodniej niz w innych pokojach ale az tak?? poza tym na gorze mamy duzo chlodniej niz na dole, czy podlogowke da sie jakos wyregulowac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak pisał CitoCerber,

najprawdopodobniej masz nie wyregulowaną podłogówkę,

na początek, wyślij swojego Pana, żeby organoleptycznie sprawdził w rozdzielaczach czy temperatura powrotów podłogówki jest podobna,

sprawdza się dotykając poszczególnych powrotów,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to jeszcze w kotlowni czy w szafce?

 

Chodzi o to, żeby na obu kondygnacjach był ten sam przepływ - czyli połowa ciepłej wody z kotła grzeje parter a druga połowa grzeje piętro - wtedy powinno być OK. Najprawdopodobniej jest teraz tak, że parter ma mniejszy opór przepływu i większość wody idzie tam - stąd niedogrzanie piętra.

 

Jeśli nie ma rozdzielacza do regulacji parter/piętro to musisz poskręcać wszystkie obwody na parterze żeby wyrównać opory przepływu. Jeśli masz przepływomierze to powinno dać się w miarę prosto - jeśli nie to doświadczalnie i będzie wymagało trochę czasu 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...