Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wzorem Grześka - kotły i nie tylko w dobrych cenach


Recommended Posts

wszystko kotły kondensacyjne

ceny z VAT 22%

 

warunki odbioru każdorazowo do uzgodnienia, zależne to jest od tego gdzie ma być posłane lub odebrane,

 

wisielce

 

MCR/II 24/S tylko centralne, bez zaworu przełączającego - 3245 zł

 

MCR/II 24/T tylko centralne z zaworem przełączającym - 3355 zł

tylko centralne oznacza że do grzania wody trzeba mieć zasobnik,

 

dwufunkcyjne

 

MCR/II 24/28 MI - 3780 zł

 

pierwsza wartość moc przy grzaniu centralnego

druga wartość moc przy grzaniu ciepłej wody

 

jednofunkcyjne

 

MCR/II 24/28 BIC ze zintegrowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej ze stali nierdzewnej o pojemności 40 l. - 6209 zł

 

MCR/II 24 BS 100 z zasobnikiem stojącym 100 l. - 4640 zł

 

MCR/II 24 BS 150 z zasobnikiem stojącym 150 l. - 5006 zł

 

MCR/II 24 BW 100 z zasobnikiem warstwowym 100 l. umieszczonym pod kotłem - 5296 zł

 

regulatory do MCR

 

AD 137 cyfrowy regulator pokojowy z możliwością ustawienia temperatury dziennej nocnej i przeciwzamrożeniowej, - 364 zł

 

AD 200 podobnie jak wyżej tylko radiowy - 702 zł

 

Celsia 20 - programowalny regulator pogodowy wraz z czujnikiem pomieszczenia do sterowania jednym obiegiem grzewczym bez zaworu mieszającego oraz programem grzewczym wody użytkowej - 575 zł

 

VS 5500 plus programowalny regulator pogodowy wraz z kompletem czujników do sterowania jednym obiegiem grzewczym bez zaworu mieszającego, jednym obiegiem grzewczym z zaworem mieszającym oraz programem grzewczym wody użytkowej - 936 zł

czujnik cwu - 76 zł

czujnik zewnętrzny - 85 zł

 

lodówki

Ecodens DTG 1300-24 Eco V130 modulacja od 6 -24 kW potrzeba dokupić do zamocowania w kotle naczynie przeponowe 6721 zł

 

naczynie przeponowe 8 l. - 203 zł

 

termostat programowalny przewodowy AD 137 - 364 zł

 

termostat programowalny bezprzewodowy AD 200 - 702 zł

 

zdalne sterowanie przewodowe Easymatic FM 50 - 510 zł

 

Elidens DTG 1300-15 Eco.NOx PLUS/V 130, moduluje od mocy 3,2 kW do 15 kW - 9979 zł

 

Elidens DTG 1300-25 Eco.NOx 115PLUS/V 130, moduluje od mocy 4,5 kW do 24,9 kW - 10206 zł

 

oraz sam kocioł kondensacyjny stojący także o mocach od 3,2 kW do 24,9 kW także z konsolą sterowniczą Diematic 3,

Elidens DTG 130-15 Eco.NOx PLUS moduluje od mocy 3,2 kW do 15 kW - 6051 zł

 

Elidens DTG 130-15 Eco.NOx PLUS moduluje od mocy 4,5 kW do 24,9 kW - 6165 zł

 

czujnik cwu - 126 zł

 

czujnik zewnętrzny AD 241 - 177 zł

 

moduł kotła radio (nadajnik) AD 242 - 276 z

 

komin, trzy pakiety które załatwiają wszystko do podłączenia kotła do szachtu kominowego, gdzie spaliny wyrzucane są rurą fi 80, natomiast powietrze do spalania zasysane jest szachtem kominowym,

 

pakiet DY 707 - 118 zł

 

pakiet DY 709 - 372 zł

 

pakiet DY 711 - 299 zł

 

do tego trzeba dokupić odpowiednią ilość rur fi 80 mm z uszczelkami do zabudowania w szachcie kominowym,

 

rura 1m,, fi 80 mm z uszczelką sillikonową 79 zł

 

SZCZEGÓLNIE POLECAM NOWE KOTŁY KONDENSACYJNE

 

MCA 25/28 MI - dwufunkcyjny kocioł kondensacyjny, o mocy na centralne 25,5 kW, zaś ciepłą wodę grzeje z mocą 28,6 kW cena 6810 zł z VAT 22%

 

MCA 15 - jednofunkcyjny kocioł kondensacyjny, o mocy 3,4 - 15 kW tylko do centralnego - cena 6571 zł z VAT 22%,

 

MCA 25 - jednofunkcyjny kocioł kondensacyjny o mocy 5,4 - 25,5 kW tylko do centralnego - cena 6729 zł z VAT 22%

 

MCA 15 BS60 - kocioł kondensacyjny z wiszącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej obok kotła o pojemności 60 l. - cena 8756 zł z VAT 22%

 

MCA 25 BS60 - kocioł kondensacyjny z wiszącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej obok kotła o pojemności 60 l. - cena 8914 zł z VAT 22%

 

MCA 15 BS100 kocioł kondensacyjny ze stojącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 100 l. - cena 7804 zł z VAT 22%

 

MCA 25 BS100 kocioł kondensacyjny ze stojącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 100 l. - cena 8071 zł z VAT 22%

 

MCA 15 BS150 kocioł kondensacyjny ze stojącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 150 l. - cena 8283 zł z VAT 22%

 

MCA 25 BS150 kocioł kondensacyjny ze stojącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 150 l. - cena 8441 zł z VAT 22%

 

MCA 15 BS200 kocioł kondensacyjny ze stojącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 200 l. - cena 8496 zł z VAT 22%

 

MCA 25 BS200 kocioł kondensacyjny ze stojącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 200 l. - cena 8653 zł z VAT 22%

 

warunki dostawy każdorazowo do uzgodnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

Elidens DTG 1300-25 Eco.NOx 115PLUS/V 130, moduluje od mocy 4,5 kW do 24,9 kW - 110206 zł

 

 

To jakaś promocja ? :) :) :)

w ramach promocji obniżyłem cenę na 10206 zł,

 

pokażcie mi chociaż jedną firmę która da Wam upust w wysokości 100000 zł,

przy budowie domu jednorodzinnego, oczywiście :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wróćmy do zabezpieczeń kotła w układzie zamkniętym,

 

kocioł powinien posiadać zabezpieczenie przed przekroczeniem maksymalnej dopuszczalnej temperatury wody,

tak skomplikowanie ujęto konieczność posiadania sterownika kotła czuwającego nad pracą kotła i nie dopuszczającego do wystąpienia nadmiernej temperatury pracy kotła, może to być nawet zwykły miarkownik ciągu lub skomplikowany elektroniczny regulator pogodowy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie dziś po powrocie z pracy kocioł wisi na 8 i w domu 17st.C

 

zgłoś do serwisu,

może być walnięta płyta główna,

 

I jak Michale? Jakieś postępy?

 

Ja bym odpiął te sterowniki i sprawdził jak kocioł zachowuje się w gołej konfiguracji.

Nigdy nie zdarzył mi się tryb 8 przy grzaniu cwu.

z 4 przechodzi mi zawsze na 3.

Komunikat 8 zdarza się przy CO kiedy mam ustawioną niską temperaturę zasilania do 30C i trzyma dotąd aż TZ/TP nie osiągnie 1 oraz TP

Ale ten fakt kompletnie mi nie przeszkadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie: Który z poniższych kociołków będzie lepszy:

1. De Dietrich Elidens DTG 130-15 stojący (bez zasobnika) 15kW

lub

2. Vaillant VKS ecoVIT plus (też stojący bez zasobnika) 19kW

 

(http://www.vaillant.pl/Klienci_indywidualni/systems-and-products/gas/gastype2/produkt_vaillant/VKS_ecoVIT_plus.html)

 

Zasobnik będzie zewnętrzny ok 200-250 litrów (rodzinka 5-co osobowa) z możliwością późniejszego podpięcia solarów lub pompy ciepła (dwie wężownice)

Domek będę miał solidnie ocieplony a ogrzewanie niskotemperaturowe (podłogówka) w całym domu.

Oba kociołki wyglądają solidnie a i cena podobna, Vaillant troszkę tańszy. A który z nich będzie ekonomiczniejszy i mniej awaryjny? Bardzo proszę o opinię i radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie: Który z poniższych kociołków będzie lepszy:

1. De Dietrich Elidens DTG 130-15 stojący (bez zasobnika) 15kW

lub

2. Vaillant VKS ecoVIT plus (też stojący bez zasobnika) 19kW

 

(http://www.vaillant.pl/Klienci_indywidualni/systems-and-products/gas/gastype2/produkt_vaillant/VKS_ecoVIT_plus.html)

 

Zasobnik będzie zewnętrzny ok 200-250 litrów (rodzinka 5-co osobowa) z możliwością późniejszego podpięcia solarów lub pompy ciepła (dwie wężownice)

Domek będę miał solidnie ocieplony a ogrzewanie niskotemperaturowe (podłogówka) w całym domu.

Oba kociołki wyglądają solidnie a i cena podobna, Vaillant troszkę tańszy. A który z nich będzie ekonomiczniejszy i mniej awaryjny? Bardzo proszę o opinię i radę.

nieskromnie powiem Elidens jest lepszy,

 

porównaj chociażby modulację od której te kotły pracują,

Vaillant zaczyna od 7 kW a Elidens od 3,2 kW,

te dwie liczby świadczą o znacznej różnicy technologicznej,

 

w tańszym Vaillancie dostajesz goły kocioł bez automatyki,

przy Elidensie dostajesz kocioł z zaawansowaną automatyką za którą u konkurencji musisz naprawdę dużo zapłacić,

to tak pokrótce

 

o tym, że Elidens jest wg mnie, naprawdę ładniejszym meblem, nie wspomnę,

 

sama musisz sobie odpowiedzieć co lepsze,

i czy warto wydać w necie 5500 zł - najtańsza oferta jaką znalazłem,

czy też u mnie :lol: 6051 zł,

za produkt zdecydowanie lepszy,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1950, dzięki za odpowiedź. Mam w takim razie kolejny dylemat, skoro idziemy w DeDietricha, to jak wygląda porównanie wspomnianego wyżej elidensa z nowym MCA również 15kW.

Jak już wspomniałem ogrzewanie będzie podłogowe ok 240m2 plus cwu dla 5 osób z tym że 4 chłopaków i jedna kobieta czyli zużycie wody nie będzie zbyt duże ;-) Chłopaki potrzebują ok 5 minut na całkowite umycie ;-) sam nie wiem jak oni to robią w tak krótkim czasie ;-)

Czy ten nowy MCA jest dużo lepszy od elidensa? Jak wyglądają w nich wymienniki i czy jest duża różnica w sterowaniu (automatyce). Jednym słowem czy warto trochę więcej dać za MCA? A może elidens ma wszystko co potrzeba a może nawet jest w czymś lepszy?

Pozdrawiam wszystkich zwolenników DeDietricha ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1950, dzięki za odpowiedź. Mam w takim razie kolejny dylemat, skoro idziemy w DeDietricha, to jak wygląda porównanie wspomnianego wyżej elidensa z nowym MCA również 15kW.

Jak już wspomniałem ogrzewanie będzie podłogowe ok 240m2 plus cwu dla 5 osób z tym że 4 chłopaków i jedna kobieta czyli zużycie wody nie będzie zbyt duże ;-) Chłopaki potrzebują ok 5 minut na całkowite umycie ;-) sam nie wiem jak oni to robią w tak krótkim czasie ;-)

Czy ten nowy MCA jest dużo lepszy od elidensa? Jak wyglądają w nich wymienniki i czy jest duża różnica w sterowaniu (automatyce). Jednym słowem czy warto trochę więcej dać za MCA? A może elidens ma wszystko co potrzeba a może nawet jest w czymś lepszy?

Pozdrawiam wszystkich zwolenników DeDietricha ;-)

naprawdę trudno wybrać,

Elidens moduluje od 3,2 kW, MCA od 3,4 kW, czyli różnica żadna,

MCA ma lepszą automatykę, może to złe określenie, automatyka MCA zapewni więcej niż Diematic 3 Elidensa, rozszerzenia automatyki wychodzą taniej, ale z kolei kosztuje 500 zł więcej,

bierz MCA, mimo wszystko, to kocioł nowszej generacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1950 mam pytanie odnośnie MCR24 bo jest pewna zagwozdka.

Minimalne obroty wentylatora to 1300 jasne.

Ale P17- maksymalne obr. wentylatora można ustawić nawet na 1000 ! :o

Spróbowałem tak ostrożnie na 1200 i co? kociał chodzi na takim ustawieniu - spalił 0,5 m3 na godzinę pracy ciągłej

300 obr to około 1kW mniej mocy jeśli by pracował na tym ustawieniu to minmalna moc wynosi 5kW?

Nie rozumiem tego szczerze mówiąc, że maksymalne obroty są mniejsze niż minimalne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wentylator, to naprawdę nie jest zabawka dla Inwestora,

chcesz uszkodzić palnik, to Twoja wola,

ale czy sądzisz, że gdyby było to dobre dla kotła, to producent nie wykorzystałby tego,

przecież sprzedaje kocioł który spala mniej od konkurencji,

 

 

z wentylatorem to naprawdę nie warto kombinować, :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wentylator, to naprawdę nie jest zabawka dla Inwestora,

chcesz uszkodzić palnik, to Twoja wola,

ale czy sądzisz, że gdyby było to dobre dla kotła, to producent nie wykorzystałby tego,

przecież sprzedaje kocioł który spala mniej od konkurencji,

 

 

z wentylatorem to naprawdę nie warto kombinować, :roll:

1950 u mnie minimalne w MCR II 24/28 są ustwione na 1400 obr. Można to przestawić na te 1300, powiedzmy przez serwisanata? Zasugerować mu to? I tak widzę że na najmniejszej mocy piec chodzi, nawet w mrozy styczniowe tak było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to ograniczenie obrotów minimalnych wentylatora za pomocą parametru do tego przewidzianego gdzie ustawienie fabryczne wynosi 1300 i instrukcja w tym przypadku zawiera uwagę żeby nie zmieniać, ale za to parametrem ograniczającym górną moc jest to możliwe - minimalna wartość dla parametru P17 wg instrukcji wynosi 10 bez żadnej uwagi za wyjątkiem że tym parametrem możemy dopasowaćc moc kotła do układu CO - dlaczego nie 13?. Nie widze tu konsekwencji....

Skoro w ustawieniach dana wartość jest mozliwa do ustawienia to dlaczego tak jest jeśli by miała uszkodzić kocioł? Przecież nawet serwisant teoretycznie może się pomylić i ustawić ją na 10.

A może to inaczej działa niż myślimy?

A może to błąd w oprogramowaniu kotła i instrukcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mozna konkretna wycenke DeDierticha na priv, dom 200m2 w tm 70m2 podlogowki.

Chodzi mi o cene zestawu (kociol, zasobnik, pogodowka - nie wiem czy to bedize potrzebne, zawsze temp wody moge ustawic pokretlem. Raczej bym oparl sie na zaworach termost na grzejikach)

Do tego okolo 6m rury koncentrycznej w szacht kominowy fi 18 (ceramiczny uzywany do stalopalniaka), nasada, kolano, skraplacz - tu chociaz orientacyjnie, bo moze byc ciezko bez konkretow

 

Oraz prosze o wyjasnienie czemu akurat Dediertich? Czy w Slupsku jest srwis tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...