Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wzorem Grześka - kotły i nie tylko w dobrych cenach


Recommended Posts

MCA 25/28 MI - dwufunkcyjny kocioł kondensacyjny, o mocy na centralne 25,5 kW, zaś ciepłą wodę grzeje z mocą 28,6 kW cena 6810 zł z VAT 22%

 

MCA 15 - jednofunkcyjny kocioł kondensacyjny, o mocy 3,4 - 15 kW tylko do centralnego - cena 6571 zł z VAT 22%,

 

MCA 25 - jednofunkcyjny kocioł kondensacyjny o mocy 5,4 - 25,5 kW tylko do centralnego - cena 6729 zł z VAT 22%

 

MCA 15 BS60 - kocioł kondensacyjny z wiszącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej obok kotła o pojemności 60 l. - cena 8756 zł z VAT 22%

MCA 25 BS60 - kocioł kondensacyjny z wiszącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej obok kotła o pojemności 60 l. - cena 8914 zł z VAT 22%

 

MCA 15 BS100 kocioł kondensacyjny ze stojącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 100 l. - cena 7804 zł z VAT 22%

 

MCA 25 BS100 kocioł kondensacyjny ze stojącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 100 l. - cena 8071 zł z VAT 22%

 

MCA 15 BS150 kocioł kondensacyjny ze stojącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 150 l. - cena 8283 zł z VAT 22%

 

MCA 25 BS150 kocioł kondensacyjny ze stojącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 150 l. - cena 8441 zł z VAT 22%

 

MCA 15 BS200 kocioł kondensacyjny ze stojącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 200 l. - cena 8496 zł z VAT 22%

 

MCA 25 BS200 kocioł kondensacyjny ze stojącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 200 l. - cena 8653 zł z VAT 22%

 

warunki dostawy każdorazowo do uzgodnienia

oczywiście faktura VAT, kotły nie spadły z Tira,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dla wszystkich co myślą o kolektorach słonecznych, a mających już instalację co,

mam doskonała alternatywę, zamiast inwestycji (sporej) w kolektory,

proponuję za 3590 brutto z VAT 22% pompę ciepła powietrze woda, do podgrzewania cwu,

a także przy kumatym instalatorze wspomagania centralnego w okresach przejściowych,

sam w najbliższym czasie coś takiego będę robił,

 

pompa grzeje od 0C z mocą 3,8 kW,

producent Hewalex, co gwarantuje brak chińszczyzny,

sprężarka Toshiby,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecyduję się chyba na elidensa, tego bez zbiornika na cwu.

A do cwu chciałbym użyć pompy ciepła (lodówki) do cwu OCHSNERA 302. Pytanie mam co sądzisz o takim rozwiązaniu i o tych urządzeniach? Dotarłem do przedstawiciela Oschnera u którego tę pompę mogę mieć za 5000zł netto

Cena wydaje się być atrakcyjna, zwłaszcza, że z tego co widziałem to pompy takie kosztują ok. 8000 - 10000 zł. Za 5000 wydaje mi się to już ciekawą ofertą i chyba opłacalną zwłaszcza, że i tak musiałbym kupić jakiś zbiornik na cwu (ok 2000-2500zł) a więc cena samej pompy wychodzi 2500 ;-). Czyli miałbym elidensa do podłogówki, ochsnera 302 do cwu. Dodatkowo zbiornik w tej pompie ma wężownicę do której podłączył bym mojego elidensa jako alternatywne źródło wytwarzania cwu.

Co o tym sądzisz i czy taka pompa w tej cenie jest ciekawym rozwiązaniem i czy faktycznie jest w stanie wytwarzać cwu taniej niż kotłem.

A kolejne pytanie, chodzi mi o koszty transportu kociołka, gdybym chciał kupić go u Ciebie. Jestem z Trójmiasta.

P.S.

Dla chętnych, chętnie podam namiary na tego przedstawiciela.

 

Pozdrawiam

 

Chętnie poznam namiary na tego przedstawiciela :)

 

 

Pozdrawiam,

MT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tomalax - doszło,

 

marcin-r nie to nie jest urządzenie takie jak tutaj,

ta pompa ciepła którą oferuje Hewalex, jest pdobna do tej tutaj,

występuje w dwóch rodzajach, jako pompa ciepła z zasobnikiem o pojemności 300 l., posiadającym dodatkowo wężownicę do wpięcia drugiego źródła ciepła (kocioł), ta pompa kosztuje 7000 zł brutto z VAT 22%,oraz taka sama pompa ciepła z tym, że już bez zasobnika, samo urządzenie grzewcze,

i tutaj jest clou programu :D,

doskonała rzecz dla tych którzy posiadają już instalację i chcieliby mieć tanie urządzenie które poza sezonem grzewczym może ogrzać wodę użytkową,

przy tych samych parametrach grzewczych co pompa z zasobnikiem i niewielkich wymiarach 705x525x440 mm otrzymują ustrojstwo które może,

albo wpiąć bezpośrednio w zasobnik cwu i będzie mu to grzało ciepłą wodę,

albo tak jak ja będę robił w niedalekiej przyszłości, wstawić w instalację z buforem i w zależności od potrzeby, grzać ciepłą wodę lub centralne w okresach przejściowych i to wszystko za 3590 zł brutto z VAT 22%

marcin-r COP 4,05 jak podaje Theromoval to bardzo dobry wynik,

takie COP mówi o tym, że grzejesz 4 razy taniej niż w przypadku gdybyć grzał grzałką elektryczną,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[COP 4,05 jak podaje Theromoval to bardzo dobry wynik,

 

Tylko, że to chyba jest przy +15 na zewnątrz ;) ale to już drobiazg :D

 

takie COP mówi o tym, że grzejesz 4 razy taniej niż w przypadku gdybyć grzał grzałką elektryczną,

 

No może niezupełnie tak , ale to dość trafne obrazowe porównanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję za 3590 brutto z VAT 22% pompę ciepła powietrze woda, do podgrzewania cwu,

a także przy kumatym instalatorze wspomagania centralnego w okresach przejściowych,

sam w najbliższym czasie coś takiego będę robił,

Cena rzeczywiście rewelacyjna :-).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1950

Panie Andrzeju, chciałbym wrócić do mojego pytania sprzed kilku miesięcy odnośnie wybotu kotła elidens dtg 130 eco nox plus lub innovens mca. Przypomnę dom 155 m2 pow. użytk, parter +poddasze uż, + garaż w bryle 27 m2, 2 łazienki. Podłogówka ok 80m2, praktycznie cały parter (bez garażu) i łazienki. W sypialniach grzejniki. Kominek jotul panorama z dgp, reku, U okien średnio 1,3. Sciana porotherm 25 plus 15 styro, podłoga 10-12 styro, dach 15+10 wełna. Solary wybił mi z głowy zaprzyjażniony instalator ale namawia mnie na vaillanta, że niby super ałtomatyka itp. Wody idzie dosyć sporo - 3 dziewczyny w domu. W/g projektu zapotrzebowanie energetyczne 10,5 kW , z reku pewnie mniej. Myślę, że na CO wystarczy elidens lub innovens mca w wersji15 kW, boję się jednak o CWU. Czy większy zasobnik wody 150-200l rozwiązałby kłopot z ewentualnym brakiem mocy w stosunku do wersji 25 kW tych kotłów. Jeżeli tak to czy takie rozwiązanie przyniesie mi wymierne korzyści w postraci mniejszych opłat za gaz. (za CO myślę, że tak niższa modulacja wersji 15 kW mniej będzie taktował ale czy CWU nie będzie odwrotnie, tzn dłuższe i czestrze grzanie wody) Jakie ma Pan zdanie z doświadczenia z perspektywy ośmiomiesięcznej obecności innovensa mca na rynku względem elidensa. Wybrałem już markę kotła jednak nie mogę się zdecydować na model i moc, byłbym wdzięczny za pomoc osoby mającej z tymi rzeczami na co dzień do czynienia.

Pozdrawiam

k.bob

Edytowane przez k.bob
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1950

Panie Andrzeju, chciałbym wrócić do mojego pytania sprzed kilku miesięcy odnośnie wybotu kotła elidens dtg 130 eco nox plus lub innovens mca. Przypomnę dom 155 m2 pow. użytk, parter +poddasze uż, + garaż w bryle 27 m2, 2 łazienki. Podłogówka ok 80m2, praktycznie cały parter (bez garażu) i łazienki.

 

dlaczego bez łazienki:confused:

przedewszystkim łazienka

 

W sypialniach grzejniki. Kominek jotul panorama z dgp, reku, U okien średnio 1,3. Sciana porotherm 25 plus 15 styro, podłoga 10-12 styro, dach 15+10 wełna. Solary wybił mi z głowy zaprzyjażniony instalator ale namawia mnie na vaillanta, że niby super ałtomatyka itp. Wody idzie dosyć sporo - 3 dziewczyny w domu. W/g projektu zapotrzebowanie energetyczne 10,5 kW , z reku pewnie mniej. Myślę, że na CO wystarczy elidens lub innovens mca w wersji15 kW, boję się jednak o CWU. Czy większy zasobnik wody 150-200l rozwiązałby kłopot z ewentualnym brakiem mocy w stosunku do wersji 25 kW tych kotłów. Jeżeli tak to czy takie rozwiązanie przyniesie mi wymierne korzyści w postraci mniejszych opłat za gaz. (za CO myślę, że tak niższa modulacja wersji 15 kW mniej będzie taktował ale czy CWU nie będzie odwrotnie, tzn dłuższe i czestrze grzanie wody) Jakie ma Pan zdanie z doświadczenia z perspektywy ośmiomiesięcznej obecności innovensa mca na rynku względem elidensa. Wybrałem już markę kotła jednak nie mogę się zdecydować na model i moc, byłbym wdzięczny za pomoc osoby mającej z tymi rzeczami na co dzień do czynienia.

Pozdrawiam

k.bob

to może na początek,

trzepie mnie jak czytam czy słyszę taktowanie, w nowoczesnych kotłach kondensacyjnych, zainstalowanych w doskonale ocieplonych nowych budynkach,

taktowanie oznacza zjawisko w którym kocioł włącza się na bardzo krótki okres, 30 sek do minuty, wyłącza się i zaraz po tym znowu się włącza,

dotyczy to kotłów bez modulacji, które startują zawsze od mocy najwyższej,

 

to se ne da, Pane Havranku,

to nie funkcjonuje z prostej przyczyny,

w budynku gdzie spadek temperatury pomieszczenia o 1 C, trwa czasami kilkanaście godzin,

ale na pewno nie mniej niż godzinę, tego typu zjawisko nie instnieje,

niestety na FM ten mit krąży i nic się z tym nie da zrobić,

 

jeżeli chodzi o kocioł,

zastosowanie większego zasobnika zniweluje ten brak mocy,

wprawdzie nie dam za to głowy, że trzy kobiety nie dadzą rady rozebrać całego zapasu ciepłej wody,

 

ale z dużą dozą prawdopodobieństwa,

nie powinny,

 

porównanie obydwu kotłów Elidensa i Inovensa,

Inovens jest kotłem nowszym,

inaczej rozwiązanym konstrukcyjnie,

w sumie kotłem tańszym, chociażby z tego względu, że do sterowania zaworem trójdrogowym w Elidensie potrzeba dokupić płytkę sterującą siłownikiem zaworu,

w Inovensie wystarczy dokupić tylko czujnik temperatury,

 

obydwa są doskonałym wyborem,

ale jeżeli ktoś nie potrzebuje kotła w miejscu innym niż kotłownia,

czyli nie potrzebuje lodówki,

to Inovens,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może na początek,

trzepie mnie jak czytam czy słyszę taktowanie, w nowoczesnych kotłach kondensacyjnych, zainstalowanych w doskonale ocieplonych nowych budynkach,

taktowanie oznacza zjawisko w którym kocioł włącza się na bardzo krótki okres, 30 sek do minuty, wyłącza się i zaraz po tym znowu się włącza,

dotyczy to kotłów bez modulacji, które startują zawsze od mocy najwyższej,

 

to se ne da, Pane Havranku,

to nie funkcjonuje z prostej przyczyny,

w budynku gdzie spadek temperatury pomieszczenia o 1 C, trwa czasami kilkanaście godzin,

ale na pewno nie mniej niż godzinę, tego typu zjawisko nie instnieje,

niestety na FM ten mit krąży i nic się z tym nie da zrobić,

 

jeżeli chodzi o kocioł,

zastosowanie większego zasobnika zniweluje ten brak mocy,

wprawdzie nie dam za to głowy, że trzy kobiety nie dadzą rady rozebrać całego zapasu ciepłej wody,

 

ale z dużą dozą prawdopodobieństwa,

nie powinny,

 

porównanie obydwu kotłów Elidensa i Inovensa,

Inovens jest kotłem nowszym,

inaczej rozwiązanym konstrukcyjnie,

w sumie kotłem tańszym, chociażby z tego względu, że do sterowania zaworem trójdrogowym w Elidensie potrzeba dokupić płytkę sterującą siłownikiem zaworu,

w Inovensie wystarczy dokupić tylko czujnik temperatury,

 

obydwa są doskonałym wyborem,

ale jeżeli ktoś nie potrzebuje kotła w miejscu innym niż kotłownia,

czyli nie potrzebuje lodówki,

to Inovens,

 

Witam

Łazienki oczywiście też z podłogówką, trochę mętnie skonstruowałem zdanie.

Mój dylemat z doborem mocy wywodzi się tylko z obawy takiej czy kocioł mocniejszy nie będzie wyłączał się częściej w miesiącach jesiennych i wiosennych niż kocioł o ni ższej mocy minimalnej. Według mojej skromniutkiej wiedzy jest lepiej jak kocioł pracuje ciągle z mocą minimalną (tutaj ukłon do słabszych wersji tych kotłów) ale jednak chyba za duło dewaguję bo innovens mca chyba mam moc 3,8-15,4 a elidens mocniejszy 4,8-24,8 więc różnica 1 kW w tym przypadku to niewiele.

Pozdrawiam serdecznie

krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Andrzeju

Ile na dzień dzisiejszy kosztowałby zestaw (wszystko co niezbędne do pracy, wspomniana płyta sterująca, zestaw połączeniowy, czujnik cwu itp)

1. dd elidens dtg e 1300-25 eko.nox.plus/H150 (składak: piec dtg 130-25kW i podgrzewacz stawiany na piecu H150) ewentualnia zamiennik tego podgrzewacza innej firmy

2. innovens mca 25 BS 150 (plus niezbędne wyposażenie dodatkowe)

Wcześniej brałem pod uwagę jeszcze kocioł viessman vitodens 300W 3,8-19 kW lub 3,8-13 (16 kW na CWU) ale mój instalator twierdzi, że viesmann trochę się "zepsuł", no i cena, nie wiem jak to wygląda na dzień dzisiejszy.

Jeżeli można to proszę o wycenę, również vitodensa z podgrzewaczem na 150l i pozostałymi gadżetami oraz Pana opinię o tym kotle.

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Andrzeju

Ile na dzień dzisiejszy kosztowałby zestaw (wszystko co niezbędne do pracy, wspomniana płyta sterująca, zestaw połączeniowy, czujnik cwu itp)

1. dd elidens dtg e 1300-25 eko.nox.plus/H150 (składak: piec dtg 130-25kW i podgrzewacz stawiany na piecu H150) ewentualnia zamiennik tego podgrzewacza innej firmy

 

Elidens DTG 130-25 Eco.NOx PLUS - 6165 zł

niestety ten zestaw o ktorym piszesz jest w katalogu, ale w cenniku go nie ma,

proponuję zasobnik stojący Biawaru Ouattro 150 za 1110 zł

czujnik cwu - 126 zł

czujnik zewnętrzny AD 241 - 177 zł

regulator CDI 2 - 490 zł

do podłogówki potrzeba jeszcze płytkę i czujnik dla jednego zaworu mieszającego za 420 zł

 

2. innovens mca 25 BS 150 (plus niezbędne wyposażenie dodatkowe)

 

MCA 25 BS150 kocioł kondensacyjny ze stojącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 150 l. - cena 8441 zł, sterownik CDI D - 290 zł

czujnik dla obiegu z mieszaczem - 154 zł

i to jest wszystko żeby doskonale współpracowało z podłogówką

 

Wcześniej brałem pod uwagę jeszcze kocioł viessman vitodens 300W 3,8-19 kW lub 3,8-13 (16 kW na CWU) ale mój instalator twierdzi, że viesmann trochę się "zepsuł", no i cena, nie wiem jak to wygląda na dzień dzisiejszy.

Jeżeli można to proszę o wycenę, również vitodensa z podgrzewaczem na 150l i pozostałymi gadżetami oraz Pana opinię o tym kotle.

Pozdrawiam

Krzysiek

z prostego rachunku wynika, że lepszym wyborem jest Inovens MCA,

Viessmanna nie wyceniam bo nimi nie handluję,

z tego też powodu na pewno byłby o wiele droższy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROMOCJA

zestew MCR II ze sterownikiem Celsia w rewelacyjnych cenach

 

MCR/II 24/S tylko centralne, bez zaworu przełączającego + Celsia - 3400 zł

 

MCR/II 24/T tylko centralne z zaworem przełączającym + Celsia - 3505 zł

tylko centralne oznacza że do grzania wody trzeba mieć zasobnik,

 

dwufunkcyjne

 

MCR/II 24/28 MI + Celsia - 3930zł

pierwsza wartość moc przy grzaniu centralnego

druga wartość moc przy grzaniu ciepłej wody

 

jednofunkcyjne

 

MCR/II 24/28 BIC ze zintegrowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej ze stali nierdzewnej o pojemności 40 l. + Celsia - 6410 zł

MCR/II 24 BS 100 z zasobnikiem stojącym 100 l.+ Celsia - 4840 zł

 

MCR/II 24 BS 150 z zasobnikiem stojącym 150 l. + Celsia - 5206 zł

 

MCR/II 24 BW 100 z zasobnikiem warstwowym 100 l. umieszczonym pod kotłem + Celsia - 5496 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROMOCJA

zestew MCR II ze sterownikiem Celsia w rewelacyjnych cenach

 

MCR/II 24/S tylko centralne, bez zaworu przełączającego + Celsia - 3450 zł

 

MCR/II 24/T tylko centralne z zaworem przełączającym + Celsia - 3555 zł

tylko centralne oznacza że do grzania wody trzeba mieć zasobnik,

 

dwufunkcyjne

 

MCR/II 24/28 MI + Celsia - 3930zł

pierwsza wartość moc przy grzaniu centralnego

druga wartość moc przy grzaniu ciepłej wody

 

jednofunkcyjne

 

MCR/II 24/28 BIC ze zintegrowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej ze stali nierdzewnej o pojemności 40 l. + Celsia - 6410 zł

MCR/II 24 BS 100 z zasobnikiem stojącym 100 l.+ Celsia - 4840 zł

 

MCR/II 24 BS 150 z zasobnikiem stojącym 150 l. + Celsia - 5206 zł

 

MCR/II 24 BW 100 z zasobnikiem warstwowym 100 l. umieszczonym pod kotłem + Celsia - 5496 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...