Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wzorem Grześka - kotły i nie tylko w dobrych cenach


Recommended Posts

z prostego rachunku wynika, że lepszym wyborem jest Inovens MCA?

Viessmanna nie wyceniam bo nimi nie handluję,

z tego też powodu na pewno byłby o wiele droższy

Witam

zestaw z elidensem wychodzi zatem niecałe 8500 zł (czy jest w tym już zestaw połączedniowy?. do elidensa raczej zasobnik wiszący ze względu na niezbyt dużą kotłownię

a zestaw z innovens mca to kwota około 8900 (czy zmiana zasobnika na biawar obniży cenę? zasobnik pewnie tańszy ale dojdzie zakup połączenia)

pozdrawiam

krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam

zestaw z elidensem wychodzi zatem niecałe 8500 zł (czy jest w tym już zestaw połączedniowy?. do elidensa raczej zasobnik wiszący ze względu na niezbyt dużą kotłownię

 

nie tak do końca, Elidens to jest goły kocioł, wszystko trzeba dokupić,

 

a zestaw z innovens mca to kwota około 8900 (czy zmiana zasobnika na biawar obniży cenę? zasobnik pewnie tańszy ale dojdzie zakup połączenia)

pozdrawiam

krzysiek

Inovens MCA to kocioł już wyposażony w pompę, zawór przełaczający, naczynie przeponowe, wszystkie czujniki oraz automatykę która może sterować dwoma obiegami grzewczymi, trzeba dokupić jedynie czujnik temperatury dla drugiego obiegu grzewczego,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje Panie Andrzeju.

Zatem poprzestaniemy raczej na innovensie. Nie jestem jeszcze pewien jakiej mocy. Za jakiś czas pozwolę sobie zwrócić się z zapytaniem o ceny na materiały instalacyjne. Na razie walczymy z murami.

Jak wygląda sprawa zakupu i dostawa materiałów inst. oraz kotła do Gdańska?

Proszę o info w/w temacie na priv.

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DANE - powierzchnia: 171 m2 + 23 m2 garaż

- kubatura: 730 m3

- kondygnacje: dwie pełne

- ogrzewanie: podłogowe na całej powierzchni

- wentylacja: mechaniczna, rekuperator, bez GWC

- solary: nie przewiduję

- moc: według projektanta instalacji 19kW

 

ZAŁOŻENIA

- wysoki komfort CWU

- dobry serwis we Wrocławiu

- wysoka niezawodność

 

no co napisać

nowe cudo De Dietricha,

MCA 15 BS 200,

z bliskim i bardzo dobrym serwisem firmowym De Dietricha na Mydlanej,

 

ale zastanawiam sie, po co?

jak to się nie psuje,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam

Czy opłaca się inwestować większe pieniądze w ogrzewanie gazowe?

Moje warunki to:

- szeregówka (segment narożny) 110m2 bez piwnicy (dwa piętra)

- jedna łazienka, jedna kuchnia.

- ogrzewanie podłogowe (kuchnia i łazienka) - zastanawiam się czy podłączyć pod kaloryfery czy oddzielna linia

 

W standardzie będę miał MCR/II 24 BS 100. Zawsze wychodziłem z założenia że lepiej zapłacić na początku więcej - a potem mieć mniejsze opłaty stałe i większy komfort.

Rozważam zmianę tego pieca na:

-MCR/II 24 BW 100 - tylko nie mam pojęcia czy zasobnik warstwowy jest wart dołożenia tysiąca

-MCA 15/25 BS100 - czy opłaca się zapłacić dwa razy tyle? W czym ten piec jest lepszy od MCR/II?

Myślę jeszcze nad jakimś sterownikiem - (Celsia lub VS550 plus) - ale tutaj mam pytanie - czy do nich potrzebne są termostaty pokojowe? Czy jak dobrze rozumiem - taki sterownik - to jest taki termostat pokojowy do regulacji wszystkich instalacji na raz?

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy opłaca się inwestować większe pieniądze w ogrzewanie gazowe?

Moje warunki to:

- szeregówka (segment narożny) 110m2 bez piwnicy (dwa piętra)

- jedna łazienka, jedna kuchnia.

- ogrzewanie podłogowe (kuchnia i łazienka) - zastanawiam się czy podłączyć pod kaloryfery czy oddzielna linia

 

W standardzie będę miał MCR/II 24 BS 100. Zawsze wychodziłem z założenia że lepiej zapłacić na początku więcej - a potem mieć mniejsze opłaty stałe i większy komfort.

Rozważam zmianę tego pieca na:

-MCR/II 24 BW 100 - tylko nie mam pojęcia czy zasobnik warstwowy jest wart dołożenia tysiąca

 

zależy to od tego jaką masz wodę,

czyszczenie wymiennika jest kosztowne, wymiana jeszcze bardziej,

 

-MCA 15/25 BS100 - czy opłaca się zapłacić dwa razy tyle? W czym ten piec jest lepszy od MCR/II?

 

wiesz to tak jakbyć porównywał Fabię z najnowszą Oktawią SuperB

Inoves jest lepszy bo nowszy z założenia górna półka,

ma inne sterowanie, wymiennik w ogóle inna koncepcja rozwiązań produkcyjnych,

tym nie mniej osiągi mają podobne,

ja osobiście jestem zauroczony tym kotłem

Myślę jeszcze nad jakimś sterownikiem - (Celsia lub VS550 plus) - ale tutaj mam pytanie - czy do nich potrzebne są termostaty pokojowe? Czy jak dobrze rozumiem - taki sterownik - to jest taki termostat pokojowy do regulacji wszystkich instalacji na raz?

 

do każdego sterowania potrzebujesz zawory i głowice termostatyczne, wtedy w każdym pomieszczeniu możesz sobie ustawić indywidualnie jego temperaturę[,

w przypadku gdy nie masz podłogówki lub podłogówkę bez zaworu trójdrogowego wystarczy Ci Celsia,

w przeciwnym razie VS 5500 plus

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, Panie Andrzeju.

Wyposażam kotłownię. Obliczeniowe zapotrzebowanie na ciepło dla mojego domu (kubatura428m3) wynosi 13,5 kW.

Instalator namawia mnie na kondensacyjny kocioł VC EcoTec 186 i całą resztę (zasobnik cwu 120l, grupa bezpieczeństwa zasobnika, regulator pogodowy c-Matic 430, moduł mieszacza, kolektor do podłączenia 2 obiegów grzewczych ze zintegrowanym sprzęgłem hydraulicznym, 2 zestawy pompowe w tym jeden z mieszaczem, zestaw wyprowadzenia przewodu powietrzno spalinowego w połączeniu z rurą spalinową prowadzoną w szachcie kominowym, rura spalinowa, i takie drobiazgi typu uchwyty centrujące rury, nasada kominowa) też od Vaillanta. W sklepie wołają za to 142oo,-. Czy to dobra cena, czy dużo chcą?

 

Zainteresował mnie Pan kotłami DeDietrich. Jak od strony finansowej by wyglądała moja kotłownia, gdybym użyła do jej wyposażenia kotła i reszty produktów tego producenta (O ile więcej, o mile mniej)? (Prosiłabym na PW)

 

Mam jeszcze prośbę o światełko w sprawach:

1.EcoTec ma "zakres" mocy 7,2-19,5kW. Co to oznacza. Kiedyś instalator mi mówił, ale mi wyleciało. Czy im niższy dolny parametr tym lepiej? Proszę mi to wyjaśnić. Jak z tymi zakresami jest w kotłach DeDietrich?

2. Na pytanie redlum odpowiedział Pan "zależy to od tego jaką masz wodę". To jaką trzeba mieć wodę, żeby było dobrze?

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, Panie Andrzeju.

Wyposażam kotłownię. Obliczeniowe zapotrzebowanie na ciepło dla mojego domu (kubatura428m3) wynosi 13,5 kW.

Instalator namawia mnie na kondensacyjny kocioł VC EcoTec 186 i całą resztę (zasobnik cwu 120l, grupa bezpieczeństwa zasobnika, regulator pogodowy c-Matic 430, moduł mieszacza, kolektor do podłączenia 2 obiegów grzewczych ze zintegrowanym sprzęgłem hydraulicznym, 2 zestawy pompowe w tym jeden z mieszaczem, zestaw wyprowadzenia przewodu powietrzno spalinowego w połączeniu z rurą spalinową prowadzoną w szachcie kominowym, rura spalinowa, i takie drobiazgi typu uchwyty centrujące rury, nasada kominowa) też od Vaillanta. W sklepie wołają za to 142oo,-. Czy to dobra cena, czy dużo chcą?

 

nie wiem czy dużo, ja mam lepsze taniej,

lepsze chociażby z tego względu, że kocioł Inovens MCA 15 jest produktem o niebo lepszym niż kocioł Vaillanta,

tańsze,

 

to trzeba udowodnić,

co poniżej zrobię,

 

Zainteresował mnie Pan kotłami DeDietrich. Jak od strony finansowej by wyglądała moja kotłownia, gdybym użyła do jej wyposażenia kotła i reszty produktów tego producenta (O ile więcej, o mile mniej)? (Prosiłabym na PW)

 

Mam jeszcze prośbę o światełko w sprawach:

1.EcoTec ma "zakres" mocy 7,2-19,5kW. Co to oznacza. Kiedyś instalator mi mówił, ale mi wyleciało. Czy im niższy dolny parametr tym lepiej? Proszę mi to wyjaśnić. Jak z tymi zakresami jest w kotłach DeDietrich?

 

Inovens MCA 15 zakres modulacji od 3,4-15,8 kW

Inovens MCA 25 zakres modulacji od 5,4- 25,8 kW

nawet kocioł o mocy 25 kW czyli większej o 6 kW, zaczyna modulację o wiele niżej niż Vaillant który moduluje od 7,2 kW a Inovens od 5,4 kW

 

2. Na pytanie redlum odpowiedział Pan "zależy to od tego jaką masz wodę". To jaką trzeba mieć wodę, żeby było dobrze?

 

ponieważ redum pytał(a) o kocioł z zasobnikiem warstwowym który jest grzany przez wymiennik, odpisałem, że to zależy od wody, bo przy twardej wodzie kupowanie kotła z zasobnikiem warstwowym to nieporozumienie,

czyszczenie lub wymiana wymiennika to dość spore kwoty,

w przypadku gdy ma się miękką wodę to już można,

chociaż uważam, że tradycyjny zasobnik jest lepszy,

ale to moje zdanie,

 

Pozdrawiam.

 

to że Inovens jest lepszy to już udowodniłem wyżej,

teraz trzeba udowodnić, że jest tańszy,

 

zestaw skladający się z:

Inovens MCA 15 BS100

czujnik do zaworu mieszającego pakiet - AD 199

regulator pokojowy CDI D - pakiet AD 254

sprzęgło hydrauliczne HW Plus 70 pakiet - HC 28

moduł hydrauliczny dla 1 obiegu bezpośredniego pakiet - EA 65

moduł hydrauliczny dla 1 obiegu mieszaczowego pakiet - EA 67

obydwa z pompami elektronicznymi

kolektor izolowany do dwóch modułów pakiet - EA 59

zestaw konsoli naściennych dla modułów hydraulicznych pakiet EA 74

zestaw podlączeniowy pakiet - BH 84

w sumie, ceny katalogowe brutto to 23218 zł

cena dla Ciebie to 13150 zł z VAT 22 %

ale byłbym nieuczciwy gdybym Ci nie powiedział, że można to zrobić znacznie taniej,

z tym, że instalator miałby minimalnie więcej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę o podpowiedź jaki kocioł wybrać, oczywiście chodzi o De Dietrich, kondensacyjny, stojący

 

dom parterowy o powierzchni użytkowej 155 m+garaż dwustanowiskowy

być może w przyszłości będzie użytkowane, więc również ogrzewane, poddasze 55m, ale niekoniecznie. Na wszelki wypadek chciałabym taki piec, który da radę ogrzać w razie czego ponad 200m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stojące kotły kondensacyjne

 

bez zasobnika

Elidens DTG 130-15 Eco.NOx PLUS moduluje od mocy 3,2 kW do 15 kW - 6051 zł

Elidens DTG 130-25 Eco.NOx PLUS moduluje od mocy 4,5 kW do 24,9 kW - 6165 zł

 

lodówki

Ecodens DTG 1300-24 Eco V130 modulacja od 6 -24 kW potrzeba dokupić do zamocowania w kotle naczynie przeponowe 6721 zł

naczynie przeponowe 8 l. - 203 zł

 

Elidens DTG 1300-15 Eco.NOx PLUS/V 130, moduluje od mocy 3,2 kW do 15 kW - 9979 zł

Elidens DTG 1300-25 Eco.NOx 115PLUS/V 130, moduluje od mocy 4,5 kW do 24,9 kW - 10206 zł

 

Solneo SGC 23 SOL ze zintegrowanym zasobnikiem solarnym o pojemności 200 l. za 10600 zł

to też lodówka, całkowicie wyposażona w zespół solarny obejmujący pompy, grupę bezpieczeństwa zawory w tym zawór antyoparzeniowy, separator powietrza, naczynie przeponowe,

do tego jak chcesz zestaw podstawowy do Solneo (2 kolektory DUL- płaskie, regulator przepływu, zestaw podłączeniowy, zestaw montażowy uniwersalny) za 4500 zł

 

a tutaj kosmos

Dietrisol Quadrodens DUC 15 500-10

 

jest podgrzewacz solarny dwufunkcyjny, wielostrefowy do wytwarzania ciepłej wody użytkowej i wspomagania centralnego ogrzewania do zamontowania w systemach solarnych, zawierający:

- zintegrowany gazowy kocioł kondensacyjny o mocy 14,5 kW modulujący od 3,2 kW pochodzący z szeregu Inovens z regulacją Diematic 3 wyposażony fabrycznie w płytkę dla zaworu mieszającego

- zasobnik buforowy z uwarstwieniem temperatur o pojemności 500 l. wykonany ze stali o dużej grubości, wyposażony w lance wtryskowe i wymiennik wężownicowy ze stali nierdzewnej do wytwarzania ciepłej wody użytkowej

- wyposażony fabrycznie w stację solarną, naczynie wzbiorcze, mieszacz termostatyczny,

- zintegrowany regulator solarny DIEMASOL Ci z funkcją MCDB czyli regulator ten jest w stanie sterować ładowaniem i rozładowaniem podgrzewacza buforowego, pompą basenu, rozładowaniem do basenu i sterowaniem pompy ładującej,

- obudowa zewnętrzna z blachy stalowej lakierowanej, pokrywy przednie z tworzywa ABS izolacja z pianki poliuretanowej,

- wymiary tego kombajnu to głębokość 125 cm, szerokość 75 cm, wysokość 202 cm

podsumowując kocioł kondensacyjny z wypasionym sterowaniem sterujący układem grzejnikowym i jednym układem z podmieszaniem czyli podłogówka i grzejniki abo basen, po zabudowaniu drugiej płytki układu sterującego zaworem mieszającym, możliwość sterownia jednym układem bezpośrednim i dwoma z podmieszaniem (grzejnik,i podłogówka, basen)

ciepła woda grzana przepływowo,

w zasobniku jest wężownica o powierzchni 5 m2 w której woda przepływając ogrzewa się do wymaganej temperatury,

zestaw solarny ładujący bufor a przez to mający możliwość wspomagania centralnego ogrzewania w okresach przejściowych,

możliwość grzania basenu,

jednym słowem full wypas,

są jeszcze podobne zestawy o mocach kotła 24 kW i pojemności bufora 750 l

jedynym mankamentem jest to że trzeba do tego dokupić kolektory,

to ustrojstwo kosztuje u producenta w cenie brutto 36729 zł

u mnie możecie to dostać za 21500 zł także brutto,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Trochę zmieniła mi się koncepcja ogrzewania. Chciałbym na parterze położyć ogrzewanie podłogowe, a na to częściowo gres, a częściowo drewno (deska trójwarstwowa ok 12mm). Panie Andrzeju - jakie Pan ma stanowisko do ogrzewania podłogowego i drewna na nim? Bo ostatnio dużo o tym czytam - i są różne na ten temat opinie. Ja coraz bardziej przekonuję się do tej koncepcji (oczywiście z dobrą hydrauliką i temperaturą nie wyższą niż 28C pod drewnem). Więc prosiłbym o dwie wyceny co potrzebuje dokładnie kupić (oraz z kosztami przesyłki). Pierwszy zestaw to z piecem MCR/II 24 BS 100 drugi z Inovens MCA 15 BS100. Dodam że na górze byłyby kaloryfery i chciałbym mieć oddzielne sterowanie na ogrzewanie góra i dół.

 

PS A jakbym się zdecydował na górze także na ogrzewanie podłogowe - to jakie dodatkowe urządzenia bym musiał dokupić?

PS2 Jakbym chciał w przyszłości doinstalować do tego panele solarne - to który zestaw byłby lepszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ponownie

trochę zmieniła mi się koncepcja ogrzewania. Chciałbym na parterze położyć ogrzewanie podłogowe, a na to częściowo gres, a częściowo drewno (deska trójwarstwowa ok 12mm). Panie andrzeju - jakie pan ma stanowisko do ogrzewania podłogowego i drewna na nim? Bo ostatnio dużo o tym czytam - i są różne na ten temat opinie. Ja coraz bardziej przekonuję się do tej koncepcji (oczywiście z dobrą hydrauliką i temperaturą nie wyższą niż 28c pod drewnem).

 

nie ma żadnych przeciwskazań pod warunkiem, że

- powinno być obliczone ozc (obliczeniowe zapotrzebowanie na ciepło) na podstwanie ozc powinna być wyliczona podłogówka, bo pod gresem rozstaw rur będzie inny niż pod drewnem,

- grubość okładziny drewnianej nie powinna być większa niż 15 mm,

- okładzina powinna być przystosowana do ogrzewania podłogowego,

- podłogówka powinna być zrobiona "po bożemu", tzn., że sterować podłogówką powinna automatyka kotła a co się z tym wiąże, układ mieszający to zawór trójdrogowy z siłownikiem,

więc prosiłbym o dwie wyceny co potrzebuje dokładnie kupić (oraz z kosztami przesyłki). Pierwszy zestaw to z piecem mcr/ii 24 bs 100 drugi z inovens mca 15 bs100. Dodam że na górze byłyby kaloryfery i chciałbym mieć oddzielne sterowanie na ogrzewanie góra i dół.

 

mcr/ii 24 bs 100 z zasobnikiem stojącym 100 l. - 4640 zł z vat 22%

vs 5500 plus programowalny regulator pogodowy wraz z kompletem czujników do sterowania jednym obiegiem grzewczym bez zaworu mieszającego, jednym obiegiem grzewczym z zaworem mieszającym oraz programem grzewczym wody użytkowej - 936 zł z vat 22%

sterować drugim obiegiem to najprościej umieścić vs 5500 w najchłodniejszym pomieszczeniu ogrzewanym grzejnikami,

 

 

mca 15 bs100 kocioł kondensacyjny ze stojącym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 100 l. - cena 7804 zł z vat 22%

czujnik dla obiegu z mieszaczem ad 199 150 zł z vat 22%

dla sterowania drugim obiegiem potrzebny jest regulator pokojowy fm 52 za 307 zł z vat 22%

 

ps a jakbym się zdecydował na górze także na ogrzewanie podłogowe - to jakie dodatkowe urządzenia bym musiał dokupić?

 

przy założeniach jakie są na początku mojej odpowiedzi, te warunki do spełnienia - to nic

 

ps2 jakbym chciał w przyszłości doinstalować do tego panele solarne - to który zestaw byłby lepszy?

 

MCA

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ale byłbym nieuczciwy gdybym Ci nie powiedział, że można to zrobić znacznie taniej,

z tym, że instalator miałby minimalnie więcej pracy

 

To znaczy jak? I o ile taniej? I czy tak samo dobrze?

A w ogóle to dzięki za odpowiedź.

 

I jeszcze jedno: proszę o wyjaśnienie, jak to z tą modulacją jest. Czy to jest zaletą kotła, że moduluje od 3,4 zamiast od 7,? jak vaillant? Czy 15,8 kW napewno mi wystarczy?

Edytowane przez bajanadjembe
bo "jeszcze jedno "
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...