Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wzorem Grześka - kotły i nie tylko w dobrych cenach


Recommended Posts

tomalax - doszło,

 

marcin-r nie to nie jest urządzenie takie jak tutaj,

ta pompa ciepła którą oferuje Hewalex, jest pdobna do tej tutaj,

występuje w dwóch rodzajach, jako pompa ciepła z zasobnikiem o pojemności 300 l., posiadającym dodatkowo wężownicę do wpięcia drugiego źródła ciepła (kocioł), ta pompa kosztuje 7000 zł brutto z VAT 22%,oraz taka sama pompa ciepła z tym, że już bez zasobnika, samo urządzenie grzewcze,

i tutaj jest clou programu :D,

doskonała rzecz dla tych którzy posiadają już instalację i chcieliby mieć tanie urządzenie które poza sezonem grzewczym może ogrzać wodę użytkową,

przy tych samych parametrach grzewczych co pompa z zasobnikiem i niewielkich wymiarach 705x525x440 mm otrzymują ustrojstwo które może,

albo wpiąć bezpośrednio w zasobnik cwu i będzie mu to grzało ciepłą wodę,

albo tak jak ja będę robił w niedalekiej przyszłości, wstawić w instalację z buforem i w zależności od potrzeby, grzać ciepłą wodę lub centralne w okresach przejściowych i to wszystko za 3590 zł brutto z VAT 22%

marcin-r COP 4,05 jak podaje Theromoval to bardzo dobry wynik,

takie COP mówi o tym, że grzejesz 4 razy taniej niż w przypadku gdybyć grzał grzałką elektryczną,

 

jak wyglada sytuacja z PC powietrze/powietrze jeżeli wentylację planowałbym mechaniczną z rekuperacją ?

mogą oba urządzenia "żyć bezproblemowo" i działać razem ?

ewentualnie jak rozwiązać takie założenie ?

:stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

jak wyglada sytuacja z PC powietrze/powietrze jeżeli wentylację planowałbym mechaniczną z rekuperacją ?

mogą oba urządzenia "żyć bezproblemowo" i działać razem ?

ewentualnie jak rozwiązać takie założenie ?

:stirthepot:

 

nie ma problemu,

pompa ciepła pobiera powietrze do pracy z zewnątrz i wydmuchuje je drugą rurą, też na zewnątrz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma problemu,

pompa ciepła pobiera powietrze do pracy z zewnątrz i wydmuchuje je drugą rurą, też na zewnątrz

 

a nie będzie problemu z COP PC w zimie lub przy temperaturach jak teraz ??

powyższy model w jakim zakresie działa z powietrzem zewnątrz ? któraś PC czytałem, że nawet -35 do chyba 40 oC

cena rozwiązania CWU przez PC pow/pow ciekawa i cena przystępna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panie Andrzeju proszę o ceny następującej kotłowni olejowej:

- kocioł GTU1203DRSV130TA

- płytka czujnik FM48

- rury połączeniowe EA101

- zespół pompowy EA67

- zespół pompowy EA65

- rozdzielacz EA59

- grupa bezpieczeństwa EA54

- konsola naścienna EA74

- podłączenie naczynia wzbiorczego EA69

Czy zespoły pompowe są warte swojej ceny? Czy równie dobre są te bez pompy elektronicznej? Czy lepiej niech instalator zrobi sam?

 

Pozdrawiam

cienki66

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Panie Andrzeju proszę o ceny następującej kotłowni olejowej:

- kocioł GTU1203DRSV130TA 9486 zł

- płytka czujnik FM48 540 zł

- rury połączeniowe EA101 390 zł

- zespół pompowy EA67 2330 zł

- zespół pompowy EA65 1440 zł

- rozdzielacz EA59 785 zł

- grupa bezpieczeństwa EA54 360 zł

- konsola naścienna EA74 148 zł

- podłączenie naczynia wzbiorczego EA69 407 zł

Czy zespoły pompowe są warte swojej ceny? Czy równie dobre są te bez pompy elektronicznej? Czy lepiej niech instalator zrobi sam?

 

Pozdrawiam

cienki66

jak kiedyś pisałem, radochą dla mnie było patrzeć na wyświetlacz pompy elektronicznej, która pobierała 16 W pracując na 250 m2 podłogówki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

OKAZJA

mam parę rzeczy do zaoferowania,

są to rzeczy całkiem nowe z czyszczenia magazynu,

 

oczywiście z gwarancją i fakturą VAT,

 

De Dietrich

kocioł z zamkniętą komorą spalania, City 1.24II FF GN bez podgrzewacza za 3350 zł z VAT 22%,

 

kocioł kondensacyjny MCR 24 BS100, MCR jedynka, produkowana przed aktualnym modelem kotła, za 4400 zł z VAT 22%, MCR II jest skromniejszą wersją MCR

 

poprzednik MCA, kocioł kondensacyjny MC 25LP BS130 z zasobnikiem stojącym 130 l. i automatyką Diematic 3, za 5850 zł z VAT 22%, 2 szt.

 

sam kocioł kondensacyjny bez zasobnika, z możliwością jego podłączenia MC 25 LP o mocy od 4,25-25 kW za 4820 zł z VAT 22%

 

Saunier Duval

 

kocioł dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania Semia F21 Exacontrol E za 2020 zł z VAT 22%

 

Vaillant

 

wiszący jednofunkcyjny kocioł kondensacyjny, Vaillant VC Plus 186/3-5 + VIH 150, konsolę podłączeniową (w kotle), zasobnik ciepłej wody użytkowej o pojemności 150 l. oraz zestaw połączeniowy, nadtynkowy z czujnikiem temperatury c.w.u. za 6570 zł z VAT 22%

 

Viessmann

 

wiszący, kondensacyjny 1-funkcyjny kocioł gazowy z modulowanym cylindrycznym palnikiem promiennikowym MatriX i powierzchnią grzewczą InoX-Radial oraz układem kontroli spalania Lamba Pro Control Vitodens 200-W 60 kW ze sterowaniem pogodowym, za 14000 zł z VAT 22%

to kocioł o mocy 60 kW,

 

kocioł węglowy z podajnkiem Solaret 15 kW za 4650 z VAT 22%

 

 

jak już napisałem są to towary nowe z gwarancją i fakturą VAT,

 

może być tak, że danego kotła już nie będzie w chwili kontaktu,

 

ze względu na bardzo atrakcyjne ceny wskazany jest szybki kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już pisałem, od 12 lipca De Dietrich, niestety podniósł ceny,

dlatego będę je stopniowo uaktualniał,

dzisiaj MCR-y

 

MCR/II 24 T kocioł jednofunkcyjny z zaworem przełączającym dla grzania ciepłej wody, 3995 zł brutto z VAT 22%

 

MCR/II 24 S kocioł jednofunkcyjny bez zaworu przełączającego, stosowany wtedy gdy ma współpracować z kominkiem z pw lub innym kotłem na paliwo stałe, 3870 zł brutto z VAT 22%

 

MCR/II 24/28 MI kocioł dwufunkcyjny o mocy 24 kW na co i 28 na cwu, 4530 zł brutto z VAT 22%

 

MCR/II 30/35 MI podobnie jak wyżej lecz o mocach 30 kW i 35 kW, 4660 zł z VAT 22%

 

MCR/II 34/39 MI j.w. moce 34 kW i 39 kW, 4800 zł z VAT 22%

 

MCR/II 24/28 BIC kocioł kondensacyjny ze zintegrowanym z kotłem zasobnikiem ze stali nierdzewnej o pojemności 40 l. 7550 zł z VAT 22%

 

MCR/II 24 BS100 kocioł kondensacyjny ze stojącym zasobnikiem o pojemności 100 l. 5620 zł z VAT 22%

 

MCR/II 24 BS150 j.w. lecz z zasobnikiem 150 l. 6070 zł z VAT 22%

 

MCR/II 24 24/28 BW 100, kocioł kondensacyjny o mocy 24 kW na co i 28 kW na cwu z zasobnikiem warstwowym o pojemności 100 l., 6680 zł z VAT 22%

 

MCR/II 24 30/35 BW 100, kocioł kondensacyjny o mocy 30 kW na co i 35 kW na cwu z zasobnikiem warstwowym o pojemności 100 l., 6800 zł z VAT 22%

 

MCR/II 24 34/39 BW 100, kocioł kondensacyjny o mocy 34 kW na co i 39 kW na cwu z zasobnikiem warstwowym o pojemności 100 l., 6940 zł z VAT 22%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OKAZJA

mam parę rzeczy do zaoferowania,

są to rzeczy całkiem nowe z czyszczenia magazynu,

 

oczywiście z gwarancją i fakturą VAT,

 

De Dietrich

 

kocioł z zamkniętą komorą spalania, City 1.24II FF GN bez podgrzewacza za 3350 zł z VAT 22%,

 

kocioł kondensacyjny MCR 24 BS100, MCR jedynka, produkowana przed aktualnym modelem kotła, za 4400 zł z VAT 22%, MCR II jest skromniejszą wersją MCR

 

poprzednik MCA, kocioł kondensacyjny MC 25LP BS130 z zasobnikiem stojącym 130 l. i automatyką Diematic 3, za 5850 zł z VAT 22%, 2 szt.

 

już tylko jedna sztuka

 

sam kocioł kondensacyjny bez zasobnika, z możliwością jego podłączenia MC 25 LP o mocy od 4,25-25 kW za 4820 zł z VAT 22%

 

Saunier Duval

 

kocioł dwufunkcyjny z zamkniętą komorą spalania Semia F21 Exacontrol E za 2020 zł z VAT 22%

 

Vaillant

 

wiszący jednofunkcyjny kocioł kondensacyjny, Vaillant VC Plus 186/3-5 + VIH 150, konsolę podłączeniową (w kotle), zasobnik ciepłej wody użytkowej o pojemności 150 l. oraz zestaw połączeniowy, nadtynkowy z czujnikiem temperatury c.w.u. za 6570 zł z VAT 22%

 

Viessmann

 

wiszący, kondensacyjny 1-funkcyjny kocioł gazowy z modulowanym cylindrycznym palnikiem promiennikowym MatriX i powierzchnią grzewczą InoX-Radial oraz układem kontroli spalania Lamba Pro Control Vitodens 200-W 60 kW ze sterowaniem pogodowym, za 14000 zł z VAT 22%

to kocioł o mocy 60 kW,

 

kocioł węglowy z podajnkiem Solaret 15 kW za 4650 z VAT 22%

 

 

jak już napisałem są to towary nowe z gwarancją i fakturą VAT,

 

może być tak, że danego kotła już nie będzie w chwili kontaktu,

 

ze względu na bardzo atrakcyjne ceny wskazany jest szybki kontakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ale trochę namieszałem,

źle sobie policzyłem,

 

tutaj, już to poprawiłem

jak już pisałem, od 12 lipca De Dietrich, niestety podniósł ceny,

dlatego będę je stopniowo uaktualniał,

dzisiaj MCR-y

 

MCR/II 24 T kocioł jednofunkcyjny z zaworem przełączającym dla grzania ciepłej wody, 3995 zł brutto z VAT 22% ma być 3400 zł brutto

MCR/II 24 S kocioł jednofunkcyjny bez zaworu przełączającego, stosowany wtedy gdy ma współpracować z kominkiem z pw lub innym kotłem na paliwo stałe, 3870 zł brutto z VAT 22% ma być 3260zł brutto

 

MCR/II 24/28 MI kocioł dwufunkcyjny o mocy 24 kW na co i 28 na cwu, 4530 zł brutto z VAT 22% ma być 3743 zł brutto

 

MCR/II 30/35 MI podobnie jak wyżej lecz o mocach 30 kW i 35 kW, 4660 zł z VAT 22% ma być 3960 zł brutto

 

MCR/II 34/39 MI j.w. moce 34 kW i 39 kW, 4800 zł z VAT 22% ma być 4175 zł brutto

 

MCR/II 24/28 BIC kocioł kondensacyjny ze zintegrowanym z kotłem zasobnikiem ze stali nierdzewnej o pojemności 40 l. 7550 zł z VAT 22% ma być 6395 zł brutto

 

MCR/II 24 BS100 kocioł kondensacyjny ze stojącym zasobnikiem o pojemności 100 l. 5620 zł z VAT 22% ma być 4759 zł brutto

 

MCR/II 24 BS150 j.w. lecz z zasobnikiem 150 l. 6070 zł z VAT 22% ma być 5136 zł brutto

 

MCR/II 24 24/28 BW 100, kocioł kondensacyjny o mocy 24 kW na co i 28 kW na cwu z zasobnikiem warstwowym o pojemności 100 l., 6680 zł z VAT 22% ma być 5650 zł brutto

 

MCR/II 24 30/35 BW 100, kocioł kondensacyjny o mocy 30 kW na co i 35 kW na cwu z zasobnikiem warstwowym o pojemności 100 l., 6800 zł z VAT 22% ma być 5757 zł brutto

 

MCR/II 24 34/39 BW 100, kocioł kondensacyjny o mocy 34 kW na co i 39 kW na cwu z zasobnikiem warstwowym o pojemności 100 l., 6940 zł z VAT 22% ma być 5873 zł brutto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł DeDietrich ELIDENS DTG 130-15 Eco.NOx Plus ile za taki model i jaki osprzet do niego

 

stojący kondensacyjny kocioł o modulacji od 3,2 kW-14,8 kW za 6384 zł z VAT 22%

dodatkowy osprzęt zależy od rodzaju instalacji,

dlatego musisz napisać coś więcej, co chcesz uzyskać,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stojący kondensacyjny kocioł o modulacji od 3,2 kW-14,8 kW za 6384 zł z VAT 22%

dodatkowy osprzęt zależy od rodzaju instalacji,

dlatego musisz napisać coś więcej, co chcesz uzyskać,

 

Dom 110m2 dół podłogowe około 45m2 reszta grzejniki

chodzi mi o cały zestaw potrzebny do podłączenia plus zbiornik rodzina 3 osobowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem nowym użytkownikiem na forum i potrzebuje cały zestaw do domu jedno rodzinnego o powierzchni około 250m kocioł gazowy + POPA CIEPŁA lub kolektory i wszystko co potrzebne do wykonania ogrzewania co by pan polecił . Było u mnie już kilku hydraulików i każdy mówi że jego projekt jest naj lepszy a reszta zła, proszę o radę pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dom 110m2 dół podłogowe około 45m2 reszta grzejniki

chodzi mi o cały zestaw potrzebny do podłączenia plus zbiornik rodzina 3 osobowa

Elidens DTG 130 jest kotłem gołym, nie posiada nic więcej poza sterownikiem Diematic 3,

do tego, żeby mieć kotłownię musisz dołożyć grupy pompowe do co i cwu oraz ewentualnie grupę pompową do podłogówki (niezależnie od przyjętego rozwiązania) zasobnik cwu, nie lepiej kupić zestaw MCA z zasobnikiem,

 

w sumie wyjdzie na to samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem nowym użytkownikiem na forum i potrzebuje cały zestaw do domu jedno rodzinnego o powierzchni około 250m kocioł gazowy + POPA CIEPŁA lub kolektory i wszystko co potrzebne do wykonania ogrzewania co by pan polecił . Było u mnie już kilku hydraulików i każdy mówi że jego projekt jest naj lepszy a reszta zła, proszę o radę pozdrawiam

 

jak zdołałeś się zorientować, preferuję jedną firmę De Dietrich w kotłach a w kolektorach Hewalex,

dlatego nic innego Ci nie polecę,

kocioł albo MCR II/24 z zasobnikiem, do tego jeżeli chcesz albo zestaw kolektorów płaskich Hewalexa albo ich pompę ciepła, może być zespolona z zasobnikiem, wtedy potrzebni Ci sam MCR bez zasobnika, lub pompa solo wtedy kocioł z zasobnikiem,

lub kombinacja z pompą do wspomagania centralnego,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...