Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wzorem Grześka - kotły i nie tylko w dobrych cenach


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

a propos tego komina,

możesz mieć 2 mb odcinka prawie poziomego, ze spadkiem jak mnie pamięć nie myli 2%, czyli 2 cm na metrze,

 

błąd,

nie dawało mi to spokoju,

ma być spadek 5% czyli 5 cm na metrze,

 

nie wiem gdzie będzie ten kocioł, ale wydaje mi się, że nie powinieneś mieć problemu z montażem innego kotła

Edytowane przez 1950
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c.d.

 

Ecodens kocioł kondensacyjny ze zintegrowanym zasobnikiem cwu o pojemności 130 l. (lodówka) 7004 zł brutto z VAT 22%

trzeba dokupić naczynie wzbiorcze, wielkość naczynia zależna od zładu instalacji

 

Solneo kocioł kondensacyjny ze zintegrowanym zasobnikiem solarnym o pojemności 200 l. 11215 zł brutto z VAT 22%

żeby była kompletna stacja solarna trzeba dokupić jedynie kolektory

 

Elidens DTG 1300-15 Eco.NOx PLUS V 130, lodówka sterowana konsolą Diematic 3, moc od 3,2-14,8 kW 10500 z VAT 22%

 

Elidens DTG 1300-25 Eco.NOx PLUS V 130, lodówka sterowana konsolą Diematic 3, moc od 4,5-24,9 kW 10750 z VAT 22%

 

stojący kocioł kondensacyjny z konsolą Diematic 3,

Elidens DTG 130-15 Eco.NOx PLUS moc od 3,2-14,8 kW 6384 z VAT 22%

 

Elidens DTG 130-15 Eco.NOx PLUS moc od 4,5-24,9 kW 6506 z VAT 22%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy są jakieś ograniczenia w stosowaniu MCRII/24 T wraz z VS 5500 oraz zestawem pompowo-mieszalnikowym (bez sprzęgła)? Pojemność/Powierzchnia/Wymagane przepływy podłogówki, wymagane przepływy na kaloryferach/ilość, ilość kondygnacji w systemie itp?

Od jednego z hydraulików zasłyszałem, że taki układ może pracować mocno niesymetrycznie. Chodziło mu o to, że większość wody idzie do podłogówki (dwie pompy w szeregu) a przez kaloryfery może przepływać zbyt mało cieczy do prawidłowej pracy układu.

 

pzodr,

Zylko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy są jakieś ograniczenia w stosowaniu MCRII/24 T wraz z VS 5500 oraz zestawem pompowo-mieszalnikowym (bez sprzęgła)?

 

rozumiem, że skoro jest VS, to podmieszanie podłogówki realizowane jest zaworem trójdrogowym, jeżeli tak to nie ma zastrzeżeń,

 

Pojemność/Powierzchnia/Wymagane przepływy podłogówki, wymagane przepływy na kaloryferach/ilość, ilość kondygnacji w systemie itp?

Od jednego z hydraulików zasłyszałem, że taki układ może pracować mocno niesymetrycznie. Chodziło mu o to, że większość wody idzie do podłogówki (dwie pompy w szeregu) a przez kaloryfery może przepływać zbyt mało cieczy do prawidłowej pracy układu.

 

ale podłogówka ma większe opory niż grzejniki

 

pzodr,

Zylko

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam piec MCR/II i 2 obiegi grzewcze na rozdzielaczach (podłogówka + grzejniki).

Firma sprzedająca piec doradza mi jeden podstawowy sterownik bezprzewodowy do regulacji grzejników a podłgówkę regulować tylko zawoarami w rozdzielaczach.

Z tego co się dowiedziałem do lepszym rozwiązaniem byłby steronik VS 5500 Plus, ale czy dobrze rozumiem że on jest tylko przewodowy? Na tym etapie z podciągnięciem przewodu będę miał duży problem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Witam Panie Andrzeju,

zdecydowałam sie juz na 100% na MCR/II 24 BS 100 z zasobnikiem stojącym 100 l.

Co potrzebuje kupić, zeby kotłownia kompletnie działała? :)

Podłogówka w łazience (zawór RTL), pozostałe pomieszczenia - grzejniki.

Wyrzut spalin przewodem spalinowym w wolnym kanale wentylacyjnym wielkości 15x16cm. - długość ok. 3 mb

dziekuję z góry i pozdrawiam

ala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
Witam Panie Andrzeju,

zdecydowałam sie juz na 100% na MCR/II 24 BS 100 z zasobnikiem stojącym 100 l.

Co potrzebuje kupić, zeby kotłownia kompletnie działała? :)

Podłogówka w łazience (zawór RTL), pozostałe pomieszczenia - grzejniki.

Wyrzut spalin przewodem spalinowym w wolnym kanale wentylacyjnym wielkości 15x16cm. - długość ok. 3 mb

dziekuję z góry i pozdrawiam

ala

kocioł z zasobnikiem,

sterownik Celsia 20

komin - pakiety

DY676

DY674

rury fi 60 mm dł 1000 mm w ilości sztuk 3,

wg założeń powinno być dobrze,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

dom z garażem: ~ 150 m2 (BK24 + 12 cm styropian, poddasze 20 cm wełna, podłoga 8 cm styropianu) 12 grzejników i ~ 40 m2 podłogówki na rtl-ach

myślałem o: Junkers CERAPUR SMART ZSB 14-3C + zasobnik ST 120l + regulator FW 100 ale osoba robiąca instalacje twierdzi, że taki piec może być niewystarczający

i proponuje DE DIETRICH MCR/II 24 BS 150 + regulator celcia 20 (ceny obu pieców na tym samym poziomie)

czy mogę prosić o opinię, który z tych dwóch pieców będzie lepszym rozwiązaniem dla takiego budynku.

 

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCR/II 24 T kocioł jednofunkcyjny z zaworem przełączającym dla grzania ciepłej wody, 3400 zł brutto

 

MCR/II 24 S kocioł jednofunkcyjny bez zaworu przełączającego, stosowany wtedy gdy ma współpracować z kominkiem z pw lub innym kotłem na paliwo stałe, 3260zł brutto

 

MCR/II 24/28 MI kocioł dwufunkcyjny o mocy 24 kW na co i 28 na cwu, 3743 zł brutto

 

MCR/II 30/35 MI podobnie jak wyżej lecz o mocach 30 kW i 35 kW, 4660 zł z VAT 22% ma być 3960 zł brutto

 

MCR/II 34/39 MI j.w. moce 34 kW i 39 kW, 4800 zł z VAT 22% ma być 4175 zł brutto

 

MCR/II 24/28 BIC kocioł kondensacyjny ze zintegrowanym z kotłem zasobnikiem ze stali nierdzewnej o pojemności 40 l. 6395 zł brutto

 

MCR/II 24 BS100 kocioł kondensacyjny ze stojącym zasobnikiem o pojemności 100 l. 4759 zł brutto

 

MCR/II 24 BS150 j.w. lecz z zasobnikiem 150 l. 5136 zł brutto

 

MCR/II 24 24/28 BW 100, kocioł kondensacyjny o mocy 24 kW na co i 28 kW na cwu z zasobnikiem warstwowym o pojemności 100 l., 5650 zł brutto

 

MCR/II 24 30/35 BW 100, kocioł kondensacyjny o mocy 30 kW na co i 35 kW na cwu z zasobnikiem warstwowym o pojemności 100 l., 5757 zł brutto

 

MCR/II 24 34/39 BW 100, kocioł kondensacyjny o mocy 34 kW na co i 39 kW na cwu z zasobnikiem warstwowym o pojemności 100 l., 5873 zł brutto

 

 

inovens MCA 15 BS100 kondensat nowej generacji 7900 zł zasobnik 100 l. modulacja od 3,4 - 15,8 kW

 

Inovens MCA 25 BS100 jw. zasobnik 100 l. modulacja od 5,4 - 25,5 kW

 

możliwy odbiór osobisty z hurtowni, oczywiście faktura VAT

 

ceny z VAT 22%, od przyszłego roku będzie drożej a za chwilę zacznie się szaleństwo zakupów żeby uciec przed podwyżką VAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...