Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wzorem Grześka - kotły i nie tylko w dobrych cenach


Recommended Posts

Witam,

 

Szukam systemu przygotowywania c.w.u. (ogrzewanie będzie nadmuchowe z osobnego pieca gazowego).

Mój instalator poleca gazowy pojemnościowy podgrzewacz wody ale jak czytam , za nagrzanie 150 l w zasobniku trwa 90 min to zastanawiam się czy zapewni on komfort ciepłej wody dla 4-osobowej rodziny.

Na forum czytałam opinie, że lepiej zastosować kocioł 2-funkcyjny z zasobnikiem (jakiej wielkości?) - ale czy można wykorzystać taki piec tylko do podgrzewania c.w.u.?

I jeszcze pytanie laika: czy można zaprogramować piec (lub podgrzewacz) tak aby w określonych godzinach podgrzewał wodę do wyszej temperatury, a wpozostałych niższej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

Szukam systemu przygotowywania c.w.u. (ogrzewanie będzie nadmuchowe z osobnego pieca gazowego).

Mój instalator poleca gazowy pojemnościowy podgrzewacz wody ale jak czytam , za nagrzanie 150 l w zasobniku trwa 90 min to zastanawiam się czy zapewni on komfort ciepłej wody dla 4-osobowej rodziny.

Na forum czytałam opinie, że lepiej zastosować kocioł 2-funkcyjny z zasobnikiem (jakiej wielkości?) - ale czy można wykorzystać taki piec tylko do podgrzewania c.w.u.?

I jeszcze pytanie laika: czy można zaprogramować piec (lub podgrzewacz) tak aby w określonych godzinach podgrzewał wodę do wyszej temperatury, a wpozostałych niższej ?

najlepsze rozwiązanie w Twoim przypadku, to stojący gazowy podgrzewacz wody, dobre produkty ma Ariston,

masz urządzenie tylko do grzania cwu z możliwością regulacji temperatury,

jak we wszystkich podgrzewaczach masz możliwość sterowania jedynie maksymalną temperaturą wody, tutaj do 72 C.

inaczej się nie da,

warunki cenowe podam później,

 

dostałem maila odnośnie cen MCA

dlatego załączam też i tutaj odpowiedź,

 

Inovens MCA 15 cena brutto z VAT 22% 6798 zł

Inovens MCA 25 cena brutto z VAT 22% 6900 zł

 

jak wcześniej wspomniałem możliwość odbioru w ponad 50 hurtowniach w kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do poniedziałku do szóstej rano ceny MCRów są następujące:

 

MCR II/24 T - 3350 zł

 

MCR II/24 S - 3230 zł

 

MCR II/24 BS 100 - 4700 zł

 

MCR II/24 BS 150 - 5080 zł

 

odbiór w ponad 50 hurtowniach w kraju,

 

wszystkie ceny brutto z VAT jeszcze 22%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do 1950

Zbytnio nie orientuje sie w dziedzinie wyboru pieca,czy asobnik.prosilbym o pomoc w tej dziedzinie.

Dom o powierzchni 145m2

na dole 80m2 podlogowki

dwie lazienki

4 sypilnie

1garderoba

kaloryferow wraz z garazem jest 9sztuk

kotlownia bedzie zasilana gazem ziemnym,wspomagana kominkiem z plaszczem wodnym i w przyszlosci - 3-4lata solary.Jednak chce teraz juz zakupic niektore czesci kotlowni,ktore bede kompatybilne z przyszlymi solaram.

zatanawiam sie nad zasobnikiem do ktorego mozna podlaczyc piec gazowy,kominek i solar.jaka odpowiednia pojemnosc dla rodz.4os+1 w przysl.

moglbym prosic o pomoc.

zastanawiam sie nad DeDietrich ,choc czesciej proponuja mi Vaillanta - jaka moc pieca

Moglbym prosic o rade w tesj sprawie

dom poroterm 30+styropin 15cm

kubatura okolo 530m3uzytkowej

Edytowane przez DAWID S
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie odnosnie wyboru kotla.

Dom kostka 20 letnia, w tym roku 10 cm styro sciany, wymienione okna na plastiki. W przyszlym roku planujemy ocieplic dach.

Powierzchnia 120 m2 (80m2 uzytkowej +40m2 - garaz, pralnia, kotlownia)

2 osoby dorosle.

Obecnie kociol na paliwo stale.

Myslimy o kondensacie 2 funkcyjnym, np. MCR/II 24/28 MI.

Tylko zalezy nam na podlaczeniu naszego kotla na paliwo stale do istalacji.

Zeby miec mozliwosc napalic w mrozne dni.

W zwiazku z tym czy MCR/II 24/28 MI ma mozliwosc wspolpracy z takim kotlem i czy moc tego kotla to odpowiedni wybor do naszego domu.

Jezeli nie to jakie jest najlepsze rozwiazanie

 

Za odpowiedz z gory dziekuje.

Pozdrawiam Tomasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej MCR może współpracować z kotłem na paliwo stałe,

w związku z tym, że chcesz mieć dwa kotły do grzania,

gazowy musisz wpiąć w układzie zamkniętym, chociażby po to, żeby nie stracić gwarancji,

przypuszczam, że masz tylko jedną łazienkę dlatego kocioł dwufunkcyjny jest jak najbardziej w porządku,

jeżeli chodzi o moc, to w zasadzie przy kotle dwufunkcyjnym nie ma innego rozwiązania,

w przypadku mniejszych mocy nie będzie komfortu ciepłej wody,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy zapotrzebowaniu na większe moce Inovens MCA 35 BS60 modulacja od 7,0-35,9 kW z zasobnikiem 60 l. wiszącym z prawej lub lewej strony kotła, zabezpieczonym anodą tytanową (niezużywającą się) - 9510 zł brutto z VAT jeszcze 22%

 

a tak w ogóle ten wewontek zaliczył dzisiaj stutysięcznego odwiedzającego lub odwiedzającą,

szkoda że nie wiem kto to,

miałby specjalny upust,:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...