Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wzorem Grześka - kotły i nie tylko w dobrych cenach


Recommended Posts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam!!!

Mam prośbe do użytkownika 1950 co do doboru kotła kondensacyjnego mianowicie dom w technologi szkieletowej 107 mkw osadzony na ciepłej płycie fundamentowej , bez piwnicy , kocioł w pomieszczeniu gospodarczym rodzina 4 osobowa w tym dwoje małych dziciaczków, planuje tylko ogrzewanie poprzez grzejniki Regulus o małej pojemnosci wodnej oraz wentylacje naw-wyw z rekuperatorem.Potrzebuję urzadzenie w super relacji cena/jakość - jeżeli jest takowe mozliwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w sumie, nie polecam Ci tego kotła,

 

kup sobie kocioł elektryczny Kospela,

a wodę przygotowuj w bojerze elektrycznym albo przepływowych ogrzewaczach wody,

 

W sumie to trochę zgłupiałem dlaczego sugerujesz prąd przecież to najdroższe medium , przepływowe podgrzewacze to pożeracze prądu.

 

Zastanawiam sie na Viessmannem z racji wymiennika , słyszałem ze aluminiowy to nieporozumienie przy kondensacie.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego, że przy tej powierzchni, szkieletor będzie miał maksymalne zapotrzebowanie na ciepło 6 kW

i dotąd wszystko było by w porządku,

ale jeżeli masz zamiar zastosować Regulusy to w układzie centralnego ogrzewania będzisz miał może

w sumie z orurowaniem 20 litrów wody a to już powoduje niezbyt ekonomiczną pracę kotła w trybie centralnego ogrzewania,

 

zastosuj grzejniki płytowe

ale to musi być twój wybór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawą propozycją dla mających mało miejsca na kotłownię i nie chcących wydać więcej kasy na Elidensa,

jest Ecodens który też jest lodówką z tym, że jego osiągi są inne niż wspomniany Elidens,

modulacja podobnie jak w MCR,

wbudowany zasobnik 130 litrów cena bardzo atrakcyjna, bo 6820 zł brutto z VAT 22%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mógłbym prosić o cenę na Vaillant ecoCOMPACT VSC 196-C 150 ?

mam także pytanie na temat przewodu powietrzno spalinowego do vaillant'a ecoCOMPAKT, czy mogę założyć, że przewód ten poprowadzę w zwykłym pustaku wentylacyjnym...? wydaję mi się to bardziej opłacalne niż stawianie komina systemowego pod ten piec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam sie na Viessmannem z racji wymiennika , słyszałem ze aluminiowy to nieporozumienie przy kondensacie.

 

pozdrawiam

masz rację aluminiowy wymiennik to nieporozumienie,

dlatego nikt nie robi wymienników aluminiowych,

są to wymienniki aluminiowo-krzemowe, dla nich kwaśny kondensat nie jest straszny,

posiada za to inne zalety, chociażby swoją małą wagę,

bardzo dobrą przewodność cieplną,

czy chociażby z tego względu, że są to stopy a wymienniki są odlewane,

praktycznie istnieje dowolność kształtu,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mógłbym prosić o cenę na Vaillant ecoCOMPACT VSC 196-C 150 ?

mam także pytanie na temat przewodu powietrzno spalinowego do vaillant'a ecoCOMPAKT, czy mogę założyć, że przewód ten poprowadzę w zwykłym pustaku wentylacyjnym...? wydaję mi się to bardziej opłacalne niż stawianie komina systemowego pod ten piec...

kocioł do odbioru w Poznaniu za 9154 zł,

 

z Vaillantem jest tak, że musisz mieć komin oryginalny sygnowany logo Vaillanta,

 

jak najbardziej, może to być przewód spalinowy, przeprowadzony w szachcie wentylacyjnym,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla tych co nie wiedzą w jaki sposób zamówić i jak wygląda tok postępowania przy zamówieniu, krok po kroku:

 

- kontakt mailowy lub telefoniczny,

(w sumie nie wiem skąd macie mój numer telefonu,)

 

- uzgodnienie co i za ile chcecie kupić,

 

- po tym uzgodnieniu, należy złożyć mailowo zamówienie z wyszczególniniem dokładnie, co i za ile,

 

- po otrzymaniu zamówienia i potwierdzeniu prze ze mnie dostępności w hurtowni oraz dowiedzeniu się o ewentualnym okresie oczekiwania na towar,

(mogą nie mieć na hurtowni i będą musieli zamówić towar u producenta), wystawiam fakturę VAT Pro Forma na zamówiony towar,

 

- po wpływie pieniędzy na konto, towar będzie do odbioru w hurtowni lub będzie wysłany kurierem w zależności od miejsca dostawy,

 

- w przypadku przesyłki kurierskiej koszt przesyłki około 190 zł,

 

dlaczego taki tok postępowania?

 

wcale się nie dziwię, że ktoś kto zamawia towar może mieć obawy co do tego czy ma pewność bezpieczeństwa swoich pieniędzy,

to normalne,

 

próbowałem kiedyś sprzedać za pobraniem,

ale wynikł pewien problem,

klient zrezygnował i miałem problemy co zrobić z kotłem,

 

dlatego staram się teraz zabezpieczyć siebie a zarazem zabezpieczyć maksymalnie klienta,

temu właśnie ma służyć:

- uzgodnienie telefoniczne lub mailowe, wolę mailowe, bo zostawia ślad,

 

- mailowe złożenie zamówienia, bo też zostawia ślad,

 

- faktura ProForma, bo też zostawia ślad,

 

- przelew na konto, bo kolejny raz zostawia ślad,

 

dlatego, wydaje mi się, że taka transakcja jest w pełni bezpieczna dla drugiej strony,

 

poza tym, od 2005 roku, każdy kto kupował dostał zamówiony towar,

w przeciwnym wypadku, nie miałbym racji bytu na tym forum,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam instalator proponuje nastepujący kocioł VITODENS 343-F

pytanie czy ma Pan tez ceny na viessmanna - moze nizsze ?

jaką alternatywę ma Pan z firmy De Dietrich

 

Instalator zburzył moją koncepcję.

 

chciałem kocioł wiszący plus zasobnik na kolektory i kominek z PW instalacją juz wykonana.

Myslałem ze kocioł wiszący plus duzy zasobnik cenowo bedzie tyle samo kosztował.

Viessman ma stosunkowo mały zasobnik 220 l i kosztuje jakies 18 K

Instalator probuje mnie zniechęcic do kominka z pw jednak uwazam ze z upływem wieku bede miał wiecej czasu na palenie w kominku niz teraz wiec moze jednak przyjąc moją koncepcję.

kocioł wiszący tanszy ,

drozszy i wiekszy zasobnik na kolektory i kominek???

Co Pan sadzi o takim rozwiązaniu ku ktoremu sie Pan skłania???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam instalator proponuje nastepujący kocioł VITODENS 343-F

pytanie czy ma Pan tez ceny na viessmanna - moze nizsze ?

jaką alternatywę ma Pan z firmy De Dietrich

 

Inovens MCA 15 za 8895 zł brutto z VAT 22%,

do tego dowolny bufor z jedną wężownicą do podpięcia kolektorów i drugą do grzania przepływowo ciepłej wody użytkowej,

chociażby taki WGJ-B inox 750 cenę mogę podać jutro,

ten bufor pozwoli na spięcie tego wszystkiego w jeden sensowny układ,

a i cenowo wyjdzie o wiele lepiej niż sam Viessmann,

MCA na pewno nie jest gorszy od Vitodensa

 

Instalator zburzył moją koncepcję.

 

chciałem kocioł wiszący plus zasobnik na kolektory i kominek z PW instalacją juz wykonana.

Myslałem ze kocioł wiszący plus duzy zasobnik cenowo bedzie tyle samo kosztował.

Viessman ma stosunkowo mały zasobnik 220 l i kosztuje jakies 18 K

Instalator probuje mnie zniechęcic do kominka z pw jednak uwazam ze z upływem wieku bede miał wiecej czasu na palenie w kominku niz teraz wiec moze jednak przyjąc moją koncepcję.

kocioł wiszący tanszy ,

drozszy i wiekszy zasobnik na kolektory i kominek???

Co Pan sadzi o takim rozwiązaniu ku ktoremu sie Pan skłania???

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Solneo kocioł kondensacyjny ze zintegrowanym zasobnikiem solarnym o pojemności 200 l. 11200 zł brutto z VAT jeszcze 22%

żeby mieć kompletną stację solarną potrzeba dokupić jedynie kolektory,

wg uznania, nie musi to być koniecznie De Dietrich,

osobiście polecam Hewalex,

 

wiadoma sprawa,

można też starać się o dotację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...