Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wzorem Grześka - kotły i nie tylko w dobrych cenach


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam,

 

Mam pytanie dotyczace mojego kotla:

 

GTU 1203 RS/V 130 Diematic 3, regulator pokojowy CDI 2, dwa obiegi grzewcze(grzejniki i podlogowka).

 

Mam ustawione nastepujace temperatury(dom nie jest jeszcze zamieszkany):

 

- obieg A(grzejniki - piwnica i poddasze, regulator pokojowy w holu na poddaszu) ustawiona 21, piec wskazuje ze jest okolo 22

- obieg B(podlogowka na parterze) ustawiona 18, piec wskazuje ponad 30,

- ciepla woda ustawiona 15, piec wskazuje okolo 40-50.

 

Sciany zewnetrzne- poroterm 25 docieplone styropianem 15, na poddaszu welna mineralna 20cm.

No i mam dwa pytania.

Dlaczego piec tak bardzo podgrzewa wode i podlogowke?

I dlaczego pomimo przekroczenia zadanych temperatur, piec uruchamia sie co kilka, klikanascie minut?

Czy mozna to zmienic za pomoca jakichs ustawien?

Moj instalator stwierdzil po prostu ze tak ma byc.

Wiem ze pytania moga byc tendencyjne dla kogos doswiadczonego, ale mnie martwi to ciagle uruchamianie sie pieca, a co za tym idzie rosnace zuzycie oleju.

 

 

pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zajrzałam :)

Oczywiście nie byłam w stanie przeczytać wszystkiego.

Czy w takim razie możesz mi coś zaproponować i wycenić?

Przypominam dane:

Szukam pieca kondensacyjnego, dwu-funkcyjnego i z zasobnikiem warstwowym.

Dom parterowy bez poddasza użytkowego.

Będą mieszkać 4 osoby.

Dodatkowe dane:

podłogówka na całości, grzejniki tylko jako dodatkowe w łazienkach (2 szt. na prąd)

gaz z butli

styropian na podłogę - 20 cm

wełna na ścianę - 15 cm (ściana z pustaków keramzytobetonowych 19 cm)

strop 40 cm ekofibru

kubatura 321 m3

powierzchnia 118 m2

Czy proponujesz tylko De Dietricha czy jeszcze inne marki?

Edytowane przez BetaGreta
dodatkowe informacje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCA 25 BIC ze zintegrowanym z kotłem zasobnikiem o pojemności 55 l. za 9800 zł brutto z VAT jeszcze 22%

lub MCR/II 24 BIC ze zintegrowanym z kotłem zasobnikiem o pojemności 40 l. za 6240 zł z VAT jeszcze 22%

odbiór osobisty w około 50 hurtowniach w kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zbiorczo

MCR/II 24 S bez zaworu przełączającego, do współpracy z kominkiem z płaszczem wodnym, za 3280 zł jeszcze z VAT 22%

 

MCR/II 24 T z zaworem przełączającym, za 3300 zł jeszcze z VAT 22%

 

MCR/II 24/28 MI dwufunkcyjny, za 3750 zł jeszcze z VAT 22%

 

MCR/II 24 BIC ze zintegrowanym z kotłem zasobnikiem o pojemności 40 l. za 6240 zł z VAT jeszcze 22%

 

MCR/II 24 BS100 z zasobnikiem stojącym obok kotła o pojemności 100 l., za 4640 zł z VAT jeszcze 22%

 

MCR/II 24 BS150 z zasobnikiem stojącym obok kotła o pojemności 150 l., za 5080 zł z VAT jeszcze 22%

 

MCR/II 24/28 BW 100 z zasobnikiem warstwowym 100 l., za 5780 zł z VAT jeszcze 22%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1950:

 

Reset Diematica niestety nie pomogl. Piec dalej startuje co kilkanasie minut, chodzi przez kilka, mimo przekrocczenia zadanych temperatur.

Probowalem wejsc do ustawien instalatora na Easymaticu(czujnik pokojowy na poddaszu) ale po wcisnieciu i przytrzymaniu przyciskow o ktorych mowa w instrukcji pojawia mi sie komunikat "USr5 4.0" i dalej nic nie moge zrobic. Tzn po wcisnieciu czegokolwie komunikat znika i tyle. Wraca normalne menu Easymatica i nie moge nic ustawiac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla tych co nie wiedzą w jaki sposób zamówić i jak wygląda tok postępowania przy zamówieniu,

 

krok po kroku:

 

- kontakt mailowy lub telefoniczny,

(w sumie nie wiem skąd macie mój numer telefonu,)

 

- uzgodnienie co i za ile chcecie kupić,

 

- po tym uzgodnieniu, należy złożyć mailowo zamówienie z wyszczególniniem dokładnie, co i za ile,

 

- po otrzymaniu zamówienia i potwierdzeniu prze ze mnie dostępności w hurtowni oraz dowiedzeniu się o ewentualnym okresie oczekiwania na towar,

(mogą nie mieć na hurtowni i będą musieli zamówić towar u producenta), wystawiam fakturę VAT Pro Forma na zamówiony towar,

 

- po wpływie pieniędzy na konto, towar będzie do odbioru w hurtowni lub będzie wysłany kurierem w zależności od miejsca dostawy,

przypominam, że jest ponad 50 hurtowni w których można odebrać towar,

 

- w przypadku przesyłki kurierskiej koszt przesyłki około 190 zł,

 

dlaczego taki tok postępowania?

 

wcale się nie dziwię, że ktoś kto zamawia towar może mieć obawy co do tego czy ma pewność bezpieczeństwa swoich pieniędzy,

to normalne,

 

próbowałem kiedyś sprzedać za pobraniem,

ale wynikł pewien problem,

klient zrezygnował i miałem problemy co zrobić z kotłem,

 

dlatego staram się teraz zabezpieczyć siebie a zarazem zabezpieczyć maksymalnie klienta,

temu właśnie ma służyć:

 

- uzgodnienie telefoniczne lub mailowe, wolę mailowe, bo zostawia ślad,

 

- mailowe złożenie zamówienia, bo też zostawia ślad,

 

- faktura ProForma, bo też zostawia ślad,

 

- przelew na konto, bo kolejny raz zostawia ślad,

 

dlatego, wydaje mi się, że taka transakcja jest w pełni bezpieczna dla drugiej strony,

 

poza tym, od 2005 roku, każdy kto kupował dostał zamówiony towar,

w przeciwnym wypadku, nie miałbym racji bytu na tym forum,

 

i jeszcze jedno,

zbliża się koniec roku i w związku z wzmożonym ruchem na rynku,

bo to i podwyżka VAT i tradycyjnie regulacja cen przez producentów na początku roku,

może się zdarzyć tak, że na zamówiony kocioł trzeba będzie czekać trochę dłużej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słowo się rzekło,

kobyłka u płota,

 

Innovens MCA 15 BS 100 cena brutto producenta to 14158,10

 

u mnie 8100 zł brutto z VAT jeszcze 22%

 

 

Innovens MCA 15 BS 150 cena brutto producenta to 15051,14

 

u mnie 8500 zł brutto z VAT jeszcze 22%

 

 

Innovens MCA 25 BS 100 cena brutto producenta to 14655,86

 

u mnie8400 zł brutto z VAT jeszcze 22%

 

 

Innovens MCA 25 BS 150 cena brutto producenta to 15345,16

 

u mnie 8800 zł brutto z VAT jeszcze 22%

 

w przypadku dłuższego oczekiwania na zamówiony kocioł, gwarantuję niezmienność ceny nawet w przypadku odbioru towaru po 1 stycznia

 

jako, że to promocja świąteczna,

obowiązuje do Wigilii

Edytowane przez 1950
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś odwiedziłem Viesmanna w Łodzi, ciekawość mnie zżerała po tym jak wczoraj przeżyłem załamanie co do niemożności zamontowania kondensanta w mojej kotłowni. Zacząłem od nowa przeglądać katalogi,fora itp i wyszło na to iż sam nie wiem czego chce :D Ale wracając do Viesmanna, jak wszyscy wiedzą, słynie z drogich kotłów, nie ośmielę się powiedzieć że najlepszych na rynku bo wiadomo zdania są zapewne różne. Piecyk z zamkniętą komorą spalania atmosferyczny, Vitopend-100 modulacja palnika w zakresie 10,7-24,8kW, cena katalogowa jednofunkcyjnego 3040 a dwu 39 zł drożej (netto), więc biorę pod uwagę dwu, zawsze coś mogę zmienić za te 3 lata jak będę remont łazienki planował.

 

No dobra, zasiadamy do "okrągłego" stołu dyskusji, wykładam co chcę uzyskać. Pan na to cena pieca dla mnie, liczyłem że pewnie te 3700 będzię, 3000 plus montaż. Sklep firmowy Buderusa jak dla mnie się trochę wygłupił, cena jaką mi zaproponowali za jeden z "polecanych" pieców to nic innego jak cena katalogowa, żadnego upustu, jak na taką renomowaną firmę to aż strach się śmiac :wtf:

 

Już na samą tą cenę jestem zadowolony, w poniedziałek przyjdzie z monterem wycenić koszty montażu, abym wiedział czy mam coś dalej szukać czy nie, oby nie ;)

A teraz główne pytanie, nie znalazłem na forum ani jednego posta, może szukajka padła, o tym piecu. Na necie są, ale ciężko to skonfrontować. Jedna opinia taka, druga przeciwna, mówię o opiniach z portali "opinie o" itp. Może ktoś zna koszt rocznego serwisowania pieców Viesmanna, zastanawia mnie czy jest drożej niż De Dietrich (450zł) czy coś taniej jest, bo zapomniałem zapytać sprzedawce? :D

 

Andrzeju, może coś innego zaproponujesz, liczę na Twoją fachową pomoc, tudzież kogoś innego znającego się na temacie :)

 

Pozdrawiam Wojtek

 

P.S. Mam nadzieję że nikt nie będzie miał mi za złe tego posta, że tak się rozpisałem :confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam teraz na tyle oferty Viessmanna ale za te pieniądze to kupujesz kocioł inwestycyjny dla dewelopera,

najprostszy jaki tylko może być,

z De Dietricha możesz kupić podobny z zamkniętą komorą spalania, np. WHE 2.24 FF za 2300 zł

 

a po to żeby zainstalować u Ciebie kondensata wystarczy dokupić pompkę kondensatu która odprowadzi kondensat do kanalizacji,

nie ma czegoś takiego, że się nie da

Edytowane przez 1950
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co do kosztów serwisu,

to jak wszędzie jest wolny rynek,

jednemu nie będzie się opłacać zrobić przeglądu za 450 zł

drugi zrobi to za 250 i będzie się cieszył,

 

trzeba szukać,

 

proszono mnie, żebym przesłał dalej

co niniejszym czynię,

 

 

Prośba Akademii Medycznej

 

Ratownicy medyczni, policjanci, strażacy i wszyscy inni, którzy interweniują na miejscu wypadków, wielokrotnie napotykają

na trudności, kiedy muszą kontaktować się z krewnymi lub bliskimi poszkodowanych.

W/w służby zaproponowały, abyśmy w specjalny sposób oznakowali w swojej komórce numer służący w nagłych wypadkach do kontaktu z bliskimi osoby poszkodowanej. Bardzo często telefon komórkowy jest jedynym przedmiotem, który można przy takiej osobie znaleźć. Szybki kontakt pozwoliłby na uzyskanie takich informacji jak: grupa krwi, przyjmowane leki, choroby przewlekle, alergie, itp. Ratownicy zaproponowali, aby każdy w swoim telefonie umieścił na liście kontaktów osobę, z którą należy się skontaktować

w nagłych wypadkach. Numer takiej osoby należy zapisać pod międzynarodowym skrótem ICE (in Case of Emergency). Wpisanie więcej niż jednej osoby do takiego kontaktu wymagałoby następującego oznaczenia: ICE1, ICE2, ICE3, itd. Oznakowanie zdecydowanie ułatwiłoby prace wszystkim służbom ratowniczym. Pomysł jest łatwy w realizacji, nic nie kosztuje, a może ocalić życie. Akcja ma zasięg europejski. Wpiszcie ten numer teraz do swojej komórki bo potem zapomnicie i prześlijcie ten e-mail dalej, dzięki temu możemy ocalić komuś życie!

Edytowane przez 1950
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, mam prośbę, moja małżonka ma wątpliwości co do tego czy warto wziąć kondesata. Kilka osób mówiło (między innymi pracownik Viesmanna), że kondensat nadaje się jedynie do dużych powierzchni. W małych lokalach się nie sprawdzi. Jak to się ma do rzeczywistości, bo jak tego nie "usłyszy" od kogoś kto się tym zajmuje profesjonalnie to pewnie nie da jej to spokoju. Skoro ludzie montują te piece u siebie i nikt jakoś nie narzeka na ich paliwożerność to po co kupować atmosferyczny z mniejszą sprawnością. Co do pompy kondensacyjnej coś konkretnego polecasz czy obojętne jaką kupić? Ceny z tego co widziałem zaczynają się od 350 zł.

 

Z góry dziękuję za pomoc

dostałem taką oto prywatną wiadomość,

kilkakrotnie już pisałem dlaczego kondenstaty,

mogę jeszcze raz,

 

- bo jest oszczędniejszy niż zwykły kocioł, czy to atmosferyk czy to też z zamkniętą komorą spalania,

i to o co najmniej 10 %,

 

- bo w tej chwili różnica w cenach nie jest tak powalająca jak jeszcze parę lat temu,

 

- bo jest wykonany z lepszych materiałów niż zwykłe kotły, a to przecież wpływa na czas jego eksploatacji,

 

- bo z reguły ma lepszą automatykę

 

- bo w większości przypadków ma większy zakres modulacji,

 

- bo wreszcie, jest bardziej przyjazny dla środowiska,

 

co do pracownika Viessmanna to nie wierzę, że to był rzeczywiście pracownik Viessmanna,

być może sprzedawca, ale nie pracownik,

w Viessmannie nikt już nie stawia na inne typy kotłów niż kondensat, jak z resztą i w De Dietrichu,

pozostałe kotły są tylko z tego powodu w sprzedaży, że jeszcze się sprzedają, słabo bo słabo ale jest to jakiś segment rynku z którego nie można zrezygnować,

 

co do pompki kondensatu, podam namiary później

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...