Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wzorem Grześka - kotły i nie tylko w dobrych cenach


Recommended Posts

1950

 

jeszcze raz dziekuję. Mam pytanie a'propos dławienia na powrocie. Czy nie mozna po prostu przestawić jakoś pompy (UPR 15-60) na I bieg ? Bodajże parametrem P 21 istnieje mozliwość ustawienia II i III biegu, ale na korpusie pompy jest też bieg I. Może w ten, chyba najbardziej ekonomiczny sposób, dałoby sie zbilansować obiegi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

skoro trafiłeś tutaj, to możesz się spodziewać, że polecę De Dietricha,

i może to być zarówno MCR/II 24 BS 100 ceny masz wyżej,

jak i Innovens MCA 25 BS100 ceny także wyżej,

w sumie zależy to od tego czy podłogówkę będziesz miał sterowaną z kotła,

czy też jako układ pracujący równolegle z układem centralnego ogrzewania (z zaworem termostatycznym),

jeżeli z kotła to MCA,

jeżeli układ równoległy to wystarczy MCR,

 

 

dziękuję za odp

załączam fotki i mam pytanie :

piec chcę zamontować we wnęce po lewej stronie, wys. pomieszczenia 2.22 cm, w komin wpuszczona rura fi 130 - czy nie będzie problemu z tym kominem, odległość rury od sufitu jak na zdjęciu, jak to się będzie miało do zaleceń producenta odnośnie montażu,

które sterowanie jest lepsze pod względem funkcjonalności ( orientacyjne koszty itp). Na zdjęciu pt. "rozdzielacze " pokazany jest pion na piętro jak mógłbym sterować oddzielnie tym pionem? tzn. grzejniki parter oddzielnie, grzejniki piętro oddzielnie a podłogówka oddzielnie.

Ja nie bardzo się orientuję w tym temacie dlatego proszę o podpowiedź.

aha jeszcze jedno czy warto dopłacić do MCA ?

pzdr.

wnęka..jpg

rozdzielacze..jpg

od podłogi..jpg

Edytowane przez jacmit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można tym bardziej, że zawory kulowe, (a głowę dam że innych nie masz),

powinny być tylko w pozycji albo zamknięta, albo otwarte,

innych pozycji pracy te zawory nie mają,

 

Pompa ma jednak dwa biegi. Przynajmniej taka jest informacja na korpusie pompy. Oczywiście pracuje na II (tym najsłabszym biegu), ale mimo to jest za mocna. Czy istnieje zatem jakiś inny sposób na jej zmniejszenie wydajności/obrotów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1950

 

I jeszcze jedno pytanie, tym razem dotyczace pompy c.o. (Grundfos Alpha + 24 40) zamontowanej za sprzęgłem i kotła MCR 24. Jak ją podłaczyć, aby nie chodziła cały czas ? Czy można ją wpiąc w kostkę X7 ? Jaki zastosowac przekażnik ? Obecnie pompa kotła i pompa od c.o. chodzą cały czas. Czy to nie przesada ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa ma jednak dwa biegi. Przynajmniej taka jest informacja na korpusie pompy. Oczywiście pracuje na II (tym najsłabszym biegu), ale mimo to jest za mocna. Czy istnieje zatem jakiś inny sposób na jej zmniejszenie wydajności/obrotów ?

najsłabszy bieg to I

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo MCR/II 24/28 MI dwufunkcyjny kocioł kondensacyjny za 3790 z VAT jeszcze 22%

albo MCR/II 24/28 BIC kocioł kondensacyjny ze zintegrowanym z kotłem zasobnikiem ze stali nierdzewnej o pojemności 40 l. za 6240 zł z VAT jeszcze 22%

albo Innovens MCA 25/28 MI dwufunkcyjny kocioł kondensacyjny za 7100 zł z VAT jeszcze 22%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj 1950

czy mógłbyś rzucić okiem na mój post na 1506 i podpowiedzieć jak najlepiej by wyglądała sprawa montażu pieca i sterowania ?

praktycznie jestem zdecydowany na detricha tylko nie wiem czy MCR czy MCA , co dodatkowo musiał bym jeszcze brać pod uwagę - pompy , mieszacze ???

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ale jakoś mi to umknęło

załączam fotki i mam pytanie :

piec chcę zamontować we wnęce po lewej stronie, wys. pomieszczenia 2.22 cm, w komin wpuszczona rura fi 130 - czy nie będzie problemu z tym kominem, odległość rury od sufitu jak na zdjęciu, jak to się będzie miało do zaleceń producenta odnośnie montażu,

 

nie ma żadnych przeciwwskazań,

na kocioł redukcja z 60/100x80/125 (DY707), do tego rura powietrzno spalinowa 80/125, (trójnik rewizyjny, kolano z podporą, fi 80, w kominie rury fi 80, na dachu kołnierz przeciwdeszczowy) to w nawiasie to zestawy DY 709 iDY 711 i to wszystko

 

które sterowanie jest lepsze pod względem funkcjonalności ( orientacyjne koszty itp). Na zdjęciu pt. "rozdzielacze " pokazany jest pion na piętro jak mógłbym sterować oddzielnie tym pionem? tzn. grzejniki parter oddzielnie, grzejniki piętro oddzielnie a podłogówka oddzielnie.

 

jeżeli chodzi o sterowanie pionami do grzejników to to jest bez sensu,

od tego masz głowice termostatyczne zamontowane na grzejnikach,

sterowanie podłogówką z automatyki kotła za pomocą zaworu trójdrogowego,

ty wszystkim steruje albo przy MCR VS 5500 plus

przy MCA sterowanie jest już w standardzie,

trzeba tylko dokupić czujnik dla obiegu z mieszaczem

 

Ja nie bardzo się orientuję w tym temacie dlatego proszę o podpowiedź.

aha jeszcze jedno czy warto dopłacić do MCA ?

pzdr.

moim zdaniem warto kupić MCA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompa fabrycznie jest ustawiona na najniższy bieg przy pracy w trybie co

tak, że tutaj już nic nie zmienisz,

jak masz sterowaną pompę Grundfos Alfa?

 

Kombinowałem jeszcze z wymianą silnika i wirnika na pompę mniejszą. Czy mozna tak zrobić, czy jest pompa, która będzie pasowała ? Pompa Alfa obiegu A jest podłączona do gniazdka i chodzi non stop. Czy można ją jakoś inaczej podłaczyć ?

 

Czy masz mozliwośc zrobienia zdjęcia pompy kotła (UPR 15-60), tj. zdjęcie puszki w środku, jak są kable podłączone, pod które piny. Przepraszam, że proszę Cię o taka przysługę, ale nie mam dostępu do tej puszki, a nie chcę grzebać przy pompie, bo jeszcze zaleję elektronikę i unieruchomię kocioł na amen. Mam MCR 24 z dużym wyświetlaczem i 7 przyciskami

Edytowane przez bartekw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla tych co nie wiedzą w jaki sposób zamówić i jak wygląda tok postępowania przy zamówieniu,

 

krok po kroku:

 

- kontakt mailowy lub telefoniczny,

(w sumie nie wiem skąd macie mój numer telefonu,)

 

- uzgodnienie co i za ile chcecie kupić,

 

- po tym uzgodnieniu, należy złożyć mailowo zamówienie z wyszczególniniem dokładnie, co i za ile,

 

- po otrzymaniu zamówienia i potwierdzeniu prze ze mnie dostępności w hurtowni oraz dowiedzeniu się o ewentualnym okresie oczekiwania na towar,

(mogą nie mieć na hurtowni i będą musieli zamówić towar u producenta), wystawiam fakturę VAT Pro Forma na zamówiony towar,

 

- po wpływie pieniędzy na konto, towar będzie do odbioru w hurtowni lub będzie wysłany kurierem w zależności od miejsca dostawy,

przypominam, że jest ponad 50 hurtowni w których można odebrać towar,

 

- w przypadku przesyłki kurierskiej koszt przesyłki około 190 zł,

 

dlaczego taki tok postępowania?

 

wcale się nie dziwię, że ktoś kto zamawia towar może mieć obawy co do tego czy ma pewność bezpieczeństwa swoich pieniędzy,

to normalne,

 

próbowałem kiedyś sprzedać za pobraniem,

ale wynikł pewien problem,

klient zrezygnował i miałem problemy co zrobić z kotłem,

 

dlatego staram się teraz zabezpieczyć siebie a zarazem zabezpieczyć maksymalnie klienta,

temu właśnie ma służyć:

 

- uzgodnienie telefoniczne lub mailowe, wolę mailowe, bo zostawia ślad,

 

- mailowe złożenie zamówienia, bo też zostawia ślad,

 

- faktura ProForma, bo też zostawia ślad,

 

- przelew na konto, bo kolejny raz zostawia ślad,

 

dlatego, wydaje mi się, że taka transakcja jest w pełni bezpieczna dla drugiej strony,

 

poza tym, od 2005 roku, każdy kto kupował dostał zamówiony towar,

w przeciwnym wypadku, nie miałbym racji bytu na tym forum,

 

i jeszcze jedno,

zbliża się koniec roku i w związku z wzmożonym ruchem na rynku,

bo to i podwyżka VAT i tradycyjnie regulacja cen przez producentów na początku roku,

może się zdarzyć tak, że na zamówiony kocioł trzeba będzie czekać trochę dłużej,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy masz sterownik pokojowy?

 

Tak. Easymatic z pakietem do podłogówki (obieg B). Easymatic wisi w pokoju gdzie jest podłogówka.

 

A czy można coś pokombinować z pompą pisałem o tym w poście 1518 ? Jeżeli nie sprawi Ci to kłopotu to bardzo bym prosił o zdjecie jak wygląda kostka podłączeniowa z pinami w środku puszki elektr.

Edytowane przez bartekw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów

 

Mam kocioł firmy de dietrich model MCR-II 24/ z zasobnikiem wody użytkowej BS 150

(pisałem o moich drobnych problemach w innym wątku tego forum),

chciałbym dokupić do niego dodatkowe wyposażenie którym mógłbym sterować ustawieniami kotła (obecnie jego nie posiadam):

 

I tu pytanko do 1950 ile będzą kosztować następujące części:

 

1. Celcia 20 lub VS5500 plus (słyszałem że może być inny z technologią Open Therm)

A czy może być wogóle inny sterownik bez tej technologi normalny sterownik pokojowy ????

2. Czy zakup sterownika pompy obiegowej ogrzewania podłowgowego Auraton 1111 Multii z TMK SP 100+ coś zmieni ????

Ile kosztuje u Ciebie taki sterownik jeżeli go posiadasz????

3. Ile kosztuje siłownik do zaworu esbe (trójdrozny)

4. Czujnik zewnętrzny (podobno może być tylko orginalny)

5. Z tego co czytałem forum na obiegu grzejników jest pompa obiegowa i znajduje się ona w kotle. Czy to prawda????

Czy warto zamontować dodatkową pompę obiegowa na obiegu grzejników tak jak ma to miejsce na obiegu podłogówki????

 

Dziękuję z góry za odpowiedź

 

Pozdrawiam

Grzegorz Busłowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...