Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wzorem Grześka - kotły i nie tylko w dobrych cenach


Recommended Posts

Tak. Easymatic z pakietem do podłogówki (obieg B). Easymatic wisi w pokoju gdzie jest podłogówka.

 

A czy można coś pokombinować z pompą pisałem o tym w poście 1518 ? Jeżeli nie sprawi Ci to kłopotu to bardzo bym prosił o zdjecie jak wygląda kostka podłączeniowa z pinami w środku puszki elektr.

w układ z Alfą podepnij najprostszego Auratona 1300 który będzie sterował włączeniem się pompy w funkcji temperatury pomieszczenia,

jaśniej: w przypadku gdy temperatura pomieszczenia spadnie poniżej zadanej pompa się włączy,

gdy pomieszczenie się nagrzeje, Auraton wyłączy pompę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam wszystkich forumowiczów

 

Mam kocioł firmy de dietrich model MCR-II 24/ z zasobnikiem wody użytkowej BS 150

(pisałem o moich drobnych problemach w innym wątku tego forum),

chciałbym dokupić do niego dodatkowe wyposażenie którym mógłbym sterować ustawieniami kotła (obecnie jego nie posiadam):

 

I tu pytanko do 1950 ile będzą kosztować następujące części:

 

1. Celcia 20 lub VS5500 plus (słyszałem że może być inny z technologią Open Therm)

A czy może być wogóle inny sterownik bez tej technologi normalny sterownik pokojowy ????

2. Czy zakup sterownika pompy obiegowej ogrzewania podłowgowego Auraton 1111 Multii z TMK SP 100+ coś zmieni ????

Ile kosztuje u Ciebie taki sterownik jeżeli go posiadasz????

3. Ile kosztuje siłownik do zaworu esbe (trójdrozny)

4. Czujnik zewnętrzny (podobno może być tylko orginalny)

5. Z tego co czytałem forum na obiegu grzejników jest pompa obiegowa i znajduje się ona w kotle. Czy to prawda????

Czy warto zamontować dodatkową pompę obiegowa na obiegu grzejników tak jak ma to miejsce na obiegu podłogówki????

 

Dziękuję z góry za odpowiedź

 

Pozdrawiam

Grzegorz Busłowski

na temat sterowania poczytaj TU

jeżeli masz podłogówką sterowaną z kotła to VS 5500 plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj 1950

najprawdopodobniej skorzystam z twojej promocji, ale czy mógłbyś mi napisać co jeszcze można zamówić u ciebie do wyposażenia kotłowni.

Kocioł który biorę pod uwagę to: Innovens MCA 25 BS 60, 100 ewentualne 150 ,

dodatkowo chodzi mi m.in. o komin, mieszacz , sterowanie , dodatkowe pompy itp. nie mam jeszcze dwóch grzejników drabinek łazienkowych czy masz również na nie jakąś ofertę ?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałem prosić o porade co do wyboru pieca.Ma to byc kocioł typu "lodówka" z układem solarnym.

Dom parter plus poddasze ok 150m2 5osób w domu 2 łazienki w jednej prysznic w drugiej wanna.

Dom z porotermu 25 +styropian 15 , poddasze 25 wełna . Jest kiku producentów i nie weim co wybrać. Chciałbym żeby był dosyć ekonomiczny i z dobrym serwisem, oczywiście cena też bardzo ważna. W domu ogrzewanie kaloryfery plus podłogówka w 2 łazienkach kuchni i wiatrołapie wsumie nie więcej niż 20-30m2.

Kolejne pytanie czy przy takim piecu musze jeszcze dokupować jakiś osprzęt typu pompy , zawory, sterowniki tak jak ma to miejsce w standardowej kotłowni i jaka jest różnica między zasbnikiem warstwowym a z węzownicą tylko nie chodzi mi o teorie że woda układa się warstwowo tyko praktyka (koszty eksploatacji, i trwałość czy w warstwowym woda jest pobierana z sieci? i czy musi być zamontowany w domu specjalny system zmiękczający wode żeby nie zakamienić zasobnika)

Ewętualne uwagi bardzo mile widziane.

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj 1950

najprawdopodobniej skorzystam z twojej promocji, ale czy mógłbyś mi napisać co jeszcze można zamówić u ciebie do wyposażenia kotłowni.

Kocioł który biorę pod uwagę to: Innovens MCA 25 BS 60, 100 ewentualne 150 ,

dodatkowo chodzi mi m.in. o komin, mieszacz , sterowanie , dodatkowe pompy itp. nie mam jeszcze dwóch grzejników drabinek łazienkowych czy masz również na nie jakąś ofertę ?

pzdr

ceny Innovensa znasz, są wyżej,

resztę to najlepiej telefonicznie,

zbyt wiele niewiadomych,

telefon na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisał fijasek

 

Witam

Chciałem prosić o porade co do wyboru pieca.Ma to byc kocioł typu "lodówka" z układem solarnym.

Dom parter plus poddasze ok 150m2 5osób w domu 2 łazienki w jednej prysznic w drugiej wanna.

Dom z porotermu 25 +styropian 15 , poddasze 25 wełna . Jest kiku producentów i nie weim co wybrać. Chciałbym żeby był dosyć ekonomiczny i z dobrym serwisem, oczywiście cena też bardzo ważna. W domu ogrzewanie kaloryfery plus podłogówka w 2 łazienkach kuchni i wiatrołapie wsumie nie więcej niż 20-30m2.

Kolejne pytanie czy przy takim piecu musze jeszcze dokupować jakiś osprzęt typu pompy , zawory, sterowniki tak jak ma to miejsce w standardowej kotłowni i jaka jest różnica między zasbnikiem warstwowym a z węzownicą tylko nie chodzi mi o teorie że woda układa się warstwowo tyko praktyka (koszty eksploatacji, i trwałość czy w warstwowym woda jest pobierana z sieci? i czy musi być zamontowany w domu specjalny system zmiękczający wode żeby nie zakamienić zasobnika)

Ewętualne uwagi bardzo mile widziane.

Pozdrawiam

Jacek

postaram się napisać później, teraz idę spać bo jestem chory:goodnight:

Edytowane przez 1950
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dławiąc na powrocie powodujesz mniejszy przepływ przez sprzęgło,

wydaje mi się że rozwiązaniem problemu jest takie zadławienie powrotu układu kotłowego, żeby schłodzenie wynosiło te książkowe plus-minus 10C,

 

1950

 

Byli dzisiaj u mnie fachmani z De Dietricha dokonać przegladu okresowego. Stwierdzili, że dławienie obiegu kotłowego moze spowodowac odkładanie się kamienia kotłowego i utratę gwarancji, gdyby kocioł zarósł. Stwierdzili ponadto, że dla kotła niewielka róznica pomiędzy temperaturą zasilania, a powrotu nie ma znaczenia, więc, żebym nie dławił na zaworze. Ta ostatnia ich wypowiedz mnie z lekka zdziwiła. Zacząłem więc powątpiewać w ich fachowość. Nie mniej jednak zasiali we mnie ziarno niepewności z tym kamieniem.

 

Zdrowia Życzę, bo przyda się na Święta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

 

dziś przyszedł do mnie myślę już właściwy człowiek pan Henryk, instalator nie raz polecany wśród inwestorów Łódzkich, człowiek bardzo konkretny, nie kombinujący co i jak. Określiłem co chce i szybko wszystko wyprostował jeśli byłem w błędzie, czekam na wycenę instalacji ale nie o tym chciałem pisać. A więc konkret, zaproponował mi piec marki Immergas, tak wiem nastawiałem się na De Dietricha polecanego przez 1950 - zdrówka życzę, mnie połamało na święta, nawet choler chodnika odśnieżyć nie mogę :(, poczytałem troszkę o tym producencie, kotły zbierające dobre opinie wśród użytkowników i instalatorów, proste niedrogie ;) a serwis w Łodzi bardzo kompetentny i szybki, mam na osiedlu autoryzowanego serwisanta. Co do modelu to Eolo Star 24 3 E, w miarę tania centralka z pogodówką, podstawowy model to koszt rzędu 200 zł, ja raczej będę mierzył w troszkę droższą, ale to jeszcze muszę obgadać z sprzedawcą, może jakiś rabacik się znajdzie. Cena jaką zaproponował sprzedawca to 2400zł brutto, niezła promocja patrząc na cenę katalogową - 4367zł. Jakby nie patrzeć 2 tysiące zaoszczędzone :) Ktoś ma kocioł tej firmy u siebie? Może jakieś konkretne opinie?

 

 

Wesołych Świąt

 

Pozdrawiam

 

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów

 

Mam kocioł firmy de dietrich model MCR-II 24/ z zasobnikiem wody użytkowej BS 150

(pisałem o moich drobnych problemach w innym wątku tego forum),

chciałbym dokupić do niego dodatkowe wyposażenie którym mógłbym sterować ustawieniami kotła (obecnie jego nie posiadam):

 

I tu pytanko do 1950 ile będzą kosztować następujące części:

 

1. Celcia 20 lub VS5500 plus (słyszałem że może być inny z technologią Open Therm)

A czy może być wogóle inny sterownik bez tej technologi normalny sterownik pokojowy ????

2. Czy zakup sterownika pompy obiegowej ogrzewania podłowgowego Auraton 1111 Multii z TMK SP 100+ coś zmieni ????

Ile kosztuje u Ciebie taki sterownik jeżeli go posiadasz????

3. Ile kosztuje siłownik do zaworu esbe (trójdrozny)

4. Czujnik zewnętrzny (podobno może być tylko orginalny)

5. Z tego co czytałem forum na obiegu grzejników jest pompa obiegowa i znajduje się ona w kotle. Czy to prawda????

Czy warto zamontować dodatkową pompę obiegowa na obiegu grzejników tak jak ma to miejsce na obiegu podłogówki????

 

Dziękuję z góry za odpowiedź

 

Pozdrawiam

Grzegorz Busłowski

 

na temat sterowania poczytaj TU

jeżeli masz podłogówką sterowaną z kotła to VS 5500 plus

 

Witam

 

Nie wiem czy mam sterowane z kotła.

A jak to sprawdzić. Pewnie gdzieś na wyświetlaczu na kotle ????

 

Napewno to co wiem, że na instalacji ogrzewania podłogowego przy piecu jest zainstalowany zawór esbe (trójdrozny) i pompa Gunfoss.

Dodatkowo na każdym piętrze w skrzynce są zawory regulacyjne na belce rozdzielacza do ogrzewania podłogowego w celu wyrównana oporów przepływu

 

Czy w takim przypadku też potrzebny jest sterownik VS 5500 plus czy może już tylko wystarczy Celsia 20 i czujnik zewnetzrny

 

W takim wypadku mam tylko sterowanie ręczne temperaturą podłogówki przez zawór trójdrożny ESBE????

 

Oczywiście mogę Sobie zainstalować na tym zaworze siłownik i będę miał regulację elektroniczną przez sterownik np w piwnicy

Czy się myle????

 

Wszystkim Życzę Radosnych i Wesołych swiąt Bożego Narodzenia

 

Pozdrawiam

Grzegorz Busłowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Nie wiem czy mam sterowane z kotła.

A jak to sprawdzić. Pewnie gdzieś na wyświetlaczu na kotle ????

 

jeżeli nie masz regulatora w pomieszczeniu

to masz sterowanie z kotła

 

Napewno to co wiem, że na instalacji ogrzewania podłogowego przy piecu jest zainstalowany zawór esbe (trójdrozny) i pompa Gunfoss.

 

ale jaki zawór?

termostatyczny czy z siłownikiem?

 

Dodatkowo na każdym piętrze w skrzynce są zawory regulacyjne na belce rozdzielacza do ogrzewania podłogowego w celu wyrównana oporów przepływu

 

Czy w takim przypadku też potrzebny jest sterownik VS 5500 plus czy może już tylko wystarczy Celsia 20 i czujnik zewnetzrny

 

to właśnie zależy od tego jaki masz zawór,

jeżeli termostatyczny to wystarczy Celsia,

jeżeli z siłownikiem to VS 5500 plus

 

W takim wypadku mam tylko sterowanie ręczne temperaturą podłogówki przez zawór trójdrożny ESBE????

 

Oczywiście mogę Sobie zainstalować na tym zaworze siłownik i będę miał regulację elektroniczną przez sterownik np w piwnicy

Czy się myle????

 

nic jednoznacznie nie wynika z Twojego postu

naprawdę nie wiem jak to zawór,

ESBE robi i jedne i drugie

 

Wszystkim Życzę Radosnych i Wesołych swiąt Bożego Narodzenia

 

Pozdrawiam

Grzegorz Busłowski

.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dławiąc na powrocie powodujesz mniejszy przepływ przez sprzęgło,

wydaje mi się że rozwiązaniem problemu jest takie zadławienie powrotu układu kotłowego, żeby schłodzenie wynosiło te książkowe plus-minus 10C,

 

1950

 

Byli dzisiaj u mnie fachmani z De Dietricha dokonać przegladu okresowego. Stwierdzili, że dławienie obiegu kotłowego moze spowodowac odkładanie się kamienia kotłowego i utratę gwarancji, gdyby kocioł zarósł. Stwierdzili ponadto, że dla kotła niewielka róznica pomiędzy temperaturą zasilania, a powrotu nie ma znaczenia, więc, żebym nie dławił na zaworze. Ta ostatnia ich wypowiedz mnie z lekka zdziwiła. Zacząłem więc powątpiewać w ich fachowość. Nie mniej jednak zasiali we mnie ziarno niepewności z tym kamieniem.

 

Zdrowia Życzę, bo przyda się na Święta

jakiego masz tego MCR-a, dwufunkcyjny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

[quote name=gregory80

 

Witam

 

Nie wiem czy mam sterowane z kotła.

A jak to sprawdzić. Pewnie gdzieś na wyświetlaczu na kotle ????

 

jeżeli nie masz regulatora w pomieszczeniu

to masz sterowanie z kotła

 

Napewno to co wiem, że na instalacji ogrzewania podłogowego przy piecu jest zainstalowany zawór esbe (trójdrozny) i pompa Gunfoss.

 

ale jaki zawór?

termostatyczny czy z siłownikiem?

 

Dodatkowo na każdym piętrze w skrzynce są zawory regulacyjne na belce rozdzielacza do ogrzewania podłogowego w celu wyrównana oporów przepływu

 

Czy w takim przypadku też potrzebny jest sterownik VS 5500 plus czy może już tylko wystarczy Celsia 20 i czujnik zewnetzrny

 

to właśnie zależy od tego jaki masz zawór,

jeżeli termostatyczny to wystarczy Celsia,

jeżeli z siłownikiem to VS 5500 plus

 

W takim wypadku mam tylko sterowanie ręczne temperaturą podłogówki przez zawór trójdrożny ESBE????

 

Oczywiście mogę Sobie zainstalować na tym zaworze siłownik i będę miał regulację elektroniczną przez sterownik np w piwnicy

Czy się myle????

 

 

nic jednoznacznie nie wynika z Twojego postu

naprawdę nie wiem jak to zawór,

ESBE robi i jedne i drugie

 

Wszystkim Życzę Radosnych i Wesołych swiąt Bożego Narodzenia

 

Pozdrawiam

Grzegorz Busłowski

.

.

 

Witam

 

Już wszystko zobaczyłem w kotłowni

 

Nie mam żadnego sterownika w pomieszczeniu - to już wcześniej pisałem

Jedyny sterownik to sterownik TMK SP 100+ w pomieszczeniu kotłowni i on jest chyba do pompy ogrzewania podłogowego

 

Mam na piecu ustawiony parametr zasilania C.O. P1 na 60C

a parametr temperatury C.W.U. P2 na 50C

 

Czy nie powinien być mniejszy parametr P1 tak jak pisaliście w granicach temperatury 40-45 C

a jaka temperatura P2???? Czy 50C wystarczy czy może mniej lub więcej

 

A gdzie ustawić temperaturę powrotu o której pisaliście we wcześniejszych postach, który to parametr ????

 

Zawór termostatyczny regulowany pokrętłem pod czarną pokrywką (bez siłownika)

Ale to można dokupić tzn siłownik, ale czy warto????

 

Na obwodzie ogrzewania podłogowego Pompa Grundfos UPS 25-40 180

 

a przy zbiorniku pompa Grundfos UP 15-14B ale nie podłaczona do gniazka zasilania więc nie działa .....???? Nie wiem dlaczego????

 

Do tego jak się jeszcze dokładniej przyjrzałem instalacji to pierwsza pompa ogrzewania podłogowego (Pompa GrundfosUPS 25-40 180) nastawiona jest na bieg nr II a do tego podłączona jest do sterownika TMK SP 100+ a następnie jakiś czujnik od sterownika jest zachaczony o rurę ogrzewania obiegu grzejników (a nie ogrzewania podłogowego).

Czy to wszystko jest oki podłączone????

Bo coś mi tu się nie zgadza...

 

Pozdrawiam

Grzegorz Busłowski

Edytowane przez gregory80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Już wszystko zobaczyłem w kotłowni

 

Nie mam żadnego sterownika w pomieszczeniu - to już wcześniej pisałem

Jedyny sterownik to sterownik TMK SP 100+ w pomieszczeniu kotłowni i on jest chyba do pompy ogrzewania podłogowego

 

Mam na piecu ustawiony parametr zasilania C.O. P1 na 60C

a parametr temperatury C.W.U. P2 na 50C

 

Czy nie powinien być mniejszy parametr P1 tak jak pisaliście w granicach temperatury 40-45 C

a jaka temperatura P2???? Czy 50C wystarczy czy może mniej lub więcej

 

to Ty musisz organoleptycznie dojść do tego jakie maksymalne temperatury zasilania powinieneś mieć,

moim zdaniem te P1 możesz zmniejszyć do 50 C,

temperatura cwu też może być 45 C,

ale to Ty powinieneś wiedzieć,

 

A gdzie ustawić temperaturę powrotu o której pisaliście we wcześniejszych postach, który to parametr ????

 

nie ma czegoś takiego, jak ustawianie temperatury powrotu,

temperatura powrotu wynika ze schłodzenia wody w instalacji,

a co za tym się kryje z ilości ciepła które zostanie odebrane przez budynek,

 

Zawór termostatyczny regulowany pokrętłem pod czarną pokrywką (bez siłownika)

Ale to można dokupić tzn siłownik, ale czy warto????

 

Na obwodzie ogrzewania podłogowego Pompa Grundfos UPS 25-40 180

 

a przy zbiorniku pompa Grundfos UP 15-14B ale nie podłaczona do gniazka zasilania więc nie działa .....???? Nie wiem dlaczego????

 

być może, to jest nie podłączona pompa cyrkulacyjna do cwu

 

Do tego jak się jeszcze dokładniej przyjrzałem instalacji to pierwsza pompa ogrzewania podłogowego (Pompa GrundfosUPS 25-40 180) nastawiona jest na bieg nr II a do tego podłączona jest do sterownika TMK SP 100+ a następnie jakiś czujnik od sterownika jest zachaczony o rurę ogrzewania obiegu grzejników (a nie ogrzewania podłogowego).

Czy to wszystko jest oki podłączone????

Bo coś mi tu się nie zgadza...

 

mnie też nie do końca, ale musiałbym to zobaczyć,

nie jestem wróżką

 

Pozdrawiam

Grzegorz Busłowski

.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj odłączyć Easymatica i niech kocioł pracuje tylko z pogodówką,

zaobserwuj jak się zachowuje i napisz,

 

1950:

 

Po dłuższej nieobecności udało mi się zrobić test z odłączeniem Easymatica. Niestety to też nie pomogło.

Od godziny 16 w niedzielę do 12 w poniedziałek kocioł uruchamiał się 117 razy i chodził łącznie przez 8 godzin(temperatura na zewnątrz okolo -10).

Udało mi się zauważyć że piec startuje jak tylko tempetratura kotła zaczyna zbliżać się do 30 stopni(to jest chyba minimalna temperatura kotła)

Co może być przyczyną tak szybkiego wyziębiania się pieca? I co powoduje że dziennie potrafi pracować nawet 12 godzin?

 

pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...