Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wzorem Grześka - kotły i nie tylko w dobrych cenach


Recommended Posts

1950:

 

Po dłuższej nieobecności udało mi się zrobić test z odłączeniem Easymatica. Niestety to też nie pomogło.

Od godziny 16 w niedzielę do 12 w poniedziałek kocioł uruchamiał się 117 razy i chodził łącznie przez 8 godzin(temperatura na zewnątrz okolo -10).

Udało mi się zauważyć że piec startuje jak tylko tempetratura kotła zaczyna zbliżać się do 30 stopni(to jest chyba minimalna temperatura kotła)

Co może być przyczyną tak szybkiego wyziębiania się pieca? I co powoduje że dziennie potrafi pracować nawet 12 godzin?

 

pozdrawiam

Artur

no właśnie,

co powoduje tak szybkie wychładzanie powrotu?

bo od temperatury wody wracającej do kotła, zależy to czy palnik się włączy, czy też nie,

Diematic to bardzo dobry sterownik,

a każdy sterownik, nieważne jaki, reguluje układ zgodnie z założeniami twórcy,

dlatego dobrze by było, żebyś prześledził całą instalację, czy jest prawidłowo ocieplona, czy nie jest prowadzona w taki sposób, że na jakimś odcinku przechodzi przez miejsca bardzo zimne,

może być prowadzona w kanale wentylacyjnym, bo komuś nie chciało się kuć,

może być prowadzona w posadzce obok drzwi wejściowych i niedostatecznie ocieplona,

nie wiem, to Ty będąc na miejscu, musisz to sprawdzić i ocenić czy to może być przyczyną,

 

przy tego typu sprawach mogę jedynie coś sugerować, bo tak prawdę mówiąc, ta ilość danych jest bardzo mała,

 

skoro tam nie mieszkasz, to dlaczego masz ustawioną tak wysoką temperaturę cwu,

wyłącz w ogóle grzanie cwu, to chyba jest niepotrzebne?

napisz co i jak,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

 

witam.

 

Już wszystko zobaczyłem w kotłowni

 

nie mam żadnego sterownika w pomieszczeniu - to już wcześniej pisałem

jedyny sterownik to sterownik tmk sp 100+ w pomieszczeniu kotłowni i on jest chyba do pompy ogrzewania podłogowego

 

mam na piecu ustawiony parametr zasilania c.o. P1 na 60c

a parametr temperatury c.w.u. P2 na 50c

 

czy nie powinien być mniejszy parametr p1 tak jak pisaliście w granicach temperatury 40-45 c

a jaka temperatura p2???? Czy 50c wystarczy czy może mniej lub więcej

 

to ty musisz organoleptycznie dojść do tego jakie maksymalne temperatury zasilania powinieneś mieć,

moim zdaniem te p1 możesz zmniejszyć do 50 c,

temperatura cwu też może być 45 c,

ale to ty powinieneś wiedzieć,

 

a gdzie ustawić temperaturę powrotu o której pisaliście we wcześniejszych postach, który to parametr ????

 

Nie ma czegoś takiego, jak ustawianie temperatury powrotu,

temperatura powrotu wynika ze schłodzenia wody w instalacji,

a co za tym się kryje z ilości ciepła które zostanie odebrane przez budynek,

 

zawór termostatyczny regulowany pokrętłem pod czarną pokrywką (bez siłownika)

ale to można dokupić tzn siłownik, ale czy warto????

 

Na obwodzie ogrzewania podłogowego pompa grundfos ups 25-40 180

 

a przy zbiorniku pompa grundfos up 15-14b ale nie podłaczona do gniazka zasilania więc nie działa .....???? Nie wiem dlaczego????

 

Być może, to jest nie podłączona pompa cyrkulacyjna do cwu

 

do tego jak się jeszcze dokładniej przyjrzałem instalacji to pierwsza pompa ogrzewania podłogowego (pompa grundfosups 25-40 180) nastawiona jest na bieg nr ii a do tego podłączona jest do sterownika tmk sp 100+ a następnie jakiś czujnik od sterownika jest zachaczony o rurę ogrzewania obiegu grzejników (a nie ogrzewania podłogowego).

Czy to wszystko jest oki podłączone????

Bo coś mi tu się nie zgadza...

 

Mnie też nie do końca, ale musiałbym to zobaczyć,

nie jestem wróżką

 

pozdrawiam

grzegorz busłowski.

.
.

 

Witam

 

Tak wygląda na chwile obecną kotłownia.

Zdjęcia w załączeniu

 

I pytanie do 1950

Czy wszystko jest dobrze podłączone????

 

Z góry dziękuję za odpowiedz.

 

Pozdrawiam

Grzegorz Busłowski

271220101667..jpg

271220101668..jpg

271220101665..jpg

271220101666..jpg

271220101669..jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słabo widać ale nie dałbym sobie głowy uciąć, że trójdrogowy zawór termostatyczny jest dobrze zabudowany

 

Witam

 

A gdzie te rozdzielacze się znajdują????

Czy ta pompa na instalacji ogrzewania podłogowego podłączona do sterownika tmk sp 100+ a następnie poprzez jakiś czujnik od sterownika jest zahaczony o rurę ogrzewania obiegu grzejników (a nie ogrzewania podłogowego). Czy to tak powinno być????

 

Zaraz mogę zrobić z bliska zdjęcie tego trójdrogowego zaworu termostatycznego

 

Pozdrawiam

Grzegorz Busłowski

281220101670..jpg

Edytowane przez gregory80
Dodanie zdjęcia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze do jutra można można składać zamówienia,

 

wtedy będą obowiązywały ceny jeszcze z tego roku

 

ale odbiór towaru już w 2011 roku

 

dla tych co nie wiedzą w jaki sposób zamówić i jak wygląda tok postępowania przy zamówieniu,

 

krok po kroku:

 

- kontakt mailowy lub telefoniczny,

(w sumie nie wiem skąd macie mój numer telefonu,)

 

- uzgodnienie co i za ile chcecie kupić,

 

- po tym uzgodnieniu, należy złożyć mailowo zamówienie z wyszczególniniem dokładnie, co i za ile,

 

- po otrzymaniu zamówienia i potwierdzeniu prze ze mnie dostępności w hurtowni oraz dowiedzeniu się o ewentualnym okresie oczekiwania na towar,

(mogą nie mieć na hurtowni i będą musieli zamówić towar u producenta), wystawiam fakturę VAT Pro Forma na zamówiony towar,

 

- po wpływie pieniędzy na konto, towar będzie do odbioru w hurtowni lub będzie wysłany kurierem w zależności od miejsca dostawy,

przypominam, że jest ponad 50 hurtowni w których można odebrać towar,

 

- w przypadku przesyłki kurierskiej koszt przesyłki około 190 zł,

 

dlaczego taki tok postępowania?

 

wcale się nie dziwię, że ktoś kto zamawia towar może mieć obawy co do tego czy ma pewność bezpieczeństwa swoich pieniędzy,

to normalne,

 

próbowałem kiedyś sprzedać za pobraniem,

ale wynikł pewien problem,

klient zrezygnował i miałem problemy co zrobić z kotłem,

 

dlatego staram się teraz zabezpieczyć siebie a zarazem zabezpieczyć maksymalnie klienta,

temu właśnie ma służyć:

 

- uzgodnienie telefoniczne lub mailowe, wolę mailowe, bo zostawia ślad,

 

- mailowe złożenie zamówienia, bo też zostawia ślad,

 

- faktura ProForma, bo też zostawia ślad,

 

- przelew na konto, bo kolejny raz zostawia ślad,

 

dlatego, wydaje mi się, że taka transakcja jest w pełni bezpieczna dla drugiej strony,

 

poza tym, od 2005 roku, każdy kto kupował dostał zamówiony towar,

w przeciwnym wypadku, nie miałbym racji bytu na tym forum,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A gdzie te rozdzielacze się znajdują????

Czy ta pompa na instalacji ogrzewania podłogowego podłączona do sterownika tmk sp 100+ a następnie poprzez jakiś czujnik od sterownika jest zahaczony o rurę ogrzewania obiegu grzejników (a nie ogrzewania podłogowego). Czy to tak powinno być????

 

Zaraz mogę zrobić z bliska zdjęcie tego trójdrogowego zaworu termostatycznego

 

Pozdrawiam

Grzegorz Busłowski

już nie dzisiaj, muszę sobie rozrysować instalację,

zastrzeżenia zgłoszę jutro:mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie,

co powoduje tak szybkie wychładzanie powrotu?

bo od temperatury wody wracającej do kotła, zależy to czy palnik się włączy, czy też nie,

Diematic to bardzo dobry sterownik,

a każdy sterownik, nieważne jaki, reguluje układ zgodnie z założeniami twórcy,

dlatego dobrze by było, żebyś prześledził całą instalację, czy jest prawidłowo ocieplona, czy nie jest prowadzona w taki sposób, że na jakimś odcinku przechodzi przez miejsca bardzo zimne,

może być prowadzona w kanale wentylacyjnym, bo komuś nie chciało się kuć,

może być prowadzona w posadzce obok drzwi wejściowych i niedostatecznie ocieplona,

nie wiem, to Ty będąc na miejscu, musisz to sprawdzić i ocenić czy to może być przyczyną,

 

przy tego typu sprawach mogę jedynie coś sugerować, bo tak prawdę mówiąc, ta ilość danych jest bardzo mała,

 

skoro tam nie mieszkasz, to dlaczego masz ustawioną tak wysoką temperaturę cwu,

wyłącz w ogóle grzanie cwu, to chyba jest niepotrzebne?

napisz co i jak,

 

 

Witam,

 

No właśnie też myślałem że to może być spowodowane wychładzaniem się instalacji, ale z tego co zauważylem to temperatuty na powrocie są tak mniej więcej o 2-3 stopnie mniejsze niz na wyjściu. I tak np wczoraj temperatura na wyjściu grzejników 35 a na powrocie 32, dla podłogówki analogicznie 31 i 28.

 

Instalacja jest jak na moje oko zrobiona poprawnie.

Żadne rury nie idą przewodami wentylacyjnymi. W posadzce obok drzwi jest podłogówka ale rury sa ocieplone.

 

W jaki sposób można wyłączyć całkowicie grzanie wody? Nie mogłem znaleźć takiego parametru, dlatego ustawiłem temperaturę wody na 10 stopni przez 2 godziny dziennie. Z tego co zauważyłem to temperatura wody jest taka sama jak temperatura kotła.

 

pozdrawiam

Szczęśliwego Nowego Roku.

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z Nowym Rokiem z nowym VATEM :evil:

 

MCR/II 24 BIC ze zintegrowanym z kotłem zasobnikiem o pojemności 40 l. cena brutto producenta 11335 zł

 

u mnie kosztuje 6291 zł z VAT 23%

 

MCR/II 24 BS100 z zasobnikiem stojącym obok kotła o pojemności 100 l., cena brutto producenta 8387 zł

 

u mnie kosztuje 4678 zł z VAT 23%

 

MCR/II 24 BS150 z zasobnikiem stojącym obok kotła o pojemności 150 l., cena brutto producenta 9066 zł

 

u mnie kosztuje 5122 zł z VAT 23%

 

MCR/II 24/28 BW 100 z zasobnikiem warstwowym 100 l., cena brutto producenta 10184 zł

 

u mnie kosztuje 5700 zł z VAT 23%

 

 

 

Innovens MCA 15 BS 100 z zasobnikiem 100 l. cena brutto producenta to 14274 zł

 

u mnie kosztuje 8280 zł brutto z VAT 23%

 

 

Innovens MCA 15 BS 150 z zasobnikiem 150 l. cena brutto producenta to 15174 zł

 

u mnie kosztuje 8970 zł brutto z VAT 23%

 

 

Innovens MCA 25 BS 100 z zasobnikiem100 l. cena brutto producenta to 14776 zł

 

u mnie kosztuje 8570 zł brutto z VAT 23%

 

 

Innovens MCA 25 BS 150 z zasobnikiem 150 l. cena brutto producenta to 15471 zł

 

u mnie kosztuje 8970 zł brutto z VAT 23%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na koniec roku, przypomniano mi, że są także użytkownicy kotłów olejowych,

staram się poprawić :oops:

 

De Dietrich GTU 1203 RS/V 130, żeliwna lodówka olejowa ze zbiornikiem 130 l. zintegrowanym z kotłem, wyposażona w palnik 16-21 kW

 

sterowanie konsolą Basis, cena brutto producenta 13246 zł,

moja cena to 8037 z VAT 23%,

 

sterowanie konsolą Diematic 3, cena brutto producenta 14865 zł

moja cena to 9075 zł z VAT 23%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie do kolegi 1950:

W przypadku kotła MCA25 z zasobnikiem BS100 czy i jak można ustawić szybkość reakcji na spadek temperatury CWU w zasobniku

U mnie po rozpoczęciu nalewania wanny temperatura CWU dosyć szybko spada, kocioł wprawdzie przełącza się na grzanie CWU (widac po symbolach na wyświetlaczu), natomiast dosyć długo czeka się na rozpoczęcie właściwego grzania CWU. Żeby trochę lepiej to opisać - piec w danym momencie grzeje obieg CO przy temperaturze zasilania 55C, przy czym po przełączeniu na CWU temperatura zasilania spada do ok 30C (i mam wrazenie, że grzanie się wyłącza albo mocno zmniejsza - to tak po wrażeniach słuchowych chyba wentylatora pieca) dopiero wtedy powoli zaczyna się rozgrzewanie i też słychać po wentylatorze, że piec się rozkręca - do nawet ok 76C, az nagrzeje CWU powyżej zadanej temperatury (swoja drogą to ten poziom powyżej zadanego też da się jakoś ustawić czy nie ?). Czy nie ma tu możliwości, żeby od razu z poziomu j.w. 55C piec "dodał gazu" i z marszu zaczął grzać CWU ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

A gdzie te rozdzielacze się znajdują????

Czy ta pompa na instalacji ogrzewania podłogowego podłączona do sterownika tmk sp 100+ a następnie poprzez jakiś czujnik od sterownika jest zahaczony o rurę ogrzewania obiegu grzejników (a nie ogrzewania podłogowego). Czy to tak powinno być????

 

Zaraz mogę zrobić z bliska zdjęcie tego trójdrogowego zaworu termostatycznego

 

Pozdrawiam

Grzegorz Busłowski

 

 

już nie dzisiaj, muszę sobie rozrysować instalację,

zastrzeżenia zgłoszę jutro:mad:

.

 

Witam 1950

 

Chciałbym prosić odpowiedz na mojego posta nr 1550 i zgłoszenie ewentualnych uwag do wykonanej przez instalatora instalacji C.W.U. oraz C.O. sfotografowanej na zdjęciach, które zostały załaczone parę postów wcześniej

 

Z gór y bardzo dziękuje.

 

Pozdrawiam

Grzegorz Busłowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i tutaj zabiłeś mi ćwieka,

wróciłem do początku i już wiem znów, że nie masz MCRa,

w Diematicu przy zamkniętej klapce, naciśnij przycisk z termometrem i kranem a następnie minusem z prawej strony pod spodem ustaw wodę na minimum t.z. na 10 C,

tej temperatury kocioł będzie pilnował, innej opcji nie ma,

jeżeli chcesz, żeby w ogóle nie grzał, to trzeba go oszukać,

wyciągnij czujnik cwu z zasobnika i wsadź go do kotła,

skutecznie go oszukasz i na pewno nie będzie grzał wody nadaremnie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...