Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wzorem Grześka - kotły i nie tylko w dobrych cenach


Recommended Posts

Hej,

zauważyłem zaciętą dyskusję na temat kociołków De Dietrich, więc pozwolę sobie zapytać: mój przyszły wykonawca proponuje mi dwa kotły do wyboru, jeden to Domolight DML3-18, drugi Innovens MC25. Instalacja będzie w nowym domu o powierzchni całkowitej ok. 280m2, podłogówki raczej skromnie - ok. 30m2, reszta grzejniki. Do tego kominek z płaszczem Makroterm. Tłumaczył mi mniej więcej wady i zalety obu kotłów, ale w głowie niewiele z tego zostało :) jedynie to, że kotłownia w oparciu o Domolight będzie tańsza o tysiączek lub dwa :) I teraz pytanie - czy to dobry wybór, czy może innovens potrafi takie rzeczy :lol: że warto zainwestować te dodatkowe dutki?

 

Pozdrawiam

Brzuzens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

1950, mam pytanie do ciebie.

Poradź jaki mam kupić kocioł. CO na drewno ( w osobnostojącym garazu zaprojektowana jest kotłownia) Ogrzewanie tradycyjne - grzejniki, dom ma 145 mkw parterowy. Piec musi być dwufunkcyjny, wodę uzytkowa podgrzewać.

 

Jki moze być szacunkowy koszt takiej instalacji w całości (z materiałem)?

Pozdr Natalia

przykro mi ale nie poradzę Ci,

jeżeli chodzi o kotły na drewno spróbuj u Sebo8877, o ile wiem to on instalował takie kotły,

ja nie i nie chciałbym Ci źle doradzić :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie zastanawiam, który regulator trzeba jeszcze do tego dołożyć (MCR24) i ile siana to kosztuje. :roll:

przewodowe AD 137 358 zł

bezprzewodowy AD 200 690 zł

 

i coś jeszcze

 

czujnik c.w.u. 82 zł

czujnik pokojowy masz u góry

 

???

chyba że będziesz liczyć komin,

ale to musisz kupić do każdego kotła :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam 1950

 

Mam pytanko - dom 160m2 w tym 60m2 podlogowki

 

Wymyslilem sobie

 

Zestaw solarny z GALMETu ze zbiornikiem 250l (2 kolektory 18Ti)

a do tego myslalem o kotle Berretta

 

Kompakt Green 16S e.s.i. z modulem CONNECT AT - BT dwoch stref grzewczych

 

Co ty na to, i ile moglo by to kosztowac u ciebie?

Co sadzisz o kotlach Beretty?

MOze byc na priva

 

Pozdrawiam

co do Beretty nie będę się wypowiadał, instalowałem raz i nie podobał mi się,

ceny też chyba nie będą atrakcyjne,

 

jeżeli chodzi o ten moduł Connect może to i dobre,

ale cenowo mi się nie podoba, za te pieniądze instalator powinien Ci zrobić porządne podmieszanie na zaworze trójdrogowym i jeszcze powinno kilka złotych zostać,

 

zestawu Galmeta nie zmam, dopiero z nimi wchodzą na rynek,

 

naprawdę sprawdzony i atrakcyjny cenowo jest od dawna Hewalex, czasami zdarzają się tańsi ale mimo wszystko to nie ta jakość i doświadczenie, mówię oczywiście o polskich producentach,

 

zestaw Hewalexa mogę Ci zaoferować w następującej kofiguracji

 

zestaw kolektorów słonecznych Hewalex z 2 płytami płaskimi z absorberem pokrytym TiNox-em, to nie jest czarny chrom który po paru latach traci swoje właściwości, a taki jest Galmet 8)

zestawem mocującym na dach skośny,

zespołem pompowym ze sterownikiem,

zespołem naczynia przeponowego,

zasobnikiem biwalentnym 250 l. OKC wraz z zestawem podłączeniowym,

20 l. płynu,

20 mb otuliny

razem za zestaw 6220 brutto,

 

co do kotłów De Dietricha to wszystko w zasadzie pisze wyżej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie poszło,

poszło do kogoś innego :roll:

 

ze względu na powierzchnię bierz domu Inovensa, bo z Domolight przy niskich temperaturach może nie wyrobić przy grzaniu wody,

bo chyba masz co najmniej dwie łazienki,

po za tym Inovens ma mądrzejszą automatykę,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sie zastanawiam, który regulator trzeba jeszcze do tego dołożyć (MCR24) i ile siana to kosztuje. :roll:

przewodowe AD 137 358 zł

bezprzewodowy AD 200 690 zł

 

i coś jeszcze

 

czujnik c.w.u. 82 zł

czujnik pokojowy masz u góry

 

???

chyba że będziesz liczyć komin,

ale to musisz kupić do każdego kotła :roll:

 

 

czy dobrze rozumie ze czujnik pokojowy to bada temperature w pokoju wby kociol wiedzial czxy grzac czy nie? pozatym ma pokretło do ustawienia temperatury które pelni taka samą role co pokretło znajdujace sie na piecu

 

wybacznie za tekie pytania ale to moj pierwszy piec gazowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie poszło,

poszło do kogoś innego :roll:

 

hehe :) ważne że doszło

 

ze względu na powierzchnię bierz domu Inovensa, bo z Domolight przy niskich temperaturach może nie wyrobić przy grzaniu wody,

bo chyba masz co najmniej dwie łazienki,

po za tym Inovens ma mądrzejszą automatykę,

 

Tak, łazienki są dwie. A nie ma znaczenia, że w chłodniejsze dni prawie napewno będzie się "hajcowało" w kominku? Zamówiliśmy Makroterma 24kW, więc zasobnik raczej na braki w zasilaniu nie będzie narzekał :) Choć podejrzewam, że mając dwa źródła lepiej być niezależnym i mieć wybór czy palimy w kominku, czy jedziemy na gazie...

 

Pozdrawiam

Brzuzens

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja zadam pytanie.

Mam dom o powierzchni całkowitej 150 m2, garaż w bryle, dwie kondygnacje, ściany Ytong 40cm. kubatura wg projektu jakieś 640m3 (swoją drogą kosmiczna jak na teki dom).

Podłogówka na dole w holu, kuchni, wiatrołapie, garderobie (zarazem kotłownia) i na piętrze w łazience.

Grzejniki 2xsalon, 4xsypialnie, 1xhol piętro, garaż, strych 30m2.

Kominek z DGP i planowany reku.

I teraz problem.

Jaki kociołek kondensacyjny wybrać. Jakiej mocy, firmy, z zasobnikiem...

Kusi mnie pod względem ceny i możliwości kociołek WOLF CGS20/160 a może jakieś inne propozycje.

Pozdrawiam

Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kocioł musisz mieć taki który zapewni Ci pokrycie strat ciepła i w razie potrzeby zapewni Ci odpowiednią ilość ciepłej wody, czyli praktycznie każdy o mocach powyżej 18 kW, przy niższych możesz mieć problemy z ciepłą wodą,

 

jak czytasz ten wątek to chyba zauważyłeś, że jestem za De Dietrichem z wielu względów które już wcześniej wyliczałem,

 

powiem Ci tak,

w przeważającej większości klientów którzy mówią tak jak Ty,

tzn. interesuje mnie ten kocioł z takich czy też innych względów,

 

to taki klient już dokonał wyboru,

a teraz szuka tylko dla siebie argumentów które upewnią go w tym, że jego wybór był dobry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to że ja właśnie nie dokonałem wyboru a instalatorzy polecają mi nie to do czego mają przekonanie lub odpowiednio dobrane parametry ale to na czym mają w tej chwili największy zysk. Dlatego też tak ciężko się zdecydować.

Jeden poleca immergasa drugi viessmana a trzeci ditrisia.

Mnie polecano ditrisia MCR o mocy od 10-24 kW. a jak się czyta miedzy innymi ten wątek to dochodzi się do wniosku ze musi mieć możliwie niską moc minialną i dużą max czyli dużą modulację no i sterowanie na dobrym poziomie.

Nieobraź się za tych instalatorów. Ja ich nawet rozumiem ale forum traktuję jako kopalnie wiedzy i czerpię z cudzych doświadczeń.

Ten ditrish jest w jakiej grupie producentów czy jest to pojedyncza jeszcze nie wykupiona przez molochy firma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MCR jest bardzo dobrym kotłem w swojej klasie cenowej, a w zasadzie poza klasą, bo jak widać kondensat ma cenę ma mniejszą niż kotły z zamkniętą komorą spalania innych dobrych producentów,

a ten producent to naprawdę górna półka,

i tradycja i jakość,

chcąc mieć kocioł który moduluje od możliwie najmniejszych mocy, potrzeba niestety zapłacić,

jak w życiu,

nic za darmo, zawsze jest coś za coś, :roll:

powiem Ci tak,

zawsze i tak Ty będziesz musiał podjąć decyzję,

dlatego musisz umieć oddzielić ziarno od plew

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już oddzieliłem ziarno od plew. Tylko najgorsze jest to, że określenie co jest ziarnem a co plewą, jest rzeczą względną i zależy gdzie zapytamy.

 

Na pewno dzięki koledze 1950 otworzyłem oczy na innych producentów, niż tylko na tych, którzy mają największą reklamę.

 

Pytając tutaj pierwszy raz nie wiedziałem co kupić, więc wyboru nie było i wcale nie chciałem się w niczym utwierdzać. :wink:

 

Teraz czekam na to, co uzgodniłem z kolegą 1950, żeby temat definitywnie zamknąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosze o porade i ewentualnie wycene kotla gazowego.

Dom ok 140m2, ogrzewanie podlogowe ok 50m2 , reszta grzejniki ,

myslalem o kotle 1 funkcyjnym (moze byc kondensacyjny) z zasobnikiem od 120l w gore. Jesli by sie dalo 2 wariazny z roznymi producentami.

Z góry dziekuje i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...