Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wzorem Grześka - kotły i nie tylko w dobrych cenach


Recommended Posts

dla tych co nie wiedzą w jaki sposób zamówić i jak wygląda tok postępowania przy zamówieniu,

 

krok po kroku:

 

- kontakt mailowy lub telefoniczny,

(w sumie nie wiem skąd macie mój numer telefonu,)

 

- uzgodnienie co i za ile chcecie kupić,

 

- po tym uzgodnieniu, należy złożyć mailowo zamówienie z wyszczególniniem dokładnie, co i za ile,

 

- po otrzymaniu zamówienia i potwierdzeniu prze ze mnie dostępności w hurtowni oraz dowiedzeniu się o ewentualnym okresie oczekiwania na towar,

(mogą nie mieć na hurtowni i będą musieli zamówić towar u producenta), wystawiam fakturę VAT Pro Forma na zamówiony towar,

 

- po wpływie pieniędzy na konto, towar będzie do odbioru w hurtowni lub będzie wysłany kurierem w zależności od miejsca dostawy,

przypominam, że jest ponad 50 hurtowni w których można odebrać towar,

 

- w przypadku przesyłki kurierskiej koszt przesyłki około 190 zł,

 

dlaczego taki tok postępowania?

 

wcale się nie dziwię, że ktoś kto zamawia towar może mieć obawy co do tego czy ma pewność bezpieczeństwa swoich pieniędzy,

to normalne,

 

próbowałem kiedyś sprzedać za pobraniem,

ale wynikł pewien problem,

klient zrezygnował i miałem problemy co zrobić z kotłem,

 

dlatego staram się teraz zabezpieczyć siebie a zarazem zabezpieczyć maksymalnie klienta,

temu właśnie ma służyć:

 

- uzgodnienie telefoniczne lub mailowe, wolę mailowe, bo zostawia ślad,

 

- mailowe złożenie zamówienia, bo też zostawia ślad,

 

- faktura ProForma, bo też zostawia ślad,

 

- przelew na konto, bo kolejny raz zostawia ślad,

 

dlatego, wydaje mi się, że taka transakcja jest w pełni bezpieczna dla drugiej strony,

 

poza tym, od 2005 roku, każdy kto kupował dostał zamówiony towar,

w przeciwnym wypadku, nie miałbym racji bytu na tym forum,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witaj 1950

Mam kocioł MCR 24 sterowany Easymatic'iem z pakietem AD 222 (do podlogowki) podłączony do sprzegła hydraulicznego (rura fi 40, długości ok. 0,5 m) z trzema obiegami: podłogówka z pompą Grundfos UP 15-13 B, nagrzewnica centrali went o mocy 5 kW z pompą Grundfos UPS 25 40 i c.o. z pompą Grunfdosa ALPHA + 24 40. Dzięki za poprzednie porady. Mam nastepne pytanie/problem. Otóż, czy normalnym zjawiskiem jest działająca pompa w kotle mimo trybu ''8''. Czy ''wybieg pompy'' w takiej konfiguracji dotyczy pompy od podlogowki, czy pompy kotla ? Czy mozna jakos spowodowac wylaczenie tej pompy ?

 

Artur Ch ma podobne objawy, tj. kocioł wychładza się dosyć szybko i włącza się co chwila-może to właśnie kwestia tej non stop chodzącej pompy kotła ?

Edytowane przez bartekw.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg instrukcji powinna się wyłączyć,

nie powiem Ci nic innego, a nie chcę pisać głupstw,

próbowałeś z serwisem?

Rozmawiałem z p. Romualdem Grenikiem z Działu Technicznego. Stwierdził on, że zarówno pompa kotła, jak i pompa podłogówki powinny cały czas pracować. Na moje pytanie o parametr ''wybieg pompy'' ustawiany w Easymatic'u i kotle powiedział, że nie ma on w tym wypadku znaczenia/zastosowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam kupić MCR 24BS , z regulatorem pogodowym. Dedykowane sterowniki do tego modelu to Celcia 20 i Vs 5500 plus. Kocioł będzie współpracował wyłącznie z grzejnikami, no i oczywiście cwu. Po lekturze wypowiedzi wydaje się,że w tym modelu automatyka sprawia sporo kłopotów. Powiedzcie proszę czym różnią się te dwa sterowniki(jak rozumiem vs jest też pod podłogówkę). Czy celcia ma moduł programowania tygodniowego?. Czy jeśli zamontuję Celcię oraz czujnik temp zew i nastawię na sterowniku żądaną temp w pomieszczeniu to kocioł samodzielnie dobierze odpowiednie parametry pracy i temp wody?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOTAM SIĘ JESZCZE generalnie potrzebuje wyposażyć całą kotłownie do ogrzania jest 230m2 nowy dom, piec już wybrałem tak myślę ŻE TO BĘDZIE MRC2 BS 150 ale co dalej???? pompki, czujniki przekaźniki, sterowniki no i komin planuje przez ścianę. Zastanawiam się też nad zmiękczaczem

PEWNIE JEST JAKIŚ FACHOWIEC KTÓRY DOBIERZE RESZTĘ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie odnośnie podłączenia dwóch obiegów (jeden grzejnikowy, drugi podłogówka) do pieca MCA 15. Grzejników będzie tylko 4 może 5 sa to łazienkowe drabinki (do ręczników) i jeden w kotłowni, natomiast podłogówka w całym domu ok. 220m2. Przeglądam schematy i widzę że proponowane są dwa podejścia do tego tematu.

1. Pierwsze to podłączenie modułu hydraulicznego ea104 - obsługującego zarówno obieg bezpośredni jak i obieg mieszaczowy. Moduł ma jedna pompkę trójbiegową.

2. drugie to podłączenie rozdzielacza ea59 i dopiero za nim dwóch modułów hydraulicznych ea65 i ea67, każdy ze swoja pompką (jeden do podłogówki, drugi do obiegu grzejnikowego) i tutaj są chyba pompki elektroniczne.

Które z tych rozwiązań będzie pracowało lepiej, bardziej sprawie. W tym drugim rozwiązaniu są pompki elektroniczne, a czy ea104 też można zamówić z pompą elektroniczną?

Co byś poradził w moim przypadku, przypominam cały dom w podłogówce, grzejniki tylko w łazienkach (do ręczników) i kotłowni (pom. gospodarcze)

No i jak wygląda to cenowo?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez roslena
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy konsola Diematic 3 jest najbardziej zaawansowanym dostępnym rozwiązaniem do programowania kotła ELIDENS DTG 1300 ?

 

Dla porównania, Junkers Cerapur Modul i konsola FW100 byłaby wzorcem.

FW100 umożliwia np. dość subtelne ustawienia przedziałów godzinowo/temperaturowych co (6 na dzień) lub bardzo inteligentne sterowanie pompą cyrkulacyjną (3-minutowe impulsy kilka razu w ciągu godziny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie odnośnie podłączenia dwóch obiegów (jeden grzejnikowy, drugi podłogówka) do pieca MCA 15. Grzejników będzie tylko 4 może 5 sa to łazienkowe drabinki (do ręczników) i jeden w kotłowni, natomiast podłogówka w całym domu ok. 220m2. Przeglądam schematy i widzę że proponowane są dwa podejścia do tego tematu.

1. Pierwsze to podłączenie modułu hydraulicznego ea104 - obsługującego zarówno obieg bezpośredni jak i obieg mieszaczowy. Moduł ma jedna pompkę trójbiegową.

2. drugie to podłączenie rozdzielacza ea59 i dopiero za nim dwóch modułów hydraulicznych ea65 i ea67, każdy ze swoja pompką (jeden do podłogówki, drugi do obiegu grzejnikowego) i tutaj są chyba pompki elektroniczne.

Które z tych rozwiązań będzie pracowało lepiej, bardziej sprawie. W tym drugim rozwiązaniu są pompki elektroniczne, a czy ea104 też można zamówić z pompą elektroniczną?

Co byś poradził w moim przypadku, przypominam cały dom w podłogówce, grzejniki tylko w łazienkach (do ręczników) i kotłowni (pom. gospodarcze)

No i jak wygląda to cenowo?

 

Pozdrawiam.

zadałeś mi trudne pytanie,

co Ci poradzić,

zarówno jedno jak i na drugie rozwiązanie spełni swoją rolę,

przy pierwszym elektroniczna pompa kotłowa zasila grzejniki i obieg podłogówki w którym pracuje zwykła pompa a moim zdaniem powinna pracować na I biegu,

w drugim, owszem zastosowano dodatkowo dwie pompy elektroniczne, czyli już mamy trzy pompy, ale skomplikowano instalację,

mnie osobiście bardziej odpowiada wariant I, a za kasę która zostanie możesz kupić i podmienić pompę elektroniczną,

ile to kosztuje,

wariant pierwszy EA104 - 1960 zł brutto z VAT 23%

wariant drugi EA59 - 717 zł brutto z VAT 23%

EA65 - 1352 zł brutto z VAT 23%

EA67 - 2152 zł brutto z VAT 23%

jak widać zostaje nie dość że na pompę elektroniczną, ale i na cudownie spędzony łykend z ukochaną kobietą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy konsola Diematic 3 jest najbardziej zaawansowanym dostępnym rozwiązaniem do programowania kotła ELIDENS DTG 1300 ?

 

Dla porównania, Junkers Cerapur Modul i konsola FW100 byłaby wzorcem.

FW100 umożliwia np. dość subtelne ustawienia przedziałów godzinowo/temperaturowych co (6 na dzień) lub bardzo inteligentne sterowanie pompą cyrkulacyjną (3-minutowe impulsy kilka razu w ciągu godziny).

fajnie się to czyta, ale w moim przekonania to wszystko są gadżety które spełniają swoją rolę marketingową,

nie odpowiem Ci czy da się impulsowo co 3 minuty sterować pompą cyrkulacyjną cwu, bo sterować się da na pewno,

TUTAJ możesz poczytać co pisze producent na temat konsoli Diematic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby nie pisać o podniesionych cenach na DD:mad:

to może coś lżejszego,

 

pompy ciepła powietrze-woda Hewalex o mocach od 5,6 kW - do 18,5 kW

na przykład WBC-5,6 H_B2P o COP 3,8 kosztuje 7118 zł z VAT 23%

 

solankowe pompy ciepła o mocach od 10 kW - 16.0 kW

przykładowo WKE-10,0 H-A-P z COP 4,1 cena brutto z VAT 23 %12791 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...