Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wzorem Grześka - kotły i nie tylko w dobrych cenach


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

zgodnie z obietnicą, podaję rodzaje sprężarek i czynnik chłodniczy

 

pompy ciepła do grzania cwu PCWU 3,8H-A3 sprężarka Toshiba, czynnik chłodniczy R407C,

 

powietrzne pompy ciepła serii WBC,

do mocy 7,8 kW sprężarka rotacyjna Toshiba, czynnik chłodniczy R407C,

od mocy 9,5 kW, sprężarka spiralna (scroll) Toshiby, czynnik chłodniczy R407C,

 

basenowe pompy ciepła, do grzania i chłodzenia wody w basenie, serii WBR,

do mocy 10,5 kW rotacyjna Sanyo, czynnik R410A,

od mocy 12,8 kW, spiralna (scroll) Sanyo, czynnik R410A,

 

gruntowe pompy ciepłą (solanka-woda) serii WKE,

2 sprężarki rotacyjne Toshiba, czynnik R410A,

 

w przypadku dalszych pytań postaram się odpowiedzieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanie dotyczące kotłowni. Mam dwa obiegi: parter podłogówka ok 60 m2 (ok 400 mb rury PEX 16), piętro grzejniki ok 8 szt..

Piec De Dietrich MCR II T + sterownik VS 5500 PLUS. Czy rozwiązanie takie: główny obieg grzejników zasialny prosto z pieca , a obieg podłowgówki zasilany poprzez zawór trójdrożny z siłownikiem + pompa obiegowa zda egzamin. Temeparatura góry i dołu regulowana pogodowo poprzez ustawienie odpowiednich krzywych na regulatorze. Czy jednak trzeba rozdzielać te obiegi poprzez sprzęgło hydrauliczne, czego chciałbym uniknąć ze względów na koszty.

Mam jeszczejedno pytanie, czy na regulatprze VS 5500 PLUS można ustawić oddzielne krzywe grzania dla dwóch stref.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Twoim wypadku, sprzęgło to zbędny wydatek,

nie ma takiej opcji, żeby nie chodziło,

w VS możesz ustawić krzywe grzania w obydwu obiegach grzewczych,

bezpośrednim - grzejniki parametr 3:05-3:08

z mieszaczem - podłogówka parametr 3:01-3:04

strona 19 i 20 instrukcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompy, pompami,

a rzeczywistość skrzeczy:mad:

 

MCR/II 24 T cena producenta 6100 zł brutto z VAT 23%

ja go sprzedaję w cenie 3394 zł brutto z VAT 23%

 

MCR/II 24 BS 100 cena producenta 8596 zł brutto z VAT 23%

moja cena 4768 zł brutto z VAT 23%

 

MCR/II 24 BS 150 cena producenta 9293 zł brutto z VAT 23%

u mnie 5150 zł brutto z VAT 23%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra oferta na MCR/II 24 BS 100. Wkrótce zakupy.Mam jeden obieg, chcę pogodówkę z celsią - tak myślę że to dobre rozwiazanie?. Mam plan powietrze doprowadzić z tzw. boku a spaliny wyprowadzić przez stary wkład kwasowy. Pytanie: czy są konkretne wymagania przekroju wkładu długość ,ciąg itp. Jakie jeszcze elementy montażowe będę potrzebował. O co chodzi z tą pompą zewnętrzną podłączoną pod czasówkę. Do tej pory chodzi II funkcyjny dziadek Vaillanta 24kw i daje radę. Dom będzie na wiosnę ocieplany pow 250m2 całkowitej. Czy zejść niżej z mocą? Podobno kondensy przewymiarowane to nie grzech. Powoli ,zapewne stopniowo będę przewymiarował grzejniki, żeby dłużej chodził kondensując. Jak długo kocioł podgrzewa cwu od wyczerpania zapasu 100l. Dwa piętra będę dogrzewał kominkiem z dgp jeśli będę w domu. Stale kocioł będzie grzał parter bo tam dgp nie będzie, czy jest jakieś rozwiązanie,żeby oddzielić niezależnie te dwa obiegi. Czy nie warto komplikować i ogarnąć to termostatami na grzejnikach? Zwłaszcza,że nie zaleca się montować wylotów dgp w WC i kuchniach z powodu przenoszenia zapachów. W tej sytuacji z II obiegami pozostał by mi problem z ogrzaniem 2 łazienek i kuchni. Jak to widzicie czy lepsze jest wrogiem dobrego? Może jeden obieg i basta.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobra oferta na MCR/II 24 BS 100.

 

ja zawsze mam bardzo dobre ceny:D

 

Wkrótce zakupy.Mam jeden obieg, chcę pogodówkę z celsią - tak myślę że to dobre rozwiazanie?.

 

dobre

 

Mam plan powietrze doprowadzić z tzw. boku a spaliny wyprowadzić przez stary wkład kwasowy. Pytanie: czy są konkretne wymagania przekroju wkładu długość ,ciąg itp. Jakie jeszcze elementy montażowe będę potrzebował.

 

jaki masz długi komin?

O co chodzi z tą pompą zewnętrzną podłączoną pod czasówkę.

 

nie do końca rozumiem o co chodzi

 

Do tej pory chodzi II funkcyjny dziadek Vaillanta 24kw i daje radę. Dom będzie na wiosnę ocieplany pow 250m2 całkowitej. Czy zejść niżej z mocą? Podobno kondensy przewymiarowane to nie grzech.

 

nie ma takiej potrzeby, żeby schodzić z mocą

 

Powoli ,zapewne stopniowo będę przewymiarował grzejniki, żeby dłużej chodził kondensując. Jak długo kocioł podgrzewa cwu od wyczerpania zapasu 100l.

 

jeżeli będziesz miał zimne całe 100 l., to po 10 minutach będzie już można korzystać z ciepłej wody

 

Dwa piętra będę dogrzewał kominkiem z dgp jeśli będę w domu. Stale kocioł będzie grzał parter bo tam dgp nie będzie, czy jest jakieś rozwiązanie,żeby oddzielić niezależnie te dwa obiegi. Czy nie warto komplikować i ogarnąć to termostatami na grzejnikach?

 

tak właśnie

 

Zwłaszcza,że nie zaleca się montować wylotów dgp w WC i kuchniach z powodu przenoszenia zapachów. W tej sytuacji z II obiegami pozostał by mi problem z ogrzaniem 2 łazienek i kuchni. Jak to widzicie czy lepsze jest wrogiem dobrego? Może jeden obieg i basta.

. Edytowane przez 1950
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź.Jeśli chodzi o pompę to nie wiem o co chodzi w tym poście:

 

sterowania pompą cwu z reguły robię niezależnie od kotła, wpinając wtyczkę pompy w niezależny sterownik czasowy za nieduże pieniądze do kupienia w marketach, wychodzi na pewno taniej niż oryginalne rozwiązania .

 

Jeśli chodzi o długość komina to jakieś 10,12m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze względu na to że jest to zestaw składany tj. kocioł osobno, zasobnik osobno i czujnik ciepłej wody też osobno, każde z gwarancją

sprzedam bardzo tanio taki zestaw z MCA 15 za 8697 zł brutto z VAT 23%

lub zestaw z MCA 25 za 8887 zł z VAT 23%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"1950" mam pytanie do ciebie jeśli można. Dom ok. 200m2 ogrzewanie gazowe, (rozważłlem pompę ciepła ale chyba jednak nie). Całość podłogówka. Jakie proponowałbyś sterowanie tego wszystkiego. Chciałbym zrobić jak najprostrza instalacja. W kotłowni mam wyprowadzenie zasilanie i powrót z rozdzielacza z parteru i to samo z piętra. Początkowo chciałem sterować osobno parterem i piętrem. Ale teraz chyba skłąniam się do jednego obiegu jako całość do tego jakaś pogodówka i pozostaje sezon na regulacje rotametrami żeby poustawiać przepływy :). Czy potrzebne mi sprzęgło hydrauliczne w takim wypadku? Czy pompa od kotła pociągnie wszystko (1400m/b rury - pętle po 60-80m długie) - wyczytałem na forum gdzieś że niektórzy mają podobnie i pompa śmiało hula. Będę wdzięczny za każde wskazówki.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podłogówka sterowana automatyką kotła, bez dodatkowej regulacji,

ewentualnie sterowanie temperaturą pomieszczeń za pomocą siłowników elektromagnetycznych założonych na rozdzielaczu,

sprzęgło nie jest potrzebne, dodatkowa pompa też nie,

podłogówka powinna być policzona lub projekt, to drugie rozwiązanie jest droższe,

ale zarówno jak jedno tak i drugie zapewni ekonomiczną eksploatację,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za informacje :) Skoro sprzęgło nie potrzebne i wszystko np: jako jeden obieg to czy potrzebny jest jakis zawór 3D czy może bezpośrednio podpiąc zasilanie i powrót do kotła (również spotkałem się z takim wykonaniem u kogoś na forum) i pozwolić automatyce kotła zrobić resztę (nastawć tylko max temp)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w dalszym ciągu to obowiązuje:

 

ze względu na to że jest to zestaw składany tj. kocioł osobno, zasobnik osobno i czujnik ciepłej wody też osobno, każde z gwarancją

sprzedam bardzo tanio taki zestaw z MCA 15 za 8697 zł brutto z VAT 23%

lub zestaw z MCA 25 za 8887 zł z VAT 23%

 

jest to równoważne zestawowi firmowemu MCA... BS 200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...