Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wzorem Grześka - kotły i nie tylko w dobrych cenach


Recommended Posts

Witam 1950.

 

Mam zamiar robić za kilkanaście dni instalację co/cwu. Dom z poddaszem użytkowym ok. 120m2 po podłogach, do tego 22m2 garażu i kotłowni - też ogrzewanych. Ściana porotherm 25 i styropian 15cm, 24 cm wełny w skosach i stropie, podłoga pod częścią mieszkalną 15 cm styro, pod garażem i kotłownią 10cm. Zamieszkiwać będą póki co 2 osoby + 1 dziecko. 2 łazienki (wanna, prysznic). Korytarz, łazienki i kuchnia (ok. 25m2) ogrzewanie podłogowe + grzejniki, pozostałe pokoje, garaż, kotłownia - tylko grzejniki. Łącznie ok. 11-13 szt. Chciałbym jak najwygodniej sterować całym zestawem, ale w granicach rozsądku cenowego.

Jaki zestaw polecasz? Jakie miałbyś ewentualne ceny?

Dziękuję za wszelkie informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Witam 1950.

 

Mam zamiar robić za kilkanaście dni instalację co/cwu. Dom z poddaszem użytkowym ok. 120m2 po podłogach, do tego 22m2 garażu i kotłowni - też ogrzewanych. Ściana porotherm 25 i styropian 15cm, 24 cm wełny w skosach i stropie, podłoga pod częścią mieszkalną 15 cm styro, pod garażem i kotłownią 10cm. Zamieszkiwać będą póki co 2 osoby + 1 dziecko. 2 łazienki (wanna, prysznic). Korytarz, łazienki i kuchnia (ok. 25m2) ogrzewanie podłogowe + grzejniki, pozostałe pokoje, garaż, kotłownia - tylko grzejniki. Łącznie ok. 11-13 szt. Chciałbym jak najwygodniej sterować całym zestawem, ale w granicach rozsądku cenowego.

Jaki zestaw polecasz? Jakie miałbyś ewentualne ceny?

Dziękuję za wszelkie informacje.

 

Do takiego domku kupujesz tanią pompę ciepła i nic więcej. Nie budujesz komina i metrów kotłowni. Masz tanio i bezobsługowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tanie pompy też mam:D

a dla Ciebie proponuję:

MCR/II 24 BS 100 cena producenta 8596 zł brutto z VAT 23%

moja cena 4768 zł brutto z VAT 23%

 

MCR/II 24 BS 150 cena producenta 9293 zł brutto z VAT 23%

u mnie 5150 zł brutto z VAT 23%

 

A co do tego? Chodzi mi o sterowanie jakieś - pokojowe, pogodowe... Obieg grzejników, obieg podłogowy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym wtedy kiedy mam na to ochotę wciągnąć grzejniki na wysoką temperaturę i poczuć komfort cieplny.

Ale nadal czytam, szukam...

Ani kondensat, ani PCi nie są dedykowane do osiągania wysokich temperatur.

To nie kocioł stałopalny podający do obiegu temperaturę zasilania 70oC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani kondensat, ani PCi nie są dedykowane do osiągania wysokich temperatur.

To nie kocioł stałopalny podający do obiegu temperaturę zasilania 70oC

 

Owszem - ale nie powiedziałem, że chciałbym non-stop grzać 70st.C. Generalnie grzejniki będą przewymiarowane do zasilania niską temperaturą.

Ale są takie dni, że człowiek potrzebuje poczuć ciepło - wtedy podkręcam temp. na piecu i już mam gorąco na grzejnikach - bez czekania kilku godzin na reakcję podłogi. Poświęcę te kilkanaście procent sprawności na kilka wieczorów w sezonie. To po pierwsze.

 

A po wtóre - różnica w cenie między kotłem z zamkniętą komorą a kondensacyjnym jest dzisiaj znikoma, o ile w ogóle jest. Otwarta nie wchodzi w grę.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla tych co nie wiedzą w jaki sposób zamówić i jak wygląda tok postępowania przy zamówieniu,

 

krok po kroku:

 

- kontakt mailowy lub telefoniczny,

(w sumie nie wiem skąd macie mój numer telefonu,)

 

- uzgodnienie co i za ile chcecie kupić,

 

- po tym uzgodnieniu, należy złożyć mailowo zamówienie z wyszczególniniem dokładnie, co i za ile,

 

- po otrzymaniu zamówienia i potwierdzeniu prze ze mnie dostępności w hurtowni oraz dowiedzeniu się o ewentualnym okresie oczekiwania na towar,

(mogą nie mieć na hurtowni i będą musieli zamówić towar u producenta), wystawiam fakturę VAT Pro Forma na zamówiony towar,

 

- po wpływie pieniędzy na konto, towar będzie do odbioru w hurtowni lub będzie wysłany kurierem w zależności od miejsca dostawy,

przypominam, że jest ponad 50 hurtowni w których można odebrać towar,

 

- w przypadku przesyłki kurierskiej koszt przesyłki około 190 zł,

 

dlaczego taki tok postępowania?

 

wcale się nie dziwię, że ktoś kto zamawia towar może mieć obawy co do tego czy ma pewność bezpieczeństwa swoich pieniędzy,

to normalne,

 

próbowałem kiedyś sprzedać za pobraniem,

ale wynikł pewien problem,

klient zrezygnował i miałem problemy co zrobić z kotłem,

 

dlatego staram się teraz zabezpieczyć siebie a zarazem zabezpieczyć maksymalnie klienta,

temu właśnie ma służyć:

 

- uzgodnienie telefoniczne lub mailowe, wolę mailowe, bo zostawia ślad,

 

- mailowe złożenie zamówienia, bo też zostawia ślad,

 

- faktura ProForma, bo też zostawia ślad,

 

- przelew na konto, bo kolejny raz zostawia ślad,

 

dlatego, wydaje mi się, że taka transakcja jest w pełni bezpieczna dla drugiej strony,

 

poza tym, od 2005 roku, każdy kto kupował dostał zamówiony towar,

w przeciwnym wypadku, nie miałbym racji bytu na tym forum,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie,

co powoduje tak szybkie wychładzanie powrotu?

bo od temperatury wody wracającej do kotła, zależy to czy palnik się włączy, czy też nie,

Diematic to bardzo dobry sterownik,

a każdy sterownik, nieważne jaki, reguluje układ zgodnie z założeniami twórcy,

dlatego dobrze by było, żebyś prześledził całą instalację, czy jest prawidłowo ocieplona, czy nie jest prowadzona w taki sposób, że na jakimś odcinku przechodzi przez miejsca bardzo zimne,

może być prowadzona w kanale wentylacyjnym, bo komuś nie chciało się kuć,

może być prowadzona w posadzce obok drzwi wejściowych i niedostatecznie ocieplona,

nie wiem, to Ty będąc na miejscu, musisz to sprawdzić i ocenić czy to może być przyczyną,

 

przy tego typu sprawach mogę jedynie coś sugerować, bo tak prawdę mówiąc, ta ilość danych jest bardzo mała,

 

skoro tam nie mieszkasz, to dlaczego masz ustawioną tak wysoką temperaturę cwu,

wyłącz w ogóle grzanie cwu, to chyba jest niepotrzebne?

napisz co i jak,

 

 

 

Witam 1950.

 

Mam kolejne pyatnie dotyczace mojego kotla.

Chyba udalo mi sie dojsc do tego co powoduje szybkie wychaldzanie sie kotla.

Jest to chodzaca non stop pompa obiegu B(podlogowka).

Chodzi ona bez przerwy, mimo ze podlogowka osiagnela zadana temperature.

I tu moje pytanie.

Czy mozna ustawic zeby ta pompa odpalala sie np co minute na kilkanascie sekund zamiast chodzenia non stop?

 

pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...