Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wzorem Grześka - kotły i nie tylko w dobrych cenach


Recommended Posts

ze względu na to że jest to zestaw składany tj. kocioł osobno, zasobnik osobno i czujnik ciepłej wody też osobno, każde z gwarancją

sprzedam bardzo tanio taki zestaw z MCA 15 za 8697 zł brutto z VAT 23%

lub zestaw z MCA 25 za 8887 zł z VAT 23%

 

jest to równoważne zestawowi firmowemu MCA... BS 200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

pompy do podłogówki tak mają, że chodzą cały czas,

to nie grzejniki,

tutaj nie można w miarę szybko podnieść temperatury pomieszczenia,

podłogówka ma za dużą bezwładność,

 

tak wiem ze podłogówka dość długo się nagrzewa, ale zapewne jeśli chodziłaby z przerwami to tak szybko by nie wytraciła ciepła.

dlatego też pytałem czy jest możliwość zaaplikowania jej takich ustawień żeby nie chodziłan na okrągło?

 

pozdrawiam

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to nie pompa wychładza Ci kocioł,

masz takie zużycie ciepła przez budynek,

albo, jak pisałem masz gdzieś źle zaizolowaną instalację,

albo, źle docieplony budynek,

o zużyciu gazu, rzadko kiedy decyduje kocioł,

z reguły są to straty budynku lub źle ustawiona automatyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze względu na to że jest to zestaw składany tj. kocioł osobno, zasobnik osobno i czujnik ciepłej wody też osobno, każde z gwarancją

sprzedam bardzo tanio taki zestaw z MCA 15 za 8697 zł brutto z VAT 23%

lub zestaw z MCA 25 za 8887 zł z VAT 23%

 

firmowy zestaw MCA 15 BS100 cena producenta 14631 zł z VAT 23%

moja cena 9000 zł z VAT 23%

 

firmowy zestaw MCA 25 BS 100 cena producenta 15145 zł z VAT 23%

ja go mam za 8700 zł z VAT 23%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co mnie boli w MCR-ach to sterowanie,

wprawdzie są inne lepsze regulatory, ale niestety nie nie są importowane,

dlatego proponuję zamiast Celcji, sprawdzony już przez CitoCerbera nie firmowy sterownik współpracujący w Open Thermie z MCR-em sterownik PT55, TUTAJ dostępny w sieci już za około 250 zł,

ponad to, postanowiłem pogrzebać w necie i znaleźć tańsze rozwiązanie dla podłogówki z zaworem trojdrogowym i siłownikiem sterowanym pogodowo,

 

czyli takiej prawdziwej podłogówki, a nie tej namiastki z zaworem termostatycznym,

 

proponuję zamiast VS 5500 plus,

zastosowanie sterownika sterującego pogodowo obiegiem grzewczym z zaworem mieszającym (w tym przypadku podłogówką) za 405 zł brutto z VAT 23%, sterownik wyposażony jest w czujnik zewnętrzny i czujnik zasilania obiegu grzewczego,

dodatkowo proponuję zawór trójdrogowy o średnicy 3/4" lub 1" za 112 zł brutto z VAT 23%,

oraz siłownik zaworu za 255 zł brutto z VAT 23%

 

i tak sam VS kosztuje 925 zł brutto z VAT 23%

do tego trzeba dokupić i zawór i siłownik czyli w moich cenach 367 zł, co daje nam już kwotę 1292 zł

 

moje rozwiązanie to 772 zł plus PT 55 za 250 zł, czyli w sumie 1022 zł brutto,

te rozwiązanie daje nam pełną funkcjonalność zarówno instalacji grzejnikowej jak i podłogówki z siłownikiem i zaworem trójdrogowym,

o tym, że jesteśmy ponad 250 złotych do przodu, nie wspomnę,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy taki sam zestaw polecałbyś "tylko do podłogówki"? Mam w domu tylko ogrzewanie podłogowe (dwa rozdzielacze po 12 obwodów) ok. 180m2 i przymierzam się do wyposażenia kotłowni. Za nie długo zacznę kupować "graty" :) W kotłowni mam wyprowadzenia zasilanie i powroty z rozdzielaczy - rura fi 32. Czytałem o tym sterowniku PT 55 i wydaje się być całkiem ciekawą alternatywą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz, pomęczę Cię jeszcze trochę jeśli można. Jak już wspomniałem w tym półroczu bedę wyposażał moją kotłownię ale jeszcze zastanawiam się nad sensem kupienia lepszego kotła kondensacyjnego (w czym on jest lepszy od tańszych kotłów np : MCR'a). Czy do tego MCA 15 potrzebny jest jeszcze jakiś dodatkowy sterownik pokojowy - czy to co ten kocioł ma w sobie wbudowane w zupełności wystarczy. Czy ten zestaw zawór 3d co pisałeś wyżej również byś polecał do tego kotła - czy może wystarczy sam zawór 3d sterowany z tego kotła (wydaje mi się że chyba w instrukcji coś o tym piszą).Czy mógłbyś jeszcze napisać proszę jaki jest mniej więcej koszt komina- wkładu do tego kotła (komin mam ok 6-6,5m wysoki srednica fi 150).

pozdrawiam

 

edit:

Patrząc na istrukcję to chyba jednak nie potrzeba żadnych dodatkowych mieszaczy do tego kotła. Widzę na rysunku, że obwód podłogówki można podłączyć bezpośrednio do kotła a w środku chyba zawór współpracujący z pogodówką załatwi resztę.

Edytowane przez Mr_Mabram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

de dietrich atrakcyjny finansowo MCR24 +zasobnik 120l/150l taki miałem plan +zmiękczacz buderusa zestaw kominowy ( przez ścianę )

razem +- 8000tys z fakturą ( czyli jakiś 1tys odpisu ) więc 7000tys

wczoraj dostałem ofertę z viessmanna VITODENS 100 +ZASOBNIK 150l + zmiękczacz AQUAHOME 20 zestaw kominowy ( przez ścianę ) razem 8000tys ale na 8% czyli bez odpisu

WARTO???

Dodam że de dietrich był u mnie numer 1 a teraz mam mętlik w głowie

Może ktoś coś doradzi?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś podać plusy i minusy tych dwóch kotłów:

 

1. ELIDENS DTG 1300-15 ECO.NOx PLUS / V 130

2. Vaillant ecoCOMPACT VSC 126-C 140 ?

 

jeden ma zasobnik z wężownicą 130L, drugi warstwowy 100L

DD ma lepszą modulację i wbudowaną pogodówkę, ale vaillant znowu wychodzi taniej...

wiem, że handlujesz głównie DD, ale interesowałaby mnie Twoja rzetelna odpowiedź ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz, pomęczę Cię jeszcze trochę jeśli można. Jak już wspomniałem w tym półroczu bedę wyposażał moją kotłownię ale jeszcze zastanawiam się nad sensem kupienia lepszego kotła kondensacyjnego (w czym on jest lepszy od tańszych kotłów np : MCR'a). Czy do tego MCA 15 potrzebny jest jeszcze jakiś dodatkowy sterownik pokojowy - czy to co ten kocioł ma w sobie wbudowane w zupełności wystarczy. Czy ten zestaw zawór 3d co pisałeś wyżej również byś polecał do tego kotła - czy może wystarczy sam zawór 3d sterowany z tego kotła (wydaje mi się że chyba w instrukcji coś o tym piszą).Czy mógłbyś jeszcze napisać proszę jaki jest mniej więcej koszt komina- wkładu do tego kotła (komin mam ok 6-6,5m wysoki srednica fi 150).

pozdrawiam

 

edit:

Patrząc na istrukcję to chyba jednak nie potrzeba żadnych dodatkowych mieszaczy do tego kotła. Widzę na rysunku, że obwód podłogówki można podłączyć bezpośrednio do kotła a w środku chyba zawór współpracujący z pogodówką załatwi resztę.

tuta masz link do MCA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

de dietrich atrakcyjny finansowo MCR24 +zasobnik 120l/150l taki miałem plan +zmiękczacz buderusa zestaw kominowy ( przez ścianę )

razem +- 8000tys z fakturą ( czyli jakiś 1tys odpisu ) więc 7000tys

wczoraj dostałem ofertę z viessmanna VITODENS 100 +ZASOBNIK 150l + zmiękczacz AQUAHOME 20 zestaw kominowy ( przez ścianę ) razem 8000tys ale na 8% czyli bez odpisu

WARTO???

Dodam że de dietrich był u mnie numer 1 a teraz mam mętlik w głowie

Może ktoś coś doradzi?!

 

i jeden i drugi zestaw będzie dobry i będziesz najprawdopodobniej z nich zadowolony,

zbyt długo jestem w branży, żeby nie wiedzieć, że o wyborze decydują szczegóły,

w tej chwili markowe kotły różnią się szczegółami które są uwypuklane przez producentów,

przykładowo w ulotce jednego z kotłów, był wymieniony czujnik temperatury spalin,

w drugiej o tym nie pisało,

klient wybrał ten w którym pisało o czujniku,

a prawda jest taka, że taki czujnik jest obowiązkowym wyposażeniem kotła,

ale ta wzmianka zadecydowała o wyborze,

 

ja mogę Ci poradzić bierz DD,

ale wybór należy do Ciebie

Edytowane przez 1950
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś podać plusy i minusy tych dwóch kotłów:

 

1. ELIDENS DTG 1300-15 ECO.NOx PLUS / V 130

2. Vaillant ecoCOMPACT VSC 126-C 140 ?

 

jeden ma zasobnik z wężownicą 130L, drugi warstwowy 100L

DD ma lepszą modulację i wbudowaną pogodówkę, ale vaillant znowu wychodzi taniej...

wiem, że handlujesz głównie DD, ale interesowałaby mnie Twoja rzetelna odpowiedź ;)

zasobniki warstwowe współpracują z kotłami dwufunkcyjnymi,

jak popatrzeć na osiągi jednego i drugiego podgrzewacza, to są podobne,

ale olbrzymim minusem zasobnika warstwowego jest właśnie kocioł który go grzeje,

zasobnik jest grzany przy pomocy wymiennika płytowego,

a te ustrojstwa są wrażliwe na twardą wodę i lubią się zakamieniać,

a wtedy dupa mokra,

to boli i kosztuje,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję zamiast VS 5500 plus,

zastosowanie sterownika sterującego pogodowo obiegiem grzewczym z zaworem mieszającym (w tym przypadku podłogówką) za 405 zł brutto z VAT 23%, sterownik wyposażony jest w czujnik zewnętrzny i czujnik zasilania obiegu grzewczego,

dodatkowo proponuję zawór trójdrogowy o średnicy 3/4" lub 1" za 112 zł brutto z VAT 23%,

oraz siłownik zaworu za 255 zł brutto z VAT 23%

 

A mógłbyś napisać o jakim w tym przypadku piszesz sterowniku sterującym pogodowo obiegiem grzewczym z zaworem mieszającym ?

 

W sensie gdzie go mogę kupić :) myślę o MCR II 24 BS 100 i czytam teraz jak się za niego zabrać.

 

Czy sam VS 5500 plus nie wystarczy do tego wszystkiego ? I czego nie ma Celcja a ma PT55 ? Chodzi mi także o funkcję grzania innych pomieszczeń poza tym gdzie jest Celcja i koza na przykład.

 

Mam jeszcze pytanie czy wiesz jak rozwiązać ten problem opisany przez CitroCerber:

 

Chronotermostat pracuje już ponad dwa miesiące - nie zauważyłem żadnych problemów z wyjątkiem jednego drobnego - w trybie Auto zdarza się, że kocioł nie przestawia się z trybu CWU na tryb CO - mimo, że ustawiona temperatura zasobnika została osiągnięta a temperatura w pomieszczeniu spadła poniżej ustawionej - ale możliwe, że jest to "przypadłość" kotła a nie termostatu.

 

I na koniec, czy pierwsze uruchomienie DeDietricha jest gratis gdziekolwiek kupię piec a płacę tylko za dojazd serwisanta ? Dziś dzwoniłem do jednego to powiedział mi, że jak kupuje w internecie to muszę zapłacić mu za to 500 zł.

 

Dzięki !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...