Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wzorem Grześka - kotły i nie tylko w dobrych cenach


Recommended Posts

A mógłbyś napisać o jakim w tym przypadku piszesz sterowniku sterującym pogodowo obiegiem grzewczym z zaworem mieszającym ?

 

W sensie gdzie go mogę kupić :) myślę o MCR II 24 BS 100 i czytam teraz jak się za niego zabrać.

 

Czy sam VS 5500 plus nie wystarczy do tego wszystkiego ?

 

VS da radę, ale rozwiązanie z PT i pogodówką jest tańsze i równie skuteczne a kupić można u mnie,

 

I czego nie ma Celcja a ma PT55 ?

 

PT jest przyjaźniejszym sterownikiem dla użytkownika

 

Chodzi mi także o funkcję grzania innych pomieszczeń poza tym gdzie jest Celcja i koza na przykład.

 

Mam jeszcze pytanie czy wiesz jak rozwiązać ten problem opisany przez CitroCerber:

 

podejrzewam, że tego przez internet nie da się rozwiązać,

 

I na koniec, czy pierwsze uruchomienie DeDietricha jest gratis gdziekolwiek kupię piec a płacę tylko za dojazd serwisanta ? Dziś dzwoniłem do jednego to powiedział mi, że jak kupuje w internecie to muszę zapłacić mu za to 500 zł.

 

Dzięki !

za każde pierwsze uruchomienie kotła każdego producenta, kupionego w necie trzeba zapłacić,

dodatkowo płaci się za dojazd,

przeciętnie uruchomienie to jest około 150 zł,

to jest rynek, szukaj innego, dla którego jego czas jest nie aż tak cenny,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

dla tych co nie wiedzą w jaki sposób zamówić i jak wygląda tok postępowania przy zamówieniu,

 

krok po kroku:

 

- kontakt mailowy lub telefoniczny,

(w sumie nie wiem skąd macie mój numer telefonu,)

 

- uzgodnienie co i za ile chcecie kupić,

 

- po tym uzgodnieniu, należy złożyć mailowo zamówienie z wyszczególniniem dokładnie, co i za ile,

 

- po otrzymaniu zamówienia i potwierdzeniu prze ze mnie dostępności w hurtowni oraz dowiedzeniu się o ewentualnym okresie oczekiwania na towar,

(mogą nie mieć na hurtowni i będą musieli zamówić towar u producenta), wystawiam fakturę VAT Pro Forma na zamówiony towar,

 

- po wpływie pieniędzy na konto, towar będzie do odbioru w hurtowni lub będzie wysłany kurierem w zależności od miejsca dostawy,

przypominam, że jest ponad 50 hurtowni w których można odebrać towar,

 

- w przypadku przesyłki kurierskiej koszt przesyłki około 190 zł,

 

dlaczego taki tok postępowania?

 

wcale się nie dziwię, że ktoś kto zamawia towar może mieć obawy co do tego czy ma pewność bezpieczeństwa swoich pieniędzy,

to normalne,

 

próbowałem kiedyś sprzedać za pobraniem,

ale wynikł pewien problem,

klient zrezygnował i miałem problemy co zrobić z kotłem,

 

dlatego staram się teraz zabezpieczyć siebie a zarazem zabezpieczyć maksymalnie klienta,

temu właśnie ma służyć:

 

- uzgodnienie telefoniczne lub mailowe, wolę mailowe, bo zostawia ślad,

 

- mailowe złożenie zamówienia, bo też zostawia ślad,

 

- faktura ProForma, bo też zostawia ślad,

 

- przelew na konto, bo kolejny raz zostawia ślad,

 

dlatego, wydaje mi się, że taka transakcja jest w pełni bezpieczna dla drugiej strony,

 

poza tym, od 2005 roku, każdy kto kupował dostał zamówiony towar,

w przeciwnym wypadku, nie miałbym racji bytu na tym forum,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większość wie że kocham kondensaty,

niestety są tacy którzy mówią,

za drogo:(

dla nich mam nowe produkty De Dietricha

ponieważ jestem leniwy to podeprę się tym co pisze producent

Typoszereg ZENA MS rozszerza ofertę De Dietrich w segmencie nisko cenowych, tradycyjnych, wiszących kotłów gazowych z otwartą i zamkniętą komorą spalania przeznaczonych do zadań developerskich, budownictwa socjalnego, jak i do remontów instalacji grzewczych.

 

Jednolita oferta dla całej rodziny dostępna w wersji otwartej i zamkniętej komory spalania

Kotły są produkowane w najnowszej, dostępnej dla tego rodzaju urządzeń technologii przez należącą do grupy BDR Remeha, doświadczoną i jedną z największych tego typu fabryk na świecie w Bassano del Grappa we Włoszech

Homologacja na wszystkie rodzaje gazów ziemnych oraz gaz płynny

Przystosowanie do każdego rodzaju podłączeń spalinowych

Automatyczna diagnostyka błędów

Zastosowane najlepszych komponentów spotykanych w tego typu kotłach

Prosta obsługa za pośrednictwem panela LCD

Możliwość dokupienia w opcji sterowania pogodowego i pokojowego

Możliwość zastosowania w systemach ogrzewania z max. temp. 45 lub do 85 C.

Atrakcyjna cena

 

skoro piszą o cenach to jedziemy z tym koksem

 

wszystkie kotły mają moc 9,3-24 kW

 

otwarta komora spalania

 

ZENA MS 24 MI kocioł dwufunkcyjny cena brutto z VAT 23% 2250 zł

 

ZENA MS 24, kocioł jednofunkcyjny cena brutto z VAT 23% 2150 zł

 

ZENA MS 24, kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem 100 l. cena brutto z VAT 23% 3600 zł

 

kotły z zamkniętą komorą spalania

 

ZENA MS 24 MI FF, kocioł dwufunkcyjny cena brutto z VAT 23% 2480 zł

 

ZENA MS 24 FF kocioł jednofunkcyjny cena brutto z VAT 23% 2380 zł

 

ZENA MS 24 FF kocioł jednofunkcyjny z zasobnikiem 100 l. cena brutto z VAT 23% 3870 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 14 letni dom ma 180 m2 pow.użytkowej , ocieplenie 8cm styropian,rodzina 2+2, ogrzewanie tylko grzejniki i to w dodatku małe , Brak OZC, okna plastiki dwuszybowe,kotłownia w osobnym pomieszczeniu.

Jeśli chodzi o dostępność serwisu to wiem na pewno , że w moim mieście jest Vaillant,Viessman,Junkers,Termet,i Buderus .

 

Znalazłem też serwisanta De Dietrich.

Chyba muszę się uśmiechnąć do 1950 bo w końcu zdecydowałem się na markę ale jeszcze model kotła to dla mnie wielka niewiadoma.

Zostałem przekonany co do tego ,że jednak będzie to kondensat.

1950 zaproponujesz coś dobrego, oczywiście w dobrej cenie i co się sprawdzi w mojej dość starej instalacji grzejnikowej?

Pozdrawiam Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla Ciebie to proponuję MCR/II 24 BS 150 za 5150 z VAT 23 %

sprawdzi się na pewno

warunki zamówienia są wyżej,

 

To jest sam kocioł z zasobnikiem. Proszę napisz mi jako fachowiec co jeszcze będę musiał dokupić do tego kotła żeby to wszystko funkcjonowało( oczywiście nie mam na myśli rurek , kształtek itp. dupereli).

Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na pewno wkład kominowy i regulator, może być Celcia,

ale musisz podać więcej danych dotyczących miejsca zabudowania kotła i długość komina,

i to dokładnie już wszystko jeżeli masz grzejniki

 

Mam tylko i wyłącznie same grzejniki.

Kotłownia znajduje się w osobnym pomieszczeniu z tyłu budynku, jest podciągnięta kanaliza, komin mniej więcej 9-10 m wysokości o przekroju 14x14 kwasówka w środku.

Podłączenie starego kotła do komina jest ok. 1m od podłogi, pod spodem drzwiczki rewizyjne.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli same grzejniki to MCR + Celcia 20

co do komina, dobrze by było, żebym wiedział jaka średnica tej kwasówki,

 

Witam

udało mi się zmierzyć przez drzwiczki rewizyjne średnicę wewnętrzną i wyszło ok. 128mm ,czyli na chłopski rozum wychodzi rura 130.

Sądzisz ,że można włożyć rurę w rurę czy trzeba się liczyć z wymianą całego komina na dwuścienny?

Pozdrawiam Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczy włożyć rurę do kondensata fi 80,

tą osiemdziesiątką będą wyrzucane spaliny a stotrzydziestką pobierane powietrze do spalania,

do komina potrzebujesz

pakiet DY 707 - za 111 zł brutto z VAT 23%,

pakiet DY 709 - za 316 zł brutto z VAT 23%,

pakiet DY 711 - 286 zł brutto z VAT 23%, oraz najprawdopodobniej 8 rur jednometrowych z uszczelkami

Edytowane przez 1950
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam..

... jestem nowicjuszem, nie tylko na forum ale i w kwestiach budowlanych. Chyba popełniłem błąd decydując się na względnie taniego (niezbyt też kompetentnego) wykonawcę c.o kanalizacji i instalacji c.w.u. (projekt codzienny C117 z muratora, tyle że zamieniłem garaż na pokój - rupieciarnię z powodu braku piwnicy). Dom ma ok 130 m2, parter z poddaszem użytkowym.

Planuję ogrzewanie gazem ziemnym, prawie cały parter,za wyjątkiem jednego malego pokoju chciałbym zrobić podłogowo,

Mam następujące pytania i proszę o Pana wypowiedź

1. Czy można ogrzewać poddasze użytkowe nie grzejnikami, ale podłogowo lub "ściennie" - ewentualnie, gdyby tak - jak to policzyć ile czego trzeba,

2.Jaki kocioł gazowy proponowałby Pan - chcę kocioł kondensacyjny, myślałem o DeDietrichu MCR II z zasobnikiem 150 l (dwie kobiety i dwóch mężczyzn) - jakie zastosować sterowniki - proszę o propozycję wraz z cenami

3.Proszę o kilka zdań co zyskam, jeżeli zastosuję pompę ciepła powietrze woda do c.w.u. (a może kominek z płaszczem wodnym - bo przewiduję kominek) i oczywiście propozycję pompy. Obawiam się głośnej pracy pompy - rozważam pompę zewnętrzną lub wewnętrzną z zasobnikiem, który posiadałby możliwość podłączenia innego źródła ciepła (podobno są takie). Pozdrawiam z nadzieją na pomoc, choć wiem ,że zadałem Panu sporo.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam..

... jestem nowicjuszem, nie tylko na forum ale i w kwestiach budowlanych. Chyba popełniłem błąd decydując się na względnie taniego (niezbyt też kompetentnego) wykonawcę c.o kanalizacji i instalacji c.w.u. (projekt codzienny C117 z muratora, tyle że zamieniłem garaż na pokój - rupieciarnię z powodu braku piwnicy). Dom ma ok 130 m2, parter z poddaszem użytkowym.

Planuję ogrzewanie gazem ziemnym, prawie cały parter,za wyjątkiem jednego malego pokoju chciałbym zrobić podłogowo,

Mam następujące pytania i proszę o Pana wypowiedź

1. Czy można ogrzewać poddasze użytkowe nie grzejnikami, ale podłogowo lub "ściennie" - ewentualnie, gdyby tak - jak to policzyć ile czego trzeba,

 

oczywiście, że można,

jak podłogówka taki i ścienne musi mieć moc zapewniającą utrzymanie założonych temperatur,

 

2.Jaki kocioł gazowy proponowałby Pan - chcę kocioł kondensacyjny, myślałem o DeDietrichu MCR II z zasobnikiem 150 l (dwie kobiety i dwóch mężczyzn) - jakie zastosować sterowniki - proszę o propozycję wraz z cenami

 

akurat jest promocja,

jeżeli MCR i układ mieszany, ogrzewanie płaszczyznowe i grzejniki, to także VS 5500 plus

 

3.Proszę o kilka zdań co zyskam, jeżeli zastosuję pompę ciepła powietrze woda do c.w.u. (a może kominek z płaszczem wodnym - bo przewiduję kominek) i oczywiście propozycję pompy. Obawiam się głośnej pracy pompy - rozważam pompę zewnętrzną lub wewnętrzną z zasobnikiem, który posiadałby możliwość podłączenia innego źródła ciepła (podobno są takie). Pozdrawiam z nadzieją na pomoc, choć wiem ,że zadałem Panu sporo.:)

takie rozwiązanie jest możliwe w przypadku gdy będzie zastosowany bufor który będzie magazynował ciepło, czy to z PCI, czy też z kominka,

w przypadku zastosowania bufora z wewnętrzną wężownicą cwu, ciepła woda będzie grzana przepływowo,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedziemy dalej z tym koksem,

 

pompa obiegowa co LFP PCO 25/40 wysokość podnoszenia 4 m cena brutto z VAT 23% 180 zł,

 

kompakt WC bez półki + deska Madalena, producent ROCA cena brutto z VAT 23% 235 zł

 

zasobnik biwalentny (dwuwężownicowy) GALMET cena 2310 zł z VAT 23%

 

rura pert-al-pert fi 16x2 mm 200 mb za 520 zł brutto z VAT 23%

 

elektroniczna pompa cyrkulacyjna cwu LFP Erga, klasa energetyczna A cena brutto z VAT 23% 340 zł

 

LFP Sp. z o.o. rozszerzyła ofertę o innowacyjny produkt - pompę cyrkulacyjną ERGA.

ERGA przeznaczona jest do zapewnienia obiegu ciepłej wody użytkowej (c.w.u) w instalacjach domowych. To jedyna pompą cyrkulacyjną z energooszczędnym silnikiem zużywającym tylko 3 waty energii elektrycznej.

Pompa charakteryzuje się wysoką sprawnością, a jej stosowanie przyczynia się do znacznego obniżenia zużycia energii oraz do oszczędności wody. ERGA obecnie jest najoszczędniejszą pompą cyrkulacyjną na rynku która pozwala zredukować koszty energii elektrycznej nawet o 90% w porównaniu ze standardową pompą cyrkulacyjną.

Roczne koszty eksploatacji pompy ERGA wynoszą 11 zł. Uwzględniając przeciętny czas eksploatacji pompy cyrkulacyjnej, wynoszący 10 lat, oszczędności jakie generuje pompa ERGA w porównaniu ze standardową pompą cyrkulacyjną, to 830 zł.

 

drobne rzeczy wysyłane są pocztą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do niedzieli do 22.00 promocja na:

Innovens MCA 25 - za 7090 zł bruto z VAT 23%

Elidens DTG 1300-15 Eco.NOx PLUS V130 lodówka z zasobnikiem 130 l. 10420 zł brutto z VAT23%

Solneo - za 11300 zł brutto z VAT 23% do poczytania TUTAJ

Edytowane przez 1950
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze względu na to że jest to zestaw składany tj. kocioł osobno, zasobnik osobno i czujnik ciepłej wody też osobno, każde z gwarancją

sprzedam bardzo tanio taki zestaw z MCA 15 za 8697 zł brutto z VAT 23%

lub zestaw z MCA 25 za 8887 zł z VAT 23%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...