Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wzorem Grześka - kotły i nie tylko w dobrych cenach


Recommended Posts

Witam, stoję przed kwestią wyboru pieca.

 

Dom jednorodzinny - parter + poddasze użytkowe. Ściany z 25cm ceramiki Eder + styropian 20 cm, dach - więźba + dachówka - wycieplone wełną 18+10cm=28cm.

na fundamentach styropian 15cm, na posadzkach również 15cm. Okna "energooszczędne". Generalnie staram się, żeby zminimalizować koszty eksploatacyjne.

CWU - Kuchnia + toaleta na parterze + 2 łazienki u góry (najdalszy punkt odbioru wody u góry - jakieś 6-8m węża).

 

Do tej pory myślałem na Viessmanem Vitodens 200 + zbiornik cwu 150l - czy mogę prosić o ofertę na niego. Może jest jeszcze coś innego (tańszego) nad czym warto się pochylić?

 

W takim przypadku również poproszę o ofertę :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Dobry wieczór,

Viessmanem nie handluję,

może inaczej, nie mam tak dobrych cen jak na De Dietricha,

przyjmuję, że masz typowy dom o powierzchni do 150 m2,

proponuję:

Innovens MCA 15 BS 150

z polskiego na nasze,

wiszący kocioł kondensacyjny o mocy 3,4-15,8 kW ze sterownikiem Diematic iSystem, pompą elektroniczną z zasobnikiem stojącym o pojemności 150 l.

cena zgodnie z tym co napisałem wyżej uzogdniona indywidualnie,

mail w stopce,

 

lub:

Ecodens DTG 1300 Eco.NOx Plus V/130

stojący kocioł kondensacyjny z zasobnikiem zintegrowanym z kotłem o pojemności 130 l. z anodą tytanową (nie zużywa się), z pompą elektroniczną,

o mocy 3,2-14,8 kW za 10350 zł brutto z VAT 23%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście nie podałem metrażu - użytkowej 185m2 + garaż (w bryle budynku) 35m2. Kubatura ogrzewana (licząc z garażem) około 850-900 m3.

 

Cena na tego Ecodensa taka sama jak za Vitodens 200 + zasobnik 150l + pogodówka. Czy rozpatrując tylko kwestie techniczne jest jakaś jego przewaga nad Viessmannem? Jako laik, mając do wyboru dwa piece w tej samej cenie, wybrałbym raczej Viessmanna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam to miał być Elidens zamiast Ecodensa

lodówka

bardzo duży zakres modulacji od 17-100%

zasobnik 130 litrów z bardzo dużą wydajnością, od 225 litrów w ciągu 10 minut

anoda tytanowa, dożywotnia, nie potrzebuje wymiany,

możliwość zastosowania wewnętrznego modułu hydraulicznego dla obiegu z mieszaczem z kotła wychodzą tylko rury,

sterowanie pompą cyrkulacyjną cwu w standardzie,

czujnik zewnętrzny i czujnik cwu w wyposażeniu,

bardzo dobra automatyka Diematic 3,

 

nie porównuj ceny Ecodensa z ceną Vitodensa 200

to jest lodówka a to kocioł z osobno stojącym zasobnikiem,

 

porównaj cenę Innovensa z ceną Vitodensa, zobaczysz różnicę,

 

a jeżeli chodzi o De Dietricha,

u nas jest trochę mniej znany bo później wchodził na rynek,

jest dopiero 11 rok i nigdy nie miał tak nachalnej reklamy jak Buderus czy Viessman gdzie w czasach gdy DD wchodził na rynek, to którą gazetę byś nie otworzył, to było albo niebiesko (Buderus), albo pomarańczowo (Viessmann),

po za tym, handlował przede wszystkim kotłami średniej i dużej mocy,

u nas kotły małej mocy w zasadzie oferuje od 4 lat,

koncern De Dietrich - Remeha występuje w różnych krajach pod różnymi nazwami,

u nas DD w Niemczech Remeha w Holandii też tak samo,

Remeha która połączyła się z DD to przede wszystkim największy producent kotłów kondensacyjnych w Europie,

tak że zaplecze i produkty mają bardzo dobre,

i porównanie z Viessmannem na pewno nie wychodzi na niekorzyść DD,

zaplecze techniczne i rozwiązania są na światowym poziomie,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na targach ISH De Dietrich wystawił parę nowośći,

 

i tak nie będzie Elidensa,

zostanie zastąpiony typoszeregiem kotłów AGC składających się z klocków,

osobno kotły o mocach od 10, 15, 25, 35 kW,

te kotły można będzie zestawiać dowolnie z podgrzewaczami o pojemnościach : 100, 160, 220 l.

albo w zespoloną wieżę lub ustawić obok siebie.

 

Solneo,

zamiast tego będą zestawy z wyżej wspomnianymi kotłami AGC z podgrzewaczem solarnym

z górną częścią ładowaną warstwowo i dolną wężownicową połączoną z kolektorami.

 

Ecodens, zastąpiony zostanie podobnymi w konfiguracji kotłami z zespolonymi modułami podgrzewaczy,

klasycznym 100 l. i solarnym 200 l., lecz ze skromniejszą automatyką.

 

będą nowe kolektory które podobnie jak Paradigma i Roth, mają jako czynnik roboczy nie glikol ale wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

no nie,

spadłem na 14 stronę,

 

postaram się poprawić,

pisałem już kiedyś o mercedesie nazywanym Dietrisol Quadrodens Duc 500/750

o cenach nie będę pisał bo są wysokie

ale na pewno i tak niższe niż gdzie indziej,

 

co to za cudo,

jest to połączenie podgrzewacza solarnego z dwoma wymiennikami solarnymi, zintegrowany z kotłem kondensacyjnym z szeregu Inovens z regulacją Diematic 3,

automatyka fabrycznie wyposażona jest w sterowanie siłownikiem zaworu trójdrogowego,

podgrzewacz ten pozwala na podłączenie 4 różnych źródeł ciepła z zachowaniem uwarstwienia temperatur w zasobniku,

ciepła woda użytkowa jest produkowana przepływowo w wężownicy ze stali nierdzewnej,

podgrzewacz jest wyposażony fabrycznie w regulator solarny, naczynie przeponowe i termostatyczny zawór mieszający,

w jednej kolumnie o wymiarach 125x75x202 cm mamy wszystko to co chcemy,

 

w przypadku gdyby ktoś uznał, że to go satysfakcjonuje i nie chciał się wychylać na forum,

zawsze jest PW lub mail

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeszcze chciałbym cię spytać 1950 czy istnieje możliwość zamiany zbiornika który jest przykładowo w zestawie MCA15 z Bs150 na jakiś zbiornik solarny albo wiekszy (innego producenta).

Czym właściwie rózni się MCA15 ze zbiornikiem w zestawie od MCA bez zbiornika w zestawie? Nie zagłębiałem się w to za bardzo ale czy gdyby kupić MCA15 bez zbiornika i zbiornik innej firmy to pewnie potrzeba do tego jakieś jeszcze "graty"dodatkowo?

Pozdrawiam

Edytowane przez Mr_Mabram
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostrzegam wszystkich przed firmą AQUARIUS Systemy Grzewcze i Sanitarne Andrzej Skoczyński z Bierunia (który udziela się na tym forum jako ekspert pod nickiem 1950).

Pan Andrzej Skoczyński wykonywał u mnie instalacje wod-kan wraz z przydomową oczyszczalnią ścieków. Od września 2010r., kiedy to Pan

Andrzej Skoczyński wkopał oczyszczalnię, są z nią stale problemy. Została wkopana za głęboko co skutkuje jej zalewaniem,

a co za tym idzie, nie można z niej korzystać. Oprócz tego, że została posadowiona za głęboko, jest też źle wypoziomowana.

Ponadto Pan Andrzej nie wyprowadził wentylacji kanalizacji w budynku ponad dach, co powoduje, że w domu często czuć nieprzyjemne zapachy.

Do dnia dzisiejszego nie można doprosić się skutecznej naprawy usterki. Pan Andrzej próbował kilka razy rozwiązać problem, ale bezskutecznie.

Teraz nie odbiera ode mnie telefonu, więc nie można liczyć na jakąkolwiek naprawę gwarancyjną.

Proszę się dobrze zastanowić zanim zaczniecie robić jakiekolwiek interesy z Panem Skoczyńskim i jego firmą AQUARIUS.

 

Tak wygląda według Pana Skoczyńskiego zakończona i poprawnie zainstalowana oczyszczalnia

1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psy szczekają,

karawana idzie dalej,

 

czasami nie ma wyboru i trzeba pójść w olej opałowy,

polecam lodówkę z zintegrowanym zasobnikiem ciepłej wody o pojemności 130 l. GTU 1203 V 130 o mocy od 16-21 kW,

z dwoma rodzajami regulacji:

Basic w cenie 8500 zł brutto z VAT 23%

lub Diematic 3 w cenie 8748 zł brutto z VAT 23%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam prośbę do Kolegi 1950 o dobranie pieca. remontuje własnię dom dwurodzinny, dwie kondygnacje każda po 90m2, osobna klatka schodowa, wysokości pomieszczeń 2.65 oraz 2.70. Wszędzie podłogówka. Identyczny układ pomieszczeń, kuchnia przez ścianę z łazienką, jeden pion. w jednej łazience wanna w drugiej prysznic, dom na razie jezcze przez rok bez ocieplenia, 38cm cegła pełna. Okna będą wymianiane na 3 szybowe. Aha, pełne podpiwniczenie,będzie ocieplane, chciałbym także je ogrzewać (obok przylegający garaż w poziomie piwnicy, ale zimny). Żadnego kominka w domu nie będzie. Komin stary bez wkładu. Jest jeden otwór 14X28. pozostałe 14x14

Jedno mieszkanie to rodzinka 2+1, drugie to dziadkowie.

Zakładam iż może być różne zapotrzebowanie na ciepło, czyli jakaś regulacja między piętrami?

Planuję zrobić kotłownie w piwnicy pod łazienkami, w niej również reku. Czy dobrze myślę że te dwia mieszkania połączyć jedną instalacją Co i CWu?. Rozważam też opcję solarów 6m2 ze zbiornikiem 200L. Byłbym wdzięczy za zaproponowanie mi wyposażenia kotłowni. Zakupy sierpień-wrześnień :) Ale już robię budżet i chciałbym zarezerwować odpowiednią kasę na kotłownie.

 

PS. myślałem nad PC gruntową, ale działka mała i tylko kolektor pionowy wchodzi w grę, więc robi się koszt. Pompa powietrze-woda mnie nie interesuje.

A może warto poszukać miejsca na piec na parterze? Czy to obniży koszty cyrkulacji?

 

dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

mam prośbę do Kolegi 1950 o dobranie pieca. remontuje własnię dom dwurodzinny, dwie kondygnacje każda po 90m2, osobna klatka schodowa, wysokości pomieszczeń 2.65 oraz 2.70. Wszędzie podłogówka. Identyczny układ pomieszczeń, kuchnia przez ścianę z łazienką, jeden pion. w jednej łazience wanna w drugiej prysznic, dom na razie jezcze przez rok bez ocieplenia, 38cm cegła pełna. Okna będą wymianiane na 3 szybowe. Aha, pełne podpiwniczenie,będzie ocieplane, chciałbym także je ogrzewać (obok przylegający garaż w poziomie piwnicy, ale zimny). Żadnego kominka w domu nie będzie. Komin stary bez wkładu. Jest jeden otwór 14X28. pozostałe 14x14

 

Jedno mieszkanie to rodzinka 2+1, drugie to dziadkowie.

 

to wszystko zależy od relacji z Dziadkami,

jeżeli jest dobra i macie pewność, że ktoś kiedyś nie wywinie jakiego numeru, to wystarczy jeden kocioł grzejący co i cwu,

jeżeli jest inaczej, warto rozważyć inne rozwiązanie,

ale wracajmy do meritum,

kocioł kondensacyjny MCR 24 BS 150 cena 5111 zł brutto z VAT 23%

do komina wkład z kwasówki fi 80 do wyrzutu spalin,

zasysanie powietrza do spalania szachtem kominowym

 

Zakładam iż może być różne zapotrzebowanie na ciepło, czyli jakaś regulacja między piętrami?

 

wystarczą siłowniki na rozdzielaczach i termostaty w pokojach

 

Planuję zrobić kotłownie w piwnicy pod łazienkami, w niej również reku. Czy dobrze myślę że te dwia mieszkania połączyć jedną instalacją Co i CWu?. Rozważam też opcję solarów 6m2 ze zbiornikiem 200L. Byłbym wdzięczy za zaproponowanie mi wyposażenia kotłowni. Zakupy sierpień-wrześnień :) Ale już robię budżet i chciałbym zarezerwować odpowiednią kasę na kotłownie.

 

to może od razu kup zasobnik z dwoma wężownicami albo powietrzną pompę ciepła do grzania cwu za 3270 zł brutto z VAT 23%, wyjdzie taniej i grzać będzie skuteczniej, bo niezależnie od pogody,

do podłogówki zestaw pompowy z pompą Grundfos, zaworem trójdrogowym i siłownikiem za 1114 zł brutto,

sterowanie regulatorem pogodowym niezależnym od automatyki kotła za 405 zł brutto,

sterownik pokojowy Celcia 20 za 531 z VAT 23% lub do kupienia w sieci czeski PT 50 za około 250 zł

 

PS. myślałem nad PC gruntową, ale działka mała i tylko kolektor pionowy wchodzi w grę, więc robi się koszt. Pompa powietrze-woda mnie nie interesuje.

A może warto poszukać miejsca na piec na parterze? Czy to obniży koszty cyrkulacji?

 

im krótszy rurociąg cyrkulacyjny tym mniejsze straty

 

dzięki!

.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

no to i ja trafiłem :)

trochę po omacku, bo link sie zamienia, ale najwazniejsze ze jestem :)

 

powitać!

 

.....i konkrety

- rodzina 2+1, ale rozwojowa wiec docelowo może się zrobić 2+2

- domek 160m2 z garażem w bryle (metraż podany z garazem)

- parterowy bez uzytkowego poddasza

- wszedzie podlogowka i tylko podlogowka

- porotherm 25cm + 20cm styro, podłoga 15cm styro, strop 15cm styro

- wentylacja grawitacyjna

- kominek 14kW - sportowo-rekreacyjny czyli bez płaszczy wodnych i rozprowadzenia temperatury... ot poprostu bardziej dla hecy i klimatu niż do grzania :)

- na podłogówce chce miec 6-8 stref (każdy pokój osobno + garaż itp - musze jeszcze to przemyslec dokladnie co i gdzie i ile)

 

no i teraz potrzebuję porady i kalkulacji :

chcę ogrzać dom i wodę użytkową (gaz z sieci)

 

- jaki piec dla mnie najlepszy? (myślałem o de dietrichu MCR/II 24 BS150 nr kat prod 90448150, ale moze wystarczyłby z zasobnikiem 100l?? jak Pan mysli?

widzę w katalogu jeszcze Podgrzewacz warstwowy SW 100 nr kat prod 110005563, ale czy to by było lepsze rozwiązanie? no i w takim razie z którym piecem to sprzężyć moge? Jaki koszt takiego rozwiązania? w zasadzie jaki koszt jednej i drugiej opcji?)

jednak wysłucham Pana sugestii chętnie, bo wcale jakiś mocno napalony na de dietricha nie jestem :)

 

- chciałbym móc to w przyszłości spiąć we współpracy z pompą ciepła powietrze/woda (kondensat wtedy pracowałby jako uzupełnienie/wspomaganie przy niższych temperaturach oraz do przygotowania CWU) Czy takie rozwiazanie wg Pana ma ręce i nogi? Nic na siłę wiec chce sie dowiedzieć czy byłoby to efektywne (zwłaszcza ze ceny pomp spadają dość intensywnie i może to być wczesniej niz sie spodziewam)

czy trzeba o czyms juz teraz pomyslec zeby potem nie przerabiac instalacji?

 

- kolejna sprawa która mnie nurtuje to czy potrzebna mi jest automatyka pogodowa skoro dla każdej ze stref w domu chce zrobic osobny automatyczny regulator? (no tak by np. w sypialni mieć niższą, bardziej komfortową dla snu, temperaturę lub by w gabinecie w którym rzadko się przebywa ustawiać temperaturę na wyższą tylko wtedy kiedy sie bedzie z niego korzystac)

jesli jednak wskazana jest w takim ukladzie pogodówka to która z automatyk ma pierwszeństwo? pogodówka czy pokojówka?

z logicznego punktu widzenia na mój chłopski rozum to obie na raz są zbędne... no ale mogę być w błędzie ;)

 

- no i ostatni temat to temat kompletacji

co muszę kupic by to była całość

wiadomo ze producent wraz z kotłem dostarcza to i tamto, ale nie dostarcza czujników, automatyki, jakichś zaworów?, połączeń? kominów? (ile za 1mb?) i cholera wie czego jeszcze, a co jest potrzebne i wpływa na cene ostateczną

 

nie sposób jest znaleźć na necie sam kocioł za okresloną kwotę, a potem sie dowiedzieć ze jeszcze tylko "parę" złotych i będziemy szczesliwi :)

 

bardzo bym prosił Pana o ocenę, propozycję sprzętową rozwiązania oraz o cenę (jeśli czujnik to jaki itp)

 

pozdrawiam

K

 

PS niedługo bedą zakładać podłogówke - na co mam szczególnie zwrócic uwage zeby nie spartolili roboty? :)

 

ile u Pana kosztuje zamówienie wizyty do wyregulowania pieca? (tego zakupionego u Pana jak i zakupionego gdzies indziej)

 

nie mam zrobionej cyrkulacji wody :(

do najdalszego miejsca (wanna) mam od pieca jakies 8m

czy odczuję dyskomfort bez cyrkulacji?

czy jest jakas szansa by to niedopatrzenie "naprawić"? (mam juz tynki :( )

Edytowane przez Cola0760
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

długo mnie nie było,

 

no cóż,

taka karma,

 

od 6 lipca następuje korekta cen na wszystkie urządzenia o 2,5 %, (ładnie brzmi, korekta :p), nie drożeją dla przeciętnego śmiertelnika jedynie zestawy MCR/II 24/BS100,

 

postaram się później pozmieniać ceny,

 

ale jeżeli ktoś jest dociekliwy, może sobie u mnie w wątku poszukać i dodać te 2,5%

zasady zamówień i realizacji pozostają bez zmian,

 

dla przypomnienia:

- kontakt mailowy lub telefoniczny,

(w sumie nie wiem skąd macie mój numer telefonu,)

 

- uzgodnienie co i za ile chcecie kupić,

 

- po tym uzgodnieniu, należy złożyć mailowo zamówienie z wyszczególniniem dokładnie, co i za ile,

 

- po otrzymaniu zamówienia i potwierdzeniu prze ze mnie dostępności w hurtowni oraz dowiedzeniu się o ewentualnym okresie oczekiwania na towar,

(mogą nie mieć na hurtowni i będą musieli zamówić towar u producenta), wystawiam fakturę VAT Pro Forma na zamówiony towar,

 

- po wpływie pieniędzy na konto, towar będzie do odbioru w hurtowni lub będzie wysłany kurierem w zależności od miejsca dostawy,

przypominam, że jest ponad 50 hurtowni w których można odebrać towar,

 

- w przypadku przesyłki kurierskiej koszt przesyłki około 190 zł,

 

dlaczego taki tok postępowania?

 

wcale się nie dziwię, że ktoś kto zamawia towar może mieć obawy co do tego czy ma pewność bezpieczeństwa swoich pieniędzy,

to normalne,

 

próbowałem kiedyś sprzedać za pobraniem,

ale wynikł pewien problem,

klient zrezygnował i miałem problemy co zrobić z kotłem,

 

dlatego staram się teraz zabezpieczyć siebie a zarazem zabezpieczyć maksymalnie klienta,

temu właśnie ma służyć:

 

- uzgodnienie telefoniczne lub mailowe, wolę mailowe, bo zostawia ślad,

 

- mailowe złożenie zamówienia, bo też zostawia ślad,

 

- faktura ProForma, bo też zostawia ślad,

 

- przelew na konto, bo kolejny raz zostawia ślad,

 

dlatego, wydaje mi się, że taka transakcja jest w pełni bezpieczna dla drugiej strony,

 

poza tym, od 2005 roku, każdy kto kupował dostał zamówiony towar,

w przeciwnym wypadku, nie miałbym racji bytu na tym forum,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie do 1950

 

Ponieważ zepsuł mi się po dwóch latach kocioł kondensacyjny De Detricha MCR 24 z zasobnikiem BS 150 a jego naprawa jest prawie nie opłacalna (Błąd E13 - zasobnik sprawny pozostaje). Zastanawiam się nad kupnem nowego takiego samego lub Innovens MCA 15 lub 25 ostatecznie 25/28MI

Jakie były by ceny tych kotłów u Ciebie ????

Z góry dziękuje za odpowiedz

 

Pozdrawiam

Grzegorz Busłowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...