Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wzorem Grześka - kotły i nie tylko w dobrych cenach


Recommended Posts

a co się stało, że padł wymiennik?

teoretycznie to się nie powinno stać,

 

MCR/II 24 T 3375 zł brutto

MCA 15 6793 zł brutto

MCA 25 7250 zł brutto

warunki zamówienia i odbioru powyżej,

 

Witam

 

No właśnie nie wiem co się stało.

Pewnego wieczoru stwierdziłem że woda w kranie jest chłodniejsza niż zawsze.

Schodzę na dół do piwnicy, gdzie stoi kocioł a tam na wyświetlaczu błąd E13 czytam w instrukcji a tam napisane:

do wymiany wymiennik cieplny.

Dzwonie do jednego serwisanta i drugiego następnego dnia i potwierdzają to samo i mówią koszty. Można się za głowę złapać i lepiej kupić nowy kocioł wyjdzie prawie na to samo

 

Pozdrawiam

Grzegorz Busłowski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • 4 weeks później...

Witam,

Buduje dom wg projektu http://www.studioatrium.pl/projekty-domow/wszystkie-projekty/S-GLX-19-Maks,18.html porotherm 30 +20 cm styropianu a dach 30cm wełny. Nie planuje ogrzewania podlowego, więc pozostaja tylko kaloryfery http://www.grupa-armatura.pl/katalog_51.html?produkt_id=677 do tego w planie jest kominek z DPG i rekuperator. Prosze o propozycje ogrzewania gazowego. Pozdrawiam Marcin z Bielska-Białej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam,

Potrzebuje rowniez pomocy jesli chodzi o dobor kotla. Mam dwie wyceny od fachowcow. Jeden poleca de dietrich model innovence MCA 35, drugi z kolei Brotje Eco Condens BBS o mocy 3,5 - 28kW. Ten od Brotje mowi, ze z wyliczen wyszlo mu, ze srednio kociol bedzie zuzywac 7kw, ten od de dietrich mowi, ze przy takim metrazu (ok 280mk samej podlogowki) kociol do 25kW jest zdecydowanie za maly. Nie wiem kogo mam sluchac i ktory z nich jest blizszy prawdy. A co jesli chodzi o porownanie samych kotlow? Nie wiem na jakiej zasadzie Panowie dobieraja kotly, czy to sie jakos liczy? Musze sie zdecydowac dosc szybko, wiec prosze o rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Buduje dom wg projektu http://www.studioatrium.pl/projekty-domow/wszystkie-projekty/S-GLX-19-Maks,18.html porotherm 30 +20 cm styropianu a dach 30cm wełny. Nie planuje ogrzewania podlowego, więc pozostaja tylko kaloryfery http://www.grupa-armatura.pl/katalog_51.html?produkt_id=677 do tego w planie jest kominek z DPG i rekuperator. Prosze o propozycje ogrzewania gazowego. Pozdrawiam Marcin z Bielska-Białej.

przepraszam ale mi to umknęło,

proponuję MCR II/24 BS 100 za 4505 zł brutto z VAT 23%,

odbiór osobisty w 54 hurtowniach w kraju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Potrzebuje rowniez pomocy jesli chodzi o dobor kotla. Mam dwie wyceny od fachowcow. Jeden poleca de dietrich model innovence MCA 35, drugi z kolei Brotje Eco Condens BBS o mocy 3,5 - 28kW. Ten od Brotje mowi, ze z wyliczen wyszlo mu, ze srednio kociol bedzie zuzywac 7kw, ten od de dietrich mowi, ze przy takim metrazu (ok 280mk samej podlogowki) kociol do 25kW jest zdecydowanie za maly. Nie wiem kogo mam sluchac i ktory z nich jest blizszy prawdy. A co jesli chodzi o porownanie samych kotlow? Nie wiem na jakiej zasadzie Panowie dobieraja kotly, czy to sie jakos liczy? Musze sie zdecydowac dosc szybko, wiec prosze o rade.

a jaka jest powierzchnia domu i kubatura?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam serdecznie,

 

Jestem w trakcie budowy domu i bardzo na czasie jest temat doboru kotła i zestawu instalacji CO.

 

Istotne parametry:

 

- rodzina czteroosobowa,

- domek parterowy z poddaszem 169m2 netto użytkowej - z garażem w bryle budynku (212m2 z garażem itp), powierzchnia całkowita po podłodze 250m2, kubatura ok 830m3,

- na dole podłogówka w 2/3 pomieszczeń i kalorzferz w pozostałej części, na poddaszu podłogówka w łazience i hallu, reszta kaloryfery, podłogówka 4 do 5 stref

- kominek ok11kW - bez płaszczy wodnych i rozprowadzenia temperatury, do incydentalnego grzania dla klimatu,

- ściany termalica BrukBet 25cm + 15cm styropianu, podłoga 10cm styropianu, strop 10cm styropianu, dach 35cm wełny + pełne deskowanie, membrana, dachówka ceramiczna

- wentylacja grawitacyjna

 

- grzanie domu i wody użytkowej (gaz z sieci + wspomaganie solarami)

 

Proszę o sugestię jaki kocioł byłby dla mnie najlepszy? Zastanawiałem sie nad Immergas'em (Vctrix Zeus) lub Viessmann'em Vitodens 300 albo DeDietrichem.

 

Dziękuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam. Takie małe pytanie do gospodarza. Czy sterowniki Diematic 3 komunikują się (rozmawiają z nami) tylko poprzez symbole i kody czy są tam komunikaty słowne?

Jeżeli to drugie to czy mają one wybór języka, czy może dostarczane są na dany kraj tylko w jednej wersji językowej danego kraju?

Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
j

sterowniki pogodowe,

dają największe oszczędności, to pogodówka sprawia, że woda zasilająca instalację, przenosi tyle ciepła ile wynosi aktualne zapotrzebowanie na ciepło budynku,

jest to możliwe dzięki temu że sterownik pokojowy „współpracuje” z czujnikiem zewnętrznym,

przy zmianach temperatury zewnętrznej czujnik przekazuje to do sterownika, a ten steruje palnikiem w celu uzyskania odpowiedniej temperatury zasilania, dzięki temu temperatura w pomieszczeniu jest utrzymywana na stałym, zadanym poziomie,

pogodówka reaguje o wiele szybciej niż regulator pokojowy, który reaguje dopiero na zmianę temperatury pomieszczenia spowodowana zmianą temperatury zewnętrznej, co przy budynkach które są dobrze zaizolowane może spowodować przesunięcie czasowe o kilka godzin,

 

niestety to kosztuje więcej niż Auraton, Euroster, czy jakieś inne ustrojstwo, :roll:

ale wbrew pozorom nie są to kwoty które w odniesieniu do kwoty całej inwestycji powalają na kolana,

pozwalają natomiast na oszczędności, które w stosunkowo niedługim czasie zwrócą się w niższych rachunkach za gaz

 

warto się zastanowić nad tym czy warto zaoszczędzić te kilkaset złotych rezygnując z możliwości sterowania swoim ogrzewaniem :roll:

 

Sterowniki pogodowe są nieodzowne do ogrzewania podłogowego, który ma dużą bezwładność. I aby za dużo nie stracić ciepła na tej bezwładności trzeba mierzyć temp. zewnętrzną i odp. wcześniej włączać/wyłączać(zmniejszać/zwiększać moc kotła) podłogówkę.

W przypadku gdy się ma grzejniki to kupowanie sterowania pogodowego jest bezcelowe (strata kasy) - wtedy to najlepszym rozwiązaniem jest dobry sterownik pokojowy z małą histerezą. Kiedyś próbowałem u Vaillanta dostać regulator pokojowy z małą histerezą - niestety nie posiadali :-(

Edytowane przez phans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Takie małe pytanie do gospodarza. Czy sterowniki Diematic 3 komunikują się (rozmawiają z nami) tylko poprzez symbole i kody czy są tam komunikaty słowne?

Jeżeli to drugie to czy mają one wybór języka, czy może dostarczane są na dany kraj tylko w jednej wersji językowej danego kraju?

Z góry dziękuję. Pozdrawiam.

sorry, że tak długo,

Diematic komunikuje się za pomocą komunikatów, bardzo czytelnych z resztą,

można sobie ustawić język komunikacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie proszę jak jest w temacie wykorzystania kondensacji podczas ładowania wody w zasobnikach? Niektórzy producenci kotłów (vaillant, acv, kto jeszcze?) chwalą się, że to posiadają. Z jaką efektywnością taki junkers cerapur smart z firmowym zasobnikiem grzeje wodę w zasobniku? Warto brać to pod uwagę w wyborze kotła(podgrzewanie ciepłej wody powinno kosztować taniej)?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czy kocioł kondensuje, czy też nie, zależy przede wszystkim od temperatury powrotu,

w przypadku gdy temperatura powrotu jest niższa niż około 57 C (dokładna temperatura kondensacji zależy od składu spalin, głównie CO i CO2 ),

kocioł będzie kondensował,

przeciętna temperatura do której grzeje się wodę użytkową, to 45 C,

 

reszty Ci chyba nie muszę wyjaśniać, poza tym, że to wszystko to marketing,

 

a kondensacja, przy grzaniu wody, zależy przede wszystkim od użytkownika a nie od producenta,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo długo mnie nie było,

 

przypomnę zasady zamówień i realizacji,

pozostały bez zmian,

 

dla przypomnienia:

- kontakt mailowy lub telefoniczny,

(w sumie nie wiem skąd macie mój numer telefonu,)

 

- uzgodnienie co i za ile chcecie kupić,

 

- po tym uzgodnieniu, należy złożyć mailowo zamówienie z wyszczególniniem dokładnie, co i za ile,

 

- po otrzymaniu zamówienia i potwierdzeniu prze ze mnie dostępności w hurtowni oraz dowiedzeniu się o ewentualnym okresie oczekiwania na towar,

(mogą nie mieć na hurtowni i będą musieli zamówić towar u producenta), wystawiam fakturę VAT Pro Forma na zamówiony towar,

 

- po wpływie pieniędzy na konto, towar będzie do odbioru w hurtowni lub będzie wysłany kurierem w zależności od miejsca dostawy,

przypominam, że jest ponad 50 hurtowni w których można odebrać towar,

 

- w przypadku przesyłki kurierskiej koszt przesyłki około 190 zł,

 

dlaczego taki tok postępowania?

 

wcale się nie dziwię, że ktoś kto zamawia towar może mieć obawy co do tego czy ma pewność bezpieczeństwa swoich pieniędzy,

to normalne,

 

próbowałem kiedyś sprzedać za pobraniem,

ale wynikł pewien problem,

klient zrezygnował i miałem problemy co zrobić z kotłem,

 

dlatego staram się teraz zabezpieczyć siebie a zarazem zabezpieczyć maksymalnie klienta,

temu właśnie ma służyć:

 

- uzgodnienie telefoniczne lub mailowe, wolę mailowe, bo zostawia ślad,

 

- mailowe złożenie zamówienia, bo też zostawia ślad,

 

- faktura ProForma, bo też zostawia ślad,

 

- przelew na konto, bo kolejny raz zostawia ślad,

 

dlatego, wydaje mi się, że taka transakcja jest w pełni bezpieczna dla drugiej strony,

 

poza tym, od 2005 roku, każdy kto kupował dostał zamówiony towar,

w przeciwnym wypadku, nie miałbym racji bytu na tym forum,

 

w chwili obecnej okazja

MCA15 w cenie z przed podwyżki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowa strona,

przypomnę zasady zamówień i realizacji,

pozostały bez zmian,

 

dla przypomnienia:

- kontakt mailowy lub telefoniczny,

(w sumie nie wiem skąd macie mój numer telefonu,)

 

- uzgodnienie co i za ile chcecie kupić,

 

- po tym uzgodnieniu, należy złożyć mailowo zamówienie z wyszczególniniem dokładnie, co i za ile,

 

- po otrzymaniu zamówienia i potwierdzeniu prze ze mnie dostępności w hurtowni oraz dowiedzeniu się o ewentualnym okresie oczekiwania na towar,

(mogą nie mieć na hurtowni i będą musieli zamówić towar u producenta), wystawiam fakturę VAT Pro Forma na zamówiony towar,

 

- po wpływie pieniędzy na konto, towar będzie do odbioru w hurtowni lub będzie wysłany kurierem w zależności od miejsca dostawy,

przypominam, że jest ponad 50 hurtowni w których można odebrać towar,

 

- w przypadku przesyłki kurierskiej koszt przesyłki około 190 zł,

 

dlaczego taki tok postępowania?

 

wcale się nie dziwię, że ktoś kto zamawia towar może mieć obawy co do tego czy ma pewność bezpieczeństwa swoich pieniędzy,

to normalne,

 

próbowałem kiedyś sprzedać za pobraniem,

ale wynikł pewien problem,

klient zrezygnował i miałem problemy co zrobić z kotłem,

 

dlatego staram się teraz zabezpieczyć siebie a zarazem zabezpieczyć maksymalnie klienta,

temu właśnie ma służyć:

 

- uzgodnienie telefoniczne lub mailowe, wolę mailowe, bo zostawia ślad,

 

- mailowe złożenie zamówienia, bo też zostawia ślad,

 

- faktura ProForma, bo też zostawia ślad,

 

- przelew na konto, bo kolejny raz zostawia ślad,

 

dlatego, wydaje mi się, że taka transakcja jest w pełni bezpieczna dla drugiej strony,

 

poza tym, od 2005 roku, każdy kto kupował dostał zamówiony towar,

w przeciwnym wypadku, nie miałbym racji bytu na tym forum,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...