Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

wzorem Grześka - kotły i nie tylko w dobrych cenach


Recommended Posts

  • Odpowiedzi 1,8k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

tzn jakie masz złe doświadczenia z tym modelem vaillanta...? podziel się nimi, bo ja zamierzam go zakupić właśnie...

Chetnie, bo to była moja najwieksza porazka zakupowa. Wydałam chyba 13.000 albo 15000 nie pamietam juz, bo to było 5 lat temu. W kazdym razie obiecywali cuda na kiju. Dom 170 m2, 3 łazienki, na dole podłogówka, piętro kaloryfery. od samego początku po kąpieli syna np, ja mialam letnia wodę pod koniec mycia włosów. Pierwsza reklamacja. Serwisant mi powiedział, ze woda nie mzoe leciec duzym strumieniem (sic)! bo wtedy przepływy sie nie zgadzaja. Taki sam klimat był z napełniana wanną. Piec miał pogodówke i pomiar temp w pomieszczeniu, ustawiony na 22 stopnie, odpalał sie przy 25 i grzał ( nagrzane bylo kominkiem) kolejne wezwanie serwisanta. Opowiesci o krzywej itd, zero zaradzenia na problem. MIneły 6 miesiace, piec non sto grzał wodę uzytkową. Wizyta seriwsanta, ze wymiennik widocznie trzeba odkamienić. odkamienianie nic nie dalo. MInał rok, znowu piec non stop grzeje cwu. Serwisant, seriwsant ze wymienik wydocznie trzeba wymienic, a wymiennika gwarancja nie obejmuje!!!! Pozniej jak nie wymiennik, to pompa i tak w kołko. Albo miałam najwiekszego pecha zycia i 3 serwisantów, plus szef seriwsu na Trojmiasto nie umiał sobie poradzić, ale to jest wielkie G

 

Proponuje w ogole wziac instrukcje od tego pieca. Uwierz mi, mam wyzsze wykształcenie, zbudowałam dom, ale ani ja, ani nikt ze znajomych nie był w stanie ustawic samodzielnie pieca. O samych serwisantach nie wspomnę! rachunki za gaz miałam masakryczne. DLa przykładu teraz, piec ustawiony na 6 stopni ( nikt nie mieszka) 1000 zł miesiecznie, gaz z butli. Dom 170m2, ocieplony 20 cm wełny, zbudowany z BK.

 

W tej chwili szukam jak najmniej kombinacji, elektroniki, ustawiania itd. A tego pieca największemu wrogowi nie zyczę. Panowie serwisanci jak juz nie wiedzieli co powiedzieć, to wymyslili wymiane pomy, chyba za 1500 zł. Oczywiscie gwarancja tez nie obejmuje. Uffffff, nieskładnie troche, ale szlag mnie do dzisiaj trafia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Witaj 1950 co prawda do pieca mam jeszcze daleko ale było by miło gdybyś coś podpowiedział na przyszłość. Nasz domek będzie miał 165 mkw. Ogrzewanie podłogowe ok 65-70 mkw. Reszta to grzejniki. Chcielibyśmy piec typu lodówka, kondensacyjny z zasobnikiem. Chyba, że polecasz wersję osobną bo tańsza. Zreszta to nie pokaz piekności ważne zeby działało jak się należy. My budujemy się pod poznaniem, szczerze woda raczej twarda. Jaki piec polecałbyś z wężownicą czy warstwowy. I czy w ogóle jest jakaś możliwość sterowania za pomocą jakiegoś czujnika ściennego góry i dołu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...
  • 3 weeks później...

Witam,

 

MCR czy MCA? jakie różnice?

 

Jestem tuż przed decyzją o wyborze kotła - dom 160mkw podłogówki około 80mkw piec jednofunkcyjny, zbiornik ACV 300l. + Kolektory.

 

Proszę o odpowiedź na pierwsze pytanie oraz na to co jeszcze poza samym piecem powinienem zakupić (sterowniki, automatyka, czujniki, zawory...)

 

Jeżeli jest to możliwe proszę o przesłanie kompleksowej oferty.

 

Pozdrawiam

L.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chetnie, bo to była moja najwieksza porazka zakupowa. Wydałam chyba 13.000 albo 15000 nie pamietam juz, bo to było 5 lat temu. W kazdym razie obiecywali cuda na kiju. Dom 170 m2, 3 łazienki, na dole podłogówka, piętro kaloryfery. od samego początku po kąpieli syna np, ja mialam letnia wodę pod koniec mycia włosów. Pierwsza reklamacja. Serwisant mi powiedział, ze woda nie mzoe leciec duzym strumieniem (sic)! bo wtedy przepływy sie nie zgadzaja. Taki sam klimat był z napełniana wanną. Piec miał pogodówke i pomiar temp w pomieszczeniu, ustawiony na 22 stopnie, odpalał sie przy 25 i grzał ( nagrzane bylo kominkiem) kolejne wezwanie serwisanta. Opowiesci o krzywej itd, zero zaradzenia na problem. MIneły 6 miesiace, piec non sto grzał wodę uzytkową. Wizyta seriwsanta, ze wymiennik widocznie trzeba odkamienić. odkamienianie nic nie dalo. MInał rok, znowu piec non stop grzeje cwu. Serwisant, seriwsant ze wymienik wydocznie trzeba wymienic, a wymiennika gwarancja nie obejmuje!!!! Pozniej jak nie wymiennik, to pompa i tak w kołko. Albo miałam najwiekszego pecha zycia i 3 serwisantów, plus szef seriwsu na Trojmiasto nie umiał sobie poradzić, ale to jest wielkie G

 

Proponuje w ogole wziac instrukcje od tego pieca. Uwierz mi, mam wyzsze wykształcenie, zbudowałam dom, ale ani ja, ani nikt ze znajomych nie był w stanie ustawic samodzielnie pieca. O samych serwisantach nie wspomnę! rachunki za gaz miałam masakryczne. DLa przykładu teraz, piec ustawiony na 6 stopni ( nikt nie mieszka) 1000 zł miesiecznie, gaz z butli. Dom 170m2, ocieplony 20 cm wełny, zbudowany z BK.

 

W tej chwili szukam jak najmniej kombinacji, elektroniki, ustawiania itd. A tego pieca największemu wrogowi nie zyczę. Panowie serwisanci jak juz nie wiedzieli co powiedzieć, to wymyslili wymiane pomy, chyba za 1500 zł. Oczywiscie gwarancja tez nie obejmuje. Uffffff, nieskładnie troche, ale szlag mnie do dzisiaj trafia

 

A może zapomnij o gazie kup dobrą pompę ciepła i zmniejsz rachunki o dziesiąt procent...

Po co ładować się w gaz z butli???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 months później...
  • 4 months później...

proszę i polecić któryś z kotłów. Starałem się przebrnąć przez katalogi. MCR i MCA były nowościami ale w 2009r.

Potrzebuje pogodówki, dwóch obiegów, w domu Tylko podłogówka, podgrzewanie wody zasobnik ok 150l. Moc modulowana do 24kw. Kondesat.

 

Serwisant własnie polecił mi de dietrich i viessman. No i coś muszę wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może być i trójka

z założenia nie zajmuję się serwisem dlatego nie mam części, nie wiem jak bym się postarał to być może by były,

ale nie rozpatrywałem na razie takiej możliwości,

 

z nowości to mogę polecić kocioł o mocy od 2,5-25 kW

bardzo fajna zabawka i ma na dodatek cenę bardzo do przyjęcia oraz barrrrrdzo duże możliwości sterowania różnymi rozwiązaniami instalacji grzewczych,

 

w naprawdę bardzo przystępnych cenach,

 

niestety niedostępny w necie,

jedynie dostępne do bezpośredniego montażu przez autoryzowanych instalatorów,

powoduje to, że nie będzie ich można kupić w byle jakim sklepie internetowym gdzie w 90% sprzedawca nawet nie wie co sprzedaje i nie widzi towaru na oczy,

 

tutaj dystrybuować i instalować, z założenia będzie fachowiec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks później...

Witam

Stoję przed wyborem kotła i nie mam jeszcze nic wybrane. Wiem tylko tyle że zapotrzebowanie to 11kwh i że mam dwie łazienki (w jednej wanna w drugiej prysznic), WC i kuchnię. Ujęcie wody jest miejskie i mam przyłącze gazowe. Cały parter i wszystkie łazienki maja OPW. Grzejniki są w 4 pokojach (na piętrze) i łazienkach (aby wspomagać podłogówkę). Myślałem o piecu kondensacyjnym, jednofunkcyjnym z zasobnikiem. Mam instalację przygotowaną do cyrkulacji cwu. Proszę o pomoc w wyborze kotła i ofertę cenową.

 

EDIT:

Zapomniałem dodać że rozumiem że masz daleko i nie będziesz chciał jechać przez pół polski żeby jeden piec montować ale oferta cenowa przyda się żeby wiedzieć jakie to mogą być koszty w zależności od firmy i modelu kotła.

Edytowane przez Shinneko
roztargnienie :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months później...

Witam serdecznie

Mam spory problem. Wybraliśmy piec DeDietrich MCA25 z zasobnikiem 150 litrów. Mam dwóch instalatorów, i dwie zupełnie różne opinie na temat pracy i osprzętu do TEGO SAMEGO kotła. Opinia nr 1.:

"Co do kotła MCA to nie ma możliwości aby ten kocioł wystartował bez czujki zewnętrznej, i nie do końca wiem o co chodzi Instalatorowi z większą temp. na podłogówkę. Przy użyciu pogodówki kocioł pracuje wg krzywej grzewczej i dostosowuje temp. wychodzącej wody grzewczej do temp. zewn. np. przy temp zewn. –15 stC woda zasilająca będzie miała 38 stC a przy temp zewn. +10 stC woda zasilająca będzie miała 32 stC i tak jak Pani widzi nie ma to wpływu na większą temp. Zatem niech Pani się zapyta tego instalatora jaką temp. wody zasilającej grzejniki zakładał przy obliczeniach i jak chciał zredukować temp. na ogrzewanie podłogowe bo jak na siłownikach w belkach rozdzielaczy to ja nie mam więcej pytań do nie go bo i tak nie ma sensu z nim gadać. Pion CO będzie miał taką samą temp. co woda w ogrzewaniu podłogowym inaczej w Pani instalacji się tego nie da zrobić, aby miały inną temp. potrzebowali byśmy dodatkowego pionu do samych grzejników i zastosowanie układu z modułem hydraulicznym do ogrzewania podłogowego albo zastosowanie dwóch grup pompowych jednej bezpośredniej a drugiej mieszaczowej ale do tego Pani instalacja nie jest przygotowana. Zostawię już problem z małą średnicą pionu do ogrzewania podłogowego tj. PEX fi 25-26 co przy ogrzewaniu podłogowym ma bardzo duże znaczenie aby uzyskać deltę ok 5 stC co robi się przy większych obrotach pompy obiegowej i co za tym idzie dużych przepływach w instalacji (mały przepływ duża delta, duży przepływ mała delta), mała delta projektowana jest do ogrzewania podłogowego (ok 5 stC) a większa do ogrzewania grzejnikowego (ok 10 stC) do dużych przepływów potrzebne są większe średnice a jaki e to musiał bym mieć dane budynku aby to obliczyć ale na pewno nie średnica wew. rury fi 20. Niech się go Pani jeszcze zapyta jaką średnią długość rury mają dane obwody i jaki jest rozstaw między nimi jest to również bardzo ważne przy dobieraniu odpowiedniej wartości krzywej grzewczej.

Opinia nr II.:

Grzejniki są zasilane z pionu C.O i regulacja będzie na głowicy termostatycznej przy grzejniku. Czujnika na pogodówkę nie będzie ponieważ nie możemy puścić większej temperatury na ogrzewanie podłogowe.

No i bądź tu mądry i pisz wiersze. Ktoś się orientuje w tym temacie i podpowie kto ma rację i którego z instalatorów słuchać?

Cały dom mam w podłogówce (parter + piętro), na poddaszu zaś trzy grzejniki 600/600/22 umiejscowione pod oknami. Na poddaszu w przyszłości chciałabym dwa pokoje plus łazienkę (na razie nie robimy bo brak finansów) i w każdym z tych pomieszczeń jest taki grzejnik jeden. Podłogówka z alupexu. Matko nawet nie wiem co powinnam napisać. W kotłowni wg planu pierwotnego miało być sprzęgło 35 kw z pompą. Mam dwa rozdzielacze, jeden na piętrze drugi na parterze. Do żadnego nie są wpięte grzejniki

http://images62.fotosik.pl/127/10390d29c1980b11gen.jpg

Proszę doradźcie coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

WItam,

Poszukuję kotła i wymiennika CWU do nowo budowanego domu.

Parametry do doboru:

- rodzina 3, moze kiedys 4 osobowa,

- dom parterowy z poddaszem 125m2 użytkowej - z garażem w bryle budynku (calkowita po podlodze - 190m2 z garażem),

- na dole podłogówka na 40m2 i kaloryfery w pozostałej części, na poddaszu podłogówka w łazience(10m2), reszta kaloryfery

- kominek ok 12kW - bez płaszcza wodnych i rozprowadzenia powietrza

- ściany beton komorkowy 24cm + 15cm styropianu, podłoga 12cm styropianu, strop 8cm styropianu, dach 26cm wełny + pełne deskowanie, membrana, blacha

- wentylacja mechaniczna (rekuperator)

- grzanie domu i wody użytkowej - gaz z sieci

Proszę o radę jaki kocioł kondensacyjny wybrac?

W jednej hurtowni polecili mi albo Dietrich MCR 24T II - za 3800zl albo Villanta VC 206/5-5- za 6000zl plus wymiennik SB-300 termo solar za 2400zl, bo w przyszlosci planuje montaz solarow do podgrzania wody. Czy warto dopłacić do Villanta?

A jesli chodzi o MCRa czy ustawianie temperatury na piecu jest wygodne bo w Villancie jest wyswietlacz na ktorym jest wszystko widoczne, a w Dietrichu , jak patrzę na stronie producenta to są jakieś dwa pokrętła bez wyswietlacza ( http://www.dedietrich.pl/content/view/full/11229 ) a jak szukam w googlach to znajduje mi jakiś taki np.( http://www.tukado.pl/produkt-21-De_Dietrich_MCR_II_24_T_-_Kociol_gazowy-12992459940057-12689194568845.html ) ktory to jest ten wlaściwy?

 

1950 - mozesz mi podeslac jakąś propozycję i ceny?

Lokalizacja: Radom

Edytowane przez leszek93
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jesli chodzi o MCRa czy ustawianie temperatury na piecu jest wygodne bo w Villancie jest wyswietlacz na ktorym jest wszystko widoczne, a w Dietrichu , jak patrzę na stronie producenta to są jakieś dwa pokrętła bez wyswietlacza ( http://www.dedietrich.pl/content/view/full/11229 ) a jak szukam w googlach to znajduje mi jakiś taki np.( http://www.tukado.pl/produkt-21-De_Dietrich_MCR_II_24_T_-_Kociol_gazowy-12992459940057-12689194568845.html ) ktory to jest ten wlaściwy?

 

Strona producenta to MCR3 a według tego, co napisałeś oferują tobie MCR II - dwójka ma wyświetlacz

 

.MCR.jpg

Edytowane przez CitroCerber
Dodane foto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...