Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...a czy coś przez to tracę ,że to olej syntetyczny?...

Tylko dobre samopoczucie, że masz np. olej naturalny i naturalną podłogę. :wink: :lol:

 

acha ,czyli jeśli nie ma przewagi oleju naturalnego nad syntetycznym to po co na podłogę nakladać olej naturalny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...acha ,czyli jeśli nie ma przewagi oleju naturalnego nad syntetycznym to po co na podłogę nakladać olej naturalny?...

Syntetyczne/chemiczne produkty (oleje, lakiery, woski) są produktami "żelującymi". Co to znaczy? :o Ano tyle, że utwardzaja się w miarę szybko ale wysychają kilka/kilkanaście lat. A przez ten czas uwalniają mniejszą lub większą ilość chemii mniej lub bardziej szkodliwej dla naszego zdrowia. Stąd alergicy nie są w stanie funkcjonować w niektórych pomieszczeniach z drewnianymi podłogami... . :(

 

Natomiast natura utwardza się wolniej ale wysycha duuuużo szybciej (w baaardzo niesprzyjających warunkach maksymalnie do 2 lat)... .

8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motyczka kiedyś widziałam coś takiego pod nazwą kolor jeżyna i właśnie położone w sypialni do jasnej podłogi

wyglądało bardzo ładnie

 

właśnie, właśnie...mam jasną podłogę z jesionu, skosy w sypialni chciałam zostawić na biało razem z sufitem..no i ten kolor mnie poprostu hipnotyzuje :lol: ..szukam dalej dzieki Dagbuilder :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sucupira juz lezy i czeka na olejowanie, zostało mi jej troche i czy mogła bym wylozyc tym mały balkon i jakos zaimpregnować czy na zewnatrz ta deska sie nie nadaje.

Czy może czy nie może - w tym wypadku to nieistotne. Twoja Sucupira technicznie nie jest przygotowana do położenia na tarasie. :(

Jak wygląda Twój parkiet:

1. Posiada pióro-wpust.

2. Obydwie strony są gładkie.

3. Grubość 15 mm (w najlepszym wypadku 18 mm).

 

A deska tarasowa to:

1. Nie posiada pióro-wpustu.

2. Jedna strona jest ryflowana.

3. Grubość deski minimum 20 mm.

 

Możesz zaryzykować ale nie będziesz zadowolona... . :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszytsko się zgadza, boorg dzięki, jeœli można to skonsultuje sie jescze w sprawie oleju, bo na razie panowie każš czekac az się odlezy i chyba kity mi wciskaja że sucupira powinna leżeć dułgo, a tak naprawde zdaje mi się że maja dużo roboty.

Jak nie musisz to nie pospieszaj - im dłuższa przerwa technologiczna (między układaniem a cyklinowaniem) tym lepiej dla podłogi. :p Napisz jaką masz chemię a ja pokombinuję co z czym i w jaki sposób... . :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boorg, czy możesz zdradzić jaki powinnam mieć olej na merbau abym je mogła potem pastować i polerować? Bo Twoja metoda konserwacji podłogi bardzo mnie zaciekawiła. A do pastowania to jakaœ specjalna pasta ma być?

Ja dopiero będę zamawiała parkiet z merbau więc wszystko, mam nadzieję, da się jeszcze zrobić :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...czy możesz zdradzić jaki powinnam mieć olej na merbau abym je mogła potem pastować i polerować? Bo Twoja metoda konserwacji podłogi bardzo mnie zaciekawiła. A do pastowania to jakaœ specjalna pasta ma być?...

Może to być każdy dowolny olej. Po prostu modyfikujemy tylko część pielęgnacyjną - nie używamy oleji pielęgnacyjnych/odświeżających. :wink:

Jaki ja bym położył?

Np. Timberex, Trip-Trap, Berger-Siedle, Osmo.

Jakiej pasty używam?

Fit Polish firmy Berger-Siedle (litr kosztuje około 40 zł). Jest bardzo delikatna i ma przyjemny zapach (terpentyna :wink: ). Ale można używać polskich past podłogowych np. pałacowa o wysokim połysku (litr kosztuje około 20 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy za położenie parkietu, lakierowanie i cyklinowanie wraz z materiałem tj. klej i lakier (hertzlak tylko nie wiem czy powprawna pisownia) 60 zł za m , to normalna cena, czy ktos się orientuje. Z góry dzieki z odpowiedz.

Zależy w jakiej część Polski. W Warszawie w takiej cenie nic nie zrobisz... .

 

Napisz coś więcej:

- jaki klej;

- jaka szpachla (czyli to co wypełnia szczeliny parkietu);

- jaki lakier podkładowy;

- jaki Hartzlack (wodny czy chemiczny)?

 

Wtedy rozłożymy cenę na łopatki. Tfu! Na czynniki pierwsze - oczywiście. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...