Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

jako że po mękach wyboru mam wreszcie swój upragniony bielony jesion chciałam niniejszym podziękować za cierpliwość i bezinteresowność panom jarekkur i ghost34.

 

http://img80.imageshack.us/img80/577/p10005431.jpg

 

http://img245.imageshack.us/img245/4281/p10005391.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako że po mękach wyboru mam wreszcie swój upragniony bielony jesion chciałam niniejszym podziękować za cierpliwość i bezinteresowność panom jarekkur i ghost34.

 

http://img80.imageshack.us/img80/577/p10005431.jpg

 

http://img245.imageshack.us/img245/4281/p10005391.jpg

 

przyjemnie jak się uda, dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Z wielką nieśmiałością dołączę do grona marudzących.

Żona -" Naczelny inżynier budowy" chciała i kupiła deskę dębową olejowaną gr. 22mm, szer 10cm, dł. od 40-120cm. Deski jeszcze nie odebrane ze sklepu.

Dzisiaj zobaczyłem w sklepie to "cudo" i okazało się, że jedna z oglądanych desek dł 120cm "łódeczkuje"! czyli jest wygięta na obu końcach do góry! Producent nie foliuje opakowań!

Towar mamy odebrać za miesiąc i zawieźć do chałupy, montaż przewiduję lipiec sierpień. Obawiam się, że do tego czasu szlag trafi większość z desek i nie będzie co układać. Zaznaczam, że chałupa jest niezamieszkała, nieogrzewana. Jeżeli coś takiego dzieje się z deską w ogrzewanym / klimatyzowanym sklepie, to stanie się z nią po przewiezieniu na miejsce.

Gooru podłóg doradźcie co robić w tej sytuacji. Mnie się wydaje, że trzeba wycofać się z tego zakupu.

Na koniec pytanie lajkonika. Chałupę budujemy ale zamieszkamy w niej w/g planu za 2-3 lata. Czy w związku z tym nie rozsądniej będzie zrobić podłogę z desek na legarach? Obawiam się czy klejona deska w nieogrzewanej chałupie może się nie sprawdzić?

Proszę o odpowiedź ponieważ jeszcze mam nadzieję będziemy mogli wycofać się z niefortunnego zakupu. Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Z wielką nieśmiałością dołączę do grona marudzących.

Żona -" Naczelny inżynier budowy" chciała i kupiła deskę dębową olejowaną gr. 22mm, szer 10cm, dł. od 40-120cm. Deski jeszcze nie odebrane ze sklepu.

Dzisiaj zobaczyłem w sklepie to "cudo" i okazało się, że jedna z oglądanych desek dł 120cm "łódeczkuje"! czyli jest wygięta na obu końcach do góry! Producent nie foliuje opakowań!

Towar mamy odebrać za miesiąc i zawieźć do chałupy, montaż przewiduję lipiec sierpień. Obawiam się, że do tego czasu szlag trafi większość z desek i nie będzie co układać. Zaznaczam, że chałupa jest niezamieszkała, nieogrzewana. Jeżeli coś takiego dzieje się z deską w ogrzewanym / klimatyzowanym sklepie, to stanie się z nią po przewiezieniu na miejsce.

Gooru podłóg doradźcie co robić w tej sytuacji. Mnie się wydaje, że trzeba wycofać się z tego zakupu.

Na koniec pytanie lajkonika. Chałupę budujemy ale zamieszkamy w niej w/g planu za 2-3 lata. Czy w związku z tym nie rozsądniej będzie zrobić podłogę z desek na legarach? Obawiam się czy klejona deska w nieogrzewanej chałupie może się nie sprawdzić?

Proszę o odpowiedź ponieważ jeszcze mam nadzieję będziemy mogli wycofać się z niefortunnego zakupu. Z góry dziękuję![/quote

 

Sprawa jest na tyle prosta, że wystarczy kilka uwag aby dać jej przejrzystość.

1. Drewno suszone a nie zapakowane szczelnie w folię, po krótkim czasie składowania pęcznieje i traci wymiary, a tym samym utrudnia szczelne ułożenie oraz gwarantuje póżniejsze powstanie szczelin wielkości adekwatnej do wcześniejszego spęcznienia.

2. Składowanie wysuszonego drewna w nieogrzewanym budynku jest niedopuszczalne od strony technicznej.

3. Układanie podłogi w budynku niezamieszkałym i nieogrzewanym w dłuższym okresie czasu, wiąże się z jej wymianą przed zamieszkaniem, ze względu na uszkodzenia wynikłe z nadmiernego spęcznienia drewna. Dotyczy to zarówno podłogi klejonej jak i podłogi montowanej na legarach.

Proponuję odstąpić od zakupu moim zdaniem nie najlepszych desek /brak odpowiedniego opakowania świadczy o jakości towaru/.

Prace podłogowe rozpocząć przed planowanym zamieszkaniem a po włączeniu ogrzewania i uzyskaniu przez budynek pełnej stabilności klimatycznej.

Temat podłogi zlecić profesjonalnej firmie znającej całość zagadnienia, zawsze to bezpieczniej i na ogół, wbrew pozorom, taniej. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można zaolejować deski dębowe żeby uzyskać kolor wenge?

Można olejem z odpowiednim pigmentem.

ale konkretnie jakim?

Do wyboru jest ich dużo.

Zapytaj u siebie w salonach parkieciarskich.

Takie oleje ma Loba, Bona, Osmo, Berger-Seidle, Pallmann, Lios itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie lepszy jest olej. Aż tak się nie brudzi wystarczy wilgotnym mopem zmyć kurz i wszystko ok. Poza tym jest to ekologiczny preparat zadnych szczucznych składników firms "OSMO" pozwala swoim olejem malować zabawki dla dzieci. Są bardziej wydajne a co najwaz niesze mozliwa naprawa punktowa, a lakietr niestety jak sie zniszczy trzeba całą powierzchnie cyklinować.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pan Jarek Kur

 

Bardzo dziękuję za wyczerpującą odpowiedź udało mi się wycofać z niefortunnego zakupu choć nie ukrywam, że podłoga była bardzo ładna . Już teraz wiem dlaczego była w dobrej cenie : 119 zł m2

Zwracam honor mojemu mężowi, który jest bardzo dociekliwy w każdym temacie .

Jeszcze raz bardzo dziękuję.

Serdecznie pozdrawiam

Julianna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jako że po mękach wyboru mam wreszcie swój upragniony bielony jesion chciałam niniejszym podziękować za cierpliwość i bezinteresowność panom jarekkur i ghost34.

 

http://img80.imageshack.us/img80/577/p10005431.jpg

 

Efilo podłoga piekna- można wiedzieć gdzie znalazłaś dobrego parkieciarza i jakieś namiary na niego ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 2 weeks później...

Witam:)

Nowa w tym temacie, przebrnęłam przez sterty postów na temat olejowania i lakierowania. Decyzja zapadła=> deska lita, olejowana, dąb. W grę wchodzi jeszcze cena. Czy ktoś może polecić dobrego producenta u którego kupie taka w granicach.. 250 zł z montażem? :/ Miał ktoś doczynienia z deską LITĄ Barlinek? Bo tam cena do przełknięcia

Z góry dzieki za wszystkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Odświeżam temat. Noszę się z zamiarem położenia deski barlinekiej, Jesion Classic olejowany białym olejem na 50-ciu metrach, po ogledzinach wzornika po za pieknym wyglądem martwi mnie trochę delikatna matowośc takiej podłogi, czy to nie będzie sie brudzić?

Do tej pory miałem lakierowany parkiet i cała pielęgnacja polegala na zmyciu tego mopem raz na tydzień, przeczytałem ten topic i widzę, że trzeba olejowaną podłogę: pastować, froterować, olejować co jakiś czas... fakt, że posty są z przed kilku lat i może zmieniła sie do tej pory jakość takich pdłóg/olejów.

Czy ktoś ma jakies doswiadczenia z pływającą podłogą 3 lamelową Jesion Classic olej biały z barlinka?

Proszę o opinie/rady - dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomocy potrzebuję. Właśnie wyolejowałam szafkę z forniru teak olejem impact oil i za dużo raczej go nałożyłam, w specyfikacji jest że nadmiar spolerować padem jakimś specjalnym.

Co mam zrobić, wchłonie się to? Póki co się klei i zostają ślady po dotknięciu, próbowałam polerować ręcznikiem, ale kiepsko jest. Nałożyłam olej ze 4h temu, ale umiaru nie miałam przy aplikacji :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...