Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pomocy potrzebuję. Właśnie wyolejowałam szafkę z forniru teak olejem impact oil i za dużo raczej go nałożyłam, w specyfikacji jest że nadmiar spolerować padem jakimś specjalnym.

Co mam zrobić, wchłonie się to? Póki co się klei i zostają ślady po dotknięciu, próbowałam polerować ręcznikiem, ale kiepsko jest. Nałożyłam olej ze 4h temu, ale umiaru nie miałam przy aplikacji :(

 

teraz szybko benzyna lakowa, terpentyna lub aceton i zmyć. Możesz dopóki się klei próbować zeskrobać. Olej to nie lakier. Nałożyć i wcierać za 2 godziny powtórzyc nałożyc i wcierać. 2 do 3 razy wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam:)

Nowa w tym temacie, przebrnęłam przez sterty postów na temat olejowania i lakierowania. Decyzja zapadła=> deska lita, olejowana, dąb. W grę wchodzi jeszcze cena. Czy ktoś może polecić dobrego producenta u którego kupie taka w granicach.. 250 zł z montażem? :/ Miał ktoś doczynienia z deską LITĄ Barlinek? Bo tam cena do przełknięcia

Z góry dzieki za wszystkie sugestie.

 

Ale w hurtowni widzialam bardzo ladne deski i parkiet dab z Nowego Miasta Lubawskiego z polozeniem za 150 zl m kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale w hurtowni widzialam bardzo ladne deski i parkiet dab z Nowego Miasta Lubawskiego z polozeniem za 150 zl m kw

Dobrze wykonana deska dębowa w pierwszym gatunku kosztuje ok 150 zł do tego należy doliczyć koszt montażu, chemii oraz listew. Moim zdaniem cena kompletnego wykonania podłogi wielkości 250 zł za 1 m2 jest bardzo dobrą ceną. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam fachowców,

 

Chciałabym poprosić o poradę w nieco innej sprawie niż parkiety, ale może Panowie będą w stanie mi pomóc i w tej tematyce jako że nie mogę nigdzie nic konkretnego znaleźć. Mianowicie chodzi o meble dębowe, bo nie wiem za bardzo czym je wykończyć czy olejem czy lakierem. Chciałabym uzyskać efekt bielonych dębowych mebli w salonie tu: stół rozkładany i komoda oraz w pokoju dziecięcym tu komoda, szafa, 2 szafki nocne. Już tak się zastanawiam parę miesięcy i noszę z zamówieniem bo choć firma robi fajne drewniane meble jakie się chce to widzę że z wykończeniem może być problem bo nie robili jeszcze bielonego i boję się że mogą eksperymentować i zresztą widzę że nie znają się za bardzo na rzeczy bo przeważnie tylko lakierują na jakiś żółty klor.

Zaproponowali mi że ewentualnie mogą zrobić taką barwę jaką robią w Dekorcie meble Oslo dąb biały ale to jest lakier (chybaby sprowadzili od nich): http://www.dekortmeble.pl/kolekcje/kolekcja_oslo.html

A może Panowie coś doradzą z olejowanych opcji co by było bardziej ekologiczne ale jak z kolei z użytkowaniem takich mebli i czy możnaby wtedy jakoś samemu to zrobić czy stolarza jakoś pokierować? Spodziewam się dzieciątka i tak się zastanawiam że olej może byłby mniej szkodliwy. Może olej biały w pokoju dziecinnym a w salonie bardziej narażonym jakiś olej + lakier co w efekcie wygląda jak olej (któryś z Panów tłumaczył taki efekt na podłodze) . Czy nie bać się samego oleju tylko dbać odpowiednio? Nadmienię jeszcze tylko że chodzi mi o taki szarawy odcień dębu bielonego + szczotkowanie czy też uczesanie go.

 

Przepraszam że zawracam głowę i proszę o jakąś poradę w tej sprawie. Nie ukrywam że będę czekała z niecierpliwością. Wiem, że może być problem bo to o meble chodzi, ale może akurat któryś z Panów miał i z tym do czynienia. Tylko różnica jak sądzę w środkach mniej szkodliwych niż na podłogi.

Dziękuję i pozdrawiam serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam odpowiedzi na mój problem. Ok. 3 tyg. temu ułozono mi podloge z klepek debowych 14 mm. Parkiet został zaolejowany olejem naturalnym. Wtedy jeszcze bylo w domu grzane (18 st). Po wylaczeniu grzania pomiedzy klepkami zaczely pojawiac sie wycieki oleju. Ogolnie podloga wyglada jakby deszcz na nia napadal. Miejscami wycieki sa na tyle intensywne ze po wyschnieciu oleju mozna go zeskrobac paznokciem. Co moze byc tego przyczyna i jak dlugo taki stan moze trwac? czy jest to zwiazane z wchodzaca przez otwarte okno wilgocia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

szukam odpowiedzi na mój problem. Ok. 3 tyg. temu ułozono mi podloge z klepek debowych 14 mm. Parkiet został zaolejowany olejem naturalnym. Wtedy jeszcze bylo w domu grzane (18 st). Po wylaczeniu grzania pomiedzy klepkami zaczely pojawiac sie wycieki oleju. Ogolnie podloga wyglada jakby deszcz na nia napadal. Miejscami wycieki sa na tyle intensywne ze po wyschnieciu oleju mozna go zeskrobac paznokciem. Co moze byc tego przyczyna i jak dlugo taki stan moze trwac? czy jest to zwiazane z wchodzaca przez otwarte okno wilgocia?

zrób zdjęcie! Jest to przyczyna wniknięcia oleju w szczeliny między deszczułkami. W szczelinach znalazło się dużo oleju w stosunku do objetości tych miejsc (szczelin). Z braku dopływu powietrza i jego ilości olej tam nie stwardniał. Prawdopodobnie drewno zaczęło pęcznieć i wycisnęło olej ze szczelin.

każdy taki świeży objaw powinienes scierać szmatką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jarekkur,

zdjecie zrobie jak bede na budowie (jeszcze nie mieszkamy). Robie wlasnie tak jak mi zaleciles, sucha szmatka przecieram podloge. Tylko na krotko sie to zdaje bo za 2 h znowu podloga wykropkowana.

P.S. jestem plci pieknej :)

Niestety to typowe. Musisz tak długo to robić aż przestanie się olej pokazywać. Przykro, ale ten typ tak ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialas te "hurtownie " w okolicach warszawy i cena jest netto ??

Nie, hurtowania nie w Warszawie, na Mazurach. Zakup materiału z położeniem, więc pewnie to całośc kwoty za metr. Zapomniałam dodać, że przy większej ilości metrów, takiej np. na dół domu. Kiedy położę, to pokażę zdjęcia :))

Edytowane przez grazi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzialas te "hurtownie " w okolicach warszawy i cena jest netto ??

Za 150 zł deski dębowej nie położy. Deska, grunt, klej , listwy, robocizna olej lub lakier. Robiłem ostatnio kosztorys na parkiet dębowy w 2 klasie i wszystko razem wyszło 184zł. A liczyłem praktycznie bez marży bo sporo tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 150 zł deski dębowej nie położy. Deska, grunt, klej , listwy, robocizna olej lub lakier. Robiłem ostatnio kosztorys na parkiet dębowy w 2 klasie i wszystko razem wyszło 184zł. A liczyłem praktycznie bez marży bo sporo tego.

Deska dębowa u producenta tzw rustykal 3 albo country około 40/m2. Producent sprzedaje i układa. Wyjdzie 150. Oczywiście domalux na górę. Pod spód klej 5-10-15 nie więcej niż 1kg/m2. Zrobią za 150zł/m2. Nawet są do przodu. Jutro jadę na oględziny 80m2 deski wstało po dwóch tygodniach. Nic nie było mierzone. zaczęli układać bo właściciel powiedziął, że powinno buć sucho.Dobranoc.

Edytowane przez jarekkur
poprawka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie lepszy jest olej. Aż tak się nie brudzi wystarczy wilgotnym mopem zmyć kurz i wszystko ok. Poza tym jest to ekologiczny preparat zadnych szczucznych składników firms "OSMO" pozwala swoim olejem malować zabawki dla dzieci. Są bardziej wydajne a co najwaz niesze mozliwa naprawa punktowa, a lakietr niestety jak sie zniszczy trzeba całą powierzchnie cyklinować.

 

wszystko fajnie ale to tez jest do czasu :) jesli chodzi o naprawe punktowa bez plam..one sie tonuja ale nie zanikaja..po uplywie okolo 2 lat na kazdym oleju czy tez olejowosku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

przebrnęłam przez pół wątku, ale czas nieubłaganie leci, a musze podjac konkretną decyzję. Zastanawiam się nad olejowaniem około 170 m2 podłóg. Na około 124 m2 został połozony parkiet debowy w II gatunku, klepka o rozmiarach 12x60x240 (poddasze). Pozostały metraz to niewielki pokój gdzie też ułożony jest II gatunek parkietu debowego o wym.12x60x350 oraz salon gdzie mamy parkiet w I gatunku, klepka 22x70x500. Do klejenia zostały uzyte produkty marki Maximus. Do olejowania zaproponowane zostały także produkty tej marki, a mianowicie Olej Maximus LIOS Bioil a nastepnie Maximus LIOS Fissativo. Czy ktoś z szanownych ekspertów miał do czynienia z tymi preparatami? Czy prawdą jest, ze podłogi olejowane jak najczęsciej odkurzaczem trza namaszczać, pielegnacja raz na kwartał powinna wystarczyć- oczywiscie do pielegnacji srodki też z Maximusa. Parkieciarz namawia na olejowanie, nie ma jak podłoga olejowana- mówi, ale ja jak trusia, ze strachu ze mi pielegancja bedzie sen z powiem spędzała osmielam sie prosić o rade....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...
  • 3 weeks później...

Witam serdecznie :)

Czytam, czytam i czytam, ale strasznie dużo tych wątków i informacji, a ja potrzebuję podjąć decyzję w miarę szybko.

 

W całym mieszkaniu mam położony parkiet jesionowy. Poza toaletą i łazienką. W toalecie płytki, w łazience deski/parkiet teak. O ile parkiet w mieszkaniu jest lakierowany matem to w łazience (3 m2) chciałabym olej.

I teraz pytanie: jaki olej będzie najlepszy i jak go nakładać? Aha, kolor ma być naturalny, znaczy przezroczysty - chodzi o to, że nie chcę zmieniać koloru drewna, chociaż wiem, że ściemnieje pod wpływem oleju.

 

Bardzo, bardzo proszę o radę jaki kupić olej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :)

Czytam, czytam i czytam, ale strasznie dużo tych wątków i informacji, a ja potrzebuję podjąć decyzję w miarę szybko.

 

W całym mieszkaniu mam położony parkiet jesionowy. Poza toaletą i łazienką. W toalecie płytki, w łazience deski/parkiet teak. O ile parkiet w mieszkaniu jest lakierowany matem to w łazience (3 m2) chciałabym olej.

I teraz pytanie: jaki olej będzie najlepszy i jak go nakładać? Aha, kolor ma być naturalny, znaczy przezroczysty - chodzi o to, że nie chcę zmieniać koloru drewna, chociaż wiem, że ściemnieje pod wpływem oleju.

 

Bardzo, bardzo proszę o radę jaki kupić olej

odpowiedź masz w ostatnim temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpowiedź masz w ostatnim temacie.

 

Czy dobrze rozumiem, ze polecanie między innymi oleje Loba, Bona, Osmo, Berger-Seidle, Pallmann?? Czy do łazienek one są ok?

Przepraszam za głupie pytania, ale laik kompletny ze mnie i do tego blondynka ;)

Już zdążyłam się dowiedzieć, że lepsze oleje a nie woski. Super. Ale czy będę w stanie sama dobrze wetrzeć ten olej? Czy to jakichś super umiejętności i techniki do tego trzeba. To jest tylko 3m2 a mój "pożalsięboże" parkieciarz nie budzi we mnie zaufania jeśli chodzi o olej (nie wiem czy kiedykolwiek pracował z olejem :eek: ). Co robić?

 

EDIT: Ach, jeszcze jedno pytanie. Czy poza wycyklinowaniem i szpachlowaniem tego parkietu (teak) coś jeszcze przed położeniem oleju należy z nim zrobić? Jakieś "odtłuszczenie"??

Edytowane przez lilit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...