Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

fredi07 jeśli to ma być odpowiedź na moje pytanie to widocznie czytam bez zrozumienia - Twój post mi nie pomógł a moja prośba była raczej jasno opisana.

 

Wyobraź sobie, że nie wcale nie był tani wręcz przeciwnie opinie o tym stolarzu były bardzo pochlebne i jest on jednym z droższych na moim terenie, miał to być człowiek z wieloletnim doświadczeniem z wykształceniem wyższym stolarskim.

Denerwują mnie tacy forumowicze którzy nie znają do końca tematu a krytykują kogoś o kim nie mają zielonego pojęcia.

 

Proszę o konkretną radę w tym celu przecież zostało stworzone forum.

Z góry dziękuję

Jak był taki dobry z wyższym wykształceniem to o co pytasz? Jak poprawić to co zrobił?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, Proszę o radę.

Deski dębowe zostaly zaolejowane olejem Eukola 1, dwukrotnie dzień pod dniu zgodnie z zaleceniem producenta. Po kilku dniach powierzchnia podlogi nadal sprawiała wrażenie lepkiej,

Po 10 dniach od zaolejowania parkieciarz wypolerował podłoge zielonym i białym padem. Teraz po kilku godzinach nadal jest leciutko lepka, boję się, że po wejsciu ekipy mającej wykonać końcowe malowanie wszystkie ewentualne zanieczyszczenia zaczną się przylepiać do podlogi, a ewentualne pierwsze mycie zostawi ciągnące się smugi.

W miejscach mocniejszej polerki deski sie nie lepią ale widać lekkie zadrapania na deskach - z bliska widać takie delikatne pazurki .

Co zrobic w takiej sytuacji - zlecić dalsze polerowanie, zeby zniesc efekt lepkosci , ale za to zostawić "zadrapaną podlogę", czy ewentualnie umyć podlogę i to zniweluje leppkość desek/ proszę o radę, wykonawca uważa, że podloga jest ok i ogólnie nie ma na nią dalszego pomysłu.

Pozdrawiam i prosze o pomoc,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy miał ktos kontakt albo ma położoną deskę litą IPOWOOD dąb c/d gr 15 mm ? Czy warto dać za taką deskę 129 zł?

lamelkowa tzn poskladana z wielu czesci czy jednolita efekt deski -lakierowana czy olejowana..generalnie warto ale lakierowana ja zawsze dodatkowo lakieruje..olejowana..trzebabby tez jeszcze co najmniej raz pociagnac jak juz nie olejem to prakirtt oil de luxe pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, Proszę o radę.

Deski dębowe zostaly zaolejowane olejem Eukola 1, dwukrotnie dzień pod dniu zgodnie z zaleceniem producenta. Po kilku dniach powierzchnia podlogi nadal sprawiała wrażenie lepkiej,

Po 10 dniach od zaolejowania parkieciarz wypolerował podłoge zielonym i białym padem. Teraz po kilku godzinach nadal jest leciutko lepka, boję się, że po wejsciu ekipy mającej wykonać końcowe malowanie wszystkie ewentualne zanieczyszczenia zaczną się przylepiać do podlogi, a ewentualne pierwsze mycie zostawi ciągnące się smugi.

W miejscach mocniejszej polerki deski sie nie lepią ale widać lekkie zadrapania na deskach - z bliska widać takie delikatne pazurki .

Co zrobic w takiej sytuacji - zlecić dalsze polerowanie, zeby zniesc efekt lepkosci , ale za to zostawić "zadrapaną podlogę", czy ewentualnie umyć podlogę i to zniweluje leppkość desek/ proszę o radę, wykonawca uważa, że podloga jest ok i ogólnie nie ma na nią dalszego pomysłu.

Pozdrawiam i prosze o pomoc,

 

sa takie oleje ktore dosyc dlugo wysychaja..na ekuli nie pracowałem..jednakowoz mozna to zmyc wax removerem loba..i nalozyc j/w parkiet oil de luxe np..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lamelkowa tzn poskladana z wielu czesci czy jednolita efekt deski -lakierowana czy olejowana..generalnie warto ale lakierowana ja zawsze dodatkowo lakieruje..olejowana..trzebabby tez jeszcze co najmniej raz pociagnac jak juz nie olejem to prakirtt oil de luxe pozdro

 

Jest to jednolita deska zastanawiam się właśnie nad ta deską i ewentualnie nad finisparkietem lub parkietem z dąbexu...co byście wybrali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to jednolita deska zastanawiam się właśnie nad ta deską i ewentualnie nad finisparkietem lub parkietem z dąbexu...co byście wybrali

 

Wybór należy do Ciebie. Jakie masz wymagania wobec wystroju wnętrza do odpowiednich mebli odpowiednia podłoga. Ja osobiście w dużych pomieszczeniach wolę deski.

Najważniejsze jest jednak odpowiednie przygotowania podłoża pod drewno!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa takie oleje ktore dosyc dlugo wysychaja..na ekuli nie pracowałem..jednakowoz mozna to zmyc wax removerem loba..i nalozyc j/w parkiet oil de luxe np..

 

Mogę raz jeszcze procić o nazwę produktu do zaolejowania , bo nic mi nie wyszuje w internecie,

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kolejne pytanie do panów -doradców.Czy po miesiącu używania podłogi polakierowanej matem,w miejscach użytkowania(głównie fotela komputerowego na kółkach) pojawiła sie plama zupełnie jakby startego lakieru?Czy to jest objaw normalny i ew.co w takiej sytuacji zrobić.?czy polakierowanie było zrobione niefachowo ,czy może jest to wina samego lakieru?W ogóle zauważylam ,że podłoga rysuje się niemiłosiernie.A może to tak juz musi być ?Zdawałam sobie sprawę ,że to jest drewno ,ale w tej chwili cieszę się ,że na parterze położyliśmy gres.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie chcę zaczynać nowego wątku więc się podepnę . Im więcej czytam na tematy podłóg tym mniej wiem:( więc liczę na pomoc planujemy z mężem w jadalni i w salonie połozyć palisander , nie parkiet a deski. I problem - lepiej lakierowane czy olejowane? Które z nich " dłużej wytrzymają i które są łatwiejsze w utrzymaniu i pielęgnacji? Czy ktoś z Was użytkuje palisander? Dzięki za odpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Witam

 

Zbieram się do położenia parkietu w nowym mieszkanku. Zdecydowałem się na parkiet jesionowy w gat.2 (22x70x500). Zależy mi żeby drewno nie zrobiło się żółte, fajnie by było gdyby się delikatnie rozjaśniło/wybieliło, może ewentualnie skontrastować (to co jasne będzie jasne, to co ciemne będzie ciemniejsze).

Dostałem z salonu parkietowego wycenę wraz z rozpiską całej chemii. Oto co mi zaproponowali:

Grunt Uzin PE 317

Klej Uzin MK 73

Spoiwo do szpachlowania Uni-Kitt

Lakier podkładowy Allbase

Lakier nawierzchniowy Pallmann X 98 AB półmat

 

Z tego co wyczytałem to grunt i klej może być.....natomiast jak z lakierami ? Czy dadzą one pożądany efekt ? Będę zadowolony ? Pani w salonie twierdzi że to bardzo dobra chemia. Może ktoś coś podpowie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo ciekawych rzeczy na temat wszelkiego rodzaju podłóg w tym olejowanych i lakierowanych można poczytac na stronce http://www.epodloga.pl bo jedne i drugi maja swoje plusy i minusy więc wydaje mi się, że trzeba raczej samumu dobrze zaznajomic się z tematem i podjąc decyzję , który rodzaj będzie nam lepiej odpowiadał. Pozdrawiam,
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakier vs. olej ... mam ten dylemat, ale w kontekście widocznych wewnątrz elementów więźby dachowej, dokładnie belek pod sufitem na poddaszu.

Konstrukcja więźby ze świerka, chcemy zachować naturalny kolor. Proszę bardziej doświadczonych o poradę: jak uzyskać taki (poniżej) efekt na suficie? Jak to zaimpregnować?

http://blog-stolarski.pl/wp-content/uploads/2010/06/aran%C5%BCacja-strychu-12124423-298x300.jpg źródło: blog-stolarski.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

beauty, nie możesz jeżdzić kółkami bezpośrednio po drewnie, nawet jak są miękkie i gumowe to i tak będą ślady, poczytaj sobie http://www.myfloor.pl/podlogi-bez-skazy-maty-ochronne,132,artykul.html

 

domowa, temat olej czy lakier jest rzeczywiście tematem rzeką, najlepiej poczytaj sobie rzeczywiście na portalach podłogowych, nie ma ich za wiele, ale jest najwięcej rzeczowych informacji, najwięcej jest na tym myfloor do którego podałem linka powyżej, widziałem tam też fotostory o odświeżaniu podłogi olejowanej, mi się generalnie wydaje że olej jednak lepszy, właśnie bo można tą podłogę odświeżyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , trochę po za tematem , mam pytanko , czy ktos może wie kiedy montuje sie listwy przy podłogowe ?? :(

 

Poniewaz mam gotową podłoge fachowcy mnie męczą , że trzeba juz montować , a fochowcy od drzwi , że po montażu drzwi ...

 

A ja jeszcze drzwi nie mam wybranych bo nie mogę się zdecydować , więc przyszedł mi do głowy pomysł .. niech montuja te listwy a w miejscu gdzie mają byc drzwi później ... tylko dwa razy fachowca od listew trzeba będzie wzywać .

 

Prosze o info

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , trochę po za tematem , mam pytanko , czy ktos może wie kiedy montuje sie listwy przy podłogowe ?? :(

 

Poniewaz mam gotową podłoge fachowcy mnie męczą , że trzeba juz montować , a fochowcy od drzwi , że po montażu drzwi ...

 

A ja jeszcze drzwi nie mam wybranych bo nie mogę się zdecydować , więc przyszedł mi do głowy pomysł .. niech montuja te listwy a w miejscu gdzie mają byc drzwi później ... tylko dwa razy fachowca od listew trzeba będzie wzywać .

 

Prosze o info

 

Pozdrawiam

 

Przecież tutaj nie ma problemu. Parkieciarze chcą zarobić i to już. Panowie od drzwi mogą przecież też przyciąć na wymiar przygotowane listwy i je przykleić. Ci od drzwi i tak będą przycinać opaski drzwiowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest jakas mozliwosc aby parkiet bukowy nie mial tego rozowego odcienia?

jestesmy wlasnie przed cyklinowaniem - i zastanawiam sie czy olej albo lakier jakis dadza rade rozbielic ten parkiet tak aby stracil rozowawy odcien

 

Raczej nie ma możliwości lakierem lub olejem pozbawić go różu. Ten Twój buk, to buk parzony. Można spróbować przez kilkukrotne ługowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...