Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

co to był za lakier domalux? był metny czy przezroczysty ów lakier i powinno sie to bdb zmatowić, odkurzyc ze 2-3 x porzadnie(odkurzyc 1x poczekac z 20 minut..na opadniecie kurzu i znowu ze 2 x), przetrzec wszystkie kanty , gniazdka , kaloryfer wydmuchac, prztrzec wilgotna szmata na kolanach cala podłoge ze 2 x........i spróbowac jeszcze raz polakierować..tam zdecydowanie jest za dużo brudu..na koniec pomieszczenie zamknac i dac wilgotna szmatke pod drzwi aby nie podwiewały paproszki..(czy przesiewał lakier czy to 1skladnik czy dwuskladnik?)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam! Zebrałam kilka potrzebnych informacji dotyczacych mojej podłogi. Tak więc plyty podlogowe to sa tego rodzaju http://www.fermacell.pl/pl/content/produkty_fermacell.php. Wilgotności wynosiła od 53 Hg do 78 Hg. Niższą wartość zanotowałam dwa ostatnie dni. Przekroczenia,tzn ponad 70Hg zadarzyły sie dwkurotnie nad ranem, przy otwartym oknie. Nie jest to wiec normą. Generalnie w aktualnych warunkach pogodowych najczęściej pomiar wynosil miedzy 60 a 70 (ciagle otwarte okna). Zima jak mierzyłam - tak dla ciekawości - wydaje mi sie że najcześciej wilgotnosc wynosiła między 42 a 55 hG. Jak jest więc diagnoza? :) Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko do Szanownych Panów Ekspertów.

W przedpokoju będę miał płytki o grubości 11,5mm a w pokojach parkiet 22mm do tego klej. Chciał bym żeby nie było progów. Proszę o sprytny pomysł jak to zniwelować. Wylewka jest wszędzie taka sama (brak różnic wysokości). Nie wiem ile kładzie się kleju pod płytki a ile pod parkiet ? czy można płytki położyć na grubszym kleju ??? pod drzwiami wejściowymi ma tylko 4 cm do posadzki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszka wilgotności w normie i płyty wydają się być OK tak, że spokojnie możesz decydować się na parkiet. Parkiet kupuje się z produkcji i układa nie kupuj go na rok wcześniej bo straci wymiar. A tak na marginesie Hg to symbol chemiczny rtęci i wysokość słupa rtęci dotyczy ciśnienia atmosferycznego. Wilgotność mierzy się w % masy wody w m3 powietrza.

Konrad grubość kleju pod parkietem to praktycznie 0mm. Można dać więcej pod ceramikę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym najlepiej czyścić, sprzątać deskę dębową potraktowaną traffic'iem? w bonie maja kilka produktów do pielęgnacji i zgłupiałam które w jakiej kolejności i częstotliwości.

Do bieżącego czyszczenia podłogi potraktowanej Trafficem polecam sprawdzony Cleaner natomiast do konserwacji Polisch w odcieniu matt. Jest nowszy środek Bony do pielęgnacji podłóg jednak jest tylko w połysku. Bona wypuściła na rynek poręczny aplikator wraz z dozownikiem środka czyszczącego lub konserwującego. Ułatwia dbałośc o podłogę, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W dniu dzisiejszym nowo położona deska dębowa w salonie została pokryta olejem. "fachowiec" mimo wcześniejszych ustaleń położył inny olej niż na schody - na schodach jest złoty dąb, w salonie orzech :/

Czy poprzez cyklinowanie możemy zlikwidować kolor orzecha w salonie i położyć nowy olej w odpowiednim kolorze? Zaznaczę, że deska jest z fazką...

Bardzo proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

W dniu dzisiejszym nowo położona deska dębowa w salonie została pokryta olejem. "fachowiec" mimo wcześniejszych ustaleń położył inny olej niż na schody - na schodach jest złoty dąb, w salonie orzech :/

Czy poprzez cyklinowanie możemy zlikwidować kolor orzecha w salonie i położyć nowy olej w odpowiednim kolorze? Zaznaczę, że deska jest z fazką...

Bardzo proszę o pomoc...

możecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest nowszy środek Bony do pielęgnacji podłóg jednak jest tylko w połysku.

 

Masz na myśli ten: http://www.bona.com/pl/Polski/Top-navigation/BonaSystem/Produkty-konserwujce/Finished-floors/Bona-Cleaner/ test właśnie w macie?

 

a ten jest w połysku, dobrze zrozumiałam? http://www.bona.com/pl/Klient-Indywidualny/Care2/Care/Cleaner/Wood-Floor-Cleaner/

nigdzie nie ma tego w opisach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ofercie BONY znajdziesz pełną ofertę środków do bieżącej pielęgnacji oraz do konserwacji. Jest dobry opis w zakresie ich stosowania. Istotnie wśród nowych środków do konserwacji podłóg lakierowanych jest pasta w płynie w odcieniu mat. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

chciałlem niedługo zmierzyc się z tematem olejowania podłogi, niby wydaje się to całkiem proste ale nie za bardzo mam odwagę samemu bez jakiegoś doświadczenia zabrać się za olejowanie drogiego parkietu. Czy możecie polecic jakies ciekawe artykuły odnośnie olejowania podłogi drewnianej? konserwacji czyszczenia itp itd? chciałbym uzyskać jakieś bardziej wizualne informacje niż np. tutaj http://www.epodloga.pl/porady.php?artykul=jak_prawidlowo_olejowac_podloge lub w art. temu podobnych. Szukałem jakis filmikow żeby to sobie obejrzeć ale na nic ciekawego nie znalazłem. czy olejowanie jest żeczywiscie takie proste czy wymaga jednak średniej/duzej wprawy? z gory dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niestety w mojej okolicy nie udało mi się znaleźć "dobrego parkieciarza" jeden był ekspertem od finisz parkietu, drugi od caponu i domaluxu, a trzeci twierdził że nie używa CM-ki bo nie trzeba. Dlatego zwracam się z ogromna prośbą do ekspertów z forum o polecenie (na priv) dobrego parkieciarza z Lublina lub okolic do ułożenia 30m parkietu dębowego w nowym bloku. z góry bardzo dziękuje za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Niestety w mojej okolicy nie udało mi się znaleźć "dobrego parkieciarza" jeden był ekspertem od finisz parkietu, drugi od caponu i domaluxu, a trzeci twierdził że nie używa CM-ki bo nie trzeba. Dlatego zwracam się z ogromna prośbą do ekspertów z forum o polecenie (na priv) dobrego parkieciarza z Lublina lub okolic do ułożenia 30m parkietu dębowego w nowym bloku. z góry bardzo dziękuje za pomoc.

Polecam P. Zbigniewa Krysztofiuka z Lublina tel 509 267 246. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów☺

to mój pierwszy post w życiu, więc proszę o wyrozumiałość.

 

Piszę, ponieważ mam ogromy problem z parkietem – od pół roku remontuję mieszkanie i gdy już widziałam koniec prac remontowych, trafiłam na nieprofesjonalnego parkieciarza.

Parkieciarz miał w dwóch pokojach przełożyć stały parkiet (dębowa klepka), a w salonie położyć nowy (też dąb). Całość miał pobielić.

Z całą robotą ułożeniem na klej, cyklinowaniem, olejowaniem etc. uwinął się w 5 dni, ale wynik jego pracy jest dramatyczny.

W parkiecie są szpary (powiedział, że próbował szpachlować, ale przy polerowaniu kit wypadał).

Przy ścianach dramatyczne rysy, tak zwane „baranki“ głęboko uszkadzające strukturę drewna.

W jednym pokoju nie wiadomo dlaczego ułożył obok siebie dwa wzory - okrętówkę i cegiełkę, ale to akurat nie martwi mnie tak bardzo jak cała reszta, czyli ogólny wygląd podłogi.

Co najgorsze, nawet nowy parkiet spartaczył, bo niektóre klepki są obniżone o około 1mm względem pozostałych.

 

Na koniec to zaolejował, a właściwie zawoskował na biało Osmo, a potem dwukrotnie zaolejował bezbarwnym Carlsem. Podłoga wygląda jakby była brudna, przykurzona, są białe smugi, nie wspominając, o tym, że każda rysa bardzo rzuca się w oczy.

 

Parkieciarz przyznał się do błędów, choć oczywiście kręcił i starał się mnie przekonać, że podłoga wygląda całkiem ok. Umówiliśmy się, że to przecyklinuje i poprawi, ale boję się, że znowu coś schrzani.

 

Na co mam mu zwrócić uwagę? Czy to dobry pomysł, żeby znowu olejował na biało Osmo, co uchodzi za trudną technikę, skoro nie potrafi dobrze obsługiwać cykliniarki. Wiem, że mogę się pożegnać z pięknym parkietem, ale chcę, żeby przynajmniej wyglądał jako tako.

 

Proszę o rady osoby znające się na temacie, i takie, które mają za sobą podobnie dramatyczne doświadczenia.

Dziękuję i pozdrawiam:)

zdjęcie (12).jpg

zdjęcie (11).jpg

zdjęcie (10).jpg

zdjęcie (9).jpg

zdjęcie (7).jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks później...

Witam.

Przymierzam się do zaolejowania podłogi i prosze oradę w sprawie wyboru oleju. Ze względu na dostępność w mojej okolicy przymierzam się do Maximus LIOS Bioil, jednak zastawiam się czy jest to dobry wybór. Czy może wybrać coś innego / łatwość położenia, trwałość, konserwacja w kolejnych latach/? Nie znalazłem niestety żadnych użytecznych informacji na temat tego produktu od jego użytkowników. Zaolejowana ma być podłoga jesionowa, kolor naturalny. Za wszelkie sugestie z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...