Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

hmmm.... rok temu olejowaliśmy ale nie jestem zadowolona z efektu. Ponadto robiliśmy to "na raty" więc widać przejście w dwóch miejscach.

 

 

Basia_KRK, też tak myślę.

Cenowo zdecydowanie najdrożej, ale jeśli to ta sama jakość i efekt wykończenia, to zapłacę każde pieniądze. No, prawie każde ;)

 

A dlaczego nie robiliście Osmo, jeśli można wiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zapytam o olej na blat, tak przy okazji - ten Osmo rzeczywiście taki świetny? ja skorzystałam z forumowej rady i użyłam oleju, którego wyglą na początku bardzo mi się podobał - ni to lakier, ni olej, ale bardzo szybko schodzi, w łazience to już w ogóle porażka, chyba muszę zdjąć blaty i zawieźć do stolarza do przeszlifowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mazo tak, rewelacyjny jest.

U mnie czasami woda stoi, coś się rozleje, a to sok z buraków, a to tłuszcz, i nic nie zostaje.

 

Myję albo po prostu samą wodą, albo gąbką z płynem i później czystą scierką.

Olejowanie robiłam przed montażem raz, po montażu raz, i po roku ponownie. Ale to pędzelkiem cieniutko szybko idzie.

Teraz będę latem powtarzała, czyli co rok wychodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy ze oleje są coraz to lepsze i trwalsze co wydłuża okresy pomiędzy kolejnym olejowaniem.

 

miałem nadzieję ze to juz tu było omówione ze ten kto lubi chodzić po płytkach kupuje płytki kto lubi panele kupuje panele

 

a jasną sprawą jest to ze drewno w dodatku olejowane jest dla specyficznego klienta ktory musi się liczyc z taką własnie pielęgnacją.

 

ciekawą sprawą tez jest to ze jak w listopadzie rozmawialem z lokalnym schodziarzem o schodach pokrytych olejem to zdecydowanie mowił ze nie poleca bo sie szybko wyciera i nie wygląda to dobrze.

w lutym po pewnej inwestycji zmienił swoj pogląd i na kolejnym spotkaniu mowił ze to juz nie te same oleje co kiedys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mazo tak, rewelacyjny jest.

U mnie czasami woda stoi, coś się rozleje, a to sok z buraków, a to tłuszcz, i nic nie zostaje.

 

Myję albo po prostu samą wodą, albo gąbką z płynem i później czystą scierką.

Olejowanie robiłam przed montażem raz, po montażu raz, i po roku ponownie. Ale to pędzelkiem cieniutko szybko idzie.

Teraz będę latem powtarzała, czyli co rok wychodzi.

 

Tylko który wybrać... bo jest matowy i naturalny - ten pierwszy niewidoczny, drugi dający efekt mokrego drewna. Ale to inny temat, nie powinnam tutaj się tym zajmować. dzięki za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mazo zobacz na moją kuchnię. Tam dokładnie widać.

 

Jak wybierzesz naturalny to będziesz miała w kolorze i takim wykończeniu jak podłoga.

Bezbarwny będzie inny.

 

Jeśli chcesz moge ci odlać troszkę w malutki pojemniczek i wysłać, będziesz sobie mogła nanieść przed zeszlifowaniem i zobaczysz czy ci odpowiada takie wykończenie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...