Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Olleo zgadzam sie w 100%. wszelki kurz jest dużo bardziej widoczny... właśnie się męcze z sprzątaniem po remontowym:/

dlatego 1 wsza pielegnacje oleju najlepiej zrobic tuz po wszystkich fachowcach..na pare dni przed wprowadzka..

Edytowane przez ghost34
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko. Dwa tygodnie temu skonczono u mnie parkiet debowy olejowany. Od tego momentu od czasu do czasu cos strzela. Dzis zauwalylem, ze w kilku rogach i w paru miejscach na krancach jest pusty dzwiek. Nie wiem, czy odspoil sie od kleju i to te dzwieki, czy za malo kleju w tych miejscach bylo dane. Wg mnie to wada wykonania. Co parkieciarz z tym moze poczac i czy powinien?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

zaolej owalem taras z deski bangkirai olejem firmy Koopmans Olej HOUTOLIE bezbarwnym i po drugim zaolej owaniu taras nie wysechł, klei sie juz drugi tydzień. Mieliście Państwo podobny problem ? jak z tym sobie poradzić ? jest na to jakas metoda ?

pozdrawiam

Wiktor

 

Dałeś w takowym razie znacznie za duzo...na egzoty ktore są gatunkami o b duzej gestosci daje sie raz i dopiero po jakims czasie sie poprawia..obawiam sie ze tylko mechanicznie mozesz to usunac ale lepiej podpytaj przedstawiciela producenta czy nie maja jakowegoś zmywacza choc szczerze watpie:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko. Dwa tygodnie temu skonczono u mnie parkiet debowy olejowany. Od tego momentu od czasu do czasu cos strzela. Dzis zauwalylem, ze w kilku rogach i w paru miejscach na krancach jest pusty dzwiek. Nie wiem, czy odspoil sie od kleju i to te dzwieki, czy za malo kleju w tych miejscach bylo dane. Wg mnie to wada wykonania. Co parkieciarz z tym moze poczac i czy powinien?

Nie nie powinien jeśli-

Jesli klepki nie "klawiszują" tzn nie "chodzą góra dół" to wszystko jest w porzadku norma mowi o tem ze 40% deszczułki jeśli jest podklejona to jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza pielegnacja- czyli użycie mydła specjalnego?

 

-ja dodatkowo mam problem gdyż zepsułam sobie kawałek podłogi. mam jaśniejszą plame 3cmx3cm. czym ja potraktować? wodą z mydłem specjalnym?

 

Jaki olej marka typ..przebarwieniem sie na oleju nie przejmuj zaniknie samo..choc to potrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej Woca Majster (naturalny bez barwienia).

Na podłodze była szara plama - podejrzewam ze to była farba. Zaczełam ją scierać. Po jakimś czasie okazało się że miejsce tarcia wygląda jak surowe drewno, i jest dużo jaśniejsze od reszty podłogi. Co z tym zrobić??

Drugi problem to to że znalazłam kilka dodatkowych plam tej farby. Na razie ich nie dotykam bo nie wiem co z nimi zrobic:(

Jaki olej marka typ..przebarwieniem sie na oleju nie przejmuj zaniknie samo..choc to potrwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej Woca Majster (naturalny bez barwienia).

Na podłodze była szara plama - podejrzewam ze to była farba. Zaczełam ją scierać. Po jakimś czasie okazało się że miejsce tarcia wygląda jak surowe drewno, i jest dużo jaśniejsze od reszty podłogi. Co z tym zrobić??

Drugi problem to to że znalazłam kilka dodatkowych plam tej farby. Na razie ich nie dotykam bo nie wiem co z nimi zrobic:(

Zakupic olej miejsca z farba oczyscic oleju troszke na sciereczke, wetrzec ..raz po 12-24 g drugi raz i tyle..plamy jak powiadam zanikna choc to potrwa a jesli miejsca sie beda bardziej wyświecac..to kilka myć podczas normalnego uzytkowania tez cała posadzkę pod tymże względem stonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko:

planowana jest deska trójwarstwowa klejona po posadzki - jak przygotować wylewkę? bo idealnie gładka to ona nie jest... są nierówności lekkie - pod płytki to nie przeszkadza bo klei zalepia a czy klej pod deski robi to samo?

czy może lepiej kłaść na pływająco?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam takie pytanko:

planowana jest deska trójwarstwowa klejona po posadzki - jak przygotować wylewkę? bo idealnie gładka to ona nie jest... są nierówności lekkie - pod płytki to nie przeszkadza bo klei zalepia a czy klej pod deski robi to samo?

czy może lepiej kłaść na pływająco?

 

Pod deskę klejem nie wyrównasz, jego się daje mniej niż 1 mm. Jeśli ułożysz na pływająco, to będą Ci stukały jak panele. Nie wiem, kto Ci będzie kładł podłogę, ale jeśli kupujesz z montażem, to firma wszystko Ci powie, co i jak z posadzką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod deskę klejem nie wyrównasz, jego się daje mniej niż 1 mm. Jeśli ułożysz na pływająco, to będą Ci stukały jak panele. Nie wiem, kto Ci będzie kładł podłogę, ale jeśli kupujesz z montażem, to firma wszystko Ci powie, co i jak z posadzką.

 

Zastanówmy się, co znaczy przykleić deskę?

 

Czy dać milimetr kleju i tam gdzie sięgnie, to przyklei a gdzie nie sięgnie, to nie przyklei i po co tam klej?

 

W efekcie będziemy mieli podłogę w części przyklejoną a w części pływającą.

 

Wylewki po przeszlifowaniu mają różną porowatość i wiele drobnych nierówności, które trzeba wypełnić klejem aby solidnie zespolić deskę z wylewką.

Ilość kleju jest tu sprawą, którą można określić po zamontowaniu podłogi.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...