Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki! a czy przyciemniając sprawia, ze dąb staje się mniej szarawy (bardziej ciepły)? I już ostatnie pytanie (przynajmniej na dziś;) Czy osoba, która ma kilkukrotne doświadczenie w nakładaniu Osmo (w tym także po raz pierwszy tzn. na wycyklinowane drewno) jest w stanie samodzielnie nałożyć impacta? Czy olej jest trudniej nałożyć niż olejowosk?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olejem trzeba nasycić drewno i zebrać nadmiar = maszyna polerska z padami i ze znajomością sposobu nakładania.

Przy olejowosku jest prościej, nakłada się wałkiem podobnie jak lakier.

Impact daje ciepły odcień, szarości w nim nie widać, chyba że z pigmentem.

Powodzenia.

mało tego pod wplywem promieniowania uv jego "zóltawa" barwa ktora jest na "dzien dobry" sie z czasem i to b niedługim zatraca szczegolnie widac to na klonach, jaworach..czy jasnych jesionach posadzkach bielonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce na dniach zakonserwowac podloge zaolejowana Bona Carl's 90 olejem Bona Carl's 25. W instrukcji jest napisane, ze samodzielnie mozna to zrobic bawelniana szmatka, ale po godzinie od nalozenia trzeba przepolerowac czerwonym padem na maszynie. Czym mozna zastapic owo przepolerowanie korzystajac jedynie z sily wlasnych rak? Druga, czysta bawelniana szmatka?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuje zakonserwować podłogę produktem firmy Dąbex - DBX 15S. Produkt wytworzony jest z naturalnych tłuszczów roślinnych. Nie zawiera substancji zapachowych i rozpuszczalników. Dzięki odpowiednio dobranym składnikom nie tylko czyści podłogę(do silnie zabrudzonych podłóg zalecamy DBX Intensiv) ale także ją pielęgnuję.

Stosowanie:

1. Podłogę dokładnie odkurzyć.

2. Pojemnik przed użyciem starannie wymieszać przez potrząsanie.

3. Zmieszać DBX 15S z letnią wodą w następującej proporcji:

- do podłóg olejowanych tradycyjnie: 1:20(250 ml produktu na 5 l wody)

- do podłóg olejowanych UV lub woskowanych: 1:40(125 ml na 5 l wody)

4. Przetrzeć podłogę zmoczoną i lekko wykręconą szmatą lub zmywakiem na kiju w kierunków słojów drewna.

Zebrać rozpuszczony brud do sucha szmatą lub zmywakiem również w kierunku słojów drewna. Zawsze używać dwóch wiader: jedno do roztworu i drugie do płukania zmywaka. Zaleca się w jednym cyklu roboczym pracować na małej powierzchni - ok. 10 m2. W ten sposób unika się dłuższego pozostawiania wody na powierzchni.

5. Podłoga powinna schnąć przez ok. 2 godzin, zanim będzie można po niej chodzić.

6. Do uzyskania lekkiego połysku - suchą podłogę wypolerować białą wkładką polerską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce na dniach zakonserwowac podloge zaolejowana Bona Carl's 90 olejem Bona Carl's 25. W instrukcji jest napisane, ze samodzielnie mozna to zrobic bawelniana szmatka, ale po godzinie od nalozenia trzeba przepolerowac czerwonym padem na maszynie. Czym mozna zastapic owo przepolerowanie korzystajac jedynie z sily wlasnych rak? Druga, czysta bawelniana szmatka?

Wejdż na priv Roberta Mądreckiego, życzliwy fachowiec najwyższej półki i zna Bonę od podszewki. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, podpowiedzcie :)

 

Będę miała podłogę z desek dębowych, zaolejowaną olejem Loba HS 2K ImpactOil. Gdy podłoga będzie gotowa, mam zamiar dać jej poleżeć w spokoju (bez żadnych prac) około 9-10 dni. Potem będzie montaż kuchni i zakładanie drzwi. Jak zabezpieczyć podłogę na ten czas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem po montażu kuchni i drzwi

drzwi w piątek montowali notabene.

 

gładki papier malarski w roli daje radę tylko i wyłącznie

takie moje zdanie

 

folia i wszem ale przy malowaniu przy noszeniu drzwi lub kuchni moze byc slisko dla monterów

Edytowane przez f.5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdż na priv Roberta Mądreckiego, życzliwy fachowiec najwyższej półki i zna Bonę od podszewki. Pozdrawiam.

 

pisalem, ale nie odpowiada.

 

Czy mozesz mi Ty, albo inny specjalista, doradzic, czy w ogole 3-4 tygodnie po olejowaniu trzeba konserwowac Bona Carl's 25 (rzadki), czy lepiej odczekac te 3-4 miesiace? Parkieciarz, który kladl, radzi konserwowac przed wprowadzeniem sie. Prosilbym o odpowiedzi w miare szybko, bo kolo 9 musze z tym wystartowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktos ma doswiadczenie z Firma korona drewno?

http://koronadrewno.pl/podlogi

 

Szczerze nie polecam usług firmy Korona Drewno Kalisz z http://www.koronadrewno.pl Mam bardzo złe doświadczenie z tą firmą. Pracownicy to zwykli partacze którzy nie mają zielonego pojęcia o stolarce. Mieliśmy mieć wykonaną elewację drewnianą z modrzewia syberyjskiego ale niestety kiedy w końcu pracownicy po 2 latach pojawili się na budowie nie wiedzieli zupełnie jak się za taką elewację zabrać. Zupełny brak kompetencji. Zaliczka zwrócona ale dopiero po ingerencji prawnika. Szczerze odradzam !!!

Edytowane przez Martka82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób przed wprowadzeniem się.

 

Rozmawialem dzisiaj z parkieciarzem w Kenio, jak oddawalem nadmiar oleju do blatu i potwierdzil, zeby teraz nie olejowac, bo jesli bylo robione 2x Bona 90 przy pierwszym olejowaniu, to nie bedzie pilo i tylko zbiore nadmiar. Kazal mi tylko raz na tydzien przemywac z dodatkiem Bona Soap, ktory tez odnawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie polecam usług firmy Korona Drewno Kalisz z http://www.koronadrewno.pl Mam bardzo złe doświadczenie z tą firmą. Realizacja opóźniona o dwa lata. Właściciel firmy Pan Paweł Pawlak który pięknie mówi to zwykły oszust. Pracownicy to zwykli partacze którzy nie mają zielonego pojęcia o stolarce. Mieliśmy mieć wykonaną elewację drewnianą z modrzewia syberyjskiego ale niestety kiedy w końcu pracownicy po 2 latach pojawili się na budowie nie wiedzieli zupełnie jak się za taką elewację zabrać. Zupełny brak kompetencji. Przestrzegam wszystkich ponieważ firma KORONA DREWNO KALISZ to zwykli oszuści którzy nie mają pojęcia o stolarce.

 

Ja mialem roznych partaczy na budowie (patrz tutaj), ale nawet ja dwoch lat nie czekalem na ekipy - z jedna walczylem prawie rok (od wrzesnia do czerwca wlacznie), zeby zabrali sobie spieprzone okna i oddali kase, a z druga prawie pol roku, zeby przyszli poprawic spieprzone i niedokonczone tynki (tez ich w koncu odprawilem, a teraz probuje sie sadzic, bo zmarnowali materialu na 11tys i zwiekszyli koszty naprawy i dokonczenia o drugie tyle).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tektura i na to folia.

 

jestem po montażu kuchni i drzwi

drzwi w piątek montowali notabene.

 

gładki papier malarski w roli daje radę tylko i wyłącznie

takie moje zdanie

 

folia i wszem ale przy malowaniu przy noszeniu drzwi lub kuchni moze byc slisko dla monterów

 

Dzięki za odpowiedzi :)

f.5, o taki papier chodzi? http://www.leroymerlin.pl/artykuly-gospodarcze/tasmy-folie-ochronne/tektura-i-folia-babelkowa/papier-malarski-globall,p103494,l1173.html

Nie jest za cienki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...