Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

tak wyglada moj olejowany parkiet ( troszke ciemno wyszedł ale w rzeczywistosci jest jasniejszy)

 

http://www.kotowicz.info/najnowsze1/PICT1759.jpg

 

ja jestem BARRRDZO zadowolona

 

:D

 

Śliczny - to jest to, co podoba mi się w oleju - piękny kolor drewna

 

Jak ci sie udało zrobić połaczenie 2 podłóg bez listwy? Wygląda rewelacyjnie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

tak wyglada moj olejowany parkiet ( troszke ciemno wyszedł ale w rzeczywistosci jest jasniejszy)

 

http://www.kotowicz.info/najnowsze1/PICT1759.jpg

 

ja jestem BARRRDZO zadowolona

 

:D

 

Śliczny - to jest to, co podoba mi się w oleju - piękny kolor drewna

 

Jak ci sie udało zrobić połaczenie 2 podłóg bez listwy? Wygląda rewelacyjnie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie w związku z zapachem oleju - naprawde cały czas go czuć? :roll: Podajcie nazwy preparatów i wasze opinie na ich temat, prosze...

 

???????

 

olej czuć??? wcale !!!!!

 

moj olej został przywieziony z Niemiec ,z osiedlowego sklepiku , lokalny `wykonawca-stolarz handluje specyfikami do drewna .Brat przywiozł mi ok 5 l oleju ( kosztował ok 300zł). Nazywa sie ol-rustical ale jaka to firma ??? nie mam pojecia- na plasticowym opakowaniu brak nazwy( olej był rozlewany według życzenia).Kupilismy wcześniej olej w Castoramie (ponoć dobry do mebli drewnianych -ogrodowych ) ale w porownaniu do tego z Niemiec -to woda !!!! Zostało nam ok. 1 litra i zamierzamy jeszcze przed zimą natrzec nim wszystkie nasze drewniane mebelki tarasowe.

 

 

Co do połączenia płytek i parkietu ..... to zasługa płytkarza i parkieciarza :D

Płytkarz zakończyl płytki cieniutką -gietą listwą , a układajacy parkiet bardzo starannie docinali klepki do wygietej listwy ( sporo zabawy ,ale efekt jest !!!).....

 

a parkiet układł moj mąż ,sąsiad -złota rączka i Dziadek :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, gratuluję zdolnych chłopaków!!!

 

A czy istniałaby możliwosc sprawdzenia w jakiś sposób producenta tego lakieru - może jakies namiary na ten sklepik - poprosiłabym ciotkę, żeby zadzwoniła, ona jedzie niedługo do Niemiec, może bym ją wykorzystała do przywiezienia :oops:

 

Będę wdzięczna za każdą informację!!

 

Aha, a na jaką powierzchnię wystarczyło tego oleju (4 l. , jak rozumiem wam wyszło - to niedużo :roll: )

D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, gratuluję zdolnych chłopaków!!!

 

A czy istniałaby możliwosc sprawdzenia w jakiś sposób producenta tego lakieru - może jakies namiary na ten sklepik - poprosiłabym ciotkę, żeby zadzwoniła, ona jedzie niedługo do Niemiec, może bym ją wykorzystała do przywiezienia :oops:

 

Będę wdzięczna za każdą informację!!

 

Aha, a na jaką powierzchnię wystarczyło tego oleju (4 l. , jak rozumiem wam wyszło - to niedużo :roll: )

D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months później...
Lakierowac - lakierem Hartz Lack (o ile nazwy nei pomerdałem, ale chyb atak się to pisze) lub woskować 2-4 razy , każdą warstwe przecierając specjalną wełenką. Super wychodzi. Zrobiliśmy tak podłoge u baaaaardzo wymagającego klienta, minęły juz dwa lata,w domku toczą się huczne imprezy a podłoga dalej jak nowa.

Woski dostepne sa w sklepach typu Castorama po przystępnych cenach

Serdecznie pozdrawiam

PAweł Adamski

0503308819

 

Czy taka podłoga woskowana wytrzyma szaleńcze zabawy naszego 40 kg pupilka pieska i jego pazurki.

Pozdrawiam

Nika j

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość tripper
ja sie chyba zdecyduje na lakier z efektem olejowania, firma nazywa sie na B jakos

 

Tylko żeby ci nie wyszło tak, jak z drzwiami. :lol: :lol: :wink:

 

olalem wszystko, mam polmatowy najbardziej smierdzacy lakier jaki tylko zostal wyprodukowany... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...
Jesteśmy na etapie decyzji lakierować czy olejować. Bieżący wątek potwierdza moje zdanie za olejowaniem; żona jeszcze się zastanawia. Ale czy nikt nie kładzie parkietu jesionowego?

 

Maciek

PS. Najbardziej podoba nam się gatunek III i na taki się zdecydowaliśmy.

Jestem parkieciarzem. Jeżeli kładę podłogi z drewna krajowego to ponad połowa robót związana jest z jesionem. I najczęściej w II klasie (tzw. jesion kolorowy). III klasa jesionu dopuszcza występowanie dużych zdrowych sęków (kolorystyka jak w klasie II)- a jak wygląda III gatunek jesionu??? Mam nadzieję, że nie świadczy o jego jakości ale o kolorystyce. :roll:

Większość podłóg jesionowych maluję lakierami wodnymi, rzadziej chemicznymi a olejowałem - może ze 3 w swojej karierze.

Decyzję odnośnie lakierowania lub olejowania można podjąć w ostatniej chwili. W czasie cyklinowania parkieciarz może wykonać próbę na podłodze (z każdego rodzaju po 2-3 m2) - najwyżej dopłacicie mu kilka groszy za dodatkową robotę. Ale dzięki temu będziecie mieli możliwość właściwego wyboru - i oto chyba chodzi. :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem w odpowiedziach, że wielu użytkowników ma wątpliwości do oleju czy wosku, martwi się zapachem albo nie wie gdzie kupić w korzystniej cenie jakiś porządny produkt.

 

Jeśli mogę coś dodać z własnego doświadczenia, to olejowane i woskowane podłogi zdecydowanie są ładniejsze i ciekawsze, pod warunkiem, że używamy produktów naturalnych!. Praca z tymi produktami jest prosta i przyjemna- nie mają przykrego zapachu, lecz pachną woskiem pszczelim. Są też praktyczne w utrzymaniu- łatwo się regenerują i nie ma potrzeby ciągłego latania ze szmatką!

 

Jeśli więc mog coś polecić to sprawdzone od lat, niemieckie produkty LEINOS Naturfarben.

 

Z zakupem nie ma problemu- można zrobić to nawet przez internet: http://www.sklep.ambiente.net.pl/

a ceny są nie wielkie, jak na tego typu, wysokiej klasy, naturalne produkty do konserwacji drewna. Dodam, że są w pełni bezpieczne dla ludzi i otoczenia, a wiel z nich spełnia normę DIN 71-3, dopuszczającą je do produkcji mebli dziecięcych i zabawek.

 

Pozdrawiam wszystkich zwolenników zdrowego stylu życia i... zdrowego rozsądku! Tomasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month później...

Teraz ja dołączam do klubu rozterek parkietowych.

Bardzo boję się jednak oleju, więc proszę wszystkich, co się zdecydowali o opinie użytkowe (Soniko, Edziu - jak Wam sie sprawują nowe podłogi?)

 

Mój dylemat związany jest również z faktem, że chcę drewnianą podlogę w KUCHNI! Prosze poradźcie, czy tam olej sie nadaje!

I jeszcze schody... (Wiem, że tu trochę dubluję watek :oops: ale tu jest więcej informacji, więc może się jescze komus przyda. )

A czy łączenie - tu lakier, tam olej nie gryzie się? Np. salon i hall olej, schody i kuchnia lakier?

Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pod rozwagę podam jeszcze jeden argument. Planowałem olej w salonie i przedopokoju na dole. Jednak wizyta pakieciarza dała mi do myślenia: dzieci rosną, teraz będze kilka lat intensywnego używania, oblewania, zanieczyszczania itp itd. Lakier chyba będzie łatwiej utrzymać w względnej czystości, a za kilka lat trzeba będzie zrobić cyklinowanie i wtedy położymy sobie olej. A podobno odwrotny manewr (tzn. najpierw olej a potem lakier) raczej nie jest możliwy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pod rozwagę podam jeszcze jeden argument... ... a za kilka lat trzeba będzie zrobić cyklinowanie i wtedy położymy sobie olej. A podobno odwrotny manewr (tzn. najpierw olej a potem lakier) raczej nie jest możliwy.

A tu pozwolę sobie zaprotestować, na niewiedzę kolegi rzemieślnika!!! :evil: Jest możliwe polakierowanie wcześniej olejowanej (a potem wycyklinowanej podłogi). Taka podłoga wymaga specjalnych lakierów podkładowych (gruntów) - takich samych jak używamy do podłóg egzotycznych. I lakierować można - nawet lakierem wodnym. :D

 

Więc w pojedynku olej - lakier sytuacja bez zmian. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...