Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Przeczytalam wsystkie porady o olejowaniu podłog i mam metlik w głowie:) moze dlatego ze jestem blondynka :roll:

BOORG MAM DO CIEBIE OGROMNA PROSBE!!! Planuje polozyc w mieszkanku 50 m2 deske debowa o dlugosci od 60 cm do 1,5- dab II klasa z faza- nie wiem czy dobrze to nazwyam-- takie wyszlifowane krawedzie desek. Chciałabym uzskać efekt podlogi rustykalnej i troche przyciemnic podloge najlepiej olejem...jaki olej byłby najlepszy i nie powalil mnie na kolana ceną? Moj dylemat jest tez taki ze w tartaku skad bede miec deski oferuja tez gotowe deski poolejowane na miejscu - i sa barwione olejami Loba. Czy polecałbys kladzenie takiej gotowej deski i czy nie jest to o wiele trudniejsze przy klejeniu na klej dwuskładnikowy? boje sie ryzyka zapackania:)

Mam tez pytanie czy jesli zdecyduje sie na deske surowa czy jestem w stanie sama ja poolejować -tj przy pomocy wujka który wykancza mieszkania ale nigdy jeszcze nie olejował? i jak to pokolei zrobic....czy trzeba wycyklinowac deske przed olejowaniem skoro ma faze? i w jaki sposób po kolei to zrobi'c

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Dzięki za info! A czy miałeś olej bezbarwny czy kolorowy - mieszałeś kolory? Jeśli tak to jak to Ci poszło?

 

Pozdr.

nn

 

Witam,

 

Moje parkiety i schody były olejowane olejem bezbarwnym.

 

pozdrawiam :D

 

Darek

 

Tukaj,

 

czy w tzw, międzyczasie poczyniłeś może jakieś obserwacje odnośnie pielęgnacji i zachowania Magica 2K. Ostatnio pisałeś, że woda nie zostawia śladów - może masz jakieś inne spostrzeżenia?

 

Pozdrawiam

neo.nemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info! A czy miałeś olej bezbarwny czy kolorowy - mieszałeś kolory? Jeśli tak to jak to Ci poszło?

 

Pozdr.

nn

 

Witam,

 

Moje parkiety i schody były olejowane olejem bezbarwnym.

 

pozdrawiam :D

 

Darek

 

Tukaj,

 

 

czy w tzw, międzyczasie poczyniłeś może jakieś obserwacje odnośnie pielęgnacji i zachowania Magica 2K. Ostatnio pisałeś, że woda nie zostawia śladów - może masz jakieś inne spostrzeżenia?

 

Pozdrawiam

neo.nemo

 

 

Witam,

 

Nowych spostrzeżeń na razie - brak, jeśli takowe zauważę - dam znać.

 

pozdrawiam :D

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info! A czy miałeś olej bezbarwny czy kolorowy - mieszałeś kolory? Jeśli tak to jak to Ci poszło?

 

Pozdr.

nn

 

Witam,

 

Moje parkiety i schody były olejowane olejem bezbarwnym.

 

pozdrawiam :D

 

Darek

 

Dzięki! Na tym ostatnim zdjęciu parkiet wygląda świetnie!!!

pozdrawiam

Michał

 

Tukaj,

 

 

czy w tzw, międzyczasie poczyniłeś może jakieś obserwacje odnośnie pielęgnacji i zachowania Magica 2K. Ostatnio pisałeś, że woda nie zostawia śladów - może masz jakieś inne spostrzeżenia?

 

Pozdrawiam

neo.nemo

 

 

Witam,

 

Nowych spostrzeżeń na razie - brak, jeśli takowe zauważę - dam znać.

 

pozdrawiam :D

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podobają deski CHAPEL PARKET.

Wybrałam Cathedral kolor patyowany czerwono.

Czy ktoś może się wypowiedzieć?

 

Mam też wycenę za:

- teak indonezyjski 15x90x450-1200 - 189 zł

- merbau natur 15x90x450-1200 - 116 zł

- lakier Traffic półmat - 4,95 zł/L

- klej montażowy do listew MAPEI - 13,66 zł

- klej MAPEI ULTRABOND P902 2K - 21,64 zł

 

drogo/średnio/tanio :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do Boorga, czytając forum zauważyłem wątek dotyczący długości desek i wytrzymałości wylewki. Chciałbym ułożyć deski Merbau 15/90/600-1200. Zrywałem starą mozaikę i wylałem masę samopoziomującą Kreisler ok. 8mm i po 4 dniach dolałem znowu ok.4 (w niektórych miejscach 2mm) żeby zrównać się z poziomem gresu. Czy ta wylewka utrzyma deski o takich rozmiarach, czy należy ułożyć krótsze. Bardzo proszę o poradę eksperta
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo mi się podobają deski CHAPEL PARKET.

Wybrałam Cathedral kolor patyowany czerwono.

Czy ktoś może się wypowiedzieć?

 

Mam też wycenę za:

- teak indonezyjski 15x90x450-1200 - 189 zł

- merbau natur 15x90x450-1200 - 116 zł

- lakier Traffic półmat - 4,95 zł/L

- klej montażowy do listew MAPEI - 13,66 zł

- klej MAPEI ULTRABOND P902 2K - 21,64 zł

 

drogo/średnio/tanio :wink:

Jeżeli oni sprzedają lakier Bona Traffic za niecałe 5 zł za litr, to ja poproszę o namiar: wezmę ze 200 litrów. :wink:

A tak poważnie: co wiesz na temat drewna oprócz tego co napisałaś. :o Bo jeżeli drewno jest wilgotne lub przesuszone to drogo; jak zamiast teak okaże się, że mamy teck to drogo; jak to ceny netto to drogo; jak to drewno w promocji to drogo. itp, itd. Czyli wiemy, że nic nie wiemy. :oops:

...Chciałbym ułożyć deski Merbau 15/90/600-1200. Zrywałem starą mozaikę i wylałem masę samopoziomującą Kreisler ok. 8mm i po 4 dniach dolałem znowu ok.4 (w niektórych miejscach 2mm) żeby zrównać się z poziomem gresu. Czy ta wylewka utrzyma deski o takich rozmiarach, czy należy ułożyć krótsze...

Pytanie pierwsze: jakie było podłoże po zerwaniu mozaiki? Twarde/sypkie, popękane/w całości, wielokolorowe/jednolite. :o

Pytanie drugie: co z resztkami kleju? :o

Pytanie trzecie: co z gruntem? Jaki i w jaki sposób nakładany. :o

Pytanie czwarte: jak wygląda podłoga teraz? Twarda/sypka, popękana/w całości, wielokolorowa/jednolita. :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie pierwsze: jakie było podłoże po zerwaniu mozaiki? Twarde/sypkie, popękane/w całości, wielokolorowe/jednolite. :o

Pytanie drugie: co z resztkami kleju? :o

Pytanie trzecie: co z gruntem? Jaki i w jaki sposób nakładany. :o

Pytanie czwarte: jak wygląda podłoga teraz? Twarda/sypka, popękana/w całości, wielokolorowa/jednolita. :o

 

Ospowiadam na pytania dodatkowe:

Podłoże po zerwaniu mozaiki było twarde, lekko popękane, jednolite

Resztki kleju zostały zeszlifowane

Grunt był nakładany wałkiem Cekol DL 80 kilka godzin przed wylaniem

Po wylewce podłoże jest twarde w całości i jednolite w kolorystyce.

PO jakim czasie ewentualnie można by było układać podłogę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przedstawiam efekty końcowe zaolejowanego parkietu i schodów produktem Magic Oill:

 

http://i56.photobucket.com/albums/g200/tukaj/IMG_1673.jpg

 

http://i56.photobucket.com/albums/g200/tukaj/IMG_1671.jpg

 

http://i56.photobucket.com/albums/g200/tukaj/IMG_1672.jpg

 

http://i56.photobucket.com/albums/g200/tukaj/IMG_1675.jpg

 

http://i56.photobucket.com/albums/g200/tukaj/IMG_1680.jpg

 

http://i56.photobucket.com/albums/g200/tukaj/IMG_1700.jpg

 

pozdrawiam :D

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magic Oil poleca chyba też boorg. O ile mnie pamięć nie myli. Ale, że boorg pojawia się tu bardzo rzadko, to pytanko mam do tukaja. Kto produkuje ten olej?

 

Witam,

 

Olej jest produktem chyba duńskiej firmy Pallmann, co do Boorga, to w jakiejś odpowiedzi napisał mi, że jest to olej dla zaawansowanych parkieciarzy.

 

http://www.pallmann.pl/pallmann_pl/

 

http://www.pallmann.pl/pallmann_pl/Default.htm

 

pozdrawiam :D

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Podłoże po zerwaniu mozaiki było twarde, lekko popękane, jednolite

Resztki kleju zostały zeszlifowane

Grunt był nakładany wałkiem Cekol DL 80 kilka godzin przed wylaniem

Po wylewce podłoże jest twarde w całości i jednolite w kolorystyce.

PO jakim czasie ewentualnie można by było układać podłogę??...

Czy pęknięcia były w jakikolwiek sposób naprawiane? :o Bo jeżeli nie, to niedługo pojawią się one na Twojej wylewce.

Czy gruntowano podłogę Cekolem w obydwu wypadkach? :o Pisałeś, że dolewałeś w kilku miejscach aby wyrównać poziom. Jeżeli pominięto gruntowanie przy dolewkach, to czy szlifowali wylewkę czy nie? :o Jeżeli za każdym razem odpowiedziałeś nie, znaczy, że Twoja wylewka nie jest jednorodna. A to nie jest dobrze. :(

Po jakim czasie można kłaść podłogę??? A jaki to Kreisel? Ja tej masy nie znam a jak mam zgadywać, stawiam na 7 dni. :p

A tak poważnie: jak wilgotność będzie około 2% (w ostateczności do 2,5%). A jak zastosujesz grunt blokujacy wilgoć, to nawet w tej chwili. :D Pomiar wilgotności wylewki powinien wykonać parkieciarz, przed przystąpieniem do układania. 8)

Wytrzymałość Twojej podłogi: podeślij mi linka do strony producenta z Twoim produktem. Wtedy będę mądrzejszy. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Jakiego użyć lakieru żeby parkiet jesionowy nie zrobił się żółty czy różowy. Lakier półmat . A może lepiej zaolejować czy zawoskować??...

Musisz zrobić próbki na podłodze. Zamierzony efekt możesz osiagnąć, używając kazdego rodzaju chemii (lakier, olej, wosk). :lol:

Bez własnego kombinowania: np. lakier podkładowy wodny Pallmann X-325 + lakier poliuretanowy wodny Pallmann (może być X-98, X-96, Nano). :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...