Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Jest stosunkowo nowa marka na polskim rynku VERMeister 2-składnikowy klej poliuretanowo -epoksydowy REPOX (ma mocniejsze wiązanie niż czysty poliuretan) koszt około 13zł za kg więc jak na dwu-składnik cena nie jest astronomiczna. Stosowałem już go ładnie trzyma "zęba" i ma długi jak na dwu-składnik czas wiązania.Ogólnie rzecz biorąc naprawdę dobry i wdzięczny w zastosowaniu klej.Jest jeszcze P9022k z Mapei dość drogi ale bdb, Loba i np. Maximus tego nie stosuję ale sądzę że też nie powinien być drogi.

Uzin ma również przystępną cenę.

Najlepiej aby dobrał ci go parkieciarz na miejscu, ma swoje sprawdzone kleje dokona oględzin i prób jakości wylewki i dobierze chemię odpowiednio do realiów budowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 3,5k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam, parkieciarze będą kładli mi parkiet przemysłowy z merbau w salonie na powierzchni 37m2, zaproponowali następująca chemię: grunt Primer AD, klej Maximus Pu, fugenkit do szpachlowania, lakier podkładowy L 81 Berger x 2 warstwy, lakier nawierzchniowy 2K-PU. Ja się kompletnie na tym nie znam a zależy mi by podłoga ta była na lata. czy ta chemia jest dobra? Jakie jest Wasze zdanie na ten temat? Chciałabym uzyskać ciemny efekt drewna z odcieniem bordowym lub brązowym.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałabym uzyskać ciemny efekt drewna z odcieniem bordowym lub brązowym.

 

Widocznie bardzo lubisz odkurzać ;)

 

Jak chyba każdy nie lubię odkurzać ale bardzo mi się podoba ciemna podłoga. Od pół roku użytkuje ciemne panele i faktycznie wszystko na nich widać ale i tak mi się cały czas podobają i nie wymieniłabym ich na jaśniejsze. Poza tym mam przynajmniej czyściej w domu tzn. mniej kurzu mi się pląta pod nogami :wink: Gdybym miała jasną podłogę pewnie bym tak często nie sprzątała ale za to kurzu byłoby w domu zdecydowanie więcej. No i co lepsze, hmmm...???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

pytanie do boorga

chce polozyc parkiet jesionowy (pozniej go zaolejuje) polaczony z gresem polerowanym polaczenie prawdopodobnie korek i w zwiazku z tym moje pytania:

1. co najpierw polozyc gres czy parkiet (duza roznica grubosci);

2. czy parkiet o gr 22 mm bedzie dobry na takie polaczenie, duza roznica grubosci i bedzie trzeba duza ilosc masy samopoziomujacej;

3. jak zabezpieczyc gres przed olejem, a parkiet przed srodkiem zabezpieczajacym gres (w czasie ukladania i wykonczenia - zaleznie od tego co najpierw bedziemy ukladali);

 

pozdrawiam i prosze o opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boorg, dzięki ogromne za odpowiedź! Dodała nam ducha i w efekcie 100 m2 lamelek dębowych czeka na układanie. Start w przyszłym tygodniu! A rozterek dalej 1000!

Prześledziłam ten wątek bardzo starannie i choć głównie dotyczy olejowania, jest też parę postów o klejach. Pada sporo marek, a nawet aż kilka nazw Twoich ulubionych klejów. W głowie mam więc mętlik. Chcemy uzyć jakiegoś poliuretanowego, mimo, że lamelki są nieduże, bo świta nam coś, że na ogrzewanie podłogowe dobry, ale nie wiem, czy taki rzeczywiście potrzebny...

Czy możesz podpowiedzieć jaki konkretnie klej pod te lamelki i jaki grunt polecałbyś (nie z najdroższych - bo aż 100m2 i ciężko z kasą)?

Nie znamy nikogo prócz sprzedawców, kto coś wskazałby, a Ciebie darzymy największym zaufaniem (porównywalnym jedynie z zaufaniem do Mirka Lewandowskiego w sprawach ogrodniczych, ale to inna bajka...). Jeśli możesz - wspomóż, bo wizja wypadających lamelek nas przeraża (obiecujemy ze swej strony staranność i dokładność w stosowaniu się do zasad układania posadzek).

Pozdrawiam

ma.rako

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

oczywiście pytanie do boorga

chcę położyc w salonie parkiet dębowy polakierowany mat, rozmawiałam dzisiaj z parkieciarzem, pracuje na klejach RINALDI i lakierze DEVA QUICK, podobno położył hektary parkietu korzystając z tych produktów, co sądzisz o tym zestawie?

 

proszę o podpowiedź

dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być kobietą być kobietą, trala lala la la la... . :wink:

Myszko musisz zdecydować się: albo tanio albo samodzielnie. :lol: Dwa w jednym to raczej nie wyjdzie. :(

Proponuję poolejowane deski z prostego powodu: poza układaniem, usuwaniem zabrudzeń i dodatkowym zabezpieczeniem już nic więcej nie musisz robić. A w wersji surowej zakres prac wygląda tak:

1. Układanie desek (przebieranie/docinanie/klejenie).

2. Szpachlowanie dziur po sękach/szpar w deskach.

3. Usunięcie nadmiaru szpachli przy pomocy szlifierki mimośrodowej/oscylacyjnej.

4. Polerowanie całej podłogi (siatka/papier 80/100/120).

5. Olejowanie podłogi.

6. Pierwsza pielęgnacja.

W wypadku surowej podłogi, nawet jak zrezygnujesz z cyklinowania, polerowania nie unikniesz. :( Musisz zetrzeć wszystkie potencjalne zabrudzenia, bo przy olejowaniu wyjdą plamy (wystarczy, że deskę w czasie układania dotkniesz mokrą ręką i olej po kilku dniach ten ślad wyciągnie).

 

No tak czyzbys drwil z kobiet??:)

 

a tak poważnie to oczywiscie nie bede robic tego sama :) a zastanawiam sie co wybrac...z gotowymi deskami problem jest tez w tym ze nie maja koloru na ktorym mi zalezy..same ciemne lub rudawo-pomaranczowe odcienie.

A czy zatem nie latwiej bedzie zamiast polakierowac czy czynnosci dokladnie te same? i czy jest przeszkoda do lakierowania to ze deski skoro maja faze? Jaki lakier proponujesz tak aby drewno nie nabieralo zoltego koloru i lekko tylko przyciemnilo naturalna barwe debu.

Zdaje sobie sprawe ze olejowanie to nie taka latwa sztuka :) a jestem dociekliwa i chcialabym wybrac jak najlepiej :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko raczej pare pytań - będe kładła w mieszkaniu na całości parkiet przemysłowy teak - kładziony na dziko i tu moje pytania

1. oczywiscie problem czy lakier wodny czy olejowanie ( raczej jestem za olejowaniem )

2. materiały które mi zaproponowano to:

- grunt pod klej S520

- klej Bona Strong

- olej Bona Carls 90

- olej Bona Carls 25

czy są to dobre materiały i czy ten olej jest syntetyczny czy naturalny bo czytałam wcześniej na forum że przy syntetycznych jest mniej pracy

3. Koszt jaki został wyliczony na 60 m2 ze wszystkim to 12 408,15 zł

czy to dobra cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boorg, a ja tak trochę z innej beczki :D

 

1. Co sądzisz o gotowych elementach (nie wiem dokładnie jaka wielkość ale na pewno kilkadziesiąt cm ma każdy bok), które przykleja się w całości do podłogi a nie jako pojedyncze klepki?

 

2. Czy to jest wytrzymałe?

 

3. Czy trzeba je po przyklejeniu cyklinować itp, czy tylko się maluje i gotowe?

 

4. Ile trzeba odczekać od położenia do gruntowania/malowania?

 

resztę chyba wiem, dzięki 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tralalala, ja też jestem kobietką ... i mam na pięterku parkiet z sucupiry poolejowany woskiem olejnym Osmo. Mnie się podoba, mojej rodzinie tez się podoba, moim znajomym tez się podoba, moim nieznajomym też ... litania jest długa.

Też na początku wyszły plamy, ale po wypolerowaniu podłogi polerką przez parkieciarza zniknęły. Nie martwcie się bardzo, ci co je właśnie zauważyli na swojej tylko zagońcie parkieciarza do polerowania.

Moja podłoga bardzo nierównomiernie "piła" olej, bo jest b. twarda miejscami. Trwało to więcej niż te kilka godzin, które podano na opakowaniu, a że nie piliło nas, to poczekaliśmy. Proponuję to samo: obserwację i czekanie.

Po tym jak zobaczyłam pracę parkieciarza od A do Z, to raczej polecałabym wszystkim, którzy bez doświadczenia i profesjonalnego sprzętu chcą się za to zabrać, zamówić doswiadczonego parkieciarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi doradzić jakiś lakier ekstra twardy (szalone dzieciaki) półmat, który pozwoliłby zmienić naturalny kolor parkietu dębowego (dla mnie = żółtawy) na jasny brąz?

Być może już pojawił się ten temat, ale przeczytałam już full stron dotyczących parkietów i nie mam siły przekopywać się przez następne...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do naszego podłogowego specjalisty :wink: :

Mam położone i polakierowane 15 lat temu deski sosnowe. Ponieważ moje dwa psiaki nie noszą kapci, część podłogi (przy wejściu) mam paskudnie porysowaną ich pazurami. Boorg jaki lakier byłby najlepszy żeby zminimalizować powstawanie kolejnych rys na moich deskach? Czy potrzebny lakier podkładowy? Nie zależy mi na konkretnym odcieniu podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja tez z pytaniem:)

czy olejowane drweno to tylko deobowe? wlasciwie ciagle sie tu przewija...czy tez moze byc inne? bo ja bym chciała ciemna podłoge...to zawsze było moje marzenie i moze teraz mi sie uda je zrealizowa bo dom w budowie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, widzę że naszego guru nie ma... albo ma full roboty albo ma nas dość 8)

 

Pytam więc innych, czy wiecie coś na temat gotowych elementów parkitowych np. deska barlinecka czy finishparkiet? Znam parametry i zasady budowy, ale nie wiem jak się toto spisuje w praktyce...

 

Będę wdzięczna za jakiekolwiek uwagi.

 

pozdrawiam

patsi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanko raczej pare pytań - będe kładła w mieszkaniu na całości parkiet przemysłowy teak - kładziony na dziko i tu moje pytania

1. oczywiscie problem czy lakier wodny czy olejowanie ( raczej jestem za olejowaniem )

2. materiały które mi zaproponowano to:

- grunt pod klej S520

- klej Bona Strong

- olej Bona Carls 90

- olej Bona Carls 25

czy są to dobre materiały i czy ten olej jest syntetyczny czy naturalny bo czytałam wcześniej na forum że przy syntetycznych jest mniej pracy

3. Koszt jaki został wyliczony na 60 m2 ze wszystkim to 12 408,15 zł

czy to dobra cena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...